Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Povim Vam malou radu. NIkdy nekupujte hru predem, pokud to udelate, nebrecte ze tam neco chybi.
    Kdyz uz neco kupuju, tak pockam az se na steamu vybuduje nejake hodnoceni.

    Muze byt i spatne a hra me muze bavit, to je na me, ja si proste prectu cca 10 hlavnich recenzi a z nich uz vetsinou vim, co je tam za problem, anebo treba ze hra je vyborna.

    Tohle jsem nekoupil specialne protoze autori jsou evidentne lhari. To nemam rad. Jestli to tu nekomu nevadi a hra ho bavi, tak muzu jenom gratulovat.

    Ja jsem si misto toho koupil za 10e minulej tejden Empirion. Presvedcily me prave recenze na steamu.
    A bavim se u toho skvele
  • Neuvěřitelná kravina.

    To co nakecali zde zdaleka není. Seká se to na PC, nelze tam nic nastavit a je to ošklivé. Hlavně to je stejné! K čemu x planet, když jsou skoro stejné a dělá se tam to samé. Do toho divné ovládání lodi a tak dále.

    Neuvěřitelně odfláknutá práce.
    • A k tomu ta cena :D
  • Paulcz
    Možná kdyby to bylo trochu jako Robinson's Requiem / Deus, ale tady není žádná atmosféra a pobíhání po planetě s těžící pistolkou je prostě nuda. To si raději zahraju Factorio, který je asi milionkrát zábavnější.
  • tak jsem se těšil, že by tato hra mohla nahradit mojí oblíbenou a nepřekonanou Frontier: First Encounters, ale nestalo se tak. Zůstanu tak u 6MB hry s obrovským vesmírem *3*
  • Vodiť za ručičku a nemať v hre čo robiť sú dve rozdielne veci. Vodiť za ručičku je blbosť, ale väčšina kupujúcich ju zrejme chce, tak ju tam dávajú, čo je škoda. Mať pár herných mechanizmov a rob dookola to isté nie je vodenie za ručičku, ale ani to nie je čo robiť.
    Iste, niekoho môže baviť len chodiť, chodiť a skúmať, lietať, lietať, lietať. Ale ručne vložený obsah je to čo dáva zmysel. Ak to máte ako virtuálne rybárčenie, alebo virtuálne vychádzky miesto prechádzky do parku, tak sa to dá. Ale ako hra ťažko, lebo hra musí niekam smerovať. Tak ako v Sims človek nemá kam smerovať a pre spestrenie dávali aspoň nejaké drobné úlohy, mini ciele.
    Z motiváciou skúmania mi to príde, ako keby pre fanúšikov sci-fi a postapo sveta spravili Fallout s 5x väčším svetom, než mal diel 4 a nič v ňom. Postavajte si základňu, ako v štvorke a skúmajte stovky budov s nepriateľmi, bez nepriateľov a rôznymi predmetmi. Bez hlavných a vedľajších úloh to nie je ono.
    Tak ako keby boli iba generované úlohy, ako v Skyrime. Sú ľudia, ktorých to baví, zrejme tak ako tieto virtuálne prechádzky. Ale v pointe je to stále choď zabiť banditov a pošlú vás do jednej z 15 jaskýň. Tu by mohli s takýmito úlohami vás poslať na jednu z milióna planét. Ale keď tam nie je ten príbeh (choď ho zabiť, lebo vyvraždil našu rodinu, alebo uniesol niekoho, čokoľvek - niečo čo motivuje a je jedinečné), tak to pôsobí hneď inak.
    Generované veci môžu dopĺňať ručne vypracovaný dej, ale nemôžu suplovať samotnú hru.
    To len ohľadne toho porovnania ako keby existovali len tento typ a potom lineárne koridorovky.

    Je super, že istý okruh ľudí dostane čo ich baví. Škoda, že to nedostanú aj iní (napr. fanúšikovia Morrowindu, bez vodenia za ručičku).
    • A proto ze generovani naprosto nefunguje je Minecraft nejuspesnejsi hra na zemekouli..to dava smysl:)
      • To je špecifická hra, ktorá sa ani netvári ako niečo iné, než čo je. Že je to len zábava na budovanie a vytváranie si vlastného obsahu.
        Ja som hovoril o hrách vo všeobecnosti.
  • Vy jste si to tu nekdo za tech 60e koupil?
    • Ano a největší problém, co s ní mám, je nepodpora hotas, protože jsem hru sledoval až chvíli před koupí, když už vyšla na PS4, tak mě zajímalo to co tam je, ne to co slibovali a není
      • Nepodpora Hotas ve space-simu? Holt ignorantská konzolovka. V tomhle případě by se dalo i tvrdit, že hra není plně funkční - pozdrav pro White Khightzzu. *15*
        • 0011
          Na konzoli hotas funguje, takže ano není plně funkční, na druhou stranu bych neoznačil NMS jako space sim, na to mám Elite Dangerous Horizons. Nikdo netvrdí, že to je nejdokonalejší hra na světě, ale 5/10 si to rozhodně nezaslouží, za mě 7/10 s tím, že jsem si před koupí zjistil, do čeho jdu a dostal jsem až na ten hotas co jsem chtěl. Jinak nevím kdo je Zzu ale měl bys ho asi pozdravovat pod jeho příspěvkem, takhle si toho asi nevšimne *3*
    • jo asi 800 000 lidi na steamu..a minimalne jdnou tolik na PS4..
      • Ty me nezajimaj, zajima me kdo z Vas tady kdo tu diskutujete za to fakt utracel (bez urazky, je to Vase vec, me to proste jen zajima)
  • Uživatel na redditu si dal práci s vypsáním věcí (a přiložením zdrojů), co všechno vývojáři slibovali, že ve hře bude - http://www.onemanslie.info/the-original-reddit-post
  • Jinak bych teda chtel napsat ze pan hlavni vyvojar lhal a lhal a lhal. Staci si poslechnout par rozhovoru... Jestli kecal bedome to tezko rict. Hype jsme si "udelali" sami (a zahranicni herni novinari "profesionalove" nam s tim velmi aktivne pomahali) ale pan vyvojar si vzdycky rad prilozil pod kotel dalsi lzi nebo mlzenim.
    • Ty jsi nekde slysel nebo cetl ze by nekdo z vyvojaru rekl ze slibuje ze to tam bude? Asi ne co, oni jen prezentovali hru, co tam stihli udelat je uz vec jina, ale nic nikomu neslibovali, to ze jsi ty videa a rozhovyry vzal jako slib ze to tak na 100% bude je tvuj problem a naivnost.
      • Co je tohle za zhulená logika? Čím si to ten fousatej hipík z Hello Games zasloužil, že jeho velkohubost každý omlouvá, ignoruje a stahuje vinu na sebe či lidi kolem? Podle mě by měl Murray dostat lepáka a lidi jako ty taky. Lži na regulérních prezentacích NMS jsou na zcela bezprecedentní úrovni, to není marketing, to není malý tým, to je demence.
      • To jestli lhal vubec nesouvisi s tim jestli neco slibuje nebo ne. Navic nemel vubec problem lhat a mlzit doslova az do posledni chvile.
        • Vubec lhat nemusel, proste v dobe kdy to rikal si skutecne myslel ze to tam muzou/stihnou dat. Ja myslim ze to jestli hracum neco slibil nebo je podstatne, brat prezentaci nehotove hry jako slib je proste naivnost a pitomost. V pripade NMS to vypada ze hodne hracu si mysli ze vyvoj hry funguje zpusobem ze se vyvojar postavi pred pocitac, oblikne si habit a kouzelnickou cepiic, zatoci hulkou a je hotovo vse tak jak rikal.
          • Taronyu
            Potom by ale nebol problém sa postaviť pred hráčov a povedať na rovinu, tak viete, toto sa nám tam dať nepodarilo, toto sme nestihli atď. Navyše ho usvedčujú tweety s 10. augusta v ktorých zas len mlžil a zblbol ešte aj herných novinárov, ktorí si stále mysleli, že hrá ma mulťák, len mali problém na servery a tak sa hráči nevideli. Čo je somarina, pretože keď si No Man Sky zapneš, tak sa na žiaden server nepripájaš. Hra neodosiela žiadne packety, môžeš ju hocikedy zapauzovať, čo by bolo nemožné, ak by si bol online na servery. Jediné, čo sa uploaduje sú objavy na nejaký ich databázový server. Jeden majú pre PC a jeden pre PS4 a tam sa to zdieľa medzi ostatných hráčov. To je celý online obsah hry. No to mu nebránilo posielať tweety o tom, ako je nadšený, ako sa dvaja hráči našli.

            Mimochodom, poďme sa nad tým trošku logicky zamyslieť. Vravel, že sa dvaja hráči môžu stretnúť, ale keďže je ten vesmír obrovský, tak je šanca skoro nulová. Na multiplayer potrebuješ vynaložiť ďalšie náklady. A teraz táto malá firma, chcela rozbehať mulťák, keď šanca jeho využitia bola takmer 0? To nikomu už vtedy neprišlo ako totálny bullshit? A žeby to Sean Murray dobre vedel a kecal? *7*
            • Ta hra se pripojuje na naming servery, a stejne tak se muze pripojit ve chvili kdy pristenes na planete kde je jeste nekdo. je stejne nevim proc kolem toho multaku delaji vsichni takovej problem, sance je stejne skoro nula ze nekoho potkas a maximalne by ses nekde docetl ze nekde dva hraci potkali. A co by ste tam jako delali ve dvou? kazdej pojmenoval pulku planety, nebo spolu tezily matros? To zni fakt jako neskutecna zabava a rozhodne by se jim vyplatilo kvuli tomu nacpat do hry dalsich par milionu jen proto aby se nejaky dva pitomci spolu mohli koukat na hvezdy:) Dela z komara velbloud..pac je desna zabava obvinovat vyvojare a bejt videt.
          • Nelhal protoze to neslibil a nemohli to tam stihnout dat.... WOW!

            Skoda jen ze nikdo v te dobre krome neho vlastne netusil co v te hre uz vlastne je nebo neni :D
        • stejně jako lhal CDP do posledního dne své kampaně na Zaklínače 3. Musíš si zvykat :)
          • O tom bych se rad dozvedel vic... ja mel pocit ze jediny v cem CD projekt "lhal" bylo ze grafika se mezi prvnim prezentovanym videem a vydanou hrou se zmenila grafika (svetlo, barvy apod.).
            Nevzpominam si ze by v rozhovoru mesic pred vydanim slibovali featury ktere tam nakonec nejsou.
            • jak jinak. Všichni kritici Zaklínače je jeden člověk. Všichni mají Zaklínače rádi jenom jeden se s tím nemůže vyrovnat. Nenech se vysmát trolle *15*
            • Wazza = Femto. Ten vždy nas*re svůj komplex ze Zaklínače do každé diskuze.
            • Jak jinak, CDP totiž vůbec nelže, nebanuje, nemaže vlákna.

              Tady nějaké jedno přežilo:

              http://forums.cdprojektred.com/threads/53171-When-will-the-lies-end?s=7ee07a0658637a8be4af463ef0446077
            • jistě, takže je to jen v tvé hlavě, přesně jak jsem předpokládal *4*
            • nemám, hledat nebudu, těch slibů o příchodu herního Krista v podobě Zaklínače 3 bylo tolik, že by to vydalo na knihu, pokud si to neuvědomuješ, tak jsi asi fanboy :)
            • a máš link na článek nebo interview kde to říkali? takhle to může být dost pŕekroucený a vytržený z kontextu, tak raději zdroj plz
            • tak neslibovali živý svět? Ten svět na mě působí dost mrtvě, NPC má jen pár skriptů po mapě, většina NPC nerefkletuje dění, co se děje, Marigold má pořád ty samé hlášky, člověk by čekal, že se něco změní, po konci hry či během hraní a ono ne, on pořád říká ty tři věty, válka absolutně nefunguje atd. Těch slibů, co tam není, je samozřejmě více, ale to si samozřejmě zaklínačská ovečka nepřipustí .)
            • Zaklínač měl nakonec všechno co CD Projekt slíbil, No Man Sky nemá skoro nic z toho co slíbili, jen slepec nebo hlupák nevidí ten rozdíl
            • řešilo se to pár dní, teď je všichni plácají po zádech, jak jsou skvělí, jak nemají žádnou ochranu, a že tak bojují proti pirátům, jo ta stejná firma měla u dvojky tak agresivní DRM, že to žralo 15 FPS a museli to odstranit, ta stejná firma, která posílá Němcům dopisy, že je žalují o nějaké tisíce dolarů za zpirátění jejích hry.

              No a když se zeptáš průmerného herního ovčana na nejlepší herní firmu, automaticky odpoví CDP a poplive EA a UBI *3* Tak trochu ironie, ne?

              Herní business je jeden z mála odvětví, kde je nějak už automaticky povoleno lhát zákazníkům, už jsem si na to zvykl, rozhodně to není pozitivum, ale brečet na forech je už jaksi nuda.
            • No zrovna za downgrade se ale na CD projekt snesla slusna vla kritiky a rozhodne to nebylo tak ze by nad tim vsichni mavli rukou a nechali to bejt. Navic grafika u Witchera 3 byla nadherna i po vydani.
            • do posledního dne tvrdili, že žadný downgrade neproběhl, naprostá lež viz. jiná struktura textur od poslední E3(ne te první), pak tvrdili, že optimalizace na konzolích bude kompletně fantastická a udrží 30 FPS, těch 30 FPS drží až po 20 záplatách, Vanilla běhala klidně i v 15 FPS...

              Tady jeden z mnoha důkazů: https://postimg.org/image/k127jokf3/

              Pak jsou tu takové ty nepěkné věci jako mazání celých vláken na jejich forum, když lidi psali, že ten quest jak Geralt zachranuje čaroděje, nedává vůbec smysl a poškozuje lore.

              Všude je něco, je to business :)

              Jenom je sranda, že CDP se pořád daří držet ta maska užásnáků před ovečkami.
  • Vdaka ludom ako flash nemozeme mat pekne veci
    • no a nemá v mnoha věcech pravdu snad? můžete ho infantilně mínuskovat jako ubožáci z Games(což vlastně jste) nebo si přiznat, že v tomhle má naprostou pravdu:

      "Tak trochu, jestli nekdo ocekava v budoucich 20ti letech generovane svety co by se aspon priblizily rucni praci hlavne obsahem tak je blazen. A rucne delana hra o velikosti NMS nebude nikdy, ani kdyby na tom pracovala cela zemekoule 24/7. Takze kdyz chce nekdo udelat hru kde bude cela galaxie nic jineho mu nezbyde nez generovat"
      • Nevim o to ze by se nekdo pokusil tvrdit ze jde udelat cela galaxie plna planet k pristavani rucne...
        • V podstatě ano, jelikož čekali od hry, která generuje celý Vesmír nějaké zázraky v oblastí bůh ví čeho, ono stačí se domyslet, že to prostě není možné.
          • V podstate ano ale ne tak uplne... vlastne to nerikal nikdo ale kdo potreboval tak to tam videl.
            • Taronyu
              Mám v Elite cez 300 hodín a nuda nikde *7*
            • Presne Elite je totalni zabita nuda, pokud mam srovnavat co me bavi vic tak NMS vede jednoznacne nad mrtvym chudym Elite. I ve stavu kdy NMS vysel bavil jsem se a stale jeste bavim vic nez u Elite. Muzete hejtovat jak chcete komu se hra libi tomu je vas hejt uplne ukradenej. Ano zpackali to ale uprimne sjem to cekal podstatne horsi... pokdu budou pridavat obsah .. jedine dobře. CO si budem povidat Elite je šedá zdlouhavá nuda a pristani na mrtve planete je spatnej vtip... co se tyka zabavnosti NMS vede a rikejte si co chcete.
            • já to hraji na PS4, vždy tak půl hodiny, je to fajn relaxace.
            • Ja jsem k te hre byl skepticky v podstate od zacatku a dopadlo to nakonec jak jsem predpokladal ale stejne si ji s chuti vyzkousim az sleze cena.
              Zakladni principy uz znam protoze co se systemu chemickych prvku, jazyku a inventare tyce tak se tvurci inspirovali u hry "Out There" kterou jsem hral uz na telefonu ale ja uz se opravdu tesim se jak budu prozkoumavat planety. Vypada to ze to bude o dost vetsi zabava nez u Elite :D
            • ano, každý si tam zobrazil to svoje, mě ta hra vůbec nezajímala, čili mám nezastřený úsudek, je třeba se oprostit od hypu, pak je to stejně vždy zklamání...
  • Taky má někdo ten pocit jako kdyby hrál zabugovanou a nedodělanou betaverzi?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit