Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 100
  • Netvrdil Vávra v jednom z podcastů, že ve středověku nebyly skoro žádné lesy a už vůbec ne jehličnaté? :)
    • Diskutovalo se o tom na ofic. fóru, dokonce Vávrovi někdo postnul svou absolventskou práci na toto téma, jestli se nepletu.

      Je pravda, že česká krajina je barokní. Teprve v baroku chtěla šlechta rychle vydělat a začala vysazovat rychle rostoucí smrkové monokultury. Do té doby rostly v Čechách (a na Moravě) přimárně listnaté nebo smíšené lesy.

      Kromě toho je pravda, že ve středověku bylo území okolo zemědělských osad, měst a hradů (z hospodářských i srategických důvodů) zbavené lesního porostu.
    • Bože.. že ve středověku nebyly skoro žádné lesy? :-D a co tedy? Holé pláně a sem tam keřík? Možná tak na Islandu....
      • wenceslaus
        Kolem vesnic, hradů a dolů taky ne.
        • To jako jo, ale ty stráně na kopcích co jsou na prvím obrázku vpravo nahoře bys težko našel.
    • wenceslaus
      Ne, o jehičnanech tuším nemluvil. Ale těch lesů (a celkově vegetace, kterou by spásl dobytek) je tam víc jako menší ústupek.
    • Magister_Peditum
      Berme to jako úlitba mainstreamovému vidění středověku. I když, třeba tam nějaké listnáče ještě vysadí.
  • Dan Vavra je buh. *3*
  • slovensko je holt hezčí ale s tím nic nenadelate když ta vaše zemička holt vypadá takhle *7*
    • Magister_Peditum
      To by Slováci nebyli rádi, protože by to nebylo o Slovenském království, ale o Uherském království. *15*
      • není nahodou tvurce Space Engineers ze slovenska? myslim ze o takovem uspechu jaky ta hra ma se muze Kingdom Come zatím jen zdat. Takze bych nase byvale bratry nechal byt, hry delat umej:)
        • Tohle předhazovat zrovna Vávrovi, asi prvnímu vývojáři, který hry naučil vyprávět příběh filmově, je docela hloupý, nemyslíš?

          Hrál jsem toho v životě hodně. Pokud mám vybrat jednu nejlepší hru, nebo aspoň nejlepší příběhovou hru; řekněme hru s nikoliv banálním příběhem, hru bravurně technicky zvládnutou, na svou dobu přelomovou, hru zároveň s dobrým gameplayem... je to Mafia. Za mě je to Mafia.
          • jasny..hokej, pivo a mafie..tri věci na který se cechum nesmí sahnout..vim o tom a kracim o dům dal..pa:)
            • To je z velké části tím, že byla v češtině a spousta hráčů v té době ještě neuměla cizí jazyky. Pro mě byla Mafie takový slabší odvar GTA3. Jen doufám, že Kingdom Come nebude takový slabší odvar Zaklínače 3...
        • C-BEAM
          Slovensko je země emigrantů, kdo může odsud vypadne do Čech a do celého světa, už to vypadá tak, že jednoho dne zde zůstanou jen voliči sociální demokracie a milion romů.
          • Tohle je už dost přes míru. Mezi Slovenskem a ČR je jen jeden rozdíl.

            Praha.
    • Ale zadne studio ktere by to pretvorilo do hry
  • první akt bude obsahovat jen tuto vesnici a hrad s okolím nebo bude i neco jineho? od začatku totiž ukazují jen tu samou lokaci
    • Magister_Peditum
      http://www.kingdomcome-base.net/images/news/2014-08/inoffizielle_karte.jpg Doteď jsme viděli jen Rataje (město s dvěma hrady) a Samopše (vesnice z alfy). Tohle bych tipoval na hrad Talmberk.
      • Bude i sázavský klášter? Pěkně..
    • Co kecas tenhle hrad a vesinic este neukazovali *1*
      • je to furt to samy akorát z jineho uhla, i porad ten samej mustek kde sedí ten rybar
        • Lol :D

          Tahle tvrz nejsou Rataje. Pokud opravdu samým zájmem o KCD nemůžeš spát a v noci se budíš hrůzou z neznalosti mapy prvního aktu, zavítej laskavě na oficiální fórum, kde je tohle téma dávno v podstatě vyřešené.

          Herní svět samozřejmě nebude velikostí konkurovat GTAV nebo Zaklínači, ale malý taky nebude.
        • Obrazek s rybarem je ze samopsi z alphy kde zadnej hrad neni
  • Detailni grafika, hires textury a dx11 efekty dnes uz ze zidle nikoho nezdvihnou. Problemem Paskvildomu je (mimo jine) zoufale neatraktivni lore. Nestaci totiz jen zavrhnout fantasy, draky a kouzla, zbytek - tj. skoro nic - zamichat, pridat prumerny cesky hradek et voila - mame megahit. Ne, tak to urcite nepujde. Ze vsech tech predlozenych obrazku dycha nuda, sed, obycejnost, nevzbuzuji zadne emoce, touhu se do sveta ponorit. Vypada to jako snimky z nejake ucebnice pro zemedelske a humanitni fakulty pro ilustraci, jak vypadala stredoveka vesnice, co se tam pestovalo, jak lide zhruba vypadali a tak dale. To je vse. Paskvildom vypada cim dal hur (rozumej; cim dal mene jako hra), ale malokdo je ochoten si tento fakt pripustit a priznat Vavrovym kritikum pravdu. Bohuzel se vsichni budou radeji rozplyvat, jak to Vavrovi jde pekne od ruky a on se bude naparovat a utvrzovat ve svem naprosto zoufalem pocinani...
    • Rejsek
      Branil jsem se napsat tomuhle sebestrednemu individuu svuj nazor a ani to neudelam. Jen me zarazi, kolika lidem stoji za nejake vysvetlovani, kdyz je nad slunce jasne, ze to ten dusevni mrzak a omezenec stejne neprijme ani nepochopi....
    • Magister_Peditum
      To je tak, když někomu historie nic neříká. Pak je schopen vypustit žvást "zoufale neatraktivní lore". *1*
    • del0
      Hmm. Měl sem dojem, že lore KC je založené na reálném středověku...
      • Nj, dějiny lidstva jsou dneska "nudný". Zejména pro ty, kteří o nich nic nevědí. *1*
    • corfer
      Vidíš to... A stále budou mraky lidí, kterým ta šeď bude připadat daleko romantičtější, než barvami nasáklá cosi s paletou jako Rumburak a světy jako Potěmkinovy vesnice. Hrál jsem alphu a v zásadě jen proto reaguji na tvůj příspěvek. Je totiž velmi zajímavé, jaká je percepce děvka.:) Empirické vjemy jsou natolik individuální věc, že generalizovat s tím, že podobná realistická hra nikoho nevytrhne je prostě bullshit. Za sebe mám ze hry úplně jiný pocit než ty. Když jsem si tak stál a pozoroval západ slunce nad horizontem, totálně unešen nasvícením scény a do toho mi před kamerou prošel vesničan s motykou přes rameno na cestě domů, pochopil jsem, že vytvořit atmosférickou realistickou hru musí být ohromná práce. Ono rozvázat si ruce a začít dělat na něčem, co nemá mantinely je obecně jednodušší. Když chceš ale naplnit nějakou svoji vizi a hledáš cestičky k tomu, abys ještě naplnil uměleckou hodnotu díla... Tomu se říká autorství...
      • To je tak sluničkový a hyperkorektní příspěvek, že se mi při jeho čtení rozzářil monitor všemi barvami, vyskákali z něj skřítkové a na stole zatančili číslo od Michaela Flatleyho. Děkuji. Ale obávám se, že Vávrovi a jeho monstrprojektu přesně takoví lidé nejvíc škodí. Kickstarteři jsou totiž Vávrovými investory (ačkoli se jim žádná investice smaozřejmě nevrátí) a tím spíš by měli být kritičtější a dosavadní práci hodnotit s nohama na zemi. Ale zbytečné vás přesvědčovat. Máte nasazené růžové brýle a ke štěstí vám stačí západ slunce a sedlák s motykou. Tak tedy příjemnou zábavu.
        • corfer
          Místo toho, abyste hodnotil můj příspěvek, byste se mohl zamyslet nad tím, co píšete. Protiřečíte si totiž... Já jsem se snažil tím kýčem dokázat, že KC:D dokáže vzbuzovat ty samé pocity jako fantasy tituly a navíc je to projekt, který se tak snaží docílit v realistických mezích... Hyperkorektní je naopak Váš klasický hate, z nichž už jsem popravdě dost unavený. Přesně cílíte na skupinu ,,Američan z Vysočan", který všechno ví nejlépe a na ničem nenajde ani kouska kvality... Už se těším na ty haty u třetího Zaklínače. Konstruovat nesmyslné důvody, proč něco bude na ho*no umí každý. Holt póza je nová móda...
        • wenceslaus
          Nevím, kdo tu má nasazené brýle. Očividně máš velký problém pochopit i jiný pohled.
        • ggg detected, už jsi doparil dragon age Gayquisition? *1* *1*
          • del0
            Hned mě to napadlo, podle těch plků o lore. Ještě měl vytknout KC příběh, oh wait. To by si sám nakálel na hlavu, jelikož ty jeho oblíbený hry žádnej nemaj. *15*
    • Ty obrazky se hosi budou taky hybat, jestli vam to nikdo nerekl.
    • To je jen hloupy pous o troling. Citim z neho zavist a zast, pravou cechackovskou malomestackou neprejicnost uspechu druhych.
    • svete div se jsou lide ktere realisticke rpg (jako mount and blade) zajíma víc než fantasy
    • 2 hovnousek.Neshrnul bych to lépe! :THUMBS UP: psal jsem něco podobného o pár postů dřív - schválně hodně arogantně, nabubřele abych lidi vyprovokoval k diskuzi - a panečku, kolik se jích chytlo :-D páánovéé, opakuju se - na pivu bychom pokecali úplně normálně, ale ty internetový diskuze přímo vybízeji k určitýmu "fackování" ( od slova facka ) ostatních diskutujících, protože jen tak se diskuze většinou rozvine
  • WhySoSad
    Ten obrázek z lesa s ohništěm *8*
    • Kvůli tomuhle jsem vlezl do diskuze. Jsem rád, že to někdo zmínil. Obrázky všechny dobrý bez debat, ale tenhle jeden konkrétní je nevim proč o třídu lepší a už má takovej "punc" fotorealismu. Nevím čím to je...možná to nasvícení.
      • Mě nepřijde o třídu lepší, naopak paradoxně horší. (LOD některých předmětů, resp. rozlišení textur a koneckonců i modelu má ke kvalitnímu renderu hodně daleko, předměty - klacky - na zemi mi přijdou problematicky stínované. Naproti tomu ty krajinky jsou vynikající, samozřejmě vidíš, že je to hra, ale středočeská krajina vypadá parádně a jako živá.) Ale řekl bych, že s kvalitou doposud předvedeného vizuálu KCD jsem nadmíru spokojen (samozřejmě až na prvky dopředu avizované jako nehotové - především postavy). Ještě jsem ve hře neviděl například tak úžasně zpracované rostliny na louce, potůček, roubené chalupy.

        Kouzelný na fóru Games je, že se zdejší sbírka trollů snaží za každou cenu shodit hru, která má kvanta nadšených zahraničních fanoušků, Evropanů, Američanů, ale i Asiatů. Ti nadšeně hrají alfu, zajímá je především co je uděláno dobře a dokáží si pozitiva hry užít a negativa pojmenovat a diskutovat o nich. Český středověk vůbec neznají, ale o to víc je baví, hltají "lore" a zajímají se o české dějiny, diskutují o dobové architektuře Prahy, čtou poměrně dlouhé texty o Sázavském klášteře, prohlížejí skeny iluminovaných kodexů a prostě si hru - byť nehotovou - užívají. Fanboyové? Možná. Ale evidentně nejsou tak zakomplexovaní jako zdejší pubescentní mládež *1* a navíc dokazují, že Vávra přinejmenším částečně pravdu má a lidi mají o tenhle koncept hry zájem.

        Přece jen, herní trh začíná být poměrně diferencovaný, svoje místo mají i různé subultury, "niche" a podobně. A to je dobře. Hry jako Pillars, Elite nebo KCD si nezaslouží opovržení jen proto, že nerozumíte jejich žánru, nejsou pro vás dost mainstreamové nebo nemáte potřebné intelektuální a vzdělanostní předpoklady, abyste si je mohli užít.
    • Podle mne jsou parádní všechny. Prostředí a zasazení staveb do něj dává smysl. Docela mne uhranula ta tvrz na záběru z protějšího kopce, paráda. Asi na žádnou hru se netěším - nebo snad spíš nejsem zvědavý - tak jako na KCD.
  • Ty obrázky mi zčásti příjdou nějaké divné - nevím jestli to někdo podělal úpravami ve photoshopu,nebo zdali to nebude úplně doladěný postprocesing či co...
    • Je to retus, jinak bys videl jak to nefunguje. Viz vejs.
    • Myslím, že je to kombinace realistickýho nasvícení scény a JPG komprese.
    • err * nedoladěný
      • takhle vypada cryengine. Crysis 1 bylo uplne to samy.
  • zkusim dedukovat jako bych byl klasickej, konzumní blbeček poplatnej současný době................na hru se těšim, uvidíme jak to dopadne. Na druhou stranu nevěřim, že by se ta hra prosadila v globálnim slova smyslu a byla nějak nadstandartně glorifikovaná.....subjektivně-prostředí! to co uhrane nás Středoevropánky - to bude pro zbytek světa neslaná, nemastná krajina....Hory pYčo! moře, skály, fjordy.....ale louka, smíšenej les a malej kopeček? grafická podoba je parádní, ale prostě si nějak neumim představit, že tahle neslaná a nemastná krajina ve světě prorazí. Jasně, jsme Češi, tak musíme svojí zemi milovat - ale objektivně, co ta naše díra, co do kýčovitejch scenérií nabízí? oproti Alpám atd. Já myslim, že tahle hra prorazí u nás, Poláků, Němců.....ale za velkou louží po tom pes neštěkne. Na závěr za sebe chci napsat, že Vávrovi držim palce a úspěch mu přeji, ač je v podstatě moje vyjáření jedno velký negativum
    • Paulcz
      Lidé nevědí co chtějí dokud jim to někdo neukáže
    • Částečně souhlasim - ano, nebude to hra s dechberoucími výhledy, ale myslim, že v případě KC je cílová skupina ne ten, kdo potřebuje pohonit nad něčím jako třeba Crysis1/2/3 ;), ale ten, kdo si chce zahrát RPG z daný doby a místa. Takže absence epických panoramat v KC by neměla nijak zásadně vadit, imho :). Samozřejmě ale i tak je ta krajina hezká a WS držim palce, ať to zdárně dotáhnou k obecný spokojenosti svojí i hráčů.
    • kubi-wan
      Tady ta krása vychází z nejmenších detailů, o kterých si hry jako Skyrim (což jsou víceméně taky jen hory, skály a (hnusný) lesy) můžou nechat jen zdát.
    • Než něco napíšeš, tak si zjisti informace. Právě v USA má kupodivu hra velký ohlas - stačí se podívat na KS a na youtube videa, kde se dostává hře docela dost pozornosti.

      Ten mýtus, že to mimo nás nebude nikoho zajímat, byl dávno vyvrácen. Kde si byl celou dobu? V jeskyni? Informuj se... *7*
    • vetsina slavnych obrazu - krajin, neznazornuje nejake dramaticke pohledy na Alpy, ale naopak louky, pole, vinice, lesy, jezera, reky....
    • wenceslaus
      Spíš než podle národnosti to bude podle osobních preferencí. Kdo netouží po ničem menším, než rogalem sletět Everest, přistát na ponorce a ponořit se na dno Mariánského příkopu a to vše pod 6 minut... toho to nenadchne ať je to Američan, Rus, Polak, Němec atd.
  • Boziiiiiii. Super!!! Naprosto genialni.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit