Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A dorazil trolí klikač do diskuze. 1 hodina, ZŠ končí většinou v pátek v tuhle dobu, tak za chvíli ještě nějaký hloupý názor, co si sám vyplusuje:) Méně okatě, méně okatě. Zeptej se paní učitelky, co to znamená.
  • 30 hodín, prejdené na 100%, recenzia na Steame (možno ste ju aj čítali). Vynikajúca hra, ktorá by si zaslúžila aspoň 9/10, pretože sa naozaj skvele hrá
  • Hrajeme všichni to samé??
    • ano, ale někteří z nás už nejsou děti *3*
  • Morraw
    Dohráno. 50h. 100%. 8/10. Souhlasím s recenzí - dosud nejlepší akční adventura letošního roku.
    PŘÍBĚH Základní kostra je jednoduchá - příběh o pomstě. Talion je sympaťák a z přízraku jde respekt kdykoliv něco komentuje nebo se objeví na scéně. Moment, kdy se Talion dozví jeho pravou identitu patří k nejlepším. Upřímně lituju, že jsem neuniknul spoileru před samotnou hrou.
    Samotné spojení hraničář/přizrak, kterého se skřeti bojí, mi připomnělo pasáž z knihy, kde Sam hledá Froda, poté co je unesen skřety, a skřeti si myslí, že je to nějaký duch dávného elfského válečníka
    Vedlejších postav moc není a jsou celkem nezajímavé. Nejlepší z nich byl trpaslík Torvin. Co příběh lehce dokresluje jsou různé předměty, které nacházíte a ke každému z nich se se váže menší příběh, který poodhalí historii světa, postav a i aktuálních událostí.
    GRAFIKA Pro mě osobně zatím nejlepší grafické ztvárnění ve hře v tomto roce. Na Talionova záda a jeho graficky dokonalý plášť je radost pohledět (zvlášt u Dark Ranger skinu). Některé efekty jsou boží viz oblečení, dešť (i kroupy!), nebo sluneční paprsky, které se odrážejí na vašem brnění. Samotné prostředí je taky velmi pěkné. První mapa je typický zablácený Mordor, druhá část je podstatně zelenější.
    SOUBOJE Jde vidět, že tomu nejdůležitejšímu bylo věnováno dostatek času. Inspirace Batem a AC je jasná, jenže SoW si bere z obou her to nejlepší a posunuje laťku o stupeň výše. Bat má super komba, jenže mi tam chybí satisfakce ze zabití protivníka. AC má zase souboje pomalé. BUM dejte to dohromady a máte Batmana s mečem v ruce. Souboje jsou rychlé, efektní a můžete při nich, díky různým skillům, dělat spoustu věcí. Nejlepší jsou ale samotné animace poprav. Talion seká, řeže, párá, podřezává, stíná no prostě radost pohledět a prvních 25h ve hře jsem opravdu zabíjel úplně všechny a souboje si vyloženě užíval. Animace jsou plynulé, brutální a jejich dost na to aby rychle neomrzely. Hrát se dá i stealthově s dýkou či lukem.
    NEMESIS Variabilita orků je úžasná. Celkem mě mrzelo, že jsem si je nemohl vybavovat sám jako panenky a dost věcí bylo random. V druhé části hry, kdy získate možnost konvertovat orky na svou stranu a piplat si vlastní Warchiefs https://imagizer.imageshack.us/v2/976x283q90/r/673/xNFHkm.jpg je docela fuška pochytat všechny kapitány (Gotta catch 'em all!) a udělat z nich vlastní pohůnky a vyvolené dokonce udělat Warchiefy. Často se mi stávalo, že jsem omylem někoho zabil místo abych ho konvertoval (síla zvyku *1* ) nebo mi umřeli jiným způsobem. Docela mi chybí nějaký typ arény, kde by se dali křesat vaši a nepřátelští kapitáni a vy to jen pozorovali. Zmrtvýchvstání kapitánů je super i to že si vás pamatujou, jenže první polovinu hry jsem je zabíjel po desítkách a fluktace byla tak velká, že já si je stejně nepamatoval. Každopádně systém je skvělý a rád bych viděl jeho uplatnění i v některé z dalších her.
    Ale budou vůbec další ? Problém u her podle Lotra, zvlášť těch s alternativním příběhem je, že pokračování nemají.
    Souboje, grafika, Nemesis. Je to akční mlátička a je skvělá. Osobně si teď ještě půjdu dát ty challenge na body a poté budu čekat na DLC.
    A minimálně ještě jedno pozitivum to mělo. Zase jsem začal číst Silmarillion :)
    • solomon.short
      ty mě ještě ukecáš ke koupi :)
    • Zakoupeno, naprostý souhlas. Po jedné odehrané hodině jsem musel dát rozšířenou trilogii a Silmarillion už mám také nachystán :)
    • Pod to se taky podepíšu.. sice mám zhruba 40% a 15h ale i tak.. Bavim se mega, konvertování uruků super. Hledání slabin super (mam tam jednoho pupíka se štítem kterýho nejde absolutně zabít. ničeho se nebojí a jde poranit jen combat finisherem...), grafika pěkná (Phenom II X6, R9 270X, 8gb ram, mix ultra a high, textury medium a vypadá to krásně).. za mě spokojenost :)
    • Souhlasím. Lépe bych to nenapsal. Jedna z mála her, kde plánuji i season pack:)
  • Na recenzi mi nesedí 2 věci:
    ___________________________
    1) Hra se podobá mnohem více Batmanovi než AC (a samotnej stealth už jen díky stealth tlačítku zde funguje mnohem líp)
    2) Monolith nikdy neřek že SoM je RPG , v rozhovorech říkali , že je to především akce s lehkými RPG prvky
    • hra se podoba batmanovi hlavne co se tyka soubojoveho systemu, jinak je to cely AC1-2

      nebo jsi zaregistroval jedine puzzle, nebo nejakou hadanku, pripadne nejake originalni reseni v tehle hre jako mel Batman ?...vylezes na vez, odhali se cast mapy s ukolama..skocis dolu...plnis ukoly nejacasteji typu zabij, zabij z ukrytu, zabij za cas atd...a to nemluvim o prostredi, kde u Arkham city opravdu nepusobilo dojmem...my baraky stojime tady jen proto, aby jsi se mohl chytat za nase rohy a rimsy...zato Mordor je doslova narvan vsemoznyma ptakovinama, jen aby jsi mel na co vylezt....

      ale jo jak koukam, tak nekterym lidem evidentne tenhle game design staci ke stesti
      • Gargoyl pomalu v každé místnosti ti snad přišel normální?
        • jasne gargoyle jsou vtipne a vetraci sachty a rozbitelne zdi atd...nicmene ve srovnani s mordorem, kde cela krajina bije do oci je to zanedbatelne
    • Ta podoba batmanivy bude asi tim ž jim WB řekli at je to podobný Arhkam sérii kde maj prověřený mechaniky boje.

      Jinak škoda slabšího příběhu - Nemesis systém je super , sice při dlouhym hraní stereotipní ale neni nad to napotřetí sejmout uruka co člověka už 2x zabil. I když objektivně je to stereotipn - vraždit ty zmetky mě fakt baví
  • Mno, takže je to údajně akční RPG, co především vykrádá AC. Tzn prakticky žádné RPG prvky?. Dovedu si celkem představit, co znamená slovo AKČNÍ, aniž bych ho musel podtrhávat, zvýraznit nebo nebo psát kapitálkami, ale furt mi nejde do hlavy, čím je to RPG (nechci se hádat o významu výrazu "hra na hrdiny", asi všichni víme, co tím myslím). Je to něco jako The Lord of the Rings: The Return of the King, tzn můžu maximálně levelovat a odemykat nová komba, pak už se jen honí skóre? Jde teda o klasickou rubačku, nic víc? Miloš se sice roztomile přes tři čtvrtě recenze rozplývá, že je drcení skřetů úžo zábava, že mohl lízt po zdech, otrávit večeři urukům a další děsně vzrušující záležitosti, ale tohle mi z toho nějak nedošlo. (jen taková baj-d-vej poznámka, když ten článek shrnu: Stojí to na okopírovaných prvcích z už existující hry, umělá inteligence mizerná, vykreslení charakterů nic moc, infantilní zpracování obrací Tolkiena v hrobě, "nekomplexní" RPG prvky, ale můžu kosit zástupy loutek v časovým limitu a má to dobře nadabovanýho Gluma, takže 9 z 10. Hm...)
    • Naprosto souhlasím
    • del0
      Samozřejmě, že to s RPG nemá nic společné, ale neřeš to, rozhodně ne tady na games.cz u fanboy diskuzí. Lidi jako Psychotic už jsou tak zdegenerovaní mainstream produkcí, že nedokáží kriticky myslet. To není jen o tom, že ví o RPG kulové.
      • Díky za odpověď. Přesně to mi přijde, že lidi tu nejsou schopní kriticky myslet. Bohužel ne jen místní zdegenerovaná děcka, ale evidentně občas i samotní pánové recenzenti. No, takže klasická akční konzolová rubačka s jakousi jednoduchou "RPG" omáčkou, aby se neřeklo, ok.
        Btw netvrdím, že to nemůže bejt kvalitní rubačka v rámci daného žánru (asi očividně je, jen mně tyhle hry prostě nic nedávají), ale je celkem zarážející, že si to někdo neumí přiznat.
    • Psychotic
      Ó, když pliveš na hru, kterou jsi ještě ani nehrál, to musíš být velice chytrý a zkušený hráč! Dovol mi, abych se ti poklonil.
      • Neplivu na hru, text je mířen na recenzi. Ovšem koukám, že mi nikdo z místních "fans" stejnak neumí odpovědět, smutné.
        • Psychotic
          Vždyť už jsi to beztak "shrnul", ne? Co k tomu dodat?
          • Shrnul jsem výňatky z recenze, ne to, o čem hra skutečně je. Ach jo, vyjádří se i někdo, kdo dokáže rozumět psanému textu? Docela by mě ta odpověď ohledně RPG prvků zajímala.
            • kennyB
              Nechci nic říkat, ale opravdu jsi si odpověděl sám. Vylepšuješ si dovednosti a zbraně. Tohle ale žádné rpg není, je to akční hra. Prostě tam nějaké vylepšování hrdiny je, tak proč si k tomu někdo nemůže dát i rpg žánr???
            • Psychotic
              Promiň, těm tvým výžblechtům by rozuměl leda nadčlověk tvého kalibru.
    • Pardon, 8 z 10 :)
  • vonTossis
    Nejsem fanoušek Tokiena, ale jak Batmana tak i Assassina mám hodně rád. Tudíž jsem si Shadow of Mordor pořídil. Ze začátku jsem byl nesmírně nadšený. Po deseti hodinách už jsem jenom hodně spokojený. *4* Dostavil se stereotyp, ale i tak mě to pořád táhne ke hraní. Hardwarové nároky vůbec nejsou tak krvavé, jak jsem dle mnohých zpráv očekával. Mám Phenom X6, 8GB RAM, a 2x6870 a jede mi to na druhém nejvyšším levelu naprosto stabilně a vypadá to moc hezky. Není to objevné, není to originální, ale je to nesmírně zábavné. Ta osmička tomu sluší.
  • Na téhle hře se mi nelíbila jediná věc a sice neskutečně jednoduchý závěr hry. Lehčího bose jsem snad ještě nezažil. Přitom kluci tvrdý konce umí, pamatuju si jak jsem nemohl dohrát NOLFa.
    • Morraw
      Připomnělo mi to konec Space Marine. Taky pouze sled QTE
  • Ke zminovanymu srovnani s Assassins Creed—co se tyce prostredi, tak MORDOR hraje uplne jinou ligu. Ligu, ktery se ani nerika liga.

    A navic bere, kde jen muze—Batman, Assassin,... Invence tradicne minimalni. Vytvoreno podle tradicniho receptu AAA her—podojeni znamy znacky (je-li to mozne) + vyselektovani herenich mechanizmu jinych popularnich her + spetka neceho noveho = zarucenej kasovni trhak.
  • Tolkien rotuje nadzvukovou rychlosti v hrobe :(
    Jinak fajn zabava...
    • Po tolika znasilnenich uz z hrobu vstal a chysta epochalni pomstu na tvurcich, co plati ucty z jeho duchovniho a autorskyho odkazu. A kdyz s tim bude potrebovat pomoc, at klidne zaklepe u mych dveri ;)
    • Ač mi hra přišla velice zábavná a po všech stránkách super, musím tu dát za pravdu. Napojit na Tolkiena generátor, tak máme neomezeně elektriky pro celé lidstvo. Někde jsem četl, že byl na svoje dílo celkem hákliví
      • Ale no tak ty hrubky... :(

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit