Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • BTW, už je to potvrdené Beshedou, bol to fake *12*
    • to je jedině dobře, ty nýmandi z Bughesdy by měli dělat tak akorát závěrečné titulky pro ostatní společnosti...
      • tak oni to takovy nymandi zase nebudou, když se detem vyplati porad o tom remcat...chapes..když je někdo nymand tak po nem za chvili nestekne ani pes...ale to pochopíš az dospejes, ja chápu ze teprve hledas cestu životem, sjednoscujes si názory a potrebujes se od ostatních necim odlisovat..to prejde a pak se ti Skyrim třeba bude i libit. najdes vlastní názory, nebudes papouškovat kraviny, oženíš se..atd..bude fajn neboj:)
        • hloupých děcek jako jsi ty jsou na světě tuny a z toho Bughesda žije a jo ještě umí zaplatit marketing. Nejhorší herní společnost světa, žádná jina by si nedovolila vydat na next-gen v roce 2014 dvě hry, kde doskakují textury...
          • ja jsem pomerne hodny clovek a rad nakrmim troli detatko nejakym tim krmivem. preci jen ono si z toho něco odnese i když navenek se bude bránit a mecet jak kuzlatko, od nas dospelych se ocekava ze jaksi ty mláďata povedeme svetem, takze se na tebe nezlobim a bez uz spinkat..ano?
            • jo je hruzny..pisu bez hacku a carek a občas si tam pocitac nejake doplni sam..je mi to jedno..nepisu zivotopis ani se nechystam svoje zdejsi kecy zpeněžit..jestli ty ano, tak si to oprav..
            • ježiš ujasni si dítě hloupé, marketingem vugomované, jestli píšeš s diakritikou a nebo ne, tvůj styl psaní je totiž hrůzny...
      • Dogkiller
        *1* *1* *1*
  • na Bethesdu můžete nadavat jak chcete, ale zatím nikdo lepsi single open world rpg hry udelat nedokazal, všechny jsou horsi nez libovolny TES, jedine snad Gothic 3 tam by se dalo diskutovat.
    nadaval bych az někdo udela lepsi, pak se muze teprve rikat ze to Bethesda dela blbe.
    • Taronyu
      Hlavne by mohli konečne spraviť nejaký poriadny systém levelovania. Vo Fallout 3, som mal maximálny level už v polovici hry, čo je pri RPG totálne neakceptovateľné a pokladám to za najväčšie zlyhanie aké môže v RPG hre byť. Pretože je to práve levelovanie, čo v týchto hrách ženie hráča do questov a celkovo dopredu. V Skyrime to bola tiež demencia, pretože keď som si konečne nejakú schopnosť vyskilloval na maximum, tak namiesto toho aby som si ju užíval a využíval perky ktoré som do nej dal, tak som musel začať používať schopnosť inú, aby som vôbec dostával nejaké expy. Čo je ďalší epic fail.
    • ''zatím nikdo lepsi single open world rpg hry udelat nedokazal'' ehm ehm... a co třeba Fallout 1, Fallout 2 a Fallout: New Vegas...?
      • hele..nemam naladu se prit co je a není open world..Fallout 1,2 (chozeni prstem po mape nemá se skutecnym open worldem nic spolecnyho) urcite ne..a New Vegas?..vazne myslis ze kdyby bethesda neexistovala ze by ho obsidiani udelali?
        • fallanga
          Ano, F1 a F2 jsou open world. Je jedno jakým způsobem po světě cestuješ, pokud můžeš ovládat každý svůj krok. Každý čtvereček na který jsi vstoupil jsi mohl prozkoumat, mohl jsi jít prakticky kdekoliv, ohraničené to bylo jen mořem ze západu a něčím z východu (když o tom tak přemýšlím, tak jsem nikdy nezjistil co je na východě mapy).
          • podle tehle definice je open world kde co..klidne třeba Heroes VI. fallout 1.2 jsou jen pospojovane pomerne male lokace a skutecny svet na který se muzes podivat a vidíš ho tam není, muzes si ho jen představovat na zaklade te mapy. Aby to každý pochopil..ve Skyrimu si stoupnu na kopec a vidim cestu která vede do emsta..muzu do toho emsta po ni dojit...ve falloutu 2 nevidim nic, maximalne anpis na mape..a dojdu tam prstem po D mape..to není open world...herne mozna, pocitem a vizualem tezko.
            • moc to bagatelizujes, ve Skyrimu nemaji mesta 6 baracku, je jich tam vic, třeba v takove Samote jich je asi 20 a zhruba 80 NPC. A když uz si v tom bilem prusmyku pamatuješ uplne všechno tak si dej takovy pametni test..je tam socha orla nebo není?:)
              ja nijak nepopiram kvality falloutu, ale proste open world to není..a tecka.
            • ja nevim kterej pitomec rozsiril to ze je v TES hrach něco generovaného, ten svet co tam je, je delany komplet rucne. To ze nektera mista odflakli ještě neznamena ze se to generuje..zjistete si napred fakta nez zacnete papouškovat tenhle nesmysl.
            • jenze ve falloutech se muzes na ty mape zastavit, kliknout a hra se prepne na misto, kde stojis... ve dvojce je to nekdy vyzadovany, abys napriklad mohl natankovat auto...

              ano, ty random mista na mape se automaticky generujou, ale vsechny TES hry maj automaticky generovany svety uplne cely - ano, studio to pak vyhladilo, ale jsou tam uplne nesmyslny mista na mape, kam studio nezasahlo - prilis strmej kopec, neprirozena krajina, kde se tvoje postavicka zasekne a podobne. ano, vsechno vidis okamzite a nemusis si nic predstavovat, jenze v tom netkvi fraze open-world.

              jinak, ty jsi asi fallout 1 a 2 nehral, protoze napsat takovej blabol, jako "pomerne male lokace", to muze napsat opravdu jen 14ti letej jouda

              nejvetsi mesto ve Skyrimu obsahovalo asi 6 baracku, jeden hrad a 20 lidi... takove New Reno ve falloutu 2 obsahuje desitky baracku, nebo baracku - je tam nekolik casin, nektery maj i ctyri patra a v kazdym patre mas desitky lidi, celkem tam je urcite nejaka stovka NPC. V New Renu muzes dokonce natocit pecko, popripade se zucastnit boxerskeho turnaje. Ani si vlastne nedovedu vzpomenout, co vsechno v tom obrovskym meste je. V Bilym prusmyku ve Skyrimu si pamatuju uplne vsechno.
            • na skutečnou open world hru je potřeba oboji..herni moznosti i ta vizulani podoba..Fallout 1,2 ma jen jedno. Když uz by se chtelo najit v tehle izometrických starych rpg něco co jakz takz splnuje definici open worldu, tak asi Arcanum..tam myslim slo projit celou hru po svých bez pouziti mapy,..i když tam nic moc po ceste nebylo. Hmm..myslim ze to slo..uz si to moc nepamatuju
            • fallanga
              Poslední větou jsi to pěkně shrnul. Herně to open world je. Individuálně to každý bere jinak.
            • Asi máme každý trošku jiné představy, co to znamená open world :D No myslím, že na tomhle tématu se zřejmě neshodneme, tak to nechej tak ;) :)
        • Ok, máš pravdu, Fallout 1 a 2 opravdu nejsou nejlepšími příklady open worldu, ale stejně bych je úplně nevylučoval ;) A New Vegas je sice postaveno na základech Falloutu 3, ale to nemění nic na tom, že je lepší (podle mého názoru) :)
          • jsou to open world hry... vic open snad ani bejt nemuzou - mapu pouzivas i v novejsich falloutech a TES serii, akorat s tim rozdilem, ze po kliknuti precestujes okamzite a bez rizika, ze te potka nejakej nahodnej souboj.
          • rozumíš..u hry kde na tebe jako první při spusteni vyskoci Bethesda Softworks rikat ze je lepsi nez hry od Bethesdy je divne. Ja chápu ze NV nedelali, ale část uspechu tehle hry stejne nalezi Bethesde,takze bych ji moc do slosovani nezarazoval.
        • A co třeba Drogon's dogma a nebo Risen?
          • tak o Risenu by se dalo hodne pochybovat ze je lepsi nez TES...a na Dragons Dogma jsme zapomel, i když jsme ho dohral 4x..jo to je srovnatelne a v mnoha ohledech lepsi, jenze pouze na konzole..ale je otázka kdyby DD mělo rozmery Skyrimu jak by to dopadlo..preci jen to je o dost mensi hra.
  • Když už se tu rozebírá ten Skyrim, doporučil bych toto video: Porovnání hlavního questu Skyrimu a Morrowindu.

    https://www.youtube.com/watch?v=1wujJnlsJh4&list=UUWqr2tH3dPshNhPjV5h1xRw
  • Nechapem. Dohral som Fallout 1, Fallout 2, Fallout 3, Fallout NW + DLC, Morrowind, Oblivion, Skyrim a vsetko to boli super hry. Ten hate na tiscali.games asi nepochopim nikdy...
    • Skrátka medzi tými menej inteligentnými puberťákmi a predpuberťákmi je teraz strašne moderné. kritizovať všetko, čo je úspešné a populárne. Cítia sa potom ohromne nadradení, cool, vybočujú z davu a podobné srajdy...
    • já zase nechápu ty zástupy hloupých děcek, které ochotně žerou ty laciné a hloupé produkty od Bethesdy...
      • Já nechápu lidi, co mají potřebu vyjadřovat svoji zapšklost na internetových diskuzích.
      • tak podle me decka prave TES hry moc nezerou, spis jsou to prave ti kteří prudi..(ještě nemaji skutecny názor na nektere věci, hledaji samy sebe, sex je pro ne zasadni věc, a hrajou hodne hry na mobilech)
  • Mato1987
    Hmm ak to bude rovnako 3D fallout ako fallout 3 a new vegas tak ma to nejako netankuje...
    • opět s debilním systémem V.A.T.S.. Tedy u FPS to je debilní, když hráč míří sám. Zbytečně to narušovalo plynulost. Navíc bez použití toho systému nebylo skoro možné se trefit do nějakého místa na nepříteli. Prostě to nezáleželo na skillu hráče ale čísle. Když bylo velké, šlo přes V.A.T.S. střílet jako mistr...
      • Mato1987
        Presne tak, pretransformovaním hry do 3D sveta sa mal aj ten v.a.t.s. systém úplne odstrániť, tiež ma iritoval do takej miery, že som tretí fallout doteraz nedokončil...Predsa len 2D izometrický pohľad mal niečo do seba a vtedy to bola tá pravá ťahová stratégia. Neviem no, mne jednoducho tretí fallout aj s datadiskom vôbec nesadol.
  • cituji pana Gregora "ok, když pominu čistě herní mechanismy jako radikálně překopaný systém vývoje postavy a soubojů, kde je změn samo o sobě dost a měl by si jich všimnout i poklop od kanálu, tak tu máme věci jako rozvržení mapy (ne ve smyslu změny prostředí, ale práce s ním: Oblivion dával okatě najevo svou rozlehlost, Skyrim je mnohem rafinovanější), design dungeonů, struktura příběhu (to je trochu návrat k Morrowindu, od únavných fantasy klišé k trochu dospělejší podobě žánru) a obecně způsob vyprávění a míra imerze – v tomhle všem udělal Skyrim zatracenej krok dopředu"

    Co říkáte na ten temný a dospělý příběh ve Skyrinu? Kde ve vývoji jedince se stane chyba, aby začal považovat Skyrim za dospělý. Zkuste mi to nějak objasnit, já začínám besnit nad současnou tupou populací
    • 1. Jak si predstavujes dospely pribeh?
      2. Jaky je podle tebe rozdil mezi "dospely pribeh" a "od unavnych fantasy klise k trochu dospelejsi podobe zanru"?
      Besnis zbytecne, znamkou dospelosti neni to, ze skocis jako slepice po jakymkoliv naznaku.
    • kde ve vývoji jedince nastane ta chyba, kdy přestane vnímat rozdíl mezi "dospělý" a "dospělejší podoba žánru"? je to tím, že jste ještě nebrali stupňování, nebo tím, že ještě nemáš potenciál k uvažování o kontextu? *1*
      • ty jsi exot *1* psát něco o dospělosti v kontextu se Skyrimem, je urážka všech dospělých lidí na světě a urazil jsi i mě *16*
        • koukám, že s tím porozuměním kontextu tady má problém víc lidí *7*

          tak třeba jinak: nahoď mi, facepalme, nějaké fantasy hry, které ti připadají dospělé
          • Už i ten The burning crusade má dospělejší příběh než tenhle blábol pro děcka a začínající teen-děcka..
          • snad každý aspoň trochu kvalitní, Dragon Dogma, Platescape Torment, Dark Souls, Demon Souls, Baldurs Gate atd...
            • takže jsi troll, který hru vůbec hru nehrál, nemá potuchu o čem je, tak proč se k ní vyjadřuješ? Nechápu zdejší komunitu čím dál více...
            • akatosh: Hrál jsem to jen chvíli absolutně mě odradily dětské japonské xichty a neustále stejné prostředí. Náplň hry tudíž neustálé zabíjení bossů vyšlo z módy tak 90. letech. Jako arkádová rubačka ok ale RPG? To je špatný vtip.
            • předpokládám, že jsi Dark Souls nehrál, jelikož takhle bys mluvit nemohl. Dark Souls má jeden z nejdospělejších příběhu za poslední dobu. Samozřejmě je to hodně temné, otázky o smrti, o věčnosti a neustálem opakovaní( Age of Fire) apod.. žádný hrdina zrozený za dračí bouřky, prostě jen loutka, která je ovládána těmi nahoře... Zkus si to zahrát ať příště ze sebe neděláš pitomce.
            • Dark Souls ty jsi synku jeden velký facepalm *1*
            • takže ty mi nedovedeš vysvětlit, v čem vidíš dospělost nějakého vyprávění, ty se o to zjevně nedovedeš ani pokusit, ale já jsem hlupák?

              ale néé, já mám jít do školky a ty se vůbec nechováš dětinsky, viď? *1*
            • takovýmu hlupákovi to vysvětlovat nebudu a ani to nejde, ten kdo si myslí o Skyrimu že je dospěly je opravdu mimo moji společnost, tam běž diskutovat se školkou...
            • PT beru, ale jinak bych opravdu potřeboval vysvětlit, v čem tu dospělost vidíš :)
          • Jack1947
            Z toho si nic nedělej, nasměrovat tady diskutéry k porozumění textu... je horší než nošení cihel z fabriky na zádech domu. *4*
  • Otče náš ktorý si na nebesiach, prosím nenechaj bethesdu aby sprznila ďaľšiu hru. Nenechaj ich aby zas skvelé nápady a nádherný svet nedotiahli dokonca, nedopusť aby vydali hru tak zabugovanú ako posledné tituly. Buď vôla tvoja, aspoň tak ako v Morrovinde a ochráň nás všetkého ne hardcore RPG.
    • Fluffy, máš nějaký tip na hru, která má podobný ambice jako ty od Bethesdy, ale je dotažená a prostá všech bugů?
      • Uprimne? nie :( ale verim tomu. ze sa raz dockam D:
      • fallanga
        Musí ta hra být plánovaná nebo už mohla vyjít? V prvním případě ti nikdo neodpoví, protože nikdo neví jestli to bude mít bugy nebo ne. V druhém případě pro tebe mám možná šokující odpověď. Původní díly Falloutu. Pokud chceš něco trošku nového, tak Fallout 1.5.
        • Jack1947
          Nestačilo spíš napsat, že taková hra ještě není? ale pokud jí fluffy vymyslí má (nejen) můj obdiv. Už ted zaslouženej.
          • Mas pravdu ze taka hra nieje, ale bethesda sa fakt priblizuje, stacilo by mesiac dva dlhsie vo vyvoji aby sa odstranili bugy a aby bola trochu lepsie vybalancovana a je to :D
  • tak jsem někomu skočil na špek... a já si koupil F3 jenom proto abych si ji znovu projel abych si s těmi savy zahrál F4 která má dějově navazovat na F3 a rozvíjet udělané volby... ano je to nějaký ten rok zpět co jsem o tom četl ale já to bral za naprostou jistotu... defakto jenom čekám až vyjde F4 abych si F3 projel za čestva.
  • Můžete mi někdo kdo dohrál všechny Fallouty říct zda skutečně je, a hlavně PROČ, lepší New Vegas než F3? Díkes
    • Jde o ten celkovej feeling. F3 je prostě behezký post-apo Oblivion a ještě docela hloupej k tomu. Svět je sterilní a humor nevtipný. NV má svět kterej si člověk zamiluje, příběhy které jsou chytré a se spoustou možností, humor který je na úrovni a celkově je z něj cítit více ten Fallout než další TES. CO se týče samotného gameplaye tak v NV jde konečně mířit přes mířidla, VATS je trochu nerfnuto, zbraně jsou různě upgradovat a taktéž je pro něj více módů. NV má taky řádku DLC, které nejsou jen proto aby tě okradli o peníze, ale jsou to opravdu vydařené minipříběhy vyrázně odlišné o zbytku hry.
    • MrSanta
      Tohle bude hodně individuální (pro někoho je lepší F3). Když to vezmu podle toho nejméně složitého, tak u mě vede FNV díky o dost většímu arzenálu (bráno samozřejmě podle GOTY edice). Dále samotná střelba působí o dost lépe - hlavně je tam možnost klasického iron-sight. Bez problémů se dá hrát bez VATS. Pak crafting a vylepšování zbraní.
      • Jack1947
        VATS byl ale parádní systém... to jsem hrál furt takhle... pomalu. Dokud mi nedošla energie. *15*

        To asi proto, že mám hroznou oblibu v ustřelených končetinách a všeljak dekapitovaných... kéž by to takhle mělo více her. Je pravda že bych si měl zahrát i ten klasickej F, no.Abych pak na F3/NV ale nezměnil názor lol.
        • jen si to zahrej

          uvidíš, že když je to gore i vypsaný v textovým okně, je to ještě větší sranda :)
          • Jack1947
            Zahraju no, jednou... a né já věřím že tam toho masení bylo hodně. Jen to chce chut, čas a náladu.
    • f3 je takovy opusteny (hral jsem jen zakladni hru, nevim jak s mody), bez zivota, nv je plnej questu...
      • Jack1947
        Mne se zase zdál NV takový víc stísněnější, že tam toho života možná bylo až moc. F3 byl zase velký, moc toho tam nebylo na dělání ale vystihovalo to přesně tu atmosféru.

        Obě hry jsou dobré no, F3 se mi líbilo potažmo nv to odstřelování jednotlivých končetin. Doufám že v novém F to taky bude, to byla sranda. F3 mne srala až přílišná radiace, hodně jsem se naní nachcípal. ( a abych ještě napsal F3 jsem hrál na Xboxu. ) NV jsem hrál na pc...

        F3 9/10 , NV 8/10 - můj názor.
  • prosím bethesda už ne *13*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit