Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kravicka
    To vypada fakt nadherne, kdyz v poledne na obloze ani mracek a scena je nasvicena jak o pulnoci za uplnku.
  • Jo tu výtku s tím lovem docela kvituji. Samotný lov mi nevadí pokud je nějak regulovaný nebo pokud na proti sobě nestojí dva myslivci, jenž jsou schopný postřílet všechno možný kromě škodný. Ani výtky na lov velryb v AC4 jsem moc nechápal v kontextu "taková doba prostě byla". Na druhou stranu ulovit ve FC3 tygra, abych si udělal baťůžek, to už jsem si říkal, jakýho vola to inspiruje.... *7*
  • Preed
    Neunavuju Vas uz tie Ubisoftacke open worldy hry? Mna teda ano,aby mali v kazdej serii odhalovanie uzemia stveranim sa na vezu(AC,Far Cry,Watch Dogs) a kopec podobnych prvkov,fakt dnes je Ubisoft tovaren na open world hry podla jednej mustri a vsetci to z nejakeho dovody zeru,kopec podobnych zbytocnych vedlajsich uloh,priemerny hlavny pribeh,stale to iste,AC hram uz iba zo zotrvacnosti,Watch Dogs som nedohral a Far Cry napriek tomu,ze ma dakedy bavil tak uz sa mi s nim nechce stracat cas,ak sa zas nieco od Ubisoftu stane hrou roku tak opat budem krutit hlavou. ;)
    • Watch Dogs jsem vypnul po pár hodinách, poslední AC, které jsem dohrál, bylo Brotherhood, ale u Far Cry 3 jsem strávil desítky hodin a s FC4 to zatím vypadá podobně. Far Cry je podle mě jediná série, ve které ta formule funguje opravdu skvěle, protože je to postavené na základě dobré střílečky, která je zábavná i bez neustálého plnění úkolů a lození po věžích. Naproti tomu jsou v AC souboje o ničem a parkour se už dávno omrzel, ve Watch Dogs přestává být většina schopností zajímavá po 3 použitích a střelba a jízdní model jsou na příšerné úrovni. Zatímco v AC a Watch Dogs při zastavení člověk zjistí, jak je hra ve skutečnosti nudná, ve Far Cry tím poznává další úroveň hratelnosti.
      • Preed
        No ja som FC3 nehral,resp. iba blood dragona(ktory ma tiez prestal bavit) ale chapem co na tom ludi bavi,ale to co som napisal hore pre mna proste plati,paradoxne si myslim,ze najvacsie inovacie priniesol watch dogs,ktory s tym hackovanim robi celkom zaujimave veci,tu hru nici nudny pribeh a debilny hrdina,ono je pre mna dost problem aj hracia doba,uz sa mi nechce venovat 30 hodin hre ktoru som hral 10x pred tym,keby to bolo 10 hodin tak to este prezijem. Podla mna ma proste Ubisoft nejaky interny manual ako robit open world hry a vsetci sa toho drzia lebo to nie je mozne aby vsetky tie hry boli tak rovnake.

        1. 75% vedlajsie ulohy 25% pribeh, s tym ze vedlajsie ulohy su castokrat nudne a nemaju na seba naviazany skoro ziadny pribeh (50 fixer contractov vo watch dogs,xy contractov na zabitie v AC,lovenie zvierat vo FC) a hlavny pribeh je castokrat proste nudny a zalezi to na tom ako sa akurat v konkretnej hre podari urobit hlavneho hrdinu/zaporaka v contraste GTA ma napriklad hlavny pribeh minimalne 50% hry,lepsie dialogy a zaujimavejsie postavy.

        2. Zbytocne herne mechanizmi ktore nefunguju a vacsinou ich potom odstrania,v tomto je expert AC kde diel za dielom vymyslaju rozne debiliny ktore proste nefunguju,ako kupovanie obchodov,tower defense minihra, minihra s lodami, posielanie tovaru a zarabanie v AC3 a podobne,nuda nuda nuda a este je to aj debilne, vo watch dogs to boli napr tie konrakty s convojmi,kde som sa postavil do stredu cesty s granatometom a ukoncil to za 10 sekund a toto sa opakovalo 30x,no na co to tam je? vo FC je to napr debilny crafting.

        3. Spolocne herne prvky,napriklad tie veze,podobne nepovinne kolektible a urcite by sa toho dalo najst viac,kopec toho je proste pocitove ze hram podobnu hru.

        Takze u mna je to asi takto no,ja ani nejak neapelujem na to aby tie hry inovovali,ale pri takom tempe vydavania podobnych hier sa mi to proste nechce hrat,vzdy mam pocit ze hram to iste,keby si dali trosku na cas,tak by sa tie hry niekam posuvali,ze odstrania co bolo zle a pridaju nove veci,napr ako novy dragon age alebo mass effect bol dobry v takom postupnom vylepsovani ale tu je proste vsetko take iste a ked je tam nieco nove vacsinou je to nejaky zbytocny herny prvok.
  • No v porovnani s AC je tohle perla. Ma to kampan dlouhou cod a k tomu 50x delsi herni dobu v sandboxu a zabavnej coop, navic i pouhe objevovani ostrova v ruznych dopravnich prostredcich je uspokojujici + slhani po lane je ok, cekal sem dalsi skrip ale pusobi to docela dobree
    Pochopitelne to ma milion ubisoftich side questu ale tady to nevadi protoze hlavni je gameplay a pocit ze strelby je tu stokrat lepsi nez ve vsech tech futuristickych fps.
    Dokonce se ubisoft prekonal a nenarval tam mikrotransakce !
  • No tak ja Ubisoft rad nemam, at uz za kecy o FPS nebo zpraseny optimalizace. Ale FC je moje nejoblibenejsi strilecka, hral sem vsechny dily, nektery 2krat, tak co sem mel delat, hru uz mam od vcera doma.
    A musim rict ze je to paradni sandbox, proste to nema v zanru konkurenci, s recenzi ve vsem souhlasim, akorat bych dal 8/10, na devitku to fakt neni.
    Kdo rika ze je to recyklovana trojka, tak to nehral, ve hre je spoustu novech ukolu, nepratel, a hlavne furt se neco deje nuda nehrozi, svet i npc sou daleko uveritelnejsi, je to dotazeny fakt k dokonalosti. Do mojeho top 3 her roku to pravem patri
  • Nedokážu pochopit, jak Ubisoft může vydat tak zmrvenou hru jako je AC:U a hned na to Far Cry 4, který je absolutní pecka. Je to skvělá akční jízda, která baví a baví a baví... Optimalizace na výbornou, mám o měco málo lepší HW než jsou minimální požadavky a jedu skoro vše na Ultra, vypadá to nádherně. Tohle se opravdu povedlo na výbornou.
    • Robotron3
      Far Cry začal někdy 2004 a do dneška jsou 4 díly. Assassins Creed je tu od 2007 a už je tu, nevim, strašně moc dílů za tu dobu. Asi to bude něco jako poměr kvantita != kvalita *4*
    • Ubi jako vydavatel který hledí jen na prachy a nehlídá kvalitu tohle může. A navíc, na hrách dělali jiné studia a upřímě řečeno, AC:U je prostě objemnější a časově náročnější na zpracování (jelikož má násobně víc detailů ve scéně než FC4) než FC4.
    • Ja myslim, ze je to preto lebo FC 4 ma na starosti Ubisoft Montreal, teda uplne ina odnoz studia. Aj ked je to v podstate Ubisoft no zrejme je tam vedenie uplne odlisne ako toto europske co sprznilo ACU :P
    • Toť asi tak: AC U měla sloužit jako jasný symbol 'fu*k you players, tady jsou vaše vysoké nároky na hru' od Ubi směrem k hřáčům, kteří nadávali na předchozí díly, že se jen navzájem kopírují a posun v grafice taky není..tak jsme dostali tu nejlepší grafiku, co jenom šla, a řádnou gameplay revoluci, po které hráči žadonili..a nyní mohou vidět, že toho na Ubi chtěli trochu moc a že bylo lepší zůstat u už dávno zavedených, ale alespoň jistých základů hry.. *1*
  • Říkejte si co chcete, ale s odstupem času mě nejvíc od Ubi bavilo Watch Dogs. Nejen že to bylo originální, ale mělo to nejlepší hratelnost a příběh. FC začíná kodovatět. Tipuju, že 5tka bude opět to samé jen místo tygra se budou lovit anakondy.
  • Jako teď vážně... Funguje to normálně na PC bez problému ? (Zatím jsem žádnou vlnu nezaznamenal.)
    • omg omg omg nefunguje ale s**u na vás už raci, stejne je to vsem fuk... nebo máte 16:9 monitory, intel a nvidii... koncim s tim, kupujte je to uzasny!!!
      • Tupik
        Ano máme monitory na jak 16:10 tak 16:9 a intel i7 a nvidii 750 :)
        • Zagro
          Mít i7 a k tomu GTX 750 na hraní, je tak trochu mimo. K takovýmu procesoru min. GTX 770, ale raděj lepší.
    • snad jen nemoznost vypnout akcelaraci mysi (jo v nastavenich se vypnout da, ale ve skutecnosti se nevypne) a i po editaci XMLka (coz trochu pomuze) jsou nejake zbytku negativni akcelerace pritomny + jina citlivost osy X a Y .. coz je u FPS docela blbe .. resp, obecne u PC hry je samotna pritomnost akcelerace mysi neodpustitelne zverstvo (mimo jine to pro me zkazilo Watch Dogs )
    • Bugfest jako u AC se nekoná, funguje to normálně a dokonce můžeš hrát i třeba s 60fps (óooo jak laskavé od ubishitu :D). Jednoduše řečeno pokud tě bavila trojka, tohle tě bude bavit taky. Pokud máš teda náladu na to stejné jen v jiném prostředí. Nic víc ta hra totiž není.
      • Pecka THX
  • 9/10? je to normalni sr**ka
  • 9 za přeskinovanou trojku? Kde jsou ty časy, kdy 9tku dostávaly vyjímečné vypiplané hry, které byla radost hrát.

    Ve FC4 mám odehráno tak 5 hodin, ale víc než 7 bych tomu nedal. Je to dobrá hra, není špatná. Ale je to to samé, jako trojka jen v jiném prostředí, což by mi ani tak nevadilo. Víc mě štve samotná náplň hry, většinou je to nepodstatná vata a pak to kazí detaily jako např. zaminovaný most.. jdu na něj, bum. Řeknu si ok, nasednu do auta, rozjedu se a vyskočím.. auto jede na most... čekám, čekám že bouchne .. a ono nic .. auto projede... wtf? Nebo sestřelím orla, orel spadne na zem, utíkám na místo dopadu a orel nikde ... :D Takových chybek je tam víc, není to nic zásadního, ale přesto.. za 9 tohle určitě ne. Ale každý máme svůj pohled na věc a svoje hodnoty kvality nastaveny jinak :) Jen mě to překvapilo u Olejníka, který pamatuje dost dobře i starší hry, zažil tu dobu a myslel jsem si, že ví co to je, dát nějakou hře 9tku.

    FC4 za mě zatím 6/10 a že by mě ta hra nějak extra bavila se říct nedá, jo, hraju to, chvílema se bavím, ale fakt jen chvílema. Nějaká nářezová jízda za 9 to fakt teda není. Každý kdo má o tu hru zájem si však obrázek udělá sám. Proč tu dávno není zavedeno hodnocení čtenářů ? Kde by každý klikl číslo a postupně se to průměrovalo?
    • oktavius66
      Takže chceš říct, že je to kvalitou stejné jako Aliens Colonial: Marines, které tu 6 dostalo *15* ? Je jiná doba. Hry se nemění, protože těch témat je tak hrozně vyčerpaných, že už pomalu není co vymýšlet. Far Cry má mé místo v srdci. Každému dílu bych dal osobně 10/10 a myslím si, že tentokrát to nebude jinak. Mě se tento styl hraní líbí a když příjdete z práce a chcete si u něčeho vypnout mozek, tak to poslouží velice dobře. Prkotiny ve hrách neřeším, zbytečně nad tím potom přemýšlím...
    • Robotron3
      Myslíš doby, kdy vycházel Doom třeba? Třeba dvojka, která dostávala 9, nebo 10/10? A byla oproti jedničce vyloženě uplně jiná a strašně originální? *3*
      • No ale někde mám schovanou recenzi na Quake jednicku ve Score. Dneska by to byla další devítka, tehdá nebyla *3*
      • Je to hodně repetetivní hra, pořád dokola to samé jen trochu jinak.
        • Jediná naděje vývojářů, co dělají hry v otevřeném světě je to, že tam napráskají milion věcí, které tě můžou zabavit, ale pokud je budeš dělat dokola, budou repetitivní. Co čekáš? Já neznám open world hru, která by nebyla repetitivní. Jde o to, kolik detailů do toho napráskají a nezdá se mi, že by jich zrovna ve Far Cry 4 bylo málo.
      • Unreal, Duke Nukem, Half Life, Quake .. co hra to pojedem a defakto redefinice žánru. V čem je FC4 tak vyjímečné? Stejné běhání jako trojka s tím, že už to tu bylo :) Stejná nuda i stejná zábava. Já nevím, tohle prostě nevidím jako 9tkovou hru. Zas takové orgie to nejsou.
        • C-BEAM
          no ono sa ľahko redefinuje žáner keď nič podobné pred tým ešte nevzniklo, všakže ? a napríklad príbeh v hrách ktoré spomínaš vpodstate ani nestojí za zmienku (napriek tomu že ich zbožňujem), mnohdy ani samotný dej v nich nedáva žiaden zmysel .) Treba sa trochu odpútať od nostalgickyćh spomienok a pozrieť sa na súčasnosť s čistou hlavou.
          • Ale já se na to dívám s čistou hlavou, ta hra není kdovíjaký nářez jak se podle hodnocení může zdát. Je to dobrá hra, tím to u mě končí. Za pár měsíců si na to nevzpomenu. Pro mě jen další FC asi jako další Asasín.
        • Robotron3
          Hodnotit hry vyloženě podle toho, jestli redefinují nějaký žánr, nebo jsou uber extra originální, to se dělalo když jsem byl ještě malej a čet jsem Excalibur. Dneska se hodnotí hry prostě jestli jsou dobrý a zábavný tak jak jsou a FC4 asi třeba je :)
      • Přesně :D To víš to je ten syndrom starších lidí takový to za nás bylo líp voda byla mokřeší, nebe bylo modřejší a podobný, ale jak to bylo ve skutečnosti už si radši nepamatujou.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit