Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TheGGG
    hra není perfektní nevidím v tom problém... první witcher taky když vyšel byla docela bída a pak se hra pěkně vyklubala a o tom jak vykvetla celá série snad ani nemusím mluvit... KDC vypadá moc pěkně a já vím že peněz litovat nebudu, pokud navíc toto bude začátek serie která se bude zlepšovat tak jako witcher trilogie, pak není o čem debatovat. Pořád chci zažít ty husitské války
    • Jack1947
      Aby ses těch husitů vůbec dočkal protože za 10-15-20 a více hodin pochybuji zda se něco zajímavějšího vůbec stane.
  • Tak mám za sebou 10 hodin a... no musím se do toho hraní dost nutit *9* Technická stránka je fakt naprosto žalostná, moc nepomohl ani gigantický patch. Po grafické stránce taky docela zklamání, sice sem tam se najdou pěkně udělané postavy (ale jen některé) či scenérie, ale většinou je to horko těžko průměr, často i podprůměr (hranatá jablka či talíře jsou posledním hřebíčkem). Hlavní postava je žalostně nevýrazná a nudná, oproti tomu dost vedlejších postav má celkem zajímavé charisma i obstojné výrazové prostředky. Blbý je, že mne ani moc nebere samotná hratelnost, pro tu bych měl slovo těžkopádná. A to jak díky šílenému kouskování všudypřítomnými loadingy a často ne moc zajímavými dialogy, tak i při samotném hraní. Všechno je to takové nemotorné, často i user-unfriendly, když připočtu i dosti dementní umělou inteligenci... No co bych povídal, když nebudu přihlížet k tomu kdo hru dělal, tak bych to zatím viděl tak na 6/10. Ještě se donutím k dalším 10ti hodinám, ale pokud se to nezlomí, tak to radši prodám...
  • Já teda měl včera zase zážitek...tři ženské z vesnice si sehnaly od ježibaby mast z halucinogenních bylin, pomazaly se jí na intimních partiích a jaly se o půlnoci v lese vyvolávat ďábla...Když jsem se k nim přiblížil, myslely si že jsem jejich pán temnot a začaly se mnou obcovat... Při tom mě samozřejmě mastí namazaly taky, takže jsem místo nich viděl klisnu, prasnici a slepici. Od obcování mě to neodradilo a když jsem se tomu začal poddávat, v nejlepším z lesa vyběhli démoni s červenýma svítícíma očima a začali nás řezat. Až jsem se v krvi vedle ženských mrtvol probral, zjistil jsem že to byli dřevorubci co šli pobít řádící "čarodějnice" :)
    • HAHAHAHAHAHA tak to je ulet? Na cem ten quest vymysleli? To brali LSD? :-) No ja myslel ze ta hra je nic moc, ale ted jsem chvili zkousel a vypada to hezky - s durazem na detail. Musim vyzkouset
      • jo, je to solidni trip

        a abys se dostal holkam do kalhotek, tak musis absolvovat minihru s lockpickem
        • Jo to je pravda, přišel jsem ke klisně zezadu a musel jsem ji lockpickovat...koukal jsem co to je, jestli nějaký pás cudnosti či co :-)
  • Magister_Peditum
    Zatím sbírá spíš 8/10, co jsem se díval.

    EDIT: Reakce na Abiho.
  • jindra.veliky
    nechapu lidi, kteri tady breci kvuli tomu, ze to dostalo mensi hodnoceni nez Skyrim
    1). dva ruzni recenzanti
    2). hry deli 7 let vydani a za tu dobu se zmenilo hodnoceni her
    • Ja bych osobne 10/10 Skyrimu nedaval. Lepsi RPG bylo Gothic.
      • ja taky ne, na druhu stranu na Gothic a Skyrim vzpominame i dnes. A jakmile se nekde srovnavaji RPG, tak se hned vytahuje Skyrim, Zaklinac 3 a Gothic, takze...
  • Jak jsem měl rád Vávrovo příběhy/hry, tady je odbytá i tato část. Strašně krátký je quest s Terezou. Když ho dohrajete, ve hře vás čeká ještě tuny času, ale ona se k vám již nezná. Prostě ten vztah umřel, a přitom se mohl v průběhu hry rozvíjet. :( A takových příkladů je víc.
    • Co to znamena "Vavrovo pribehy"? Nerozumim tomu. Jsi vubec Cech, nebo spise Mongol? Snad "Vavrovy pribehy"...
    • Tilwaen
      Tohle se dá paradoxně dobře roleplayovat - když si řekneš, že ji Jindra svým výkonem nijak neoslnil.
      • no ja si to roleplaynul, ze jsem pak hupsnul i na stepanku a pravidelne v laznich, a treba se to nejak dozvedela a tak dela ofuky *1*
        • Tilwaen
          Škoda, že tam vývojáři pro takový případ nedali jediný krátký dialog navíc:

          Jindra: Stalo se něco?
          Tereza/Štěpánka: Ne, nic se nestalo. *konec dialogu, pokračuje ve vyšívání*
          • nightborne
            Tohle je mrazivě přesný...
  • Všichni řeší, že Vávra to a tamto, přičemž ten vůbec nemá na starost technickou stránku, jelikož o tom ví houno, to měl snad na starosti Bocan. Vávra může hlavně za scénář a jeho naplnění (včetně herců a dabérů), hudbu a vůbec uměleckou stránku + se výrazně podílel na návrhu herních mechanizmů.
    • ucho
      tak klidně o tom může vědět houno, ale počítám, že to hrál, takže klidně mohl říct týmu něco jako: "vy šulíni, proč je tam tolik bugů, koukejte to opravit." no ale nestihlo se to.
      • To je právě asi tak jediné, co jim mohl říct. Koordinace a plánování ale je již na jiných.
  • Po odehrání cca 10 hodin musím konstatovat, že mě hra pohltila. Trochu škoda toho ukládacího režimu pro takto pojatý svět, ale srovnat se s tím dá. Problém může být spíše v nedostatku času. Hra má pár chybek, které někdy umějí zkomplikovat život, ale nic, co by se nedalo odpustit. Zatím jsem nepřišel na systém odemykání zámků při užití klávesnice/myš, ale to snad časem přijde. Od her neočekávám dokonalost, ale vynikající a pokud možno originální zážitek. A ten KCD nabízí. Já jsem spokojen a těším se na víkend, kdy na to bude více času. Pro ty, kteří váhají nad koupí, neváhejte, stojí to za každou korunu.
    • To ovládání hře škodí. Je to open world, ale game design je udělaný tak, že čím důkladněji hru zkoumáš, tím víc riskuješ, že přijdeš o delší neuložené období. (ať už úmrtím, tak kvůli bugu). Což vede k tomu, že se člověk snaží hrát přímočařeji, aby se dostal k dalšímu checkpointu a ulevilo se mu, že má hru uloženou. Trošku škoda.
      Měli to pojmout víc HC a ukládat téměř stále (vyjma soubojů nebo nějakých jiných pasáží, které by měl hráč projít jako výzvu v kuse). Ať je každá volba a neúspech permanentní. Bylo by to víc HC, a zároveň uživatelsky přívětšivější. Fakt není jediný důvod (ani přínos) k tomu, že mimo souboje nesmíš ukládat.
      • Přesně to se mi také stalo. Objevoval jsem svět a po hodince a kousku jsem teleportačním způsobem "uklouzl" nesmyslně ze skály a byl šmitec. Člověka to nutí hrát hodně opatrně, což vede k omezení exploru. Osobně se domnívám, že ukládání časem upraví.
    • odemykani zamku je v podstate jenom o tom, ze najdes misto kde mas drzet paklic (ukaze se zlate) a pak klavesou D otacis a mysi se snazis drzet paklic na tom samem miste pri rotaci zamku... ja uplne nerozumim zase vykradani kapes, nekdy jen zacnu vykradat a hned si me NPC vsimne a nekdy si muzu dat cas az 10 sekund a uplne bez problemu
      • Problém, jak jsem ho vysledoval na ytb tkví pravděpodobně v tom, že pomocí déčka nejde regulovat rychlost otáčení, čímž jsou pro mé nešikovné ruce zámky zakleté.
        • Zacinej pouze na "very easy" zamcich (ne easy). Postupne se budes v tom skillu zlepsovat a muzes delat i tezsi zamky.
          • Very easy jsem snad ještě neviděl, ale díky za tip, zkusím se na to zaměřit. Mám tendenci hrát za lapku a bez páčení zámků je to poloviční zážitek:)
      • Magister_Peditum
        Kapsářství jsem ještě nezkoušel, ale v nápovědě čas do odhalení při krádeži závisí na době, jak dlouho mu dokážeš na začátku prohledávat kapsy.
        • no prave a ten se meni na zaklade mne neznamemu principu... v podstate drzis stisknute "E" a jak dlouho ho drzis, podle toho budes mit cas na vybirani kapes... ale nekdy ho muzu dlrzet dlouho a nekdy jen na 2 sekundy kdy nejde nic stihnout... meni se tam ten ukazatel jeste ze zelene na cervenou a naopak a ruzne se to strida ale taky netusim cim to je
          • Ten skill jde casem zlepsivat ..jako i paceni zamku atd. U toho kapsarstvi by to melo zalezet i na tom co mate obleceno..status "hluku" vasi postavy. Mozna i den a noc? :) ...Ale jeste jsem se tomu nedostal...teprve u mlynare
          • Kapsářství ovlivňuje hodně faktorů. Začněte na opilcích v hospodách, kteří posedávají mimo společnost. Budete mít dost času. Na začátku určitě nezkoušejte střízlivé postavy za bílého dne. Šance na odhalení je příliš vysoká.
          • Magister_Peditum
            Třeba postava zrovna byla v pohybu, nebo tě při tom někdo viděl...
            • vsechno to byly spici postavy a byl jsem "nahaty" abych nedelal hluk :D
    • Je to vždy popsáno v nápovědě. Nejprve je potřeba kuličkou najít místo, kde se malá černá kulička zvětší na velkou zlatou ....následně je potřeba zmáčknout a držet klávesu "D", kterou se zámek otačí a zároveň s myší pohybovat(kroužit) tak, aby jsme kuličku měli stále na místě kde je zlatá.
      • Tomu rozumím. Ale nepodařilo se mi najít správný grif a jen lámu paklíče při neúspěšných pokusech. Škoda, že nejde někde natrénovat, jako například kapsářství. Ale je to spíše jen moje neobratnost na myši, protože se mi nedaří držet polohu s pohybujícím se mechanismem zámku...
  • http://opencritic.com/game/1561/kingdom-come-deliverance?tab=1&reviewId=101422

    Tady se takové shrnutí, takže opravdu 8 přestřelená není, je to dost častá známka v recenzích.
  • Chidlink
    Souhlasím, Skyrim byl v den vydaní zabugovanej jak krávaa a nikomu to nevadilo. Tohle je mnohem odladěnější a 8/10.
    • no, Skyrim fungoval skoro na každém PC, tohle má problém i na 1080Ti. Skyrim je několikanásobně větší, máš tam x stylů, daleko více povolaní, více typu hraní, je tam mnohem více náhodných situací, porovnáváš neporovnatelné.
      • Asharak
        Možná tak generovaných questů typu zajdi do té jeskyně kde si už byl 5x ještě jednou až na její konec, nechal jsem tam kladivo. Ale to moc výkonu nebere. Naopak v KcD ty podsystémy co hýbou světem ten výkon fakt žerou, nebo jde při rhaní poznat, že tam jsou vůbec :D Skyrim byl teda víc nascriptovaný...
      • Na moji 970ti sice nemam 60 fps ale ze by to KCD ale na vysoky nastaveni se ke 40 fps dostanu. Neni to idealne ale neni to ani katastrofa.
        • Asharak
          Ono záleží na procesoru taky hodně. Mám 2500k + 560-Ti a v 720p-Low mi to jede kolem těch 40FPS, ve vypjatých situacích 30 a to sem tam něco mám na medium :) Zato kámoš s pentiem novým a RX 560 to hraje jen o něco líp ale procák jede na 100% a hra freezuje... :D
    • ucho
      tak ono to možná bylo podobné, bugy se taky tehdy neděly každému.
      i u Skyrimu vyšel day one patch, další patch vyšel 17 dnů po vydání. další 10 dnů na to. to už byla myslím celkem schopná verze.
      za asi 50 dnů vyšel další patch. pak měly patche 2měsíční intervaly.

      uvidíme, kde bude KCD za měsíc, až bude mít za sebou další dva patche...
      • Bohužel inventář pro PC atd museli řešit moderi. Inventář pro konzole řešil cd projekt u witchera. Zcela rozdílný přístup
        • Jak "řešit"? Inventář ve Skyrimu normálně fungoval, dohrál jsem s ním celou hru. Je rozdíl, jestli se ti něco nelíbí nebo to nefunguje.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší