Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ja mam sakra slevy rad. Ja kdyz si chci koupit hru za plnou cenu, musim jit za pritelkyni, ze chci utratit 1500kc z rodinneho rozpoctu za vec, ktera me odradi od mych povinnosti. Jsem samozrejme chlap a pritelkyne mi nema co zakazovat, tak odpovi "dobre, ale ja si teda taky neco koupim" (kabelku a boty). Takze razem to neni 1500kc ale alespon 3000kc za hru, ktera vas nemusi bavit az tak dlouho.

    Takze vsichni odpurci slev polibte mi ... vy vite co.
    PS: Hra se da vratit, ty boty a kabelka ne.
    • Mart9
      Do toho rodinného rozpočtu přispíváte oba stejnou částkou?
    • Ja bych zavedl tienove ucetnictvo k rodinnemu rozpoctu ;)
    • kabelky kupuji vždy já!!!!!!! Mám lepší vkus než moje...
    • Tilwaen
      Musíš na to jít strategicky, přesně naopak - vytáhnout ji někam na nákupy.

      "Miláčku, Ty sis dneska koupila takovou krásnou, drahou kabelku - to se určitě nebudeš zlobit, když si koupím tuhle hru, že ne?"
      • Výledný rozdíl ale žádný, pořád to bude 1.500,- za kabelku a boty a 1.500,- za hru. Jen to utratí v opačnym pořadí, v tom moc strategie neshledávám, jelikož debata byla o tom, že zahrát si hru ho vyjde na mnohem víc peněz něž jen za samotnou hru :). A doporučuju žít s nějakou ženskou, co neni mrtvá/těžce submisivní/po lobotomii/zavřená ve sklepě/němá, smaže se ti dětinský vztahový ideál "jaký si to uděláš ..." :). Teda pokud jeden neni úplně vymatlanej mačo, co jde z práce rovnou do hospody, večer pak vylitej přijde domů, tam tu svoji zmláti i s dětma a de chrápat a druhej den do práce, pak do hospody ...
        • Tilwaen
          S takovou bych asi žít nechtěla. Ale chápu, že je to charakterová vlastnost, která se na začátku vztahu na druhém neprojeví, takže příliš není jak se tomu vyvarovat.

          S výslednou cenou máš samozřejmě pravdu; strategické je to vlastně jen v případě, kdy ti protějšek vyčítá utrácení za blbosti a sám dělá to stejné, jen v bledě modrém - což vlastně není autorův případ.
      • Hm... až na to, že v reálu je to "miláčku, JÁ jsem ti dneska koupil takovou krásnou kabelku..."
        • Tilwaen
          Jaký si to uděláš, takový to máš.
          • No jasne nemusi kupovat nic, a pak 20 let po svatbe při nahodne hadce zazni...to ses celej ty starej skrblik, ani tu blbou kabelku si mi tenkrat nekoupil *3*
            • Tilwaen
              Když je nesvéprávná a neumí si ji koupit sama, tak to je pak těžké. Opět - jaké si to uděláš... *1*
    • Zboží zakoupené na dálku lze do 14dní vrátit bez udání důvodu. Takže minimálně ta kabelka půjde vrátit.
      • Spatne jsi to pochopil. Pritelkyne uz to nevyda :D ... takze se to neda vratit (to ze vracim hru je moje blbost) :D
  • Miluji tě GEJBE !!! *14*
  • Ciel Valve...predat digitalne data ktore uz nikto nechce, takmer nikto nebude hrat, pre pocit mat ich v knihovnicke. Vlastne utoci na najnizsie zenske pudy aka vypredaje v hypermarketoch. Akurat popiera najstarsie ludske pravo nieco vlastnit, lebo tie hry na Steame navlastnite a nemozte s nimi nijako dalej narabat ako napriklad konzolisti mozu.
    • del0
      Mám pro tebe jednu novinku Hnisáku. Žádný software včetně her si nikdy nevlastnil a vlastnit nebudeš. Vlatníš jen licenci k jeho užívání. To, že můžeš konzolovou placku prodat v bazaru (čímž samozřejmě výrobce přichází o část zisku - pěkná ironie) na tom nic nemění.
      • Takže vlastně všichni konzolisti (a nejen ti), kteří prodají svoji kopii hry někomu dalšímu, jsou v podstatě zloději. Ouuuu, Hnisavec je jen tupý pokrytec. *1*
    • jo no, treba muzeme hrat multiplayer zdarma. A dostavame hry zdarma. Je to teda za nejakych patnacet rocne, ale je to zdarma. Taktez je 25-30 fps lepsich pro filmovejsi zazitek. A koneckoncu dynamicke rozliseni Halo je super, aspon se hra vraci ke korenum serie, minimalne teda vzhledem. Take si muzeme zahrat hry ze starych konzoli na novych bez toho, aniz bychom byli vydani na milost MS a Sony. Proste vemu CDcko, vrazim ho do konzole a jedu. Zrovna ted jsem hral Crashe Bandicoota a jelo to bez problemu, to na PC proste nejde, jen si zkuste rozjet hru z roku 1996. Ani vam to CDromka neprecte, jak je to stary.

      A ovladani je bozi. Nastesti nejsme jak ti zaprdeni Pcckari a muzeme ke konzolim pripojit samy uzitecny veci, treba mysku a klavesnici, nebo gamepad. To nastesti PCckari nemuzou. Navic se lip hraje na gauci nez v kresle u stolu - zrovna onehda jsem hral Project Cars na G27 na PC a bylo to strasny, u me doma s volantem na konferencnim stolku v obyvaku je to bozi. Jsem sice oprenej zadama o otoceny kreslo, protoze jinak se musim trochu hrbit, ale za ten filmovejsi zazitek to stoji.

      Navic konzole maji oproti PC mnohem lepsi vyber her. Kdyz uz jsem nacal ty zavodny hry, Forza je bozi. Je fakt, ze od Forzy 2-3 se toho moc nezmenilo a obcas mam pocit, ze ze me jen doji penize, ale na PC takovy hry nejsou, a ty co jsou, jsou mnohem horsi, protoze nemaji spravnej filmovej feeling.

      A hlavnim zvratem proc jsem si poridil konzoli je cena. Takhle dam 10k pri launchi jednou za par let za novou konzoli, k tomu nejaky to prislusenstvi za 2k, telka za 10k, ja sice normalne na televizi nekoukam, ale na hrani dobry. Naposled kdyz jsem kupoval mid-.range PC, vyslo to na nejakych 25k, no hrozny, a to ty tri monitory co jsem k tomu bral nebyly tak velky, jak moje telka. Sice maji vetsi rozliseni, ale na telce to proste vypada lip. Ceny her jsou taky v pohode, nejaky humbly bundly s 10 hrama za 10 dolaru me muzou polibit sos, na konzolich dostavam hry zdarma.

      Mno a nakonec se s gamepadem krasne pisk, proto muzu HNIT (hahaha?) v diskuzich. Jsem totiz hnusnej, tlustej asocial se zarostlou bradou a mastnyma flekama od bramburek na teplakach a gauci, ale kdo by chtel socialni kontakt, kdyz si muzu celej den povidat v diskuzich. Ze?
      • Dem*nt...
        • Konzolista...
          • Já jsem Pcčkář jak poleno. Ale co ti budu vykládat směšný děcko.
            • Radsi nic nevykladej, neni ti rozumet.
      • https://www.reddit.com/r/pcmasterrace/wiki/guide
  • https://www.youtube.com/watch?v=tRxcSNaVCPA
  • Kolik her mate v knihovne ? Jaka je nej ulet ? A kolik dohrano ? Jen pro zajimavost...zhruba
    Ja mam ted cca 35, Co byl propadacek tak Far cry 2, Nedohorany nebo nerozehrany tak max 5.
    Nejvic H u jedne mam 240 (singel) a 70 H (MP)
    Free to play jen Path of exile...
    Posledni dohrano Alan Wake,a posledni nakup byl Left 4 Dead 2 za cca 2 eura
    V seznamu prani 81 :)
    • 225 her v knihovně, 52% jsem nikdy nehrál *1*
      • Se muzu jit zahrabat co dopoctu teda i hodin (Dotu nemam)...ja kupu jen ty ktere mam v planu hrat, dost to resim nez to kupim, takze proto jich je *jen* cca 35, a dohrano cca 30...
    • JamesFaith
      7 let na Steamu.
      326 her v knihovně.
      94 her kompletně odehráno, u strategií minimálně za jednu frakci.
      30 ve Wishlistu.

      Nejvíc hodin Skyrim (159 h), Heroes VI (158 h) a Fallout: New Vegas (125).
      • 11 cm v klidu
        19 cm při erekci
        • Teda, tak velké uši bych nechtěl ani za nic!
    • wenceslaus
      88 her (nic v tom nehledejte). Ulet? To nevím... Lumino City, Stanley Parade, Talos Principle? Propadák Takedown:Red Saber. Single player dohrány snad všechny až na Pillars of Eternity (nějak se ukázalo, že takové fantasy už mě v RPG neláká) a L.A. Noire (dobra hra ale ke konci trochu moc repetativní).

      DotA 2 1317 h
      War Thunder 983 h (kvuli modum ale hraju uz jen ne-Steamovou verzi)
      Kerbal SP. 80 h
      War of Roses 69 h
      Kingdom Come 61 h
    • 40 a aktivně hraju jen 1. Dohráno jen 2. Ale jsou to všechno hry, který bych si zahrál, kdyby byl čas. Jen prostě není. A nejsem ten typ, co by zahrál hru pár hodin a šel dál. Většinou u jedné hry strávím desítky až stovky hodin. Taky hodně hraju sandboxy a tam je investice času velká.
    • 837 her, seznam přání 22 her, dohráno okolo 50. Hraju podle toho, co najdu v knihovně, hry kupuju odjinud, cena 9-39 centů za kus. Občas koupím něco většiho v akci (TWD 2, ETS 2, Max Payne 3, Deus Ex apod.)
    • Dota 2 - 2100h
      WarThunder - 280h
      Arma 3 - 133h
      StarTrek Online - 100h

      To jsou rekordmani. Pak mám nezpočet her okolo 40 - 50 hodin, GTA, Civilizaci 5, apod.

      Nejlepší hra co mám v knihovně je suverénně Ori and the Blind Forest. Momentálně mě strašně baví Broforce. Také mám ovšem spustu planktonu co jsem nikdy nehrál. Různé hry z bundelů apod. Nebo tituly co jsem jako děcko upirátil a teď koupil. Ale Ori je must have!
    • jeanczarny
      Za 4 roky co používám steam: 277 her v knihovně a 64% jsem nikdy ani nenainstaloval, část toho je z bundlů ale zbytek je přesně "hele bleskovka za 90%, to by byla škoda nebrat". Takže pro mne je tento krok Valve docela plus.

      Nejvíc mam nahráno u DS (560 hodin) a nejvíc čistě singleplayer u Don't Starve (52 hodin). Celkově 1962 hodin nahráno celkem.

      V seznamu přání 241
    • ty držíš pc platformu nad vodou...
      • :) Ten prispevek byl jen pro zajimavost, neutocim, nedokazuju a nechlubim se, neni ani cim..jen sem zvedavej jak to maji ostatni...
        • 57 her v knihovně, nejvíc - L4D2 - 1600h. Shogun 2 - 450h. Red Orchestra 2 - 358h. DoW 2, Killing floor, Dont Starve Together - kolem 200h. Největší propadáky - Far Cry 3, Aliens: CM
          • To cumim :) Jednak L4D2 mam cca 45h...to musis mit projete dosti brutalne tedy, Red orchestra u me 70h to schvaluji tesim na Vietnam rising storm...ale Far cry 3 propadak ?!, to jsem si uzival, cca 50h a dohrano. Kazdy ma vkus jinej no...No na 1 000 h se u me dostal jen CM98
        • Mám taky okolo 40 her, nejvíc nahráno Dota 2 asi 2200 hodin *7*
  • Je potřeba pořádně ořezat to cenové sádlo. *1* Stejně většina titulů v poslední době nestojí za nic, samé zabugované shi*y a konzolové tuposti, které se vydavatelé ani neobtěžují optimalizovat pro PC, když je vydají. Divím se, že to někdo vůbec má chuť i krást..
  • Nedávno sem něco málo nakoupil a jediný rest který mám je Wolfenstein: The New Order. Ten ale stále stojí nesmyslných 49.99€. Takže sleva nějakých 20% by vůbec nic neřešíla. No uvidíme zda mě něčím navnadí?!
    • Wut? http://www.gamemafia.pro/category/6602/wolfenstein-the-new-order-steam-key
      • Co to je jako to..Wut..ses zdegenerovanej nebo co ..pripomina to zvuk který vydaval homo erectus při vabeni samicky..
        • wut wut
  • Jsem spokojen. Ve VALVe fakt nedělají blbci a tohle je rozhodně krok správným směrem. Člověk opravdu nekupoval hry ani s 50% a čekal do posledního dne výprodeje jestli náhodou nebude zlevněn o 75-90%. Souhlasím s VALVe a názorem který v článku vyjádřil Petr. Člověk to pak stejně ani nehrál.
  • tady je debata kolik dostane vyvojar a rekneme sentiment, ze vyvojar ma dostat dobre zaplaceno? to urcite. stejne tak jako zemedelec, tzv prvovyrobce. to jo, vo to se starame nejvic aby tito dostali co jim patri. vyvojar lol ukazte mi jednoho vyvojare ktery by vyprodukoval dobrou hru a nedostal za to dobre zaplaceno. jednoho, kteryho pirati a slevy znicili a uvrhly do dluhu. jo jo slevicky. to bude zas nakoupenych produktu ktery nikdo nikdy nepouzije.
    • Velcí vývojáři dostávají dobře zaplaceno prakticky všichni Garážové projekty - to je v podstatě jen koníček, za který možná časem dostanou nějaké peníze, takže co by chtěli? Nikdo je do vývoje her nenutil. Šli do toho, protože je to baví. Nemůžou čekat, že všichni zbohatnou.

      Ale jinak bych řekl, že obecně v herním průmyslu jsou zisky obrovské a spousta lidí královsky zbohatla i na menších projektech. Nakonec kde jinde jsou tak obrovské zisky při tak malých nákladech? Jaké byly náklady na vývoj hry Novus Inceptio a jaké jsou nyní zisky? Vždyť ten borec to dělal jako své hobby a najednou má vyděláno na 4 roky dopředu a může si i dovolit platit další lidi. Space Engineers vedlo k tomu, že má jeho tým milionové zisky. Z relativně malých nákladů mají neuvěřitelné zisky. Takový tým kolem Kerbal Space Program byl malý a neznámý. Nic neměli a dělali jen s free SW. Jejich náklady byly relativně malé a zisky obrovské. Dokonce i špatné velké hry mají vysoké zisky. Jen tu a tam se najde případ, kdy hra je prostě natolik mimo realitu, že její vývojářu skončí s holým zadkem. Ovšem tak to chodí i v běžném životě.

      Zkuste v jiném oboru dosáhnout takového pozitivního poměru náklady x zisky. Pokud nejste zrovna zločinec, nebo nepumpujete prachy z EU, nemáte moc šanci.
    • Crysis a Crytek *3*
      • Kdyby udelali hru a ne tech demo, ktery v te dobe nerozjela vetsina lidi, prodalo by se toho vic.
      • nevim na koho mrkas, asi na mne ... nicmene: https://en.wikipedia.org/wiki/Crysis#Sales .. nevim proc mrkas.
        • *3* Ptal ses jakého vývojáře zničilo pirátství a následné slevy, ne? Tak proč na to reaguješ omezeně prodanými tituly ve slevě? Sám Crytek přiznal, že Crysis pouze na PC byl začátek konce. Crysis se pak prodával za 199kč, jelikož bylo kompletně zneuctěné piráty. *3* Urovnej si to v hlavičce *3*
          • Myslíš ten Crytek který si o pár let později dal práci s tím aby na PC vydal Ryse: Son of Rome. Podle tvý logiky to musejí být pěkný masochisti když cpou svůj produkt do chřtátu té PC lůze která je přivedla do záhuby. Já bych spíš řekl že doufali že se na PCčkářich aspoň trochu zahojí když jim u Microshitu pšenka nekvetla. Crysis na PC posloužil jako technologické demo k propagaci enginu a v tom směru byl uspěšný. Za to že pak vydali pokračování ušité na míru konzolím a ono se to na konzolích nechytlo PCčkáři nemůžou. Tolik k "uspěšné" obchodní strategii Cryteku. *6*
          • V EA asi někdo trpí trochu schizorenií, ne?

            Citace z vyhlášení výsledků za Q3 2007 (Crysis vyšlo v listopadu) Electronic Arts F3Q08 (Qtr End 12/31/07)
            Our co-publishing and distribution business delivered big. Revenue in the quarter was $372 million ex deferral, up more than seven times that of last year. Rockband, Orange Box and Crysis all exceeded expectations.

            Řekl bych, že za přechodem na konzole bylo trochu něco jinýho. Protože když vydáte hru jen na jednu platformu, nemůžete dosáhnout na prodeje multiplatformovky stejných kvalit.

            Shodou okolností jsem se ke Crysis + datadisku dostal teprve nedávno (zakoupeno ve slevě na Steamu) a musím říct, že dost zklamání.Sice to pořád vypadá pěkně, ale i když jsem se na tu hru hodně těšil, předchůdce Far Cry mě bavil víc.
          • necham prostor dalsim aby mohli vest debatu na teto urovni. mas pravdu Crysis a Crytek zniceni priatstvim a slevami lol zlato
  • No je fakt ze som docela zvedvavy co tam tento rok bude. Je fakt ze za tych poslednych par rokov a docela dost zlavovych obdobi na steame uz nemaju moc co dat, teda z tych fakt dobrych klasik. To ma prakticky uz skoro kazdy kto chcel nakupene. Nebyt indie titulov a green lightu tak za ten rok by nemalo ani Valve moc co pridavat, lebo fakt kvalitnych titulov vela nevyslo.
    A tak trochu aj to brutalne zlacnovanie pocas akcii, aj ked sa mi pacilo, je fakt ze to devalvovalo hodnotu hier. Dnes ma kopec hracov nakupenych vela hier ktore ani nehrali a mozno ani hrat nebudu a tiez velka cast hier ani nieje dohrata. Je to dobre alebo nie ? Neviem ale myslim si ze uz sa pomali ukazuje ze do podhodnocovanie z dlhodobeho hladiska nieje dobre a casom si to uvedomi aj Google Apple na mobiloch/tabletoch. Tieto marze nedokazu udrzat pri zivote kvalitnych vyvojarov a plnit shop len stuedntskymi pokusmi sa da len do urcitej doby, potom to zacina posobit kontraproduktivne a cela platforma potom vypada ako polofunkcny polotovar (android).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit