Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Beta mi na very high jede 30 FPS v prumeru a na High kolem 40 FPS takze nic moc ale rozdil mezi neni nijak extremni..nicmene rika se ze to neni optimalizovane..

    myslim ze soudit hru podle bety je stejne blbost..a podle me to mela bejt jen dalsi alfa verze zatim nic extra...ale krajinka to je pekna a rad sem se tam jen tak prochazel.....

    jeste co bych dodal tak ta anglictina tma proste taha za usi hruza...a pak kdyz tak placaj cesky jmena tak to je brutal....
  • Fordzy
    Pro průzkumníky tu mám návod jak se dostat v Betě za hranice zábradlí.
    http://forum.kingdomcomerpg.com/t/beta-world-behind-the-great-invisible-wall-spoiler-allert/26985/3
    • Tilwaen
      Tohle bude fakt úžasná kochací hra. Opravdu je tohle ze hry? Neskutečná grafika.
      • To je ze sazavskeho klastera, coz je nedokoncena cast mapy, do ktere se hrac zrejme dostal nejakym exploitem.
        • Tilwaen
          Vím, však je to z Fordzyho odkazu. O to víc je pozoruhodné, jak na první pohled nejde vidět, že to není jen fotka. Všechna čest grafikům.
          • to si děláš legraci viď? vždyť to ambientní světlo je total mimo.. prej jako fotka.. koukni na tu niku s dveřma nebo doprostřed obrázku kde jedna zeď navazuje pod pravým úhlem na druhou - takové ztmavení v koutě je naprosto nereálné, oni to fakujou asi ambient occlusion mapou buď enginově nebo texturou ale v reálu takový ztmavení venku nikdy nenastane... a další věci jako špatné normal mapy u některých polygonů, pak dochází ke zčernání hran, terén je plochý, nepoužívají displacement a možná ani normalovky...? Grafikům bych určitě netleskal, spíš programátorům cryenginu...
      • Meow
        To je horší jak Skyrim :-D
        • Tilwaen
          Modovaný Skyrim určitě vypadá pěkně, ale stále má onu fantaskní auru. Tohle prostě vypadá opravdově.
  • proč nikdo nemluví o "For Honor"? Ubisoft sice nemůžu ani cejtit, ale tento projekt zpracovává masové souboje nejlépe jak jsem zatím viděl - KCD působí ve srovnání jako parodie.
    • Asi ještě nezačala marketingová kampaň.
    • Magister_Peditum
      Tak jestli jde o "Hollywood-style-fantasy-fencing" tak v tom je For Honor vážně dobrý, ale o to se Kingdom Come nesnaží. *4*
      • jj kingdom come se snaží o realističnost - ale jen tam kde se to hodí a kde to není technicky moc náročné - viz děti, souboje atd. *4* . To já raději mírnou stylizaci, jen ať to má něco do sebe, nějakou atmosféru. Zaklínač měl styl, Gothic měl jiný styl, Oblivion taky jiný, For Honor vypadá zase jinak stylizované. Kingdom Come je realistické - ale vypadá to sušše, nezábavně, bez jiskry, bez stylu, bez atmosféry. To že se nad tím pár historiků udělá z toho jak je to přesné z toho nedělá zábavnou hru...
        • wenceslaus
          Souboje nejsou technicky náročné?
        • Kingdom Come vypada diky vedle vsech tech "high fantasy" tak neuveritelne exoticky a sveze a rozhodne ma styl!
        • Magister_Peditum
          Tebe to třeba bavit nebude, ale jiné ano. *3*
  • Tedy ať se na mě nikdo nezlobí, klukům fandím a na hru se těším, ale tohle je opravdu tragédie.
  • Mám dojem, že Warhorse měli v českých luzích a hájích zůstat u pojmu "ukázka za hry". Název beta tu dělá akorát problémy a spousta lidí se tu úplně zbytečně dohaduje nad tím, co má být její součástí a na jaké technické úrovni se má pohybovat.

    Podle mě prostě WH chtěli ukázat svým předplatitelům, že nechrápou a postupují s vývojem a taky jim asi chtěli dát osahat pár nových fíčur. Zkrátka to ještě není kompletní a ani nemá být.

    PS: Doufám, že si tu nikdo nemyslí, že systém "kotoulového" souboje je nějaký vynález souls her a ani nechápu, co to furt dělá snad v každé diskusi na games.
  • nejlepsi recenze KC:D https://www.youtube.com/watch?v=b5EAEDi0LOU
  • Jaký smysl má hrát betu ve 20 fps a navíc zabugovanou....
    • Hráči si osahají svojí oblíbenou hru půl roku před vydáním a tvůrci od nich dostanou feedback a bugreport *3* win-win
      • Jako sorry, ale beta se vydava ve stadiu, kdy jsou vsechny zjevne bugy vyreseny, vydava se proto, aby se nasly bugy, na ktere interne neprijdes. Takze nejakej bugreport toho, ze hra zbuchne, je naprosto knicemu, i kdyz ho dostanes 1000x, kdyz tam hra na stejnym miste zbuchne vzdycky.
        • Prosim te, kolik ty jsi vydal her?
      • No já bych se třeba styděl vyjít s tímto buildem na světlo, ještě k tomu, když si Vávra hraje na takového vizionáře v oblasti RPG.
        • Ty se styď za sebe. Ta hra je skvělá a některé questy opravdu sranda ..... Opravdu si nevzpomínám že bych v nějaké hře řešil qest typu: Vydíš borca, kterého seřve manželka, že je úplný ubožák. Borec ti řekne že se včera strašně ožrali s kolegou obchodníkem v hospodě ...že si prakticky nic nepamatuje a že ztratil klíče od baráku(možná mu je ten obchodník, nebo někdo ukrad). Dveře nemůže vymlátit z důvodu, že by pak všichni ve vesnici věděli, že se ožral jak ho..vadoo a manželka by ho za to zabila :D :D :D .... Fakt se na hru těším :D
          • tam je fakt takovej quest? to zní trochu jako parodie na velká rpg
            • Dolero
              Heh, to je třeba moje nejoblíbenější RPG Gothic 1/2A vlastně taky parodie na "velká RPG" (Skyrim, Dragon Age atd.?), protože na quest s podvodníkem v soutěži v chlastání se jen tak nezapomene a ten pocit, když ho člověk nakonec setře a on se bude válet na podlaze, je naprosto skvělý... :D
            • Njn. též mi chybí questy velkých rpg typu: Zabij 10 draků, 10x zlikviduj bandu supermutantů na různých místech ...originalita sama :) *9*
  • hra vypadá dobře, ale stát a padat bude na příběhu, o kterém zatím nevíme skoro nic. Tj. dokáže mne ta narace, příběh natolik vtáhnout, aby mne to bavilo? Skyrim byl špatná hra právě proto, protože jeho narace byla hrozná, byl to slepec náhodných generických fetch a go-n-kill questů. Prostě z toho nechci mít sandbox (simulátor středověkého života), ale hru založenou na příběhu.
    • I v betě jsou fajn side questy, něco jsem psal níže. Takže např(trocha spoilery).:

      Vidíš jak ženská seřve chlapa ...jdeš za ním zjistit o co jde. Zjistíš že chlapa seřvala manželka proto, že se včera ožral jak dobytek a ztratil klíče od baráku. Tak mu buďto pomůžeš, nebo ne. Dveře vypáčit nemůže, páč by si o něm celá vesnice myslela že ožrala a manželka by ho za to zabila :D

      Nebo: Někdo otrávil farmáře a starosta potřebuje zjistit co se stalo. Farmář ti řekne, že ho otrávila hostinská, páč je bohatej, ona po něm jede, ale on ji nechce. Hostinská ti řekne, že se farmář opil a nechutně ji plácal po zadku, že po ni neustále vyjíždí a že od něj potřebuje pomoct. Otrávil se prý doma ze zkaženého jídla. No a pak ti někdo řekne že farmář s hostinskou podvádí manželku :D :D
      • To jsou teda fakt questy jak noha. Mimochodem, když už si Vávra hraje na henten realismus - klíče od baráku ve středověké vesnici jsou nesmysl. Zámky byly drahý jak prase a celkově neměly na dveřích moc význam, protože v barákách furt někdo byl a coural sem a tam. Zámky se dávaly především na truhlice s prachama, aby je nědo nevykrad. Vrcholem odemykacího systému na středověké vesnici byl kus ohnutýho drátu kterej se strkal zvenčí do dveří aby se jím otočila petlice na druhý straně.
        • Tvoje odbornost se da poznat podle toho, jak si myslis, ze v roce 1403 byl "kus dratu" bezna vec. Popravde receno mi dost uchazi potreba lidi komentavat hru, kterou nehrali, max. videli na kratkem spatne zkomprimovanem youtube videu. Kdyby jsi ale hral, tak by jsi vedel, ze vetsina dveri ve hre skutecne zamek nema a kdyby jsi vedet cokoliv o vyvoji te hry, tak by jsi vedel, ze mnoho veci, specificky frekvenci zamku v roce 1403 WH konzultovalo s historikama a stravilo nad temito veci docela dost casu.

          Ale ty pochopitelne vsechno vis lip, aniz bys vedel cokoliv o cemkoliv. Dobra prace.
      • Ty budeš asi nenáročný člověk, když si z takových questů skoro ucmrndáváš do trenek :-D
    • Příběh mě zajímá, ale nechci být vláčen z jednoho úkolu do druhého. Tedy chci i sandbox. Chci mít čas se připravit na další dění, chci mít možnost postavu(nebo mě jakožto hráče) zdokonalit než "spustím" další úkol.
    • Ja stále dúfam že tam bude nejaký priestor aj pre sandbox hranie (napr. vyraziť si na lov, uloviť niečo a upiecť si mäso, improvizovane sa utáboriť v prírode a potom predať kožušiny na trhu), príbeh ma vôbec nezaujíma.
      • sandbox asi bude, ale upřímně - co extra zajímavýho se tak dá dělat v okruhu dvou kiláků kolem Ratají? I dneska je tam dohromady prd a ve středověku to nebylo o nic lepší. V TES, Gothicu nebo Zaklínači máš k dispozici celý království/kontinent s monstry, dungeony, ruinami, městy, zakopanými poklady, bandity, nekromanty a kdovíco ještě ale kolem Ratají Léta Páně 1403? Pár vesnic, pole, louky, černý les, v něm nějakou vysokou, pár divočáků a vlků, s bídou medvěda, retardovaného poustevníka Diviše a pět lapků. plus nějakou havěť jako zajíce, lišky, koroptve a nějaký ptáky. Ve vesnicích ani neni co ukrást, protože nikdo nic nemá, dungeony veškerý zádný, loot taky. tak co tam chceš sakra dělat?
        To bude asi největší problém celý hry - nudný nezajímavý (byť hezky vypadající) prostředí co se za chvíli okouká. A pak nudný a nezajímavý vedlejší questy s mizernejma odměnama, protože co zajímavýho můžeš dostat jako quest ve středověké vesnici? natrhat nůši čtyřlístků pro králíky, vyčistit žumpu a naštípat dříví. A jako odměnu dostaneš bochník chleba se sejrem a džbán piva a bonusovou možnost zprznit paňmámu jen co pantáta usne :)
  • Zdar, pár komentářů k této hře jsem už napsal tak už mým sílu snad jen na: Vysnít si hru a realizovat sny jsou dva rozdílné světy, které se tady vůbec nedaří. Chápu, že pro mnohé je Dan Vávra ikonou a neustále kontrujete, že je to skoro bůh když ne světové tak alespoň té české herní vývojové scény, a všem rozdává rozumy, v recenzích pomlouvá skvělé hry jiných studií a když vlastně přednáší jak se mají hry hry vyvíjet ta přeci asi je bůh - to by komentoval jen slovy, s tichou omluvou všem učitelům - "kdo neumí ten učí". Za mne je tato hra a i další hry příkladem proč by se měli zpřísnit podmínky pro různé Kickstarter kampaně, nyní se řeší Bear simulátor, hra je děsná, nehratelná a prázdná, má několik pozitivních fake hodnocení psané autorem a lidma z jeho okolí, ale je slušné říci že si nehraje na 3A titul. Bohužel hra od D.Vávry je v demu, děsná, prázdná a není v ní co hrát a navíc si hraje na 3A titul... Co s tím, hmm nic, asi se jen smát... :D Česká herní média to budou stejně stále vychvalovat, protože lubrikantu je v obchodech stále dost ale aby se tady řeklo na rovinu, že něco je opravdu velmi špatně to se přeci nemůže, nebo už může ?
    • Řekněme, že netroluješ. Pak bych k tomu řekl toto:
      1. Máš pravdu, vysnít si hru a pak jí skutečně udělat je velký rozdíl. Vávrovi se to samozřejmě nedaří na 100 %. Je velmi omezen enginem, lidma a penězma. Proto to nebude 100 % toho, co asi někteří lidi čekali. Ale ti zkušenější tohle ví a nebudou pak nemile překvapeny, řekl bych.
      2. Vávrovi se dost her nelíbí a jeho důvody jsou většinou podle mého názoru oprávněné. Co je skvělá hra je ostatně věc čistě subjektivní. Já tu příliš skvělých her nevidím. V každé vidím dost chyb a dementních řešení.
      3. Právě že je tato hra příkladem dobré KS kampaně. Celý průběh až do dneška včetně je naprosto ukázkovým příkladem, jak by se to mělo dělat. Že se někdy mezi hry (hlavně na Steam) dostane naprostý hnůj, to je pravda a máš pravdu, že by se s tím něco mělo dělat.
      4. Tato hra je AAA hrou, ačkoli menšího českého formátu. Tohle by si měli všichni uvědomit. Na české poměry to bude velké, na světové ale zase tak moc ne. Stačí se podívat na rozpočet a na tým, který mají k dispozici. Často se tu vytahuje Zaklínač jako ukázka toho, že i hry z "východní Evropy" můžou protlačit. Jenže Zaklínač je z Polska a Polsko je co do obyvatel 4 krát větší a navíc má obrovské komunity v zahraničí a je podstatně známější než ČR. Takže nesrovnatelné.
      5. Hra je beta a jak sám píšeš, je to cosi jako demo. To je logický, že je to prázdná hra. Osobně ani po vydání nečekám o mnoho více. Bude to Mafie ze středověku! Nic více, nic méně! Žádný Skyrim s milionem questů...
    • další nemocná duše, zkažená neustálými obchodními humusy studií typu EA a Ubi, která nepozná, nechápe a není schopná zpracovat rozdíl mezi skutečnou betou a "týden před vydáním betou"
      doufám, že se tvá omezená mysl ještě probudí a nasaje nějaké znalosti ze scény vývoje videoher, aby si ze sebe nemusel dělat blbce i nadále
    • Hra neni v demu, je to early access betaverze. Komentar o ceskych mediich je smesny, tak se teda podivej jak o hre pisou zahranicni media. Kritizovani KCD protoze Bear simulator je hrozny naznacuje, ze nejsi uplne koherentni. A nakonec co se tyce osoby Dana Vavry... tvuj (a vetsiny verejnosti, v tom nejsi sam) spociva v tom, ze ho vydite jako klicovou osobu projektu, ktera to ma cele na haku. Bylo to sice jeho myslenka a pomohl projekt nastartovat, ale od sameho zacatku v tom nebyl ani zdaleka sam. On je proste jenom tvar, ktera se ukazuje mediim, protoze to je pribeh, ktery je pro ne snadno uchopitelny, libivy a dostatecne jednoduchy. Byla doba, kdy prakticky delal vic PR nez nejakeho game designu/quest writingu. Ja nechci snizovat jeho roli, ale ona proste v celem projektu neni takova, jak ji media a i vy vnimate. A zatím co hra je určite pořád zabagovaná až po strop, tak tvrdit o ní, že je prázdná mi říká, že jsi ji zřejmě vůbec nehrál a nic o ní nevíš.
    • Může, ale kdo si dovoli zkritizovat Vavrovo monumentalni dilo, bude vystaven verejnemu lynci na Vavrove fb profilu, kde se do neho pusti zmagoreni fanboys majici erekci z Vavrova plnovousu a jeho sbirky plastovych zbrani, s nimiz si hraje na vojacky. Paskvildom samozrejme bude prusvih a ano, je mi to lito, protoze potencial studia Warhorse je veliky, ale nesměl by v něm despotickou rukou vládnout guru Vávra. Vávra bude zřejmě schopny vyjednavac, mozna solidni marketer, ale je prachbidny creative director/game designer/director nebo jakym titulem se to castuje... Hra zkratka potřebuje lepší vedeni a design, aby měla sanci.ale to už teď vidi vsichni, kdo nemají nasazene růžové brýle..
      • Jj vidi to vsichni az na "fanboys" ale ty tomu stejne nerozumi a nemuzes je pocitat. Proste to vidi vsichni!
        • já to vidím zrovna přesně opačně...konečně můžete vy dva a podobní internetoví rváči začít pořádně kopat a brečet a vyjímečně vás možná bude i někdo poslouchat, neb se tvoří něco u nás, o co je celosvětový zájem, tudíž budou vaše zbytečné plky i vidět *3*
          asi věc pohledu...jen mi laskavě vysvětlete, co za problém zrovna s touhle hrou a jejím současným stavem a výhledem do budoucna máte za problém (kecy na Vávru mě nezajímají, ptám se na hru samotnou)
    • davidBray
      Vem si léky a napiš to ještě jednou a česky. Ať tomu rozumíme i my ostatní..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit