Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Trol.diskuzni
    Tak co, ty za*raný Blizzárdku, končíš? *11* *11* *11* *5* *5* *5*
    • Kinet1c
      popisem trola jednym slovom, HLUPAK
    • Zmiz, nikdo tě tu nechce
      • Nezmizi. Protoze minusy, plusy a reakce na jeho komenty ho tu bezbecne udrzi.
    • Cahir
      Co s tím má co dělat Blizzard, ty pako? *7*
      • Je tam psáno zákaz komerčního prodávaní online předmětů. Co stím má společného Blizzard? Nejspíše to že bude muset zrušit aukce za realné peníze a to se na Korejsky trh tak těšil.

        Ale Blizzardu to neuškodí stejně ti korejci jsou podvodníci. (jak je psáno v článku)
    • SnakePlisken
      V článku nebylo ani slovo o Blizzardu, ale o různých F2P MMO hrách (obecně). Blizzard nemá žádnou F2P hru. Takže tvůj koment je zbytečný. Ale kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. ;)
      • Kdo chce psa bít kámo... BÍT...Pro příště :-D
        • SnakePlisken
          Díky, jsem zamyšlený a píšu naprosté kraviny. :D
          • N7N7
            Tak prosimtě přemýšlej a nepiš kraviny.
  • A já myslel že totalitní je jen Severní Korea...
    • Přečti si článek a možná to i pochopíš. *3*
  • úplně bych to nezakazoval, ale na druhou stranu když se nebudou učit, kdo nám potom vyrobí Samsung elektroniku?
    • Kr.Pa
      nevzdelanci v Cine ? tak jako vsechno
  • To jestli berou nebo neberou hry jako něco škodlivého je irelevantní, v Koreji hraje každý takže hráčů je určitě hodně i ve vysoké politice. To co je na druhou stranu relevantní je to, že Jížní Korea je policejní stát, vše je kontrolováno a řízeno a existuje zde jen malá osobní svoboda. Barvu auta si nevybíráte podle toho jaká se vám líbí, ale podle toho jak jste postaven ve společnosti. Inspirovat se Jižní Koreou je nesmysl, je to země věčných zákazů a omezování svobody, ať už si to ospravedlníte jak chcete.
    • Jižní Korea policejní stát? *1* *1* Jsi měl vtipnou kaši ne ?
      • Odpusť si ty stupidní, nic neříkající, komenty, to na českém netu nesnáším. *13*
        • Předpokládám, že u takového kontroverzního tvrzení jakože J. Korea je policejní stát máš dostatečné podklady. Takže prosím přelož.
    • SnakePlisken
      Nepleteš si náhodou Severní a Jižní Koreu?
      • Ten člověk má pravdu: obecně se to dá ale říct o většině "vyspělých" asijských zemích. Já znám třeba realitu Singapuru, který je nám určitými politiky častokráte předkládán za vzor - a je to tam v podstatě stejné.
      • S těmi novými zákony by to už ani nemuselo být tak těžké si je splést. *7*
  • Na obchodovani blbinek ve free-to-play systemech je krasne videt, jak uz je ta spolecnost a ekonomika postavena na hlavu. Co ma hodnotu a co ne. Uz davno nema hodnota penez nic spolecneho s krytim realnou hodnotou zdroju a fyzickeho bohatstvi, jak se kdysi davno penize kryly zlatem. No a dnes je to jeste mnohem dal, kdy se obchoduje s vecmi ktere ale uz absolutne nemaji vubec zadnou hodnotu ve vubec zadnem smyslu. Jako at si Korea dela co chce, neziju tam, a z jejich pohledu se muze jednat i o spravny krok, i kdyz mi bychom zase na to koukali skrz prsty obemezovani svobody, atd. Ale me proste prijde divny, kdyz uz za prakticky "nic" se vytvari obchodovatelna hodnota za skutecny prachy. Tohle je myslim ta spatna Virtualni realita, ktere jsme se driv tak bali. Minimalne k zamysleni. Ja si teda nic free-to-play kupovat nebudu, uz z principu. Jedine jeste tak DLC se skutecnou hodnotou pridani obsahu a orzvinuti pribehu, kdyz to stoji za to. Ale vsechno ostatni mi pride mimo.
    • Takze kdyz si kupujes nejakou hru na DVD tak si vlastně kupuješ ten plast a ne hru? Nebo když si jdeš skočit padákem nebo jedeš na dovolenou? Ve výsledku nemaš ani z jedný z těchto věcí nic v ruce, investice do ingame predmetu je proste jako investice do zábavy, krom toho itemy ve hře jsou sice virtualní ale pořád je nekdo musel "manuálně" vyrobit, takže platíš vpodstatě za službu.
      • Nemyslel jsem samozrejme je ciste fyzicke produkty, ale abych zase pouzil tu cepicku v MMORPG, tak tohle proste jako zadnou protihodnotu za ty penize nevidim, at se divam sebevic.
        OK, ja uznavam, ze v principu je muj pohled vlastne spatny, nedokazu ho argumenty obhajit, ale presto ze subjektivniho hlediska je to takova nejaka moje hranice, co je v poradku a co uz moc ne.
        • Jednoduse mas naivni pohled na svet a uvazujes emocionalne na misto racionalne. To u tebe ale neni nic zvlastniho. Je dobre, ze si to mozna konecne uvedomis.
          • Nenapsal jsem zadnou urazku, na rozdil od tebe (mimochodem, opet ukazka emocionalnáho jednani na misto racionalniho). A nemyslel jsem to ani nijak spatne, naopak ti poskytuji moznost sebereflexe. Ty mas k tomuhle caste sklony aniz si to uvedomujes. Dneska jsi to predvedl v tak krystalicke podobe, ze verim, ze si to budes schopen uvedomit. Vzhledem k tomu ze se citis opravnen hodnotit me, mohu si to na revans dovolit ja k tobe, ne? Pokud se to podari a prohlednes, budu tu mit o jednoho noshleda, ktery se ke me vyjadruje, ackoli spoustu veci nechape, mene. A pokud te urazi, ze te nekdo hodnoti, tak v prvni rade ty nehodnot jine.
          • Jestli jsem to spravne pochopil, tak jedine s cim jsi tu prispel do diskuse je to, ze jsi me prisel urazit a udelat si tak tim dobre. OK, ted ses projevil v pravem svetle, clovek ktery jinak sec muze kaze a moralizuje, co maji a nemaji delat, jak se maji chovat, se sam chova jako nejvetsi povl. To je ma posledni rekace na tebe i do budoucna.
            • mě se robotronovo názor na věc líbí, protože neni tolik zasaženej dnešnim uvažováním a de po podstatě věci, ikdyž třeba né úplně šikovně. Ona opravdu poptávka nevytváří hodnotu věcí. Hodnota věcí, je v tom jak je užitečná pro lidi co jí užívají a pro celkový prospěch společnosti. Je ale samozřejmě hrozně težké rozlišit, co je a co není užitečné.

              ještě přidám můj oblíbený citát, je tam návazost na to o čem jsem psal před tím.
              „Příčinou krise je morální bída. Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe. To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. Tomáš Baťa 1932
    • za nehmatatelne veci sa plati uz od davna :)...za pohovor u lekara, psychiatra..sice je to trosku z ineho sudka ale v podstate tiez platis za nieco nehmatatelne :)...dokonca za vzdelanie platis :)
    • Co na tohle říct, je tak trochu nesmysl. Služby byli na této planetě téměř odjakživa, to že za tím není něco na co si můžeš šáhnout neznamená, že to není. Když sis zašel do divadla taky by se dalo říct, že to nemá žádnou hodnotu. Pokud mi chceš dokazovat, že velký rozdíl mezi divadlem a čepičkou v nějakém MMORPG, nemusíš se snažit, je to jen tvůj pocit.
      • No tak rozdil mezi divadelnim predstavenim a virtualni cepickou ve hre je vyrazny, az nechapu, ze nekdo neco takoveho da do souvislosti :)
        • Dokaž mi reálný rozdíl. Vše co řekneš budu založeno na tvém vnímání "hodnoty", hodnota je tam kde ji lidé vidí.
          • Tohle je brutálně ekonomizační pohled na věc. Příkladně divadlo nemá "hodnotu" jen ekonomickou, ale je tu právě ona hodnota civilizační: předává kulturní a psychologické archetypy a zajišťuje jejich kontinuum, propojuje individuum s božským, případně stmeluje obec nebo sociální kolektiv. Tohle čepička fakt nedělá. Říkáš, že vše má nějakou hodnotu, ale pak jednu z těch hodnot (směnnou) nadřadíš nad ostatní - to je elitářství.
            • Cepicka je neoddelitelnou soucasti hry, jeden z pokusu o jeji monetizaci.
            • Nebavím se o hrách, ale o čepičce.
            • Hairy_Ass
              Jejdásek: Bohužel.
            • Nemas pravdu, hry jsou take kultura, dnes vyznamnejsi nez divadlo, protoze mladou generaci ovlivnuji vyrazne vice.
          • Divadlo je kultura, je to spolecensky zazitek, vetsinou ma hodnotu i v nejakych informacich, ktere se z predstaveni dozvis, nebo umeleckeho zazitku. Divadlo taky neni neco vylozene komercniho, s cim by se obchodovalo na burze. Za divadlo platime aby meli herci co do huby, a aby jim nespadla strecha nad hlavou :) Oproti tomu cepicka v MMORPG neni nic.
            • Cahir
              Lem má pravdu v tom, že "hodnota" je hodně široký pojem. Jdeš na představení nebo koncert => cáluješ => pořadatelé/herci/zpěváci a) dostanou nažrat => pán se zeleninovým stánkem vydělá b) zaplatěj daně => stát má prachy na udržování chodu svých povinností. Vše funguje, jak má.

              A pokud existuje někdo, kdo je ochotnej platit za virtuální předměty reálnejma prachama a jestliže onen poskytovatel služby platí danně, je to na chlup to samý jak s divadlem a koncertem => virtuální předměty jsou opravdová hodnota. minimálně z ekonomickýho hlediska.
            • Jestli posunuju divadlo pred cepickou v MORPG, kterezto divadlo ma pro me vyssi hodnotu a proto jsem elitar. Tak to asi jsem :)
            • Podle mě ty prostě uvažuješ strašně elitářsky a posunuješ jedno kulturní vyžití nad druhé.
            • Takhle vsechno relativizovat je prave spatne, protoze pak nas tahle cilena komercni masinerie uplne sereze zaziva :) Ja vim, co tim chces rict, ale timhle zpusobem nema cenu realne uvazovat, protoze pak se nemame ceho chytit.
            • Kultura, to sice říká hodně lidí, ale vše co si pod tím představíš je výtvor tvé civilizace a zkušeností. Ona čepička je též umělecký výtvor a ty ji obdivuješ tím, že ji nosíš stejně jako, když lidé nosí realné modní oblečení od nějakého známého umělce. Za divadlo platíme, protože si kupujeme uměleckou hodnotu stejně jako u čepičky. To zda je něco více či méně komerční je irelevantní, vše je nějaká hodnota.
    • A co hodnota času? Ten taky není hmatatelný, ale má podstatnou hodnotu. Alespoň pro někoho. Nejsem příznivec kupování herních předmětů za peníze, ale je to tak.
      • Cahir
        EDIT: Přesunuto, smazáno.
      • Cas se ale pokud vim jeste neprodava a neobchoduje se s nim (zatim). To jsem videl jen v nejakem romanu od Dicka :)
        • Omyl. Když chceš získat nějaké vzácné vybavení ve hře, tak buť lootuješ a spotřebuješ na to hodně času, nebo vybavení koupíš za peníze a ten čas který bys strávil lootováním máš k dispozici na něco jiného. Proč si asi kupuješ mrkev v obchodě a nepěstuješ si ji na zahradě?
          • hodnota casu ano, ale JEN casu programatora/grafika potrebneho k vytvoreni toho "virtualniho predmetu" vse ostatni je jen bublina *3*
          • Tachy: Prudit? Ani nahodou! Prave takova diskuse ma pro me cenu (a to je vlastne ta realna, i kdyz nehmatatelna hodnota), kdyz napisu svuj nazor stretnutim s jinym nazorem si neco uvedomim a tedy neco ziskam :)
          • Ano, ale to je jen souvislost, i tak nevidim cas jako vec, s kterou se obchoduje.
            • A neber to že tě pruďim. Jen diskutujem, nedal jsem ti ani jedno minus. Osobně s tebou souhlasím že dnešní svět je v některých aspektech "zvláštní", ale chtěl jsem vysvětlit proč do toho lidé investujou. Pokud to chtějí mají dvě možnosti buď peníze nebo čas. Otázka je proč to chtějí :-). Ale to je i reálu, sportovní auta, šperky, svaly ...
            • Pietro: To snad kdyz nekdo chodi do zamestnani. Kdyz nekdo chodi do prace, tak myslim, ze by mel dostavat penize hlavne za odvedenou praci. Ale to neva, ja uz jsem svou nedomyslenost pochopil :)
            • ked zacnes pracovat v podstate firme davas svoj cas za peniaze...
            • Tachy: OK, uznavam, ze tohle jsem uplne nedomyslel. Muj nazor to tak uplne nemeni, ale slibuju, nad tim budu premitat :)
            • Ale bavíme se o tvém výroku. Původně jsi napsal: "No a dnes je to jeste mnohem dal, kdy se obchoduje s vecmi ktere ale uz absolutne nemaji vubec zadnou hodnotu ve vubec zadnem smyslu."

              Ale oni MAJÍ HODNOTU a to toho ČASU který potřebuješ abys je získal !!! Jasný je, že pro každého člověka je to hodnota jiná, podle toho jak si cení vlastní čas.
        • A jak se teda obchoduje s case? Ja sem nestudoval na fakulte, tak si to necham milerad vysvetlit. Pokud to de nejak sesumirovat do kratkeho prispevku :)
          • Předpokládám, že používáš nějaké dopravní prostředky na tomto světě. Proč platíš za jízdenky? Proč platíš za benzín? Aby tě nebolely nohy, ale HLAVNĚ abys byl na místě za co nejkratší ČAS. Platíš za ušetřený čas.
            • ok, tohle samozrejme chapu.
          • Hodnota, kterou člověk vytvoří se měří v čase. Vše co uděláš tě stojí nějaký čas, který pak nemůžeš získat zpět. Čas je podstatou všeho ekonomického činění.
          • viz. moji reakci na předhozí příspěvek
        • LOL. Čas je nejdůležitější komodita na trhu, to je snad první věc, kterou se učíš na fakultě.
          • Miserius
            *7*
    • calwin
      my sme aj bez hier už stihli vytvoriť obrovskú bublinu ktorá ak praskne tak sme v prdeli... facebook :)
      • Lol, robotron zase perli :-). Vsechno co lide chteji a je toho omezene mnozstvi ma hodnotu. Nejen zlato, ale i virtualni predmety.
        • calwin
          robotron má v istom smere pravdu... dnes je ekonomika v takom stave že sa musí stále regulovať... lebo virtuálna hodnota nie je krytá ničím... a je to všeobecná pravda... ak ti vezmem predmet v domácnosti a predmet niekde vo virtuálnom svete tak je to trochu rozdiel... (samozrejme záleží na tom čo to bude :D)
          • Obecne se regulovat nemusi, za dodrzeni jistych podminek jako mravne uvedomela spolecnost a kvalitni konkurencni prostredi.
            • calwin
              musí... na to slúži makroekonomika... ak nastane úbytok peňazí (znehodnotenie rôzneho smeru či už fyzické alebo infláciou) musí sa postarať o prílev alebo zadržiavanie peňazí... o takej regulácii hovorím... ak máš strašné peniaze v bubline vo virtuálnom svete a zrazu ti to krachne musíš sa postarať aby tieto straty boli nejako zastabilizované v ekonomike...
        • Hlavne ze ma pan dedek moralista z toho radost.
  • Bravo !
  • Mají recht..
  • a hned nam pojdu obchody o nieco lepsie :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit