Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • VR má podle mě budoucnost právě hlavně mimo herní oblast. Já osobně ani moc na VR v hrách nečekám - už jen kvůli těm mnoha negativním efektům, které tu budou asi ještě dlouho. Naopak bych se rád natáhl na kanape a pustil si nějaký film či dokument s VR - to mě láká.
  • Keyz
    To právě ne. Když se podíváš na jiné firmy, tak často borci tak moc věřili svému produktu, že neprodali a dotáhli to do konce.

    Kdyby jsi vymyslel něco super (lék na plešatost), tak by jsi to prodal před výrobou? Kdyby to fungovalo skvěle a bylo to lepší jak ostatní brejle, tak by se hodnota jejich firmy o dost zvedla. Asi na tom ještě byla kupa práce a výsledek byl nejistý.
    Případně si chtěli pouze nahrabat a nechtěli nic vymýšlet. To se také stává.
  • Měl by se vrátit k idei z Wurmu Online a rozpracovat to v použitelné MMO.
  • Až bude plně funkční (tedy použitelná) VR, už tu nebude Minecraft. *3*
  • Pilgrim66
    Ono sice 2 bil zni astronomicky ale taky si rikam, ze mozna hodili flintu do zita. Navic 1,6 z toho je v akcii coz je nejista vec.

    Ale zase kdyby za nama nekdo prisel a nabidl nam 40 miliard tak asi taky nebudeme dlouho resit veci...
  • Palmer Luckey před pár minutami: "Facebook has a good track record for letting companies operate independently post-acquisition, and they are going to do the same for us. Trust me on this, I would not have done the deal otherwise."
  • Keyz
    Řekl bych, že super.

    Mohou říci: Zafinancoval jsem brejle pro Fejsíček! *15*
  • Je tu z vás někdo backer OR? Podělte se o své dojmy. Trochu jako kudla do zad ne?
  • C-BEAM
    za tú sumu má pod kontrolou absolútne všetko a reči o nezávislosti majú charakter ústneho dojednania s cielom utlmiť prípadné obavy náročnejších klientov.

    je to rozpoluplné, jedna vec sú financie a prístup k top technológiám a programátorom ktorí si Carmackov dávajú k snídani, vec druhá je brutálna masovosť ktorá u hier zničila nejednu kvalitnú sériu. Budú masy vyžadovať 2k, 4k+ keď mnohí ani nebudú vedieť čo tie symboly znamenajú ? budú vyžadovať minimalizovanie lagov na nepozorovatelnú hranicu keď budú oculus využívať iba na virtuálne chatovanie a jednoduché facebookové casual hry ? No a možno to bude všetko inak a obavy sa ukážu ako zbytočné..
  • Forma odkupenia je uplne jasna - 400mil dostali cash (asi majitelia, vlastnici podielov. tam su zkladatelia a tusim mali aj nejkych investorov) a zvysok dostanu v akciach FB. Aka bude forma spoluprace, zatial podla medovych kecov sa snazia ludi presvedcit ze Oculus zostava stale samostatny a budu si robit origie ak budu chciet. Na druhu stranu ak kupim nejaku spolocnost a vrazim do nej 2mld tak asi ju v nejakom case budem chciet vyuzit a zhodnotit. Bud sa budu do toho sr*t alebo moze FB spravit to ze ked sa zdvyhne cena tak to proste preda niekomu dalsiemu za este vecsie prachy (Sony,MS, Google...)
  • Pravýho* došlo mi to hned co sem to poslal :D
  • Mám pocit, že jste u tohoto článku zapomněli napsat "Komerční sdělení / PR".
    Celá fanouškovská základna Oculusu je proti, vývojáři ruší hry pro Oculus a vy tady píšete, jak je to vlastně úžasně pozitivní zpráva.
  • Hned po přečtení titulku sem mrkl do levýho rohu, jestli teď po půlnoci fakt není prvního dubna... a není :/
  • A vo VR nemusi ist len o vizualnu kvalitu, ide hlavne o ponorenie do 3d priestoru. Osobne ma moc Mniecraft neberie ale dokazem pochopit ze by si niekto chcel svoje vytvory pozried vo VR.
    A co sa tyka Notcha, osobne mam tiez z neho pocit ze je to taky One hit man, ale kto vie, mozno este nieco z neho zaujimave vypadne. Ostatne ani vela inych znamych vyvojarov za svoju karieru toho nevyplodilo zasa az tak vela a casto su to pokracovania alebo variacie na to iste. Nehovoriac ze jedna herna spolocnost robi v podsate stale variacie na to iste a zmyka to dokolecka - Nintendo.
  • Keyz
    Super. Budeme mít casual hry pro FB na brejlích, reklamy pro FB na brejlích a statusy na brejlích.

    No budu fandit jiným firmám co na tom mají. Ale borci na tom dobře vydělali.

    Asi si moc nevěřili, že to dají. Investory měli a kdyby opravu měli super produkt nebyl důvod to prodávat pod cenou. Zdá se, že to bylo více komplikované.
  • hmm ono aj hry su komercna sfera :-) ale myslel som to tak ze sa zacnu viac orientovat mimo hernej oblasti. Povedzme na vyuzitie v medicine, vyrobnom sektore, stavebnictve a podobne. Alebo v pripade FB v reklame, tlacenia chujovin do hlavy a tak...
    Ono je docela tazko predpovedat kam to bude smerovat kedze toto je asi prvy nakup FB mimo oblasti kde sa bezne angazuje a kde sa moze prirodzene natlacit , tj. komunnikacia.
  • No hlavně už verze pro OR je, jmenuje se Minecrift a sám Notch to uznává za povedenou konverzi (bez ironie).
  • Mam z Notche taky ten pocit. Jen jsem si o tom chtel neco najit a pak jsem to dal i sem.

    A jinak myslim ze delat VR zrovna pro hru jako je Minecraft je dobrej napad.
  • janchor
    Myslím, že podceňuješ touhu lidí prohlídnout si svý stavby "na vlastní oči".
  • Neutekl vám článek k prvnímu dubnu trochu dřív? Vždyť toto.. co? Facebook? Ale jestli to Oculu pomůže tak jedině dobře

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit