Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MickeyMutant
    Ona to bohužel není jen otázka češtiny v Mankind Divided. Je to otázka perspektivy. Tak jako 99 procentům hráčů posledního dílu nevadí deformace češtiny prostě proto, že nejsou Češi, tak obrovská většina lidí nemá možnost odhalit šlendrián, haluz, a WTF i v běžných informacích, které k nim dennodenně proudí. Člověk si to nejlíp uvědomí, když nějaké, třeba i naprosto okrajové oblasti dobře rozumí a čte si výstupy, které z ní náhodou zrovna proniknou do klasického mainstreamu. Minimálně polovina je naprosto mimo a u zbytku se dá mluvit o štěstí, když má aspoň základní fakta správně.

    Takže se vsadím, že podobným divením si pravidelně prochází i další národové, profese a experti, kteří se střetli s blízkými reáliemi v nějaké hře, filmu nebo knize vytvořené někým vně jejich kruhů.
    • Pro zkratkovitost a rychlost sdělení v informačních médiích pak společnosti protejká podstata mezi prsty. Se dnes tvrdí, že není nedostatek informací. Já mám pocit že opak je pravdou, respektive, že identifikování skutečně užitečných informací je v tom moři zkreslujícího šumu naprosto klíčovou vlastností. Bohužel ji většina uživatelů postrádá. Vzdělanost hnaná nikoli vizí odměny, ale radostí z uspokojování zvědavosti, usměrňovaná zdravou mírou skepticismu je jediný nezpochybnitelně správný recept.

      A herní průmysl/vývoj zvenku a zevnitř jsou dva výrazně odlišné světy.

      Zmrvená čeština Mankind Divided je bez debat velká škoda a promarněná příležitost. Protože na těch pár tisíc čechů se dá pohlížet jako na položky prodejů v tabulce, anebo jako na možnost ty čechy skvělou jazykovou implementací nadchnout a jejich nadšení pak nechat čeřit internetové vlny pozitivními reakcemi typu "konečně kvalitní čeština v zahraniční velkorozpočtové hře(!)". Přemotivovaného překladatele k dispozici měli.
      • MickeyMutant
        Tvůj pohled na češtinu v MD je dost idealistický. Názor Čechů na případnou jazykovou dokonalost žádného kupce mimo republiku nezajímá, navíc i kdyby to sám Seifert přebásnil, tak v tom u nás průměrný hráč najde ca 150 chyb.
        • však se nebavím o českém trhu ale o špatně odvedené práci kterou zde někteří zlehčují argumentem: Český trh nikoho nezajímá.

          Nezajímá. Ale dělám hru z nějakého prostředí, tak do udělám dobře a ne blbě. To je celé. Tohle je blbě a ještě tam otočí vlajku. To je vyloženě urážka.
          Blbě odvedená práce si nezaslouží pochvalu ani omlouvání. Vykašlali se na to a dle toho to vypadá. Český trh s tím nemá moc co dělat a jsem zděšen, jestliže někomu připadá vhodné tímto způsobem pracovat. Mohu to udělal blbě, protože to pozná jen malé zaprděné česko někde na východě a tak to udělám blbě! To je člověk na dvě věci...Stejně jako přístup: I kdybych to udělal dobře česky, tak stejně budou češi mudrovat a proto to udělám pro jistotu rovnou blbě.

          kdyby tam bylo 150 chyb, pořád lepší jak to je. Hlavně by to nebyla vyloženě špatná práce.
          Takové hovadná práce by se měla náležitě ocenit v recenzi.
          • MickeyMutant
            Moje reakce byla na to číslo nad tebou, tak se tu trochu míjíme. Ale v zásadě s vámi oběma souhlasím, jen to možná vidím trochu víc pesimisticky (realisticky?).
            • Když někdo v názorovém rozporu argumentuje idealističností, tak to snad víc vypovídá o něm☻. Pracovat vstříc možnosti pozitivního přijetí, těch co rozumí, je mi zkrátka smysluplnější, než nechat české redaktory přemýšlet nad sepsáním anglického článku, kde žluč poteče mezi řádky.

              Dá se to říct i jinak. Když už něco děláš—dělej to pořádně(!). A pakliže je hlavní herní hub, předpokládám že páteř příběhu a největší část herního jeviště Praha, která koncepčně není multikulturním centrem, tak by podle toho mohla vypadat. Jen opakuji, že odhodlaného a kompetentního člověka k dispozici měli.

              Nebo taky zkrátka věděli, jak je hra až moc to samé podruhé, že vyloženě nadšení nevzbudí v nikom a s tím se svezla i starost o dílčí úroveň hry—Prahy.
      • Ta čeština tam není pro čechy ale protože se hra odehrává v ČR. Tedy je to pro všechny a proto se to má opravit a udělat dobře i když tomu většina nerozumí.

        Pak tam mohou dát jen nějaké znaky dle této logiky. Protože tomu stejně 99% nerozumí jako té CZ....Je to prostě špatně odvedená práce ve které špatně prezentují prostředí hry.
    • Souhlas.
  • První klasický podcast s lukášem po dlouhé době
    • Doufám, že se brzo dočkáme klasické sestavy Lukas, Martin, Petr a Pavel. Je fajn mít občas hosty, ale víc mi sedí stara parta. Farid a Dan se jen tak neukážou...
  • Paul_cz
    Super podcast, tahle skvadra je mi sympatická.
  • Hoši sorry, poslední dobou jsem si FC zamiloval a poslouchám to rád, ale i když mě hlavní téma zajímalo, člověka z Comgadu jsem prostě nevydržel. On se možná poslouchá rád, ale já jeho musel vypnout. Mluvil tam, jak kdyby celý Deus Ex dělal jen on sám...
    • Tak to si poslouchal špatně.
  • Hlavně: Proč je sakra obráceně ta vlajka?
    • Lima
      Někde jsem četl, že se to řešilo právně a prostě to neprošlo, tak museli udělat vlajku obráceně. S dodatkem, že to není problém jenom Deusu, ale i spousta jiných her, ale to se jindy neřeší, jenom trolové to teď dávají sežrat Eidosu.
      • Divný, celkem by mě na tohle téma zajímal článek.
        Tam to musí nějak složitě právně projít? Ve filmech jsou vlajky běžně, ve hrách někde také...

        To jako musí ČR schválit použití vlajky? To tam měli rovnou dát červené trenky.
      • Česká vlajka, pokud je svisle, tak má barvy opačně. Červená barva je vpravo. Takže ve hře to mají správně, pokud se teda bavíme o screenu 26 v galerii hry.
        • Tec je stoprocentne o normalni horizontalni podobe vlajky - ve hre je nekolikrat s cervenou nahore.
      • Ja vam nevim, skoly nemam, cist neumim, psat take ne, ale tohle se mi teda ukrutne nezda...
        • Paulcz
          Taky mi to přijde absurdní, ale:

          "In European countries the use of the country's flag is usually governed by ministry of internal (affairs) or similar instance. Anyone wishing to use the flag commercially in their products, should at least in theory ask for a permission to do so. Any offensive or demeaning use of the flag is naturally banned by law, also any use of the flag that is considered not to be suitable to the nations image is prohibited. This can include for example computer games, movies or other media etc. that are seen as aggressive, violent or otherwise inappropriate and as such not suitable to be given permission to use the nations flag. I don't think these rules are always observed neither enforced on low tier products and such but big companies generally play it safe and have lawyers to look out for themselves for these kind of things."

          Takže je asi jednodušší se případným problémům vyhnout..
          • Spousta vlajek ma bilou nahore. Takze to absolutne nedava smysl :D
            Proste sou to lemry, nacpali vlajku na kazdou budovu a stejne si nevsimli, ze je polovina obracene.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit