Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Keyz
    K čemu se tohle prakticky používá?
    • Já bych to například využil na XBMC k televizi, abych mohl sledovat filmy a seriály. XBMC využívám prakticky pořád, ale zatím jen na notebooku, který připojuji přes HDMI k televizi, což už není tak praktické.
      • Lukyz
        Mám to nějak podobně. XBMC jede po zapnutí PC na 3. monitoru (TV), v klídku hraju a přítelkyně si přes tablet (Yatse) může pustit jakýkoli film nebo seriál. Na tohle by bylo Raspberry naprosto ideální až na absenci SATA konektorů, klidně bych bral, že HDD by museli mít externí napájení, ale řešit kvůli tomu připojení NASu mi přijde zbytečný pokud pro něj nemám žádný jiný využití. Škoda *9*
    • No jednoduse tim doma muzes ovladat veskerou elektroniku pres mobil atd.. Moznosti je mnoho zalezi to jen na tve fantazii a jak si s tim vyhrajes. Ta cena 1000kc z otho delat idealni hracku na takove veci.
      • Keyz
        Koukám, že to lidé používají skutečně na různé způsoby.

        Spíše mi šlo o to, zda to nahradí třeba tu stanici pro kamery anebo NAS, MMC apod.
        Tam to máš v jedné krabici která je praktická a to zde není (lehce tam strčíš disky a pořád to je v jedné krabici). Jestli to utáhne HD videa tak to je super. Na netu k tomu je nějaká mini krabička ale disky musíš mít venku, když se připojují přes USB.

        Výkon to má lepší jako nějaký NAS, jen ten NAS je celek.
        • NAS ani nahodou, vzdyt i ta sitovka je pripojena na USB. Na JEDINEM USB, vic jich to nema. O to jedno se deli vse, co tam pripojis. Slusnej NAS HW pak pod desitku nekoupis, a to uz se ti vyplati si koupit PC - bude mit vic portu, a bude daleko univerzalnejsi. Na ebay do toho koupis dvouportovej sas radic za litr a za dalsi 3 kila dva kabely, a muzes pripojit 8 disku. Kdyz si za dalsi litr koupis sas expander, tak klido 15 na jeden port.
        • Problem levnejsich NASu (bavime se o cene do nejakych 10k Kc) je ten, ze tam nebezi ssh, nebo nejaka vpnka, apod. Ma to nejakej svuj OS. Samozrejme, ty zarizeni jdou vyhackovat a nahrat si tam linux a pakje to v pohode.
          Vyhoda tyhle maly krabicka je treba ta, ze si na tom nahodis ssh server a mas pristup do svoji site, nebo webserver, apod. Ma to h*vno spotrebu, nikde ti nehuci vetraky. Ma to GPIO rozhrani, takze na to muzes pripojit treba Arduino a ovladat z kancelare treba topeni, zaluzie, co mas doma, ja nevim co jeste...
          • Za prve to neni problem, za druhe to neni pravda, viz treba nasy od synology.
            • Ja v tom třeba problém vidím. Je to otázka preferenci

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit