Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • další veci ktera se mi nelíbí je user interface, v podstate je hra hlavne o tabulkach tak proč jsou ty tabulky tak malé nekde v rohu obrazovky s miniaturním písmem (mám problem to precist). V civilizaci V nebo TW hrách když jde o nejakou duležitou vec (treba technologicky strom nebo diplomacii) tak se otevre v samostatnem okne, ve kterem mužete dokonce scrollovat. tady je technologicky strom (idey) nekde v rohu piditabilka s nečitatelnym pismem.
    kdyžtak to mohli udelat volitelne.
  • ja na hru tohoto typu mam velkou chuť jen mne mrzí ta špatna grafika, škoda že to nema vizuál jak rome 2. dokonce i takový empire nebo napoleon TW ma hezčí vizuál *13*
    • Magister_Peditum
      Pro potřeby hry (tj. mapy světa s tabulkami) je grafika naprosto dostačující.
    • Vizuál je dán tím jejich Clausewitz enginem, který používají na všechny jejich hry. Proto vypadají CK2, March of eagles, EU IV atd. skoro stejně.
      • jo paradox spamuje hry ješte víc než ea nebo datadisky ke cod, misto aby udelaly jednu poradne
        • Strategická globální hra a FPS je trochu něco jinýho a stejně tak tam je trochu jiná váha grafického zpracování, ale asi je zbytečný ti to psát když si jen hloupej trol...
          • jakej trol, jaka vaha? proste hra vypada hnusne včetne toho minima veci co tam je (lodičky vojačci).
            je to jedina vec co tam je a pak jeste tabulky ani jedno nezvladli, resp se s tim neobtezovali. za to že je to grand hc strategy ješte neznamena že to musí vypadat tak hrozne
            • trojka byla hnusná...todle už je dostačující, radši takovouhle funkční grafiku (i když žádnej zázrak) než přehypovanou ultramega cool s nerealistickýma stínama a nesmyslným shiningem
    • vidíš to...a mě se zase nelíbí grafika globální mapy v rome 2 zatimco ta v EUIV jo
    • grafika je super co by si sakra chcel? Je tam velky posun od EU3. Uz sa tesim na Victoriu 3
  • smlouvou stihli jeste v 15., ale ridili se ji vetsinou v 16., to bych teda zrovna nevytykal *5*
    • Nevytýkám, pouze doplňuji.
  • Tak tohle je pokračování jak má být. Skvěle přepracovaný obchod, díky kterému námořnictvo stává důležitým prvkem ve hře. Obrovský posun i v případě AI a její diplomacie. Začněte růst příliš rychle a agresivně a dohodne se v nouzi i Habsburg a Osman, jenom aby vás sundali. Vazalské mini-státy konečně neoperují po pár tisícovkách mužů, ale naopak se umí chytře spojovat ve větší armády a tím svému pánu daleko lépe pomáhat *3* . A konečně, kdy zvýšíte obtížnost hry, tak se jako u konkurence nestane, že prostě počítač začne cheatovat, ale jenom se upravuje jeho chování k vám a ostatním národům.

    A samozřejmostí je naprostá možnost cokoliv a jakkoliv ve hře jednoduše změnit, Paradox modařům nic "neschovává". Pro mě osobně skvělé pokračování *4*
    • Horst_Fuchs
      Zní to zajímavě. Jak je to s přístupností pro někoho kdo nikdy hru tohodle typu nehrál? Má to vůbec smysl zkoušet?
      • Určitě to zkus, není to ani náhodou tak složité jak to vypadá. Za pár hodin pokusů a omylů se do toho dostaneš *3*
        • je alebo bude cestina?
          • S češtinou bych to neviděl moc růžově. Na 3 díl se čeština sice dělala od začátku až k druhému datadisku (byly 4) ovšem vzhledem k obrovskému množství textu a skutečnosti, že to není zrovna hra pro masu lidí, tak si myslím, že se nikomu nevyplatí ji vytvářet. Ale myslím, že ani není potřeba. Já rozhodně anglicky nijak zvlášť neumím a s hrou nemám nejmenší problém, takže to zvládne opravdu každý *3*
      • Síce Paradox hry vyzerajú super náročne ale v skutočnosti sú strašne jednoduché, keď sa aspom trochu zorientuješ v interfacu tak si už na pol ceste k pomalovaniu polky sveta tou či onou farbou. Zapni si to napríklad za Castille alebo možno za Turkov odpauznito a za nie moc dlhú chvílu by si sa mal byť schopný v tejto "hardcore" hre v kľude zorientovať
        • to zase neni uplne pravda, hry od paradoxu maji spousty skrytych mechanik, kolikrat clovek zpetne nehraje hru a zkusi zvolit jinou variantu nejake akce aby videl, jestli to ovlivni vysledek cinnosti, zorientovani se v tabulkach je jen zacatek
          • Pro veterána je to všechno logické a automatické. Když tyhle hry hraješ deset let, je dost těžké vzpomenout si, jaká lama jsi byl pár měsíců od prvního kontaktu (a to byl každý, kromě několika autistů). Když je to už osmá grand-strategy, opravdu ti stačí proletět tabulky, změny v interface a hodit jednu rychlou nenáročnou seznamovací hru, abys mohl celkem sebejistě jít do nějakého náročného scénáře. Je dost těžké představit si, co všechno musí pobrat úplný začátečník. Jediné, co si pamatuju, je moje naprosté zděšení, když jsem poprvé pustil HoI2 (dost blbá volba na začátek :).
      • já myslím,že ju.Neumím moc anglicky ani a de to.Je tam možnost nastavit spoustu pomocníků a zjednodušit si to *3*
  • "Zrovna nedávno jsem četl o soupeření Portugalců se Španělskem, které si v šestnáctém století dočasně rozdělily koloniální svět na dvě polokoule a i to je ve hře vidět."

    Asi to recenzent nečetl příliš důkladně, jelikož smlouva z Tordesillas byla podepsána už roku 1494...Jinak recenze pěkná, dozvěděl jsem se vše, co jsem potřeboval.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit