Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Co to bylo za keci o tom násilý ve hrách a co myslel tím že je mladí nemůžou kvůli rodičovskému zámku hrát haha tady je někdo poněkud najivní. Né važně mafii jsem hrál ve svých 10 letech a nespomínám si že by měl kdokoliv z mých známích problémy s rodiči kvůli násilným hrám. A dnes, to jsou rodiče rádi že děcko nechlastá, má dobrý známky a moc nezlobý a rozhodně se nezajímají o to jestli někomu ustřelí ve hře hlavu nebo ne. Věřte my je to tak.
    • a když už jsme u těch dobrých známek, jaký byly z češtiny?:)
      • za 1
    • tak to je smutný že se o tebe rodiče víc nezajímali a stačilo jim že jsi v 10ti nechlastal
      • nauč se číst blbe! z jeho příspěvku nevyplývá, že se jeho rodiče báli, že by chlastal v 10-ti letech
  • Holt dneska se tleská a vříská u ustřelený hlavy brokovnicí, v pořádku to zjevně nebude...
    • MrSanta
      U ustřelený hlavy brokovnicí se vřískalo už "dávno" u Solider of Fortune. A jaká to byla panečku hra. Buď si moc mladý nebo naopak moc starý a paměť už neslouží *3*
      • SoF samozřejmě pamatuju a hra to byla opravdu dobrá. Brutální hry mi nevadí, hraju je, ale spíš se tak sám sebe ptám, jestli je násilí v takové míře potřeba. Asi už nikdo z nás není schopný objektivně posoudit jestli nás násilí ve hrách trochu ovlivnilo, nebo ne, na to už jsme zastřelil moc emzáků :-)
      • janchor
        Dost mizerná to byla hra, co pamatuju.
        • Jednicka nebyla nic moc ale dvojka byla opravdu skvela.

          Navic ustrelit celou hlavu, ruku nebo nohu je proste nude. Slo to v tom poslednim SoF ktery bohuzel nestalo vubec za nic. Takovej hodne mizernej CoD klon. Mnohem brutalnejsi je kdyz clovek muze ustrelit jen cast hlavy, udelat do ni diru skrz na skrz a to prave v puvodnich SoF slo a i proto byla tak brutalni.
        • DangerousDave
          pamatuješ zle
          • janchor
            "tak nabudúce napíš, že tebe pripadala ako mizerná hra a nikdo nepovie ani popel"

            Přesně to jsem napsal + vysvětlil proč.
          • janchor
            Pamatuju demo retardovaný už v tehdejší konkurenci až na půdu a sázející jen na samoúčelnou brutalitu. Jestli byla plná nějak lepší už jsem neměl sebemenší potřebu zjišťovat a recenze, který jsem četl, mě v tom jenom utvrdily.
            • DangerousDave
              tak nabudúce napíš, že tebe pripadala ako mizerná hra a nikdo nepovie ani popel ... a hra bola vnímaná velmi pozítivne hráčmi i novinármi takže mňa prekvapuje, že teba prekvapuje. Maj sa pekne.
            • janchor
              Na základě dema a recenzí jsem si tehdy jakožto hráč udělal na hru názor. Chabý informace to rozhodně nebyly, naopak, nicméně tady v diskuzi nevynáším žádný recenzentský soudy, pouze se dělím o názor hráče, protože mě upřímně překvapilo, že na Soldier of Fortune někdo vzpomíná jako na kvalitní záležitost.
            • DangerousDave
              skúsim to inak : takže ti bolo 18, nebol si skúsený recenzent a obraz o hre si si urobil na základe DEMA ... a dnes ako skúsený recenzent vynášaš súdy o hre na základe takýchto chabých informácii ? úprimne ma to prekvapuje :)
            • janchor
              V roce 2000 mi bylo osmnáct a hry jsem nerecenzoval, toliko házím do placu svou vzpomínku.
            • DangerousDave
              recenzent ktorý robí súdy o hre na základe dema je docela rarita ... ale nie v pozitívnom zmysle. Čo sa týka recenzií (i ked sú mi ukradnuté) priemerné hodnotenie : 82%, čo bolo v tej dobe skutočne vysoké hodnotenie.
        • BoB.2
          Byla revoluční jen tím ustřelováním hlav.
          • ZvacA
            Dovolím si tvrdit, že to byla klasická věc svý doby a to v pozitivním. Jasný, nebyla to žádná perla, čemuž odpovídala věsměs i hodnocení, která nešla do nějakých výšin, ovšem byla to čistá jednoduchá akcička s jednoduchou zápletkou a z dnešního pohledu s řadou absurdit, nesmyslů a divností a hlavně chyb, u které však ghoul engine plnil to co měl. Za mě SoF nemá daleko od současných vyumělkovaných srand s tím rozdílem, že ještě patří do "old-school" sféry, která se pyšnila pečetí zábavy, což je prvek dneska v řadě případech v rozkladu. .... nostalgie je sviňa. :)
  • Cim vic krve, tim lepe.
    Se.e me akorat Mario, mohli by to zabijeni zelv udelat vice po Kratovsku.
  • "Good old days"... Mě by stejně zajímalo nakolik je tohle jen prostě tím, že stárneme.

    Vždyt neexistuje snad na světě odvětví, u kterého by se to samé nedělo. Třeba v hudbě. Většina lidí si oblíbí nějaký žánr, pár let ho poslouchá a pak zjistí, že ty nové skladby "to už neni ono". Něco se prostě změní, všechno se nějakým způsobem vyvíjí a člověk, který už má něco naposlouchané tu nutnost změny nechápe. Vždyť tehdy to přece bylo lepší, to musí každý vidět!

    Já jsem si taky nedávno třeba zahrál Jagged Alliance, 2x jsem ji dohral a užil jsem si to skoro víc, než spoustu dnešních her. Ale holt se časy mění a taková hra už by dneska nikoho nebavila.

    Chtěl jsem to ještě víc rozepsat ale jsem už moc unavenej... *1*
    • zipp
      Krásně napsáno :-)
  • Skvělé shrnutí! Z pohledu diváka a přímo nezúčastněného odrostlého hráče to vidím velmi podobně.
  • Core
    Všichni jste zmlsaní až běda! Planescape: Tormet!!!!!!!
    • Khanemis
      Hmm, ano Planescape: Torment je úžasná hra (pro mě osobně asi i nejlepší vůbec), nicméně ta byla unikátní už v době svého vydání a bohužel tehdy i ne zcela doceněná. Šance, že se dnes objeví podobný takový titul ovšem není o mnoho menší než byla tehdy, jen ji spíše člověk může očekávat od nějakého menšího nezávislého studia než od velkých hráčů na poli mainstreamu, kde se sice čas od času také objeví nějaký zajímavý nápad, ale nějaké naprosté zjevení zde prostě možné ani není.
      • A dost, jdu si to koupit na GOGu tohle neni možný jak mě to mohlo minout?!? Baldurs Gate i Icewind Dale jsem všechny díly dohral Xkrát... Ale po všech těch příspěvcích o "nejlepší hře ever" mám ted sakra vysoký očekávání. *1*
        • ja som to tiez hral minuly rok prvykrat. a na zaciatku som mal technicke problemy, som menil kompy atd, takze som to rozohral styrikrat. pri ziadnej inej hre by som to neprekusol a nerobil to iste dokola 4krat. tu mi to nevadilo. a bolo to fakt neuveritelne. jedna z naj hier ever.
        • Khanemis
          Snad se ti bude líbit. I když je Torment báječný, není to hra pro každého. Předně musíš být ochotný hodně číst (někdo by řekl, že je to spíše interaktivní kniha než klasická hra) a také přijmout unikátní bizarní pojetí jeho světa a být ochotný přemýšlet o tom všem, jelikož je to ve své podstatě nabité filosofováním:)
          Pěknou hru přeji.
          • Tak s tim vážně problém mít nebudu :-)
        • neboj, zklamanej nebudeš, konec tě rozsekne :)
    • Trol.diskuzni
      Přesně tak - takové krásné hry jako je Call of Duty či World of Warcraft tady máme a hráči z České republiky jsou stále nespokojeni! To je až nemístné, vždyť chudáci publisheři z toho musí mít úplně zamotanou hlavu!! *16* *16* *16*
  • Nebejt Games.cz tak uz ani nevim, ze nejaky hry existujou
    • Přesně, nebýt games.cz, o hrách nevim ani ň, hoši tady umějí otevřít pusu na špacír a netrpí žádnou přiblblbou cenzurou jako třeba na bonuswebu.
  • tak co chcete cekat od e3 ja uz posledni rok nejsem hrac nahral sem sotva 20 hodin zajma me jen herni vyvoj mezitim co nekdo porat ceka posun v hratelnosti to neni otakza technologie pouze snahy to posunout coz nikoho nezajma vlastne kdyz se podivate vsichni nebo aspon vetsina lidi opevuje cod a spol coz neni posun ani v technologii ani v herni logice proto vyvojari nemaj potrebu delat zadny posun a tak to zustane dokud lidi co hry kupuji nebudou inteligentnejsi a neuvedomi si ze to co je dnes bylo pred 10 nebo 20 lety a posun = 0 a zabava co to vlastne je pro me totalni interakce a szitim s prostredim coz me dalo jen par her hitman starej gothic i kdyz to ted nevypada ale ve sve dobe se to zdalo hodne sandbox mozna vic nez morrowind morrowind ac vice uveritelny rozhodne nepusobyl tak uveritelne hry dnes uz nemaj to co driv ale me to je jedno jak rikam uz nejsem hrac ale vyvojar jen se smeju epovedenym a tupim hram a vidim moznost v prosazeni jen to este naky cas potrva.
    • Teda, přelouskal jsem tvůj příspěvek. Co bych dal za nějakou interpunkci a nějaký ty tečky! *1*

      Hlavním problémem je, že hry dneska stojí až příliš moc peněz. Co hra, to vysoký rozpočet (nepočítám okrajové hry). No a v tom to je. Vývojáři se bojí dělat revolučnější hry, protože to jednak něco stojí a protože je to riziko, které se jim nechce podstupovat. CoD vydělává proto, že hráči přesně ví, co od něj očekávat a pro vývojáře je to prostě menší risk. Bude ještě trvat, než budou mít hráči dost a budou opravdu požadovat revolučnější hry. Zatím tomu tak není a hráči bohužel chtějí hry spíše standardní, nerevoluční.
  • 1.Nechápu to odsuzování her z letošní E3,které tam byli představeny tříminutovým trailerem i některý zdejší redaktoři psali o tom,že když viděli hru na živo změnili názor.
    2.Stále je naštěstí mezi tou kupou hnoje dostatek kvalitního materiálu,ano pravděpodobně to bude horší a horší,stejně jako u jiných odvětví zábavního průmyslu se to stalo v minulosti.
    Elvis je mrtev ať žije Justin Bieber (ironie)

    P.S. Tenhle článek jsme tu měli loni akorát v autorství Dana Vávry
  • kdy si konecne autori her prectou nejakou knizku aby vedeli jak udelat pribeh i bez wow efektu *7*
    • Scott Ridley, Del Toro a jim podobní "velikáni" originální předlohu nikdy nečetli, nechávají si ji pouze převyprávět a takový lidé potom režírují hry/filmy. Hrůza. Dan Vávra měl na tuto problematiku v posledním fight clubu správný názor.
      • Cahir
        Co si nechal Scott převyprávět?
        • ehm ehm *3*

          http://www.goodreads.com/book/show/516036.Blade_Runner_Do_Androids_Dream_of_Electric_Sheep_

          Ačkoliv podobnost je stejná jako mezi I Robot od Assimova a I Robot od Proyase... Takže minimální.
          • Cahir
            No jasně, tuhle klasiku jsem viděl nepočítaně a je to jeden z nejlepších Scottovejch filmů, ale on si to nechal Ridley převyprávět, a pak to podělal, jak implikuje uživatel lopuch? Zrovna Balde Runner bych jako příklad zpackanýho filmu fakt neuváděl...
            • Já jsem to nemyslel jako příklad zpackanýho filmu, jen jsem myslel, že neviíš že to je podle knihy. *4*
            • No co se vizuálu týče, rozhodně ne. Horší je to však s "duší" celého díla, všudypřítomným mercerismem a (zbožňovanými) zvířaty. Vždyť tento prvek naprosto vypustil a troufám si tvrdit, že to byl právě jeden z klíčových komponent celého díla. Jak nás však pan docent Fišer učil, adaptace knižních románů, jsou svébytná díla, tudíž na ně musíme, jako na takové nahlížet.
      • A Jackson třeba co? Tomu to taky někdo jen převyprávěl?
    • A ty myslis ze knizky nemaji wow efekty?
      • no treba kral krysa by byla super hra nebo pán much z novejsich hyperion nebo ilion
        taky duna je hodne nedocenena.. a co bych dal za hru podle kulhanka *1*
        • Duna je nedoceněná? Takže ta spousta her, několik filmů, ty knihy co ještě stále píše Herbertův syn a stále se prodávají?
          Troufám si tvrdit, že každý kdo se aspon trochu zajímá o scifi tak Dunu zná.
          • hmm na FF jsem potkal jen pomalu lidi co maj aspon lehkou predtuchu co to je
            jo a uplne jsem zapomel na assimova svet z nadace by dal taky na nekolik her *14*
            • Nebo Pohl a jeho Gateway to by byla úžasná hra (oběvovat nové planety a technologie rasy a vše dáva smysl ne jak dnes dementní vymyšlenosti typu ME3) nebo film
            • To je sice skvělej svět, ale fakt nevim jak do něj zakomponovat hru, možná nějakou adventuru... Jestli máš nějakej nápad tak ho realizuj, máš mojí plnou podporu. *1*
          • Hairy_Ass
            No, to co píšou "Herbertovi následovníci" je pro značku Duna docela medvědí služba. *4*
            • Jo tak to je asi mozny, ty jsem necetl. Cetl jsem jen predehry a pak tu trilogii ze služebnickýho džihádu.
            • Hairy_Ass
              Možná ještě knihy o mládí baronů Harkonnena a Atreida se celkem povedli, ale hlavně poslední dva díly, které navazují na Kapitulu Duny a ságu zakončují jsou možná nejhorší, co jsem v životě přečetl, obzvlášť Píseční červy Duny se nepovedli.
            • Já s tim uplne nesouhlasim no. Mě přijde, že ta druhá trilogie co napsal Herbert je fakt hodně nezáživná, minimálně ve srovnání s prvníma dvěma knihama. :-) To, co píšou "Herbertovi následovníci" mi rozhodně přišlo záživnější.

              A i když to tak pro tebe neni, tak alespon ta serie nezanikne a lidé si díky jejich knihám určitě alespon tu původní Dunu přečtou.
        • Ostatni nevim, ale Duna mi teda pride hodne docenena, kdyz Duna 2 (hra) definovala cely herni zanr, ktery jen s obmenenymi detaily je pouzivan v realtime strategiich dodnes. A Duna 1 byla taky naprosto bozi hra :)
          • no prave ze od ty doby nic poradnyho nebylo dune2000 byl jen remake a emperor no radeji jsem zapomel taky se delalo na nejaky adventure bo co to melo bejt ale krachla a pritom by z toho byla poradna herni saga od titanu a omnia pres paula leta a opet omnia *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit