Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak jsem včera úspěšně přenesl 10 her, spouštěl jsem to hned jak novinku oznámili. Knihovna gog mi tak narostla již na 60 her, což vzhledem k tomu, že jsem platil asi za jednu, je velmi dobré. Jako správného Čecha mě hned napadlo, co když si hru koupím na Steamu, stáhnu na GOG a následně refunduji na Steamu? I na to myslí FAQ s tím, že Vám hru mohou po refundu na Steamu odebrat i z GOG knihovny. Samozřejmě si ji mezitím můžete stáhnout i s bonusy, ale to můžete z torrentů i tak.
  • Já bych radši z gogu na steam. U zaklínače se mě nezdařilo stáhnout si ty slibovaný dlc k základní verzi.
    • Taky bych byl taky radši kdyby to šlo i obráceně. Ne snad proto, že by GOG byl nějak zvlášť špatný, ale proto, abych měl všechno pod jednou střechou když už mi steam jede neustále.
  • Krescz
    nějak to nefunguje....asi nával
    • Krescz
      tak už mi to jde
  • steam už nemá takovou sílu jako dříve, hlavně neumí tlačit na vývojáře aby své hry dodělali a dále vylepšovali.
    spíš je to tak že nějaké uskupení nabídne předběžný přístup ke hře a když jich prodá dost kopií tak už na ní ani nesáhne
    • Paulcz
      To snad záleží na zákaznících co kupují. A co koupí to mají.. :)
  • Kamil.Zatlouikal
    A já myslel, že GOG chce konkurovat Steamu. A on mu místo toho leze do zadku a propojuje se... *7*
    • ringmancz
      tomu se říká přidaná hodnota pro zákazníka
      • Kamil.Zatlouikal
        O jakou přidanou hodnotu se vlastně jedná? Že budu mít na výběr, jestli zapnu hru přes Steam a nebo GOG klienta?
        • Vakek
          Přidaná hodnota v možnosti všechny své hry si zálohovat a možnost být offline. GoG klient je nepovinný.
        • že třeba časem přeliješ všechny svoje steamový hry do GOGu a tím pádem už nemusíš chodit na steam... ale hlavně je to super, že s tím souhlasej ti vydavatelé, za to fakt palec nahoru :)
          • Steam se dobrovolně vzdá svých platících zákazníků na úkor konkurenční platformy? Tomu se mi nějak nechce věřit...
            • steam a tlustej gabe nevěřej, že by nějak výrazně GOG někoho přetáhl, takže si takhle akorát honěj plusový body u fanoušků :)
  • Steam spolupracuje a nebo se GOG účet spáruje se Steam ID, zjistí co má uživatel za hry a pokud má nějakou co nabízí i GOG tak mu ji zadarmo poskytne.
    Jakože vážně se přenáší CD-KEY a třeba i savy, nebo je to nefér pokus o odlákání zákazníků?
    • Vše je podmíněno vydavateli her ve spolupráci s vývojáři. Takže jeden člověk dostane pouze přistup k té samé hře na steamu a GoG. Je tam jasně dáno, že nelze měnit steam účet, ten je permanentně svázán. Dále je ve FAQ napsáno, že si vyměnují informace pouze o knihovně her a tedy nesdílý žádný jiný obsah jako jsou savy, pokud jsou tedy v cloudu.
      Pokud by s tím steam nesouhlasil, nešlo by se tímto způsobem spojit. A proto i existují omezené doby a hry, které toto spojení umožňují. Neznamená to, že vše co mám na steamu a je i na GoG, tak že se mě to do knihovny na GoGu zapíše.
    • KrPa
      Tak savy mas snad ulozene u sebe na localu a jiste to je na odlakani zakazniku od Steamu.
      • Kde to jde tak je mám v cloudu.
        Ale pokud je to tak jak myslím tak je to normální okrádání vývojářů.
        Těžko můžou zaručit že nebude hrát jeden člověk na steamu a druhej na gogu.
        Leda bys musel být na gogu online a kontrolovalo by se jestli na steam id tu hru někdo nehraje.
        Nicméně si myslím že dostaneš novej CD-KEY a to je ten problém.
        • Cloud už sem vypnul. Přišel jsem díky rozbitým savum o hodně času, zjistil jsem na foru, že zdaleka nejsem sám a může za to cloud, který je v defualtu zapnutý. Oblivion hazí chyby při spuštění. Musí se restartovat steam a pak to běží - zase za to může cloud. Navíc jsem nenašel možnost, jak ty savy mazat. U sebe jsem si je smazal (už jsem se blížil 500), ale při prvním zapnutí steamu se vše stáhlo. Teď už mám cloud vypnutý všude a jsem spokojen. Mám to asi smysl, pokud střídáte PC. Já hraji na jednom, takže to smysl nemá, tak nechápu proč je to v základu zapnuté.
          • No a já spoléhal že ho mám zapnutý, naformátoval jsem si PC a přišel jsem asi o rok ve všech hrách.
        • KrPa
          Jaky problem? Vzdyt s tim ti vyvojari souhlasili!
          • OK, uvidíme jestli na tom právníci něco najdou.
  • Taková běžná věc a jak to trvalo. Stejně jako přechod mezi apple storem a google který není možný a přitom tam máme stejné věci.

    EU by se na to mohla podívat, když již se dívá na různé blbosti.
  • restore
    Ale naco je to presne dobre? Co mi pomoze mat duplikat na GOG?
    • Něterý hry má navíc GOG lépe "edičně" ošetřený. Vycházejí s nejnovějšími záplatami, často i s esenciálními uživatelskmi modifikacemi apod. Zpravidla taky dostaneš nějaký ten bonus vodobě OST, artworků a tak. Steam se hlavně se staršími hrami prostě tolik nepiplá.
    • DRM free verze a možnost si svou kopii legálně zálohovat
      • restore
        Na steame ale mas pravo modit hry, cize ak si stiahnes akukolvek cracknutu verziu, nemal by to byt problem ked vies dolozit jej kupu cez steam, nie?
        • Ty si to představuješ jak hurvínek válku, zkus to vysvětlit právníkovi, ten tě odkáže na takovou tu věc, kterou nečteš a odklikneš i když si instaluješ tu hru ze steamu. Hlavní výhoda je ta, že hru z gogu nemusíš aktivovat, takže si na chatu vezmeš notebook s externím hdd a nainstaluješ si co chceš i bez internetu
      • lol k čemu ti je zalohovaní, když chceš hrát tak si to normálne stahneš na steamu... *7* nebo prinejhorším znova koupíš kdyby neco
        • Asharak
          Proč by sis to přinejhorším znova kupoval, když to můžeš mín přinejlepším v záloze na GoGu zdarma? *7* *1* *1* *1*
  • To muselo dát práce.. a přitom taková blbost.
    • Podle palců je vidět, že Tě skoro nikdo nepochopil. To je ta dnešní mládež pro kterou je film z roku 99 prostě stoletej odpad :-)
  • Už to konečně funguje, HURÁ Broken Sworld a Shadowrun jsou doma *1*
    • Horst_Fuchs
      Tak to jsi dítě štěstěny. U mě spojení teoreticky proběhlo, kliknul jsem na add 11 games a... NIC. Má knihovna zůstala nedotčená a klikátko nadobro zmizelo. *7*
      • Veskoslav
        Dneska před 2 minutami. 5 her a všechno proběhlo v pořádku:)
      • Taky jsem se od včerejšího večera, kdy to prakticky ani přes noc nešlo vůbec, dostal dnes do tohoto stavu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit