Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Steam mám už děsně dlouho a jako službu jsem ho vždy vnímal pozitivně. Na PC už hry ale nehraju a tak mi docela vadí, že nejde zakoupené hry například prodat, za nějakou nižší cenu. Něco jako digitální bazar. Čepice a nesmysli do Teamfortres mě nezajímají, ale tohle by třeba zrovoznit mohli.
    • jo a sorry za gramatiku ;)
  • Black_Hand
    "curated" neni diktatorsky, tu prednasku jsem vcera poslouchal :). "kurator" galerie neni diktator :).

    mozna bych jeste doplnil dalsi vec v souvislosti s tim novym pristupem k "razeni" her. newell i rikal, ze by bylo fajn, kdyby hlavne respektovany osobnosti jako treba yahtzee mohly delat urcityho pruvodce. tedy, rict co je podle nich OK a co ne. dokazu si predstavit, ze tam bude velky riziko korupce, ale jsme na internetu. jednou se to provali a koncite, nikdo se s vama nikdy uz nebude bavit.
    • Overwatch
      Konkrétně o "dictatorship" mluví nějak ve druhé polovině videa, už nevím přesně čas.
      • Black_Hand
        ok, je pravda, ze jsem to poslouchal v praci, ale "curated" taky padlo.
    • Viktor_H
      Gabe mě občas s*re, ale faktem je, že je to vizionář. Tenhle nápad se mi zamlouvá. Fakt se nám tu rozmáhá revoluce ve službách - všechno to bude (snad) jednou otevřený. Steam by tak v podstatě zaměstnával komunitu (jako to dělá částečně google).
      • Black_Hand
        jo a ted si predstav jak musi sednout vlasy v EA a v Activisionu :)

        EDIT: eh, ted mi doslo, ze je to komicka predstava v pripade EA :P.
  • Budoucnost podle Newella .... jen aby to už ted´ nebyla minulost *3*
  • Keby tak hovori o tom ako maju source 2.0 a HL3 s ktorym ukazu celemu activision ako sa maju robit FPS...
  • celoush
    No osobně mi tohle "kurátorství" na Steamu vyhovuje. Stejně tak jako u AppStore. Chápu, že případným delegováním na komunitu by to mohlo také fungovat, ale jsem k tomu zatím notně skeptický a nejsem si jist, zda jsou připraveni na to, že si tam narvou balast s myšlenkou "komunito, protřiď si to!" Opravdu jsou připraveni na boj s různými podvodníky, kteří stejně jako na Google Play přilezou jim i tam? Ono by se pak mohlo lehce stát, že by tím ztratili určitou kvalitu na úkor kvantity a opuštěné místo by rád někdo další, kdo by lidem opět přinesl AppStore Style, rychle zabral.
  • nezlobte se ale ja steam knicemu nepotrebuju staci my reloaded a skidrow :-)))
    • Též jsem to tak měl. Pak mi jednoho dne došlo, že i pekařovi musim v krámě za ten rohlík zaplatit, protože na jeho výrobě strávil nějakej čas. Takže teď už asi tak rok blahořečim Steamu, díky němuž si zhruba co měsíc udělám takovou soukromou amnestii a kupuju ve slevě aspoň pecky, co mě bavily.

      Nakonec, ono dneska v každém .nfo snad od všech velkých warez/gamez skupin najdeš na konci řádek "if you like it buy it, support developers" atd.
    • ucho
      tak to jsi velkej drsňák :)
  • huki - jednou, dvakrát za rok? aha, tak to potom jo. Já jen, že her co za to stojí vychází trošku víc.
    • Spades
      Když hra za to stojí, tak se dá sehnat i levně :)
      Vem si například novej SC2:HotS - Sehnal sem v předprodeji za 800,- což je cena dobré knihy, nebo filmu. A to kniha i film vydrží daleko menší dobu.

      Pokud vezmu poměr zábava/čas, tak je to hodně dobrá cena. Dejme tomu, že každý rok vyjde datáč za těch 800 a hraješ 2 hodiny týdně (To je pokud hraješ OPRAVDU málo, nebo delší dobu v malých intervalech). To máš 52*2=104 hodin. 800/104 je něco málo pod 8 Kč/hodinu. To ti připadá jako moc za hru?

      Musíš si v hrách vybírat to, co ti vydrží dlouho a pak je jakákoliv cena mizivá. Za BF3 jsem dal dohromady 1500,- ale nelituju toho, protože to hraju doteď. Naopak mě třeba štve Unreal Deal Pack za 300,- protože jsem z něj hrál jen UT99 a UT3 s kámošema co máj nelegální kopii.
      • A pak jsou tady úžasné Steamové slevy... Už vlastně jen to, že hru formátu, jako je např. Deus Ex: HR, koupit za 75,- Kč - nezlobte se na mě, ale takovouto směšnou částku si snad může dovolit úplně každý, dokonce i člověk, který nevydělává a dostává kapesné od rodičů.
    • Sam si rekl, ze hrani je u tebe okrajova zalezitost a ze mas jine, dulezitejsi zajmy a konicky. Kdyz tedy sve financni moznosti rozdelujes na jine veci (nezbytne zalezitosti a zajmy) a na hry ti nezbyde, tak si pak nestezuj. Je to o prioritach a rozhodne to neni vymluva, proc piratis. *3*
    • Veskoslav
      Stejně hry nekupuješ, tak Tě to trápit nemusí.
    • Nevim co na to rict. Hry podle tebe za ''to'' stoji,ale kupovat je nebudes. Me je srdecne jedno ze si je piratis,ale jeste se tu tim chlubit...
  • Kdyby přestal kecal a vydal hru tak bych se nezlobil :)
    Zase výhoda steamu.Může kecat protože ho tvorba her již neživí
    • To hovoris ako keby jedneho krasneho dna Steam prisiel sam od seba, bez spetky namahy.
      Proste on uz nieco dokazal, narozdiel od kopy inych, tak si podla mna moze kecat kolko len chce :)
  • Nedíval jsem se na to, ale je to Geban, ten má vždycky pravdu.
    • Nezlob se na me, ale presne tak nejak si predstavuji ovci. Je to smutne, do jakeho stadia se dostali pc hraci.
      • (To byla ironie. Použití zkomoleniny "Geban" ti to mělo napovědět.)
        • Ok, beru. Neznam te, takze nevim nakolik jsi inteligentni, ale prislo mi spis, ze jsi primitiv, ktery to mysli vazne a proste ani neumi spravne napsat to jmeno - to by s tim korelovalo. Gabe je pro mnohe takova modla, ze mu sezerou vsechno. Takze sorry za spatny odhadl.
          • Zajimave, ze kdyz nekdo na svou obranu uvede, ze to bylo mysleno jako ironie a tedy ma podobny nazor jako ty, tak najednou pises vety typu "Ok, beru. Neznam te, takze nevim nakolik jsi inteligentni" , ale sotva nekdo napise nazor opacny, uz je dle tveho nazoru idi*t, co te nechape a je rad ze prolezl zakladkou?
            Zajimave, jak si lidi skatulkujes podle toho, jestli sdili tvuj postoj nebo ne.
        • To bys po nem uz chtel fakt moc *1*
  • life28
    Už to vidím, ako bude trh preplnený výrobcami so svojimi mini PC v triede "Nejlepší". Každý bude chcieť vyrobiť lepší, výkonnejší a lacnejší. Presne takto to je s terajšími PC alebo...dajme tomu len s grafikami. Vyjde "Nejlepší" grafika, ktorá potiahne všetko. Ale niekto vyrobí lepšiu. A niekto zase ešte lepšiu a furt sa to posúva a užívateľa núti k novej kúpe. Ak by tieto mini PC do obývačky vyrábala len jedna firma bez konkurencie, tak by bol problém vyriešený, ale ak Valve zaznamená dobré predaje SteamBoxu, do tohto biznisu sa pustia aj iné firmy. U konzol to je jednoduchšie, vyjdú dve, tri, v ktorých sa vylepšuje maximálne tak HDD a človek nie je nútený kupovať stále lepšie. Počítač za 100 dolárov, ktorý bude streamovať môj PC v inej izbe? Zbytočnosť.
    • je mi luto ale hry sa vyrabaju pre vacsinu. ak budes jediny komu staci hrat na zastaroalom zeleze tak nebude moc velka motivacia pre teba vyrabat obsah. Ak bude mat viac ludi hrat na vykonnych masinach tak sa bude vydavat pre nich. lenze ludi nikto nenuti kupovat novy HW. To len ten blby zvyk ze ked vyjde novy HW tak ho ludia hned zacnu kupovat. jednak preto, ze chcu machrovat alebo si zacnu mysliet ze ich stary HW uz je zastaraly a nezvladne nove hry. Za to moze marketing. a za marketing moze ekonomika. ak budu ludia viacej kupovat tak z toho bude viac penazi a bude rast trh. preto nam predavaju smejdy ktore sa hned po skonceni zaruky pokazia. nuti nas to kupovat HW novy. trh rastie, ludia si zvykaju a kupuju jak blazni a mame doma srot co sa za dva roky rozsype.
    • Len toľko, ty asi nepoznáš výraz monopol? Preto nemôže byť len jedna firma, jednak kvôli cene a kvôli kvalite daného produktu. Bez konkurencie by nebol pokrok :)
    • Jeste jednou a po-ma-lu si ten clanek precti.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit