Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kdo pořád nekoupil, tak už snad ani koupit nemůže. A to jak XBOX, tak PS. Pokud mi na novým HW nepoběží hry v 1080p, tak se někde musela stát obrovská chyba, viz prohlášení Ubisoftu, že Watch Dogs pojedou v 900p na PS4 a 792p na Xbox One v 30fps. Tohle je nehoráznej FAIL :D
    • Kde nic neni ... odkud bys na to chtel ten vykon brat?
    • Neni, 1080p je vcelku zbytecny, oproti 720p ma maly prinos a pritom to stoji spoustu vykonu, ktery se da vyuzit mnohem efektávneji. Tak proc s nim zbytecne plytvat. Je dobre nebyt ovce a nepropadat vyhypívanemu ciselnemu marketingu a pristupívat k veci pragmeticky. Vem si, kolik lidi stale preferuje filmy na DVD misto BD a to je DVD dokonce jen SD signal, stejne jako pízemni TV vysilani. A lidem to uplne klidne staci. Takze HD hry staci o to vic.

      Dam prednost HD hre s kvalitnim vyhlazenim a texturami, s velkym vyhledem do dalky a vysokym framerate, nez FHD hre s nizkym framerate, omezenym vyhledem, spatnymi texturami a nevyhlazenou. Plytvat vykonem na nezajimave rozliseni je u konzolovych her urcenžch pro televizor blbost.
      • Ano, a proto se vyplati si koupit fullHD telku ... a pak na to pripojit 720tjkovej zdroj ... jeste k tomu jen 30FPS. Nj, PC zvladna 1080p (i vic kdyz na to prijde) ... a klidne pri 60+ FPS.
      • wizaard
        S tímhle souhlasím.

        Měl jsem 32" TV, pak hrál na 40" TV, nyní mám 46" TV. Zajímavé je, že ty samé hry vypadaly nejlépe na 46" TV a nejhůře na 32" TV. Nemám problém se 720p, 900p ani 1080p, vždy je mnohem důležitější, jak je hra udělaná, než jaké má rozlišení. Ryse v 900p (díky perfektnímu vyhlazování) vypadá prostě špičkově, AC4 v 900p vypadá rovněž velmi dobře (opět díky slušnému vyhlazování). Forza 5 třeba vyhlazování ideální nemá, a tak - ač vypadá skvěle - 1080p u ní tolik nevynikne.

        Osobně za zlatý střed považuju 900p se slušným vyhlazováním. Pak ani nepoznám rozdíl mezi 1080p a 900p.
        • Jo s tímhle já taky souhlasím. Nešlo mi čistě jen o rozlišení, samozřejmě, že ostatní aspekty mají velký vliv. Šlo mi spíš o celkovou věc. Dle toho, co vše museli udělat pro to, aby WD rozchodili na XBOX ONE a PS4, tak to nemůže znamenat nic dobrýho do budoucna. Samozřejmě může jít o špatnou optimalizaci. Každopádně kdybych před tebe postavil 46" TV a na ní jakoukoliv hru v 1080p nebo 720p s plnejma a polovičníma detailama, tak mi neříkej, že bys bral to druhý. Oni totiž bohužel nesnižují jenom rozlišení, ale detaily, počty snímků za vteřinu atd. a to už pak udělá slušnej rozdíl. Sám jsem zkoušel různý rozlišení a detaily na FHD projektoru TW3200 od Epsonu a zde ani 1080p nestačí. Ale tak chápu, že úhlopříčka 7,5m je něco jinýho nez 46" TV :)
          • wizaard
            No ale v tom případě tady oba porovnáváme neporovnatelné. :-) Navíc nelze srovnávat PC a konzole - na konzoli nemám žádné "low", "medium" nebo "high", nemám možnost volit rozlišení ani snímkovou frekvenci. Mám prostě hru, tečka. Proto nemá ani smysl koukat se doleva nebo doprava - má to na PS4 vyšší rozlišení? Jako vlastníka Xbox One by mě to mělo zajímat proč? Zásadní pro mě je toto: vypadá to dobře? Baví mě to?

            Co se rozlišení her a výkonu týče - z PS4 se dá snadno vymáčknout výkon, protože má průhlednou, jednoduchou architekturu. Xbox One má rozdělenou paměť a kupu čipů okolo, a tak není sranda hned poznat a dokázat vše naplno využít. Spíš ale vidím problém v tom, že vývojáři neumí stále ještě pracovat s ESRAM (viz nová Child of Light, což je 2D hra - občas jí na Xbox One klesá framerate, což nemůže znamenat nic jiného než špatnou práci s ESRAM). To se bude jen zlepšovat (viz Ghosts 720p a Advanced Warfare už zřejmě bude 900p). A pak počkejme, co vlastně bude znamenat za rok nasazení DirectX 12, ale taky co uvidíme na E3.

            (Neber to, prosím, jako nějaký alibismus, výmluvy nebo naivitu do budoucna - mě to netrápí, jen vidím reálnou šanci na pozitivní vývoj situace, ačkoliv si nemysím, že Xbox One výkonnostně někdy zcela dožene či překoná PS4. O PC ani nemluvě - to je hloupost už o tom jen uvažovat.)
            • jojo v pohodě, mně šlo fakt jen čistě o tuhle jedinou hru. Proto neberu v potaz další příklady :) Žádnou další nebylo potřeba zas až tak "oškubat", ale i tak je to pořád dost pěkný. Na DX12 se taky těším a taky si myslím, že díky tomu získá ONE nějakej výkon navíc. Spíš to byla reakce na Jejdaskův post, protože ten si v něm navzájem odporoval. Já teď stejně jenom zabíjím čas a doufám, že mi v tom práve WD pomůže. Čekání na DK2 Oculus Riftu jsou strašný muka :)
      • No tak já si nedokážu představit mít na pořádné úhlopříčce menší rozlišení. A pochybuju, že lidi hrají na menších než 100cm obrazovkách. Pokud nebudeš mít pořádný rozlišení, tak pak nebudeš mít ani ty tvoje HD hry. Když nebude rozlišení, nebudou ostrý textury a co teprve budoucí hry, který budou mít ještě větší HW náročnost? A taky to máš vše v příspěvku domotaný. Ta hra nejenže nepoběží v 1080p, ale bude mít sníženej i framerate a další detaily. V tomhle případě je právě jasně vidět, jak jsou ty krabičky po HW slabý. A nepíšu to jako nějakej hater. Pro mě za mě, ať si lidi hrají na čem chtějí. To bylo pouhý konstatování dané situace.
        • Asi nevis, ze HD je 720p. A jinak ja mam 60" plazmu a predstavit si to umim uplne v pohode. Vem si, kolik lidi dodnes kouka na dvd a to je dokonce jen SD signal. Obavam se, ze lide si to predstavuji mnohem horsi, nez to je. Schvalne, jestli poznas puvodni rozliseni techto obrazku preskalovanych do FHD: http://umsle.peklo.biz/img/1400060178.jpg

          Domotany to nemam, jeji nizsi framerate neobhajuji. Ale uvedom si, ze kdyby se te hre zvedlo rozliseni, pak by vypadala jeste hur nebo by mela jeste horsi framerate. Ty krabicky nejsou ani slaby ani silny, to se tak rict neda. Jsou jake jsou a to je hodne relativni. Zadny vykon neni dostatecny a vykon bude vzdy omezujici i u tech nejvykonnejsich pc.

          Nextgen konzole jsou slabsi nez top pc, ale zaroven jsou silnejsi nez low pc. Podle vseho je ps4 vykonnejsi nez je prumerne herni pc pro masy. Vzhledem k tomu, ze pri designu her je potreba pocitat s nejslabsim clankem, nikoliv nejsilnejsim, je potreba spis zohlednovat nejslabsi stroje nez ty nejsilnejsi, kterymi se pc hraci radi chlubi. Ten nejslabsi clanek maji konzole silnejsi nez pc platforma.
          • á tedy si někdo porát plete pojmy s dojmy! 720p je HDready!!! HD tedy vnímáno jako označení PLNÉHO HD TEDY fullHD ktréžto se označuje jako HD je 1080 *3*
        • Tak si takovou televizi kup a přestaň si to představovat...i na 50" vypadají DVD v pohodě..1080p je sice fajn ale je to jen oblbovač na lidi..
  • Stejně si raději počkám na pátou generaci. Těch pět let to ještě vydržím.
  • Hmm, tak jsou asi prodeje hodně pod očekávání. Inu ale nic, chybu přiznali a nápravu zavedly. Budiž jim to k dobru.
  • kinect nepujde vypnout nebot je integralni soucasti celeho zarizeni a xbox one bez nej proste fungovat nemuze >>> v nastaveni bude mozne nektere funkce kinectu vypnout, ale pro funkci konzole bude muset zustat pripojeny >>> konzoli bude mozne pouzivat i bez zarizeni kinect >>> konzoli xbox one bude mozne zakoupit i bez kinectu

    krasna ukazka ulhanosti (ne jen) microsoftu... *7*
    • wizaard
      Jaká ulhanost? Prostě se změnily podmínky/parametry, to se běžně dělá.
      • ty si idealní občan
        • wizaard
          Tohle se mi na lidech "líbí" - když někdo dělá něco špatně (Xbox a DRM, Xbox a Kinect v balení, ...), budou se mu smát. Když si to uvědomí a změní to, budou se mu smát, že si nestojí za svým. Tak já nevím... *3*
          • pointa je ze kdyz ti do oci nekdo rika, ze to k**va nejde a ani to bez toho jit nemuze, a pak to najednou jde, kdyz se to asi neprodava, tak jak by si predstavovali. tak do p*d*le mi nejde do hlavy, ze takove jednani muze nekdo obhajovat. to je jako by si prisel ziznivy do restaurace a rekl si, ze chces sifon a oni, ze se podava jen ke kave. No tak si koupis kavu a za pul hodiny prijde dalsi host a objedna si sifon a k**rva dostane sifon. No nerozbil bys pak tomu zk* urvenemu cisnikovi hubu?
            • wizaard
              Ono je to s tou sodovkou a kafem ale trochu jinak, že... Když nechci kafe, jdu o dům dál, kde si můžu dát jen sodovku. To šlo, jde a půjde. No a ta první hospoda si uvědomí, že lidi chtějí sodu i bez kafe a začne ji prodávat.

              K té první části: jde všechno. Jen je to někdy tak náročné, že se to nevyplatí dělat, a tak se říká "to nejde". Jenže někdy se to i tak musí udělat.
        • Vzdycky je lepsi partner, ktery se umi prizpusobit situaci, nez partner, ktery se neohlizi napravo ani na levo a jede si po svem i kdyz blbe. Ty snad neumis nikdy za zadnych okolnosti zmenit nazor?
    • presne proto mi Xone neprijde sexy.
    • Mart9
      Ulhanost a hlavně vychcanost. Ale těm, co si to honem koupili s tou špehovací věcí, aniž by ji chtěli, to přeju.
  • Nechcem nikomu nic ani tlacit ani nic proste pre mna je xone uplna bomba .. mam ho od decembra a uplna pohoda a kto chce mega grafiku nech si zahra nba 2k14 next gen neskutocne ...a na margo fifi myslim ze je ovela tazsia ako na 360ke a .. ohladom kinektu hram so synom kinect sport rivals a vsetko ide ako ma ... treba vediet vsetko dobre nastavit toz tolko
  • zni to jako by bylo potreba radikalne zvysit prodeje
    • Mart9
      Ovce už to nakoupily i s tim, tak je potřeba Kinect odebrat a zkusit podojit i další, teď už o něco chytřejší zákazníky.
      • wizaard
        Koupil jsem Xbox One s Kinectem, rád ho používám. Jsem proto ovce?
        • Mart9
          Ne, nejsi. Ale jsem přesvědčen, že poměrně velké procento lidí si koupilo Xbox a Kinect považovalo jen za nutné zlo zvyšující cenu, aby vůbec mohli Xbox mít. No a když už ta ovčí vlna odezněla, najednou to jde i bez Kinectu. V podstatě je to geniální tah Microsoftu, který věděl, že lidi si to koupí i tak, a pokud by to prodávali bez Kinectu, nikdy by se té zbytečnosti neprodalo tolik.
          • wizaard
            Díky.

            To je právě ale typický úhel pohledu, který apriori počítá s tím, že MS = evil. Jenže existuje i mnohem mírnější a stejně tak rozumný úhel pohledu: Kinect a vize Xbox One (vše digitálně/online, all-in-one, vše ovládá, ovládá se přirozeně hlasem a gesty) bylo něco, co Xbox One odlišovalo nejen od PS4, ale od jakékoliv jiné konzole, HTPC či TV krabičky na trhu. Proto MS tlačil Kinect a onu vizi, protože to byla jejich jediná zásadní konkurenční výhoda (nyní se pomalu dostáváme do situace - ale snad se tam úplně nedostaneme, naivně doufám - kdy budeme mít dvě konzole, které běžný uživatel ani nerozliší). A proto MS tak těžko Kinect z krabice vyndával, i když k tomu nakonec byl donucen. Dokázal ho ale dostat aspoň mezi dostatečné množství lidí, a tak má smysl pro něj dělat hry.

            Já osobně si Xbox One koupil právě kvůli Kinectu a té původní myšlence. To, že se bude prodávat Xbox One bez Kinectu, na tom samozřejmě nic nezmění a ve finále to může MS jen pomoci v prodejích a větší uživatelské základně (a tak následně lepším exkluzivním smlouvám s vydavateli her a jiného obsahu), ale trochu mě mrzí, že si lidi (ale kteří? Ti, co Xbox One chtěli, nebo ti, kteří jen nadávali, ale koupili PS4) zase vykřičeli něco, co znamená návrat k minulé generaci.

            Pořád ale Kinectu věřím.
  • Quantum Break, nuff said
  • Malleth
    http://img4.wikia.nocookie.net/__cb20070910175827/necyklopedie/images/5/57/Nelson_haha.jpg
  • hlavne at už je tu ! nemužu se dockat :-/ PS4 mě neba a nove hry na nej kupovat už nebudu pomalu pude na aukro a uvolní místo xboxu
  • Jen drobné doplnění ke článku - hry obdržené v rámci Games with Gold už nebudou funkční trvale jako to bylo dřív, ale (stejně jako na PS) budou ke spuštění vyžadovat aktivní Gold účet (viz. hvězdičky pod odkazovaným článkem).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit