Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak víš jak, když jsi ve Třetí Říši dodržoval zákony a neměl špatnou etnickou příslušnost, taky jsi byl před válkou celkem vyzívanej. Každopádně pointa je, že když nahradíš větší zlo menšim zlem, ještě to neznamená, že to neni zlo. Husák byl taky menší zlo, než Gottwald a asi nebudeš tvrdit, že Husák byl vlastně celkem fajn týpek. Ale samozřejmě, vnímání zla je subjektivní. Jediný co můžu říct - s Kyrosem bych na pivko fakt nešel.
  • Tak když o tom tak uvažuju, ono neni ani jasný, jestli je Kyros furt ta samá osoba co na začátku tažení. Sakra, kolem tohodle ještě bude jednou víc teorií, než okolo lore v Dark Souls.
  • Tuhle hru si šetřím na svátky a jsem rád, že okolí je z toho vcelku nadšené. Ten filozofický rozměr hry se mi strašně líbí (zlo/dobro, chaos/řád, universalismus/partikularismus, imperium/dominium, co je morální/nemorální,)... je vůbec tyran skutečně tyranem nebo mírotvorce mezi nesmiřitelnými tábory? To jsou navěky aktuální otázky lidstva a teď jako hráče Vás to hodí do tohoto šíleného víru s nějakým stupněm autority a myšlenkou"hráči, rozhoduj a prosazuj". Pokud do roleplayingu vložím kousky sebe samého, jsem zvědavý, jak hra bude na moje volby reagovat... prostě tohle je to, proč mám RP rád. Někdy se z nich dokážete o sobě dozvědět více, než jste o sobě tušili (ano, včera jsem dokoukal Westworld a William je přesně to o čem mluvím).
  • Morraw
    Termín zlo v Tyranny je dost zavádějící. Alexandr Veliký, Napoleon, Hitler. Kdo z nich byl zloduch, tyran či "jen" dobyvatel? My defacto nevíme, jak vypadal svět Terratu před Kyrosem. Třeba tam byla válka a on celý kontinent jen sjednotil.
    Navíc poté, co dokončíte Conquest mod, tak Tiers už jsou defacto dobyté. Začíná to vzpourou, kterou vy musíte potlačit.
    Když si přečtete základní zákony Kyrose, tak nejsou vůbec tyranské, spíše diktátorské. Rozhodně to není typické zlo v podobě démona z jiné dimenze s hordou legií. Samotné zlo či nespravedlnost má v rukou až hráč. Kyros se o své lidi stará, což jde vidět i na konci, kdy se stáhne, aby ochránil hlavní město.
    Pořád ale vidím problém v tom, že tyhle koncepty je těžké rozvinout na tak malém prostoru, a proto to někdy vypadá nedokončeně.
    A hra by si zasloužila NG+
  • no treba v hlavnim meste rise se podle vseho zije asi celkem slusne, alespon do konce hry
  • myslis, ze kdyz budes hrat hru z 2WW za brity a budes poslouchat rozkazy Churchilla, ze nejaky recenzent oznaci tvuj postup ve hre, ze hrajes za ,,zlo,, ? :)
  • Někde na cizím fóru jsem četl názor, že Kyros nemusí být postava s fyzickou schránkou, ale že je to spíš neurčitá moc více duší, něco jako tzv. ´collective´. Ve hře se objeví při rozhovorech s Tunonem jako skrytý pozorovatel, temná síla za jeho maskami ve formě stínů. Mohl se tam objevit a pozorovat nás ve více situacích, kterých si hráči ještě nevšimli.
    Možná nám to tvůrci v nějakém DLC více osvětlí.
  • Magister_Peditum
    Mně ve výsledku ten svět ani nepřišel jako místo, kde zvítězilo zlo. Jasně, tresty tam jsou dost tvrdé, ale pokud dodržujete zákony, tak si můžete víceméně dělat, co chcete. Navíc ve hře se pohybujeme v oblasti, kde se válčí/nedávno válčilo. Kdoví, jak to vypadá v jiných částech říše, které už jsou dávno pacifikované...
  • Magister_Peditum
    Sirin myslím říkala, že Kyros nechce, aby bylo zřejmé, jestli je to On, nebo Ona.
  • Magister_Peditum
    To je věc názoru. *3*
  • Kyros je paní, ne pán :)
  • A to znamená, že hist. postavy jako Churchill, Stalin apod. nebyli zlí lidé, resp. lidé páchající zlo? *3*
  • Dá sa súhlasiť, ale ak by som si predstavil, čo by urobili rôzne historické postavy, ak by disponovali mocou ako Kyros, tak mám pocit, že by sa veľmi od neho nelíšili.
  • jakubc
    No, je to hajzl. Kvůli potrestání jednoho "zrádce" zničit jednu celou zemi obrovským zemětřesením... a podobných krutých věcí udělal(a) hodně, ale to i hlavní postava...
  • jakubc
    Oni říkají něco jiného i ti, kdo ho/ji potkali. Buď má nějakou schopnost, že na ostatní takhle působí (nemyslím si), nebo je to nějaký "running joke" mezi těmi, kdo ho/ji potkali.
  • Konečne to niekto povedal. Zatiaľ som nemal čas hrať Tyranny viac ako 3 hodiny, ale nemal som pocit, že by som hral za zlo v akejkoľvek podobe, resp. že Kyros predstavuje nejakú inkarnáciu Saurona. Mám zatiaľ skôr pocit, že som v podobnej pozícii ako senátorský/cisársky legát za ľubovoľného ťaženia Rímskych légii. Považuje niekto dneska Rímsku ríšu/republiku za zlo pretože chcela (a viac menej aj vládla) vládnuť nad celým známym svetom a pritom sa dopustila mnohých činov, ktoré by sme dnes považovali za zločiny proti ľudskosti.
  • Chápu, že řada lidí neumí jazyk ale u takových ukecaných her kde není základní angličtina je amatérský překlad často na škodu.... A pak to hraješ a máš horší zážitek, než když to překládáš sám....

    Také jsem tak hrál v minulosti řadu her. vedle slovník a hotovo. U her kde text sám neběží a jde to teda v klidu přečíst -> ideální.
    I když to náhodou amatéři přeloží suprově, již kašlou na další opravy apod. Nebo to trvá roky. Viz absurdní překlad TES: Morrowind který se snad ještě překládá....
  • No me neprijde Tyranny jako hra za ,,zleho,, Prijde mi, ze Kyros pouzival stejne praktiky, jake by pouzili i ostatni v jeho svete, kdyby meli tu moc - moznost. Ostatne kdyby nekdo mimo vasi postavy ziskal drive pristup k vezi, tak by nejspis taky mrskal edicty sem a tam...nakonec i vase postava to dela.
  • vaclav.pechacek
    No jo, pravda. Palec dolů pro mě. Jdu to opravit.
  • Kyros the T(y)ranny *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit