Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tohle vypadá opravdu jako opravdová betaverze, na rozdíl od těch ReleaseCandidate verzí (potažmo prostě přejmenovaných dem), které obvykle firmy vydávají za "betu".

    Držím pěsti, tohle bude chtít ještě hodně práce, ale základy jsou.
    • A ještě dodatek k předchozímu komentu:
      Nejsem IT technik, ale zkusil jsem si o tom něco najít a např dle tohoto odkazu:
      https://en.wikipedia.org/wiki/Software_release_life_cycle

      je to Warhorse dali k dispozici opravdu BETA. To co běžně markeťáci označují jako beta bych jak jsem už napsal tipnul tak na ReleaseCandidate, tzn už je skoro hotovo, ale může se sem tam něco objevit, tak se to přihodí do DayOne patche.
      • Takze je to kompletni hra, ktera obsahuje veskery obsah, a ted uz se bude jen ladit? lol, v tom pripade, kam si mam dojit pro prispevek za betatest (az to teda "vyjde")?

        Vis jak vypada beta? WoT, od ty doby zvlcilo, ale v bete to byla proste prakticky normalne hratelna hra, kde fungovaly vsechny mechaniky (spis bych teda rek, ze naposled v bete to bylo hratelny, ale to je jina pisnicka).

        Treba problemy s FPS jsou v bete OK, proto se to testuje, ale chybejici modely/animace/... neexistujici AI atd atd ... to je typicky alfa stadium, a typicky trva minimalne 2 roky, nez se z neceho takovyho hra dostane do bety.

        A jelikoz ta hra uz mela byt hotova a zcela zjevne ani zdaleka neni a ani za rok nebude, tak jestli to nekdy (koncem roku 2k17) vydaj, tak budes rad, pokud to pude spustit a bude se resit naprosto presne stejna situace, ktera se tu resi s vydanim prakticky kazdy hry => ze to nikomu poradne nefunguje. Coz je parada prave v souvislosti s tim, jak se Vavra do vsech obouva.
        • To, ze beta je content-complete je tvoje fikce, beta je feature-complete. Ze to tady budes porad opakovat z toho jednoduse nedela pravdu at si Astar Seran nebo ne.
        • :D:D:D:D:D dem3nt XY
  • Magister_Peditum
    Včera jsem to chvíli zkusil, než mi hra spadla, ale řekl bych že zatím dobrý. Jen by to chtělo ten svět trochu víc oživit. Víc npc, klidně i nějaké náhodné chodce na cestách. Taky nějaká hospodářská zvířata. Slepice jsou fajn, ale nějakou tu kravku nebo čuníka by to pro dokreslení venkovského života chtělo. Souboje nejsou špatné, ale AI je tragická, taky by to ještě chtělo doladit animace přechodu v postoji držení meče.
    • Takze tak minimalne 3-5 let dalsi prace ...
  • To by mne zajimalo, s cim teda Vavra pred tremi roky objizdel investory, kdyz si stezoval, ze mu nechteji zafinancovat hru kvuli tomu, ze tam nejsou draci....
    • No, když se podívám jak vypadá beta, tak se nedívím, že mu nikdo nedal prachy, když objížděl vydavatele s prototypem. To musela být katastrofa :D
    • btw: nektere clanky je lepsi cist i po tech letech. Napr:
      "Další Warhorse blog - jak udělat lepší hru s méně prostředky"
      http://games.tiscali.cz/tema/dalsi-warhorse-blog-jak-udelat-lepsi-hru-s-mene-prostredky-58873
  • Mě se zdá, že se vůbec neposunuli. Stále to vypadá moc amatérsky. :( A ta bitva ... ostuda.
    Místo snahy o maximální realitu, což je stejně nereálný cíl, bych vložil úsilí do hratelnosti/zábavy.

    Každý nový pokus o realitu způsobí vývojářům další a další problémy. Proto se věci zjednodušují, skriptují, používají se různé triky, které navodí dojem realičnosti, ale ve skutečnosti budou postaveny na jednodušších principech. Vezměte si příklad od ilusionistů, a používejte triky, které hráč nepostřehne. Jinak se ta hra nedočká konce.
    • Možná jen od toho moc čekáš. Všechny hry, co si teď vybavím a co jsem hrál, byly na tom takhle. Se podívej na ten Skyrim. Tam byla občanská válka, což reálně znamenalo, že se občas potkaly 3 NPC a vykosily se. Pak tam bylo cosi jako bitvy a dobýjení měst. To byla taky jen maškaráda - pár NPC tam prostě stálo a něco dělalo. Žádná sláva.

      Reálný pokrok ve hrách je jen a výhradně v grafice a to většinou právě díky těm trikům. AI je totálně dementní tak jako před mnoha lety. Úkoly jsou totéž. Pokrok jinde prakticky není. Hry se ve skutečnosti moc neposouvají. Jenže lidi si toho moc nevšimli, protože se zaměřují na grafiku, která jediná se někam pohla...
    • Správně jsi použil výraz "zdá se mi".
      • Moje slova potvrzuje třeba situace se spánkem, kdy nemají řešení rychlého posunu v čase. Takové věci jsou vázány na základní herní mechanismy, které ale nedomysleli a řeší něco co v této části vývoje řešit neměli.
        Podle mě hru letos nedokončí. A pokud jí vydají, bude to průšvih/nedodělek.
        • ucho
          říkali, že je spánek pouze náročný a tak trochu trvá. to není nepřekonatelný problém. vyřeší to optimalizace toho simulování dění ve světě.
          • No právě, je to víc simulace než hra.
  • ucho
    https://www.youtube.com/watch?v=tafARqQtCek

    no zatím stále nic moc.
    • Ze hry se stala tahovka *15*
  • Moc nechápu ten hate a nespokojenost a jsem přesvědčený o tom, že drtivá většina lidí, kteří na to tak nadávají, to vůbec nehráli a jen soudí podle gameplay videí, které jsou naprosto o ničem (a navíc v těch od WH mají starší a zabugovanější betu). Příjde mi to stejně hloupé, jakoby někdo shlédnul video z Operace Flashpoint a začal nadávat, že ta hra je odpad, protože vojáci tam při lehu rotují na zemi a při nastupování do auta neotevřou dveře...
    Včera jsem tomu věnoval den, hrál jsem především ten nový quest na více způsobů a celkově musím říct, že jsem velice nadšený a rozporuplné pocity po shlédnutí gameplayů jsou dávno pryč.

    O prostředí bylo napsáno hodně, to je prostě dokonalé. Vše podtrhuje nádherně udělané počasí, když jsem za prudkého lijáku v bouřce sabotoval tábor Kumánů, tak to mělo fakt dokonalou atmosféru.
    Se souboji jsem měl zpočátku dost problémy a přišly mě otravné, ale jak jsem se naučil mechanismus a ty komba, tak si to vyloženě užívám a nebojím se jít ani proti přesile, občas zvládnu protivníka zabít i během 10 vteřin, když se zadaří, takže už to nevypadá jako úmorně dlouhý souboj. Velmi dobře tam jde vidět i různá kvalita soupeřů, zatímco nějakého banditu můžu propíchnout na první pokus, tak někteří protivníci jsou fakt tuzí a mám s nimi co dělat. Takže celkově musím souboje pochválit, do té finální velké bitky jsem se nedostal, protože mi to při loadingu před ní padá, ale popravdě - ať ta bitva vypadá sebeblbějc, tak mi to moc neva, protože celkový zážitek mi to těžko pokazí...
    Hlavní questová linka mě taky baví a přestože jsem nejdřív nesnášel charakter hlavního hrdiny, tak jsem si na něj po čase zvykl a teď už by mi ani nevadilo, kdyby tak zůstal... Hraju za bambusáka, který vše řeší mečem a výhružkama, občas jsou ty rozhovory sranda :-)

    Celkově už teď jsem přesvědčen, že jde o velmi kvalitní hru a doufám, že se povede ji pořádně zoptimalizovat a vychytat ty mraky bugů. Pokud to vše poběží jak po másle, tak věřím, že z toho bude stejně kultovní hra jako Flashpoint nebo Mafia.
  • Tak za me parada. Pusobi to skvele. Jako Gothic bez kouzel, ale mnohem kvalitnejsi. Trochu se ale bojim tech souboju. Je logicky, ze dva jsou presila a ze to asi protivnik v mensine neda. Mohl by si ale vsimat i toho druhyho, co ho seka do zad. Kazdopadne parada. Chce to ale silnej pribeh s durazem na rpg zaklad - ztotozneni s hrdinou.
    • Nejlepší příběh v RPG je takovej, který ani nevnímáš, ale je to o preferencích. Silnej příbeh se tak trochu vylučuje s RPG, protože ne každému se bude příběh líbit a takovej člověk pak bude mít s roleplayem problém. Nejlepší je, ať si píše příběh každý sám. Nebo ať je tam víc příběhových linek, aby si každý mohl vybrat.
      • Slušný blábol, ale i tak máš na něj právo. Mimochodem, právě si vyloučil z RPG asi tak 99% JRPG, protože ty jsou primárně o silném (a taky silně nalajnovaném) příběhu...
        • Proto se tomu říká JRPG a ne RPG, že :) v JRPG opravdu můžeme nálezt zajímavé příběhy na rozdíl od současné západní produkce, kde se pořád hledají princezny a zachraňují světy...
          • Souhlas s Del0. Možnosti roleplayingu v JRPG byly vždy na mizerné úrovni. Na druhou stranu s těmi příběhy o princeznách soulasím jen částečně. Když si vezmu, o čem je jedna z nejlepších japonských her historie a vůbec her celkově, tak se musím smát. Je pravda, že v západní produkci je to často o zachraňování princezen a o zlu vs dobru. Na druhou stranu, ve většině JRPG za ty princezny (i prince) rovnou hraje sám hráč. Největší bolestí je, když se tyhle dětsky a naivně působící postavy pokouší o duchaplné dialogy, které jim jaksi nejdou. Působí to velmi komicky, i když, pokud mi bylo 12 a byl bych holka, tak bych si hraní v takové partě postav asi i užil.
            • taktéž si myslím, že s DelO se nedá než souhlasit, jistá dávka infantilnosti, někdy až kyčovité dětinskosti, je této pokémoní kultuře zkrátka vlastní
      • Naprosto a zcela s tebou nesouhlasím. Silně si protiřečíš a vlastně to působí jako bys vařil z vody, jen aby ses mohl přidat do řeči. Každá hra, film, knížka, je konstrukt. Nevím vlastně o čem mluvíš.
    • Gothic z toho na mna dycha tiez a strasne, resp. taky Gothic zmixovany s Oblivionom a tento pocit je pre mna osobne v hrach najdolezitejsi. Moze mat nejake rpg akekolvek skvele mechaniky a co ja viem co, ale pokial ma tam na mna nedycha ta atmosfera, tak si z toho neodnasam nic osobne. Preto je pre mna Gothic vrchol rpg zanru, pre tu svojsku atmosferu, ktoru si nejde zamenit s nicim inym a v tejto hre zazivam podobne pocity, takze za mna zatial palec hore i ked ta beta bezi priserne, to je pravda.
  • Já nevím co si všichni stěžují. Sám sem byl v bete asi jen 5 minut ale z toho co sem videl to vypadá nádherně. Ano postavy a jejich obličeje zatim nevypadají kdovi jak, ale to se může nebo nemusí změnit. Doufam v první možnost.
    Lidé si pravděpodobně za poslední dobu zvykli na to že beta je jen vlastně takové demo hotové hry. Pak někdo vydá betu která se za betu jen nevydává, ale skutečně betou je a najednou to působí obrovský rozruch.
    Ja osobně více z této bety než oněch 5minut,kdy sem 3min jezdil na koni 2 min mlatil 2 vojaky hrát nehodlám.Beta je ve stadiu ne úplně hotovém a ja si nehodlam kazit zážitek.
  • Drzim palce, at hra dopadne podstatne lepe, nez jak zatim vypada a neskončí trapným a dehonestujicim fiaskem, jake jsem predvidal...
    • U bety se bavím víc jak u F4, nebo DA:I. Tohle bude sakra dobrá hra a opět někdo světu ukáže, že češi(samozřejmě nejen češi jsou ve studiu), umí :) Respektp Vávrovi.
      • Počkej si na bojovníka proti "nacionalismu"
      • Tak zrovna DA:I byl akorát naleštěný odpad
        • spíše W3, Dragon Age má v pohodě combat oproti W3, je tam slušná politika, funkční RPG systém, lepší A.I atd..
          • Mě právě přijde, že W3 má krom tebou zmíněné politiky, rpg systému, AI lepší i ten combat
            • Každá hra něco kopíruje / z něčeho se inspiruje, i ten tvůj Dark Kotouls...
            • lol *15* A.I tam není vůbec, combat je sice subjektivní, ale W3 jenom trapně kopíruje Dark Souls od druhého dílu a to ještě nepovedeně, Dragon Age si jde aspoň vlastní cestou a máš tam více povolání a více možností.
      • Tak ono bavit se u čehokoliv víc než u DA:I není žádnej kumšt, to i piškvorky mě chytly víc

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit