Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • pani vedkyna by mala oslovit vlastnika inej mmo, pretoze vo wow-ku uz nikdy nenastane podobne univerzum:nevedome, nepoucene minulostou. vzdy tam bude niekto kto to uz zazil a kto informacie(o poslednej"epidemii") rozsi.
    • i to je ale podnet ke studii. kdyz svet potka mor, nekdo ho prezije a za 50 let prijde mor znova, jak se budou chovat prezivsi vs novacci.
    • KIMCID
      jen jsem si vzpoměl škoda že nešlo v Oblivionu šířit upírství *3*
  • No nechci zpochybňovat ten "výzkum", ale řekl bych, že je sakra rozdíl, jestli umře počítačová postava, která se okamžitě znovu narodí zdravá a bez postihu anebo jestli má umřít reálný člověk a prostě šmitec. Troufnu si tvrdit, že i hráči Wow dokáží ten rozdíl poznat :)
    • Ano, máš v podstatě pravdu, protože toto vědomí "nesmrtelnosti" rozhodně podvědomě ovlivňuje chování jedince. Ale i tak je to výzkum dost podobný realitě, už jen proto, jak moc se hráči MMO se svými charaktery ztotožňují.
      • jo jo...samozřejmně, že ten rozdíl poznají, ale podle mě když psali o tom, jak se lidi "šli podívat wo co GO" a pak, když zjistili, že to zabíjí slabý a silným to rasí schopnosti a postupně je to taky zabíjí, tak začli zdrhat, protože se báli toho negativního dopadu...což se dá přirovnat ke strachu o vlastní život z reálného světa...samozřejmně tam je to umocněno pudem sebezáchovy a taky přijít o život v reálu lidi (bůhvíproč) vnímají negativněji, než když jim chcípne avatar...ale princip je úplně stejný, protože pokud člověk vyhodnotí virtuální mor jako to nejhorší co se mu ve hře může stát, tak je to jasným konkurentem smrti v reálu...
        ...snad jsem to napsal aspoň trochu srozumitelně, protože když to tu po sobě čtu, tak to vypadá jako nesmysl (je to jakobych vysvětloval Počátek *2* )
    • nezname vsechny souvislosti (aspon ja je neznam) tak nelze delat zavery. nevime jak presne to jednotlivy hrace, jejich levely, vybavu, a hrani postihlo. jak napsal Ales, dusledky nikdo neznal, tehdy, takze se opravdu bali.

      je to jako s veprovou chripkou. kdyz propukla, hodne lidi bylo prinejmensim nervoznich, protoze nikdo nevedel jak moc je to vazny, jak moc se to rozsiri, jestli to je vaznejsi nez predchozi "plany" pandemie typu sars nebo ptaci chripka. me osobne se vybavil scenar z Kingovy knihy o superchripce a pri ty predstave sem se malem osypal. az kdyz po par tejdnech zacaly chodit zpravy o lidech to co ustali, ze to zabiji hlavne slabsi jedince a ze na to staci brat antibiotika, svet se uklidnil. ale co kdyby to dopadlo jinak...
      • Offtopic: Nemohlo to dopadnout jinak, protože to kontrolovaly světové farmaceutické firmy (a to teď nepíšu z laciné konspirační myšlenky).
    • zaphod
      O to tady ovšem vůbec nejde.
      • ucho
        jak nejde? copak nemyslíš, že se díky tomu mohou lidé chovat jinak? třeba záměrné šíření nákazy. svým způsobem je to pro lidi další zábava. ale ano, lze pak zkoumat vytočenost hráčů, kteří umírají pořád :)
        • ales.smutny
          Taky jsem si říkal, ale co jsem dělal sekundární terénní průzkum kolem celého případu, tak se i další vědci shodovali, že vzorce chování překvapivě odpovídaly těm reálným. Jak ve hře šířili nemoc úmyslně, pro legraci i pro postižení konkurentů, tak se, překvapivě, vyskytují i jedinci, kteří chtějí, aby trpěli i další lidé, když musí on.

          Navíc dalšími motivačními prvky byl fakt, že Blizzard v té době působil, že neví co dělat, hrozilo, že možná bude muset sáhnout ke krokům, které je připraví minimálně o výbavy od poslední zálohy a celkově to pro ně znamenalo přerušení hraní, jeho znemožnění. Což pro mnohé, kteří ve WoW byli neustále, znamenalo obrovský sociální šok.

          To, že tahle neočekávaná epidemie měla výsledky tak nějak dokazuje studie té promo zombie epidemie, kterou skutečně nikdo nebral vážně, protože věděl, že nebude mít trvalé následky a běželi se nakazit. Takže je třeba hráče překvapit a nechat ve vzduchu viset hrozbu, že stovky hodin jejich hraní mohou být v tahu:)
  • Hold mi wowkaři zachráníme svět *5*
    • "Poctu" ti skládat nebudu... *7*
    • Nejdřív dostuduj základku.
  • "Blizzard nakonec musel udělat hard reset.".. takže z toho vyplívá, že v přípdě velkých problémů se lidstvo samo zahubí bez Boží pomoci *1*
    • KIMCID
      něco na tom bude u lidi moc přirozené selekce není .až na tu co jí pomohl Samuel Colt *1*
    • zaphod
      Kéž by někdo zahubil Tebe, za to prznění gramatiky by sis to zasloužil.
      • Retardi s vysokým IQ jsou ti nejhorší...
  • KIMCID
    hustý

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit