Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Máš recht holka...Mass Effect je prostě parádní. To, že si změnu hratelnosti napříč díly někdo vysvětluje jako kompromis pro "pitomečky" nebo "skopové" je úplně v pořádku. Já si to taky dřív myslel, ale po zjištění více informací vyšlo najevo, že BioWare chtěli udělat "filmovou hru" a tím pádem změna ovládacích prvků dává celkem smysl. Musím ale uznat, že bych si ME2 a 3 dal moc rád jako plnohodnotné RPG. Jestli ale Rhulad nesouhlasí, že ME je epické, tak asi ME3 vůbec nehrál. Tam jsou souboje s "bossy" téměř v každé významější misi a ikdyž chyběl inventář a pár dalších zajímavých prvků, hra krásně plynula, nabízela spousty odkazů na sci-fi literaturu, filmy (a dokonce i na pohádku Čaroděj ze země Oz) a závěr obrovským zpestřením oproti klasickým soubojům na konci každé hry a mimořádně filozofickým, kdy ona myšlenka trvá dlouho po dohrání.
    Nás ve škole učili, že epické příběhy jsou hodně košaté, výpravné a všeobecně rozmáchlé. No jasně, vždyť v Mass Effect se jedná pouze nejen o záchranu veškeré civilizace v galaxii, ale taky o nespočet potenciálních dalších. Takže na to, aby si to Rhulad vyložil jako epické to bohužel nestačí.
    VYZÍVÁM TĚ RHULADE! Prozraď mi sci-fi v jakékoli podobě (film, hra, kniha, bůhvíco), které má lepší příběh než série Mass Effect. Jsem moc zvědavý, protože zakončení této série ve mně vyvolalo stejné pocity jako závěr seriálu LOST. A to bych si rád zopakoval...
    Pokud jsi něco víc než blbeček co mluví do toho, čemu nerozumí, rád se nechám inspirovat. *3*
  • Problem je, ze to uz neni Bioware. Davno ne. Je to EA Edmonton a to logo Bioware tam nechali, aby se to lepe prodavalo.
    Na prikladu Mass Effectu je to videt asi nejlepe. Prvni dil, i kdyz, co si budeme povidat, pribehem vykradeny ze vseho mozneho, se alespon radi mezi nejlepsi sci-fi RPG v historii. A pak bumho. Nejen, ze dvojka ma pribeh, co snad psal petilety fakan, ale jeste se z toho RPG stala tuctova TPS. No a trojkou tomu zavedenim dvou deux ex machina a tim koncem uz jen nasadili korunu.
    P.S. Jestli jste nezkouseli MEHEM, tak vrele doporucuji.
  • Naprosto přesně souhlasím, už jsem to sem chtěl napsat, když vidím tvůj názor a říkám si to samé...Witcher 3: Wild Hunt a tohle = nebe a dudy a to mluvím jako obrovský fanoušek DA:O a posléze i DA2 (tam už byla ale menší chuť si to celé zopakovat), ale zároveň i jako správný Zakletý (tj. propadlý kouzlu/znamení Zaklínače). Geralt má prostě momentálně dost navrch.

    Je mi jasné, že o grafice ani o technické stránce hry to tak uplně není, ale když už je tu ta nová generace konzolí, tak se to sakra musí zase trochu pohnout...
    Na druhou stranu, DA série měla IMHO vždy jednoznačně navrch co se týče hratelnosti. Nevím jak vám, ale v Zaklínači mi trvalo skoro vždy několik pokusů než jsem třeba sebral i blbou kytku (zejména po boji, kdy měl Geralt vytasený svůj meč...většinou udělal z vegetace špenát, než se mohly lootovat ingredience), zatímco oldschool hratelnost DA:O byla prostě nepřekonatelná a dokonale mi sedla (když pomineme čas, než jsem si na ni zvykl).
  • a to som si myslel ze sa dnes nepobavim, a predsa sa podarilo. prehliadka miestnych kreatur mi vetsinou zdvihne naladu. tato diskusia presiaknuta paranojou ma dostala do kolien.
    hodne spracovania do rozsiahlejsej studie alebo vystavenia v kabinete hrozy...
  • neviem prečo, ale toto by som nechcel počuť rok pred vydaním hry... lebo to znamená za A, máme všetko a teraz sa budeme sústrediť na DLC ktorých nadrbeme na day 1 plnu riť alebo za B, myslíme si, že máme všetko, pričom realita hovorí o opaku ale aj tak sa budeme sústrediť na vytvorenie megaton DLC na day 1 ... *15*
  • Souhlas s tim, ze ME je mnohem vice FPS, nez RPG . Je to zhruba stejne posahane jako povazovat za RPG mlaticke DS . No, a co se tyce pribehu, tak ten je stale lepe podan, nez u DS, kde hlavni linii odvypravi NPC trpici poruchou reci ve 20 vetach a kde si trolove vypraveji, jake ma skvele lore, protoze ma pribehove popisky zhruba na 15 zbranich.
  • VergiliusGrey
    Tak my toho hlavně o DA:I zatím moc nevíme. Takže ani není moc to posuzovat.
  • pokud chces pribeh, jdi si precist nejakou knizku, v hrach o pribeh nejde. pokud teda neni uplne katastrofalni (viz posledni diablo)
  • Žádnou Dragon age hru jsem nehrál, tudíž asi nejsem člověk zcela kompetentní k tomu, aby ji nějak odsuzoval, ale na základě vydávaného materiálu se nemohu zbavit dojmu že hra působí v porovnání s tím co prezentuje obdobná herní konkurence (hl. tetí zaklínač) jakožto její chudý příbuzný, což je vzhledem k tomu že se jedná o věhlasné a veleůspěšné herní studio Bioware, jež je navíc zaštítěno jedním z největších herních vydavatelů současnosti poněkud málo..
  • Veskoslav
    Jelikož to napsal Rulad a podle něj je polovina games Veskoslav, tak žij dál v iluzi..... *7*
  • Nie nie nie. Prosim len nie dalsia seria (vid elder scrolls) pokazena nejakym mmorpg paskvilom..
  • Haha Veskoslave,jsi docela nechutny pokrytec. Nenadávals sipecke, ze je tranvestita a podobne? Pritom tu pises jako zenskam, ktera ma slovník jak nejaky svarec.
  • Co jsu udělal v jedničce? Prozkoumal már míst, zjistil, že existuje něco jako Reapeři a pak jednoho zastavil. Co jsi dělal ve trojce? Řešil problémy mezi rasami, uzdravil (nebo tky ne) genophage, uzavřel mír (nebo taky ne) mezi Geth a Quariany, byl jsi svědkem pádu několika světů, bojoval se Cerberem, Reapery i Gethy. Ve třetím díle se toho stalo tak 15x víc, nez v prvním. Co ti teda vadí, bohatší scénář? Dialogů měla ta hra taky tak 50x víc. Ten příběh byl úplně ok, že ti vadí pouze proto, že jsi hater? Jojo asi jo.
  • Rhulad
    Hele Veskoslave. Hele musel bych být kardinálně blbý, abych si toho nevšiml. Od dneška mám dovču a píšu assingmenty čili na games.cz sedím pořád a koukám na diskuzi, kde píšu a byl jsem tu asi vteřinu před tím co jsi to napsal a 30 vteřin po tom, co jsi to napsal. Ty zázračně v plusu a já dostal mínusy. Abych to uzavřel, klidně mi dej padesát mínusů, mě je to u prddele, ale nesnáším, když tu děláš ze mě a ostatních blbce.
  • ne dufam ze uz ziadny ME nebude, vsetko co by nasledovalo po tych "uzasnych" koncoch by nemalo zmysel, a prequely by to fakt zaklincovaly.
  • Jasné. Každý, kdo je proti tvému názoru, je Veskoslav. Tedy i já jsem Veskoslav. Nebo by spíš někdo neměl vynechávat sezení u psychiatra. Pak to takhle dopadá. Kristepane...
  • Artorias
    Veskoslav je všude. Není to člověk, je to bot, který má zapříčinit více diskuze na games.cz
  • Veskoslav. Veskoslav is everywhere. God must save us! *1*
  • Rhulad
    Pozdravuj Veskoslava.
  • Nesouhlasím. Ale to je jedno. Řekni mi nějakou alternativu k herní sérii ME.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit