Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • KIMCID
    paráda
  • zase rozdieli medzi ON a OFF ? A oni sa este ohanaju s godrais ? Ved to uz ma dnes kazda hra na DX9 bez ohladu na pouzitej gpu.
  • Mato1987
    Slintám, tá nvidia hairworks technológia mi príde ako jediná pravá novinka spomedzi všetkých tých grafických vylepšení od nvidia prostredníctvom gameworks spomedzi všetkých 3 prezentovaných hier fc4, ac unity a crew.
    Na hru sa náramne teším a dúfam, že multiplayer bude omnoho zábavnejší ako to bolo u predošlého dielu, kde som ho hral len kratúčko a takisto coop bol v fc3, úplne o ničom, aj v tomto smere očakávam zlepšenie u fc4 :)
  • Když se o něčem řekne, že je to jemnější, znamená to více detailů, prokreslenější atd. Stíny měknou, "rozplizávají se" čím je objekt vrhající stíh dál od povrchu, na který jeho stín dopadá. Rozhodně se nezjemňují a nezískávají na detailu ;).

    Nejoptimálnější lol, to bude asi něco, co je ještě více než optimální :D,
  • Upřímně, vypadá to dobře. Na tuhle hru se kupodivu docela těším. Takovou grafiku kdyby mělo nové Cod ... :D Jsem přiznivec nV, jejich technologie jsou fajn, akorát teda TXAA doteď nechápu, jen to rozmázne textury, nic víc. Jakékoliv rozmazávání ať už je to motion blur, depth od field vypínám jako první. Vyhlazování jakékoliv ale hlavně ne TXAA, to už raději žádné.
    • TXAA je vazne divne, s tym suhlasim, skusal som to pri AC4 a fakt to rozmazava obraz, to uz radsej budem pozerat na zuby v ostrom obraze, ako na tu olejomalbu s TXAA *1*
      Neni proste nad klasicke MSAA *3*
    • Mato1987
      robíš chybu priateľu, txaa je jedna z najlepších vyhladzovacích metód od nvidie, dopad na výkon je fakt minimálny a vyhladí to to nielen tie otrasné kostrbaté hrany vzdialených a blízkych objektov ale dokonca to opraví aj kostrbaté zobrazenia pletených plotov, schodov, drátov a všeličoho iného, hra naozaj vyzerá sto krát lepšie s 4xTXAA, napr. vo watch dogs je to perfektne spravené, ale trebárs aj v cod ghosts to bolo naozaj kvalitne spravené a tuším prvá hra, ktorá umožnovala použitie txaa bol tretí AC...
      DOF je napr. v novom call of duty otrasne spravený, rozostruje aj predmety ktoré by rozostrené byť vôbec nemali...ale napr. vo fc3 bolo dof perfektne spravené najmä v kombinácii s nvidia 3D vision...vyzeralo to perfektne.
      • ty si jak PR z nvidie *1* skusal som TXAA a obraz ti cely rozmaze, to je potom jasne,ze nevidis hrany, ked sa to rozmatla *1*
        A zeby to zralo minimalne vykon som tiez nepostrehol, medzi MSAA 4x a TXAA 4x mi ta hra bezala priblizne rovnako, akurat teda s MSAA vyzera daleko lepsie.
        • Mato1987
          sa vyznáš, odborník na slovo vzatý, prečo vôbec vypúštaš do éteru také dezinformácie? Vieš vôbec aká archaická je multisamplingová antialising technológia a aké všelijaké problémy so sebou prináša a aký obrovský žrút výkonu to je? TXAA je v porovnaní s MSAA ako mladší súrodenec, ktorý ale žere podstatne menej výkonu a vyzerá lepšie a nespôsobuje konflikt s ostatnými post procesovými grafickými nastaveniami a filtrami.
          • ty by si mal menej googlit kamarat :D
            Tak za prve, TXAA je v porovnani s archaickym, ako si ho nazval MSAA uplne niekde mimo, ten obraz je ROZMAZANY! mam GTX 780, kde je technologia TXAA vyobrazena, ako nieco viac, co podporuju len nove vykonne rady kariet pravdou ale je, ze TXAA je skor menej a radsej ju obchadzam, ty si strasny teoretik, ale v praxi to vyzera vsetko uplne inak.
            A za druhe ide len a len o reklamu, nic viac, pretoze je to technologia dodavana vyhradne nvidiou a funguje iba vyhradne na nvidia kartach, tak je snad uplne jasne,ze je to to najlepsei na svete co mozes mat, prosim ta! nebud zaslepeny tymi kecami, mam to odskusane v praxi a je to vazne hnus!
            Je mi uplne jedno, co o tom nvidia napise, pre mna je to nepouzitelna vec, nici cely obraz a zas tak zazracne vykon nesetri, radsej MSAA 2x nez TXAA kludne aj 16X *7*
            • Mato1987
              Komu niet rady, tomu niet pomoci. Ty si stále budeš omielať to svoje, chcel som ti pomôcť, ale keď rád žiješ v omyle, tak nech sa ti páči. Na záver by som predsa len ešte dodal, ak by si mal predsa len záujem sa niečo viacej o tom dozvedieť, predsa len to nie je nič zložité a aj taký jednobunkovec ako ty by to mal zvládnuť pochopiť bez akýchkoľvek problémov.
              Tak tu máš jeden kratučký, stručný ale veľmi výstižný článok http://www.reddit.com/r/Games/comments/1rb964/antialiasing_modes_explained/ aj s diskusiou, ktorá je tam vedená a prečo je všeobecne považovaná TXAA forma antialisingu za najlepšiu aká tu kedy bola, mimo supersamplingu samozrejme, ktorý sa ale vo všeobecnosti považuje za najväčšieho zabijaka grafického výkonu.
              Keď si to preštuduješ, tak pevne verím, že prestaneš do éteru vypúšťať podobné nezmysly ako si to robil doteraz.
            • obavam sa, ze ty medzi tych co sa hraju nepatris *1*
              skusim to este takto - TXAA je exkluzivna forma vyhladzovania od nvidie a funguje iba na kartach od nvidie (vidis tam tu spojitost?) takze musi byt tato forma vyhladzovania najlepsia, aj ked nieje,ale tebe to je fuk. budes to zapinat, pretoze si sa to docital niekde na fore, ved naco ma clovek vlastne oci a rozum *1*
              Navyse pokial mi je dobre zname, tak najkvalitnejsia forma vyhladzovania je MSAA, cize plnohodnotne vyhladzovanie.
              Ako ty si neuveritelny...posielas ma na nejake fora a serveri (kde ten clanok vznikol preto..pretoze vsetci dobre vieme...) aby som si tam precital nejake informacie o tom, co mozem prakticky vyskusat a ides ma presviedcat o opaku *1*
              mam kartu od nvidie a mal som ju aj predtym a este predtym a budem mat aj dalsiu kartu od nvidie, takze tym ani nemozem na tu spolocnost utocit *1* ale ked nieco nefunguje a je okolo toho viac kecov, ako uzitku, tak asi nebudem prikyvovat, nie? napriklad physx je vcelku fajn, funguje a je to aj vidiet i ked zere vykonu az az, ale trebars pri druhej Mafii sa uz da zapnut na plno a ono to proste robi to, co ma a je to aj vidiet bez toho, aby si hral v slow motion, bohuzial ten tvoj TXAA je omyl
            • Mato1987
              Ty si fakt ťažký prípad. *8* A pri tom je to také jednoduché, stačí ísť na jednu z tých stránok a pri hocijakom teste grafickej karty sa dozvieš, čo a akým spôsobom konkrétne, ktorá forma antialisingu vyhladzuje. To, že máš vedľa v PC grafiku čo podporuje TXAA ešte neznamená, že sa tu môžeš rozkrikovať ako tomu všetkému akože rozumieš. *7* Niekedy mám vážne pocit, že sa tu väčšina z vás na tých debilov len hraje, aby ste nasrali tých, čo tomu rozumejú podstatne viacej.
            • mam tu vedla v PC grafiku podporujucu TXAA a skusal som to na vlastne oci a pisem to tak, ako to naozja je, nie co pise nejaky zasraty techpowerup! Uz fakt neviem, ako to tebe inak vysvetlit, skusal som to vselijako, aj na mieru deb*lovi, ale neda sa, vzdavam to *1*
            • Mato1987
              To čo za ďalšiu absolútnu grcku si vypustil znova do éteru? Choď si prečítať články o rôznych formách antialisingu, trebárs na techpowerup.com alebo bit-tech.net a potom zistíš, čo sa kopu inkoherentných nezmyslov si tu za ten krátky čas vypotil. Choď sa rovno hanbiť do kúta.
      • vies co mi pripomenul tvoj koment? tohto typka

        http://goo.gl/WesfE2
        *7*
    • DoF nevypínám, resp. pokud s nim někdo umí ve hře dobře pracovat a neni to prostě jen další technologický pozlátko, co jinou úlohu nemá, tak proč ne. Mblur vypínám, to má jeden pocit, že hraje ožralej ;). Pokud jde o AA narážím na čim dál víc her, kde prostě bývá FXAA (ble) a nic jinýho a takový hry si dost často ani nenechaj vnutit cokoliv přes nVidia panel, ani třeba přes NVinspector se nedá hra přinutit k jinýmu AA. Nechápu, proč ty možnosti prostě nejsou v menu nastavení hry, proč lidem nedaj na výběr.
      • No hele já ještě snad neviděl DoF, kde by jsem si řekl, že je to s tím lepší. Vždycky ti to jen rozmaže hromadu věcí. Tohle je hra, tohle není film, kde zaostřuje kamera. DoF ještě pochopím možná u cut scén, ale ne přímo ve hře. Když se rozhlídnu v realu vidím všechno normálně ostře (teda už ne tak jako za mlada, ale chápeš), žádný rozmazávání objektů se nekoná.

        Imho argument DoF, že to působí filmově (kristepane už !!!) je totálně mimo. To by musela konkrétní postava ve filmu vidět jako v realu rozmazaně, což je kravina. Film sleduješ, tohle přímo hraješ, to je diametrální rozdíl.

        Prostě dOFF a hotovo.
  • Still
    Ubisoft si může odhalovat a chválit co chce, stejně je pak výsledek pochybný...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit