Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Robotron3
    Poslední příspěvěk tu si neodpustim. Tohle je nyní pěkně nepříjemná diskuse a přitom sem tu viděl ty, které zas tak hrozné nebyly a hned byly promazané. Doufám, že redakce jen zrovna něco hraje... *4*
    • Zvlastni, ze s nadavkama zacal tvuj kolega applefag, zatimco tys vydatne kritizoval applehatery. Takova ironie osudu. *15*
      • Alucard
        Kolik těch nicku jsi pane Farář nebo pane Dracula vyměnil a kolik hráčů na konzolích jsi dneska urazil ty?
        • Zkus hadat. Kolik nicku asi ma GGG, jejdasek, Alucard a kolik je to asi lidi... *3*
          • pane Chocholoušku, máte tady pacienty...
      • Robotron3
        Tak opravdu poslední. Toho jsem si prvně nevšim, za to se omlouvám. Ale to nic nemění na tom, že Veskoslav hned začal diskutovat útočným a agresivním stylem a přitom prakticky neměl co říct. A na to už se cejtim trochu starej a nebaví mě to...
  • Nebylo by herní PC, tak by se našlo něco jiného, tahle mezera na trhu by se nějak zacelila. Pravděpodobně by se prosadil víc Apple, na něj by se začaly víc vyvíjet hry, pak by konzole získaly mnohem více prostoru. Každopádně tahle myšlenka je z celého dlouhého textu rozvinutá jen v posledním odstavci, což mi přijde docela málo.
  • Asi dost nahovno, prtotoze by to nemeli na cem pro ty konzole programovat..
  • Jo panove a k tomu se presne hodi precist si prvnich 20-30 cisel levelu... dost sem se nasmal nad tehdejsima dobrejma, ale i dosti naivnima recenzema a nazorama na budoucnost hrani :-D Draken s harem v dzisce je da best! :-D (I kdyz dopisy redakce byly jeste nic moc) No, ale co me totalne odrovnalo byla tehdejsi absolutne kruta tristrankova reklama na Playstation, docela slusnej protivnik na urovni "Romero will make you his bitch".
  • Velmi pěkně poskládaný článek. Ačkoliv už taky (31) začínám být pamětníkem, "patnáctiletou válku" jsem si nikdy pořádně neuvědomil. Ale byla tam! Stejně tak jsem netušil o existenci něčeho, co se jmenuje MSX..

    Myslím, že by byla celkem pecka, kdyby někdo dal do kupy (klidně i dnes zinscenovaný) dokument, který by (zpětně) ukazoval dobu a jednotlivé stroje, které mezi sebou zápolely. Ve světle dané doby, dané ideologie, příjmů domácností, typickému způsobu života dané doby.. Mnoho lidí si to dnes už nedokáže uvědomit, mnoho lidí (jako já) bylo ve věku, kdy si to ještě neuvědomovalo. Nejen v tomhle pohledu by si možná mnozí chroničtí stěžovatelé uvědomili, že nadéle žijeme v nejlepší možné době.. Době kdy kvalita života jde stále ještě nahoru a i když se to možná začíná v Evropě a světě tak nějak zvláštně s*át, nemáme si stále jěště pořádně na co si stěžovat.

    Ale zpátky k hardwaru dané doby.. Není to tak dávno, kdy jsem konečně viděl, co třeba dokázali s Amigou (1200) ve video-střihu versus poloprofesionální střižny té doby. Je to masakr to vidět i dnes, (kdy se rozdíly v mnohém smazávají) kdy si člověk stále uvědomí, že střih na Amize v té době musela být neskutečná pecka.

    Jednu trochu nenápadnou myšlenku (která tak trochu zapadla) z článku bych vypíchl. Ano, dnes to vlastně konzole mají poměrně snadné v porovnání s PC světem. Stejně jako mnohé stroje té doby. V rámci dané časové epochy jsou konzole +- samy na trhu. Je to vždy jeden mainstreamový model dané značky. PCčka si lidé staví na míru z obrovského množství dílů podle preference, podle finančních možností... Je nesrovnatelně jednodušší optimalizovat na dané 1-3 konzole, než na "obecné" PC, kde každý uživatel může mít prapodivnou všehochuť. O telefonech nemluvě (výkon, rozlišení,..). Oproti tomu si ještě jednou vzpomeňme na jednoduchost úvah ve stylu "Na Amize 500 to funguje, tak na Amize 1000 a 1200 to (logicky) taky funguje". Dnes takový luxus "několik málo modelů" má snad jen Apple.

    Také bych se vrátil k citátu "Je to hluboký omyl, protože dorost naopak velice dobře rozezná rozdíl mezi kvalitou a šidítkem", se kterým absolutně souhlasím. Zatímco tehdy jsme za osmibit rodičům líbali ruce (alternativy byly neskutečně drahé - a vlastně i běžnému dítku neznámé) a i vzhledem k nedostatku informací (a dostupných alternativ) ho ždímali do poslední kapky, dnes je to prostě jiné. I pomětně dost silný HW je +- obecně dostupný všem vrstvám lidí (třeba za cenu že se zadluží a upgrade bude za hoooodně dlouho). V takovém prostředí levná náhražka působí.. jako levná náhražka. Druhou věcí ale je, jestli opravdu musí rodiče dopřávat dětem ten high-end resp. vyšší mainstream. I já mam hlavní PC na práci a videostřih relativně silný stroj, ale nedávno jsem si na hraní pořídil Raspberry PI. A navzdory fakt slabému HW je to neskutečně super kus hardwaru, který bych (i jako dítě) prostě CHTĚL mít doma. Šmankote, vždyť na tom běží plnohodnotý operační systém, jde to krásně snadno programovat, spustíte to z baterky v kapse, dokážete tím ovládat další zařízení a stojí to pár korun!
  • N7N7
    Cítím takové zvláštní deža-ví. Nebyl náhodou ten samý článek s tím samým nadpisem v Levelu? *8*
    • Draken69CZ
      Tak ty jsi to zabil, že by sis přečetl aspoň první větu článku to ne viď
      • N7N7
        První větu článku jsem si přečetl.
        "Napadlo vás někdy, jak by vypadal svět bez PC?"
        A co jako?
        • Draken69CZ
          Ok, myslel jsem že ti to docvakne ale jak je vidět... tak ještě jednou extra pro tebe první odstavec
          • N7N7
            Přečetl jsem si pouze nadpis, a protože mi byl povědomý, tak jsem to dál nečetl. Proč bych ho měl číst tady, když si ho můžu přečíst v Levelu? Dávám přednost papíru před monitorem.
        • Tak ty ses dobrej skolak
  • Kdyby byl PC svět bez her, nemuseli (ano Poláček mi miří na hlavu) bychom číst takové přiblblé články.
  • BoB.2
    Asi bych jezdil na kole,hrál fotbal,víc chlastal,neTroloval......?
    • Učil se anglicky. *14*
      • BoB.2
        Na co bez PC.
        • Veskoslav
          Tak pokud jsi nebyl dál než v Chorvatsku, tak je to pochopitelné a pokud pracuješ někde, kde cizí jazyk není potřeba.
          • BoB.2
            Na Mallorce a zvládl jsem to. *3*
  • Jak by vypadal web Games.cz be Jacka1947 ? *8*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit