Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A která buchta na tom obrázku je Buchtova buchta?
  • Už se těším na propagační příspěvek na games.tiscali.cz, ktera se ti hoši budou vracet z vězení, na letišti budou plakat mámy a do záběru se rychle vetře Martin Bach a Dan Vávra s chlebem a solí. Není nad to se zviditelnit.
    • CITACE: "příště už si SLávek Pavlíček a Marek Španěl rozmyslí posílat někoho někam za pár korun dělat práci špiónů a budou mít respekt z armády cizích zemí, určitě už si z nich nebudou dělat pr*el." KONEC

      Můžu poprosit o víc informací? Tohle totiž vypadá zajímavě. Už tu byl jeden, který tvrdil že má stoprocentní info o tom, že dva nyní zadržení vývojáři najisto jeli natáčet a fotit (prý z nějakého vlákna, na fóru, kde je před takovým úmyslem varoval nějaký Řek). Nicméně, dotyčný mi neodpověděl, vlákno je prý vymazané a sám za sebe jsem našel jenom neplatnou Google cache adresu.

      Prosím pokud můžete, podělte se. Opravdu ty dva někdo poslal tak řákajíc "na misi"? Kdo, proč a jak to probíhalo, pokud takové info není tajné? Díky předem.
      • ucho
        v tom fóru nic takového nebylo, nějaké varování tam padlo, ale nebylo to v důsledku toho, že by tam někdo tvrdil, že jde mapovat ostrov... jinými slovy pracuješ s dost překroucenou informací...
        • "jinými slovy pracuješ s dost překroucenou informací..."
          Což jsem ostatně čekal ^_^. Přišlo mi to divné, že v tom vláknu prý dělali náznaky, jak jedou do Řecka fotit pro hru.

          Díky moc za vysvětlení této dezinformace.
          • Jedou zrovna náhodou na Limnos = Limnos je ve hře Arma 3=Armu3 vyrábí pro BI oba pánové=mají drahé fotovybavení=jedou bez rodin. Připadá vám to jako soukromá iniciativa? Krajně nepravděpodobné.Druhá možnost je, že to byla normální služebka pro BI, která vyrábí vojenské simulátory. Zřejmě měli pořidít nějaké fotodetaily pro datadisk? Nevím, to už je samozejmě spekulace, ale vysoce pravděpodobná.
            • Coffin.Corner
              Logicky pravděpodobnější varianta, že se prostě chtěli podívat na místa, která virtuálně tvořili několik let. Drahé fotovybavení má dnes kde kdo, jeden je svobodný, manželka druhého v pozdním stádiu těhotenství, takže výlet kolegů a kamarádů, není nic nenormálního.
              A nepleť si hru ARMA s jejich vojenským simulátorem VBS, je mezi nimi velký rozdíl.
            • ucho
              Všechny tyhle věci byly poměrně uvěřitelně vysvětleny. Zbývá jen tomu věřit nebo nevěřit, každopádně to vysvětlili poměrně uvěřitelně a je to hlavně krásně prokazatelné. Kdežto všechno to, co píšeš, je spekulace. Ale bojuješ tady za to jako za pravdu. *11*
  • Kažodpádně jedno plus to má - příště už si SLávek Pavlíček a Marek Španěl rozmyslí posílat někoho někam za pár korun dělat práci špiónů a budou mít respekt z armády cizích zemí, určitě už si z nich nebudou dělat pr*el. Těm pánům nepřeji nic zlého -myslím, že trest z řecké strany bude spíše symoblický - podmínka, vyhoštění. atp, ale na druhou stranu si za to jendoznačně můžou sami, že nerespektují zákony cizí země.
    • Veskoslav
      Vo ty jsi za debila. Zaprvé je někdo naprsáskal, že tam poletí, protože je sledovali od příletu a o jejich cestě se moc nevědělo. Zadruhé hrozí jim 15-25 let za špionáž. Za třetí tvrdí, že jsou oba poloviční Turci, aby jim mohli napařit ještě větší trest. A za čtvrté ty fotky, co měli ve fotoaparátu jsou volně k dispozici na netu.....

      P.S: Minulý měsíc chytli Turci Řeka, jak si fotí vojenskou základnu. A hádej co se stalo? Řek je doma. A víš proč? Turecko je vzkvétající země a nějaké zkrachovalé Řecko je jim u prdele:)
      • A tu o Červené karkulce tam nemáš? Ty jsi trouba, jeslti věříš že jeli na dovolenou. Dva chlapy, bez rodin, s fotovýbavou za desítky tisíc, hned na letišti už si natáčej základny. Proste si mysleli, že jim to projde a na Limnosu si to nenechali líbit. Tak se laskavě uklidni a modli se ve shovívavost řeckého soudu.
        • Zajímavé jak jsi vyvodil z toho, že tam byli dva chlapi s fotovýbavou za desítky tisíc, že jsou to špióni :D Mám známého, který jezdí s chlapama z jejich firmy všude po světě a všichni mají drahou fotovýbavu, ten známý má dokonce foťák za 60 tisíc + k tomu velmi drahou optiku. Je to prostě jejich koníček a to, že si můžou dovolit takovou výbavu je přeci z ničeho neusvědčuje. Není zločin jezdit někam bez rodiny a s drahou fotovýbavou. A vyvodit tady z tohoto, že jsou špióni je dost krátkozraký a hloupý. Nehledě na to, že lidé co je tady obhajují vychází z těch informací co už tady byli řečeny. A to, že mají 4 fotky letiště, které si může vyfotit naprosto každý a snímky toho místa jsou dostupné i na internetu. Nikdo tady ani nikde jinde netvrdí, že fotit vojenské objekty v jakékoliv zemi je v pořádku. Ale jak už jsem se vyjádřil v jiné diskuzi, tak pokud ta země povolí přístup do těchto prostor a denně tam projede stovky turistů + je tam hned vedle toho civilní letiště, tak musí příslušné orgány zajistit aby nebylo možné to vyfotit. Ať je každému předem řečeno, že tady se prostě nefotí. Trochu se divím, že kolem toho ti řeci dělají takový humbuk. Vždyť je to pro ně v podstatě trapas. Zajali dva příslušníky země, která je v NATO, kteří dělali špionáž v jiné zemi NATO pro zemi, která je taky v NATO a důkazy, které je usvědčují ze špionáže se skládají ze 4 fotek místa, které je na fotkách volně dostupné na internetu. Myslím si, že tohle je hlavní důvod proč jsou lidi tak pobouřený. Protože je to naprosto absurdní a neuvěřitelný, že se něco takového může stát.
          • Ok a proč nejeli třeba na Lesbos, Kos, Krétu nebo Korfu? Proč jeli na Limnos? Dyť museli mít Limnosu plný zuby za ty léta práce na Armě 3. Nehledě na to, že rozhodně existují hezčí řecké ostrovy než Limnos /vím to, protože jsem většinu navštívil/ Profi fotovybavení je jen střípek do celé mozaiky, tak to nepřekrucuj, tak hloupý přeci nejsi, nebo ano? Hele, myslím, že kdybysme měli možnost nakouknout do účetnictví BIS, ideálně těsně předtím než odjeli, tak by ses možná divil /kdo platil tu cestu na Limnos, bylo vůbec to fotovybavení jejich nebo bylo firemní?/. ted už jsou ale asi stopy zameteny...
        • Veskoslav
          Já psal něco o dovolené ty blbe?
          • Hele a nenapráskal jsi je ty? Bylo by ti to podobný když sleduju ty tvý nemocný výlevy tady na forech.
    • Trest bude symbolický? Myslíš to jak je zavřeli do cely s dalšíma dvaceti lidma kde museli spát na zemi?
      • Tak za v podstatě špionáž je to mírný trest, mohli je i pověsit.
  • Já má otázky:

    1) Když něco ukradnu a budu vývojář, budete za mě taky demonstrovat? Samozřejmě budu tvrdit, že je to nějaké spiknutí a nic jsem nevzal.

    2) Pro vývojáře neplatí zákony?
    • Tobe se toho v kouli asi moc nehoni co? Oni nic neukradli
      • Jasne kdyz si nekdo skopiruje do fotaku design vojenske zakladny a pak to pouzije ve hre na ktere vydelava neni to kradez, ale kdyz si tu hru nekdo skopiruje tak je to hrozne spatnej zlodej patrici do vezeni co? *1* jako pro mne neni zlodej ani jeden,ale jsou tu taci co do zlodeju nadavaji kazdemu kdo si neco kopiruje.....
    • 1) Co ukradli?

      2) Platěj, stejně jako by měla platit presumce neviny
  • Byla to hloupost, muselo jim byt jasne, ze to co delaji neni legalni (minimalne bez povoleni) a ze je to jednoduse napadnutelne. Neni nic spatneho na tom muset nest nasledky svych cinu. Pokud byla obvineni skutecne nepodlozena, urcite nebude mit obhajoba problem je z toho vysekat. Krome toho je vtipne videt na demostraci v cele nacpaneho pana Vavru. Kdyby venoval stejne usili vyrobe skutecne kvalitnich her, jako ho venuje sireni svych nazoru, vypadala by ceska herni tvorba o poznani lepe...
    • Kein
      Jestli to byla hloupost nebo ne, je v tuto chvíli jedno. Jde o to, že jsou drženi ve vězení už kolik? 2 měsíce? bez řádného soudu. Jestli ti to příjde normální, tak ti na to nemám co říci.
      • V ČR můžeš být ve vazbě až 4 roky... V Řecku jen 1,5 roku.... Mně to teda přijde normální, ty kdyby si neseděl jenom u Wowku a zajímal se o svět kolem sebe, také by ti to přišlo normální.
        • Tobě přijde normální držet ve vazbě někoho rok?
          • normalni to neni, ale je to bezna praxe. Jak jsou tam ted dlouho ???
          • třeba
            • Na to jsem se tě neptal, ptal jsem se tě jestli ti přijde držet někoho rok ve vazbě normální, to zaprvý chlapečku.

              A za druhý, ve vazbě jsou kvuli podezření ze špionáže, to je ten důvod a protože dost pochybuju, že to řeší soud co dělá krádeže v Tescu nebo rozvody (ohrožení státní bezpečnosti) tak buďto jim ležej na stole tisíce dalších podezření ze špionáže, a nebo tolik o tu proklamovanou bezpečnost Limosu nejde.
            • Chlapečku, když už je někdo na vazbě, tak tam jsou takové důkazy, podle kterých je zřejmé, že ke skutku došlo.

              Navíc ty důkazy a důvody vazby zhodnotí soudce, který tě do vazby umístí.

              Je to smutný, ale soudy jsou zahlcený, a proto nemůžou ten jejich zločin projednat okamžitě. Samozřejmě doba, co jsou ve vazbě, jim bude odečtena do trestu, který jim bude uložen.
    • Caincz
      Kdybys ty věnoval úsilí např. pletení svetrů s norským vzorem, diskuze by také vypadaly o poznání lépe. Skutečně nechápu, proč si vy všichni, co jim přejete současnou situaci, nezaložíte web letthemrotinprison.org a tam se nevěnujete společné masturbaci nad tím, že dva český kluci sedí ve vězení. Zkus se někdy zamyslet nad tim, kdyby dva tvoji přátelé byli někde bez podložených důkazů drženi dva měsíce, jestli bys taky jenom seděl doma a bručel "patří jim to, kreténum". Pro spoustu těch, co demostrovali, jsou ti dva také přáteli. A dle jejich dopisu domů lze soudit, že když nic jiného, tak prosté vyjádření podpory a toho, že se na ně nezapomnělo a že pro ně jsou jejich blízcí ochotní v zimě pár hodin někde demonstrovat, pro ně znamená hodně. Nemusím být ovce, žádnou hru ze série Arma jsem dokonce nikdy nehrál, jen starý Flashpoint, ale na tohle stačí trocha elementární empatie.
  • Mother_of_god
    Nejde mi len do hlavy jedna vec. To ich obvinenie zo "špionáže" je podľa mňa nepodložené. Vojenské objekty sa nachádzajú na CIVILNOM letisku, kde si ich ktokoľvek môže prezrieť, odfotiť alebo náhodne zachytiť kamerou. Jednoducho je to proti zdravému rozumu a celé toto ich držanie je podľa mňa protiprávne a nepodložené aj keby to boli originál vojaci alebo len civilisti.

    Skôr ma napadá že im vadil ten fakt, že armu využíva aj Americká strana.

    Dúfajme že ich pustia čoskoro a vysúdia od nich posledné euro čo im zostalo v ich už takto poloprázdnom trezore... *16*
    • to vis je super byt v eu, nato a osn .) to se hned takove veci resi prece lepe. a turisti nemusi pro absurdni obvineni travit rok v zahranicnim vezeni pri cekani na soud. Oh sakra jako bych nic nerek
  • Uvědomuju si, že můžu být označen za kverulanta a jsem ochoten přijmout značný počet palců dolů. Píšu to jen proto, že Games je pro mě jediný profesionální český web o hrách, jediné místo, kde je žurnalista pořád ještě žurnalistou a umí spáchat literární útvar zvaný recenze, jinde by mi to za tu námahu nestálo.

    Tak já jen že "Česká Televize" se píše "Česká televize" a podobně píšeme "Český rozhlas". Naopak Řecko píšeme s velkým Ř, jakkoliv nám někteří občané kolébky demokracie dělají ošklivé věci (poslení řádek před fotkou). Samozřejmě -- to beru jen jako překlep.

    Za článek jako takový ovšem dík, každá trocha je dobrá, nesmí to zapadnout.
    • smejki
      1) věcné kritiky není nikdy dost
      2) opilé korektorky jsou zlo!
    • ucho
      mno zapomněl jsi upozornit na zásadnější věc:
      "Transparenty se pro jistotu vystavovali na odiv i pánu Bohu" ;)
  • Vidim ze tuna je to sama ovca. Oni si fotili vojenske objekty to ze je spion alebo nie je jedno porusili zakon tak nech pykaju nehovoriac ze su to tvorcovia vojenskej simulacie tak podla mna vedeli ze sa to nesmie..Teraz akoze si pojdem fotit vojensku zakladnu a ked ma zoberu poviem ze si doma robim dioramu tak ma nechajte ist lol:D
    • Caincz
      Milý slováku. Než se pustíš do řešení české zahraniční politiky, vyřeš prosím záležitosti té vaší, např. Rytmuse, který neustále terorizuje svobodné občany i naší krásné země, neustálý tok cikánů od vás k nám, nebo evidentní nedostatek kvalitních slovenských webů o hrách, který kulminuje v zamořování Games.cz nekvalitními názory tvými a tobě podobných. Děkuji.
      • Cau, toto od teba nebolo vobec pekne... a hned vysvetlim preco:
        1) Rytmus terorizuje aj Slovensko, je to medzinarodny terorizmus, tazko sa proti tomu bojuje... trpime rovnako, jeho kamarat Ego aktualne dostal od mamicky darcek - funkciu clena dozornej rady v nemocnici v Piestanoch... je nam do placu uz aj tak, netreba nam v tom vyhadzovat na oci... *5*
        2) Ciganov si vymiename ako karticky hokejistov vzajomne...
        3) nekvalitne nazory slovakov na ceskych weboch a cechov na slovenskych weboch su tak 1:1
        4) celkovo, sme v prdeli aj my aj vy, ked sa na to pozeram politicky a perspektivne....ostavaju nam len tie hry, tak treba vyvojarov podporit *14*
        5) Horke leto, Polda, 7 dni 7 noci, Ramonovo kouzlom Spellcross.... at zije mir *1*
      • hlavne ze cz nazory su najkvalitnejsie v europe! sa zobud dakujem
  • v clanku je spatny odkaz na primu
  • No alespoň pak nemůžou tvrdit že nic nevěděli když je při natáčení vojenských objektů pro ARMU 4 zatknou v KLDR. Ono platí co vždycky říkám: dvakrát měř a jednou řež a tady kluci očividně šli prvně řezat. Já však věřím že po vyřešní tohoto problému naleznou obě strany vzájemnou úctu a pokoru.
    • Možná naivně mysleli, že jedou do civilizované země, která je členem NATO a EU (tedy v podstatě náš spojenec), kde by se k nim měli chovat jinak a ne jako v nějakém rozvojovém státě Afriky. *3*

      Ví se, pro koho ti dva dělali špiony? Že by pro Turky? Naše spojence, členy NATO? *7*
      • Ti doporucim jit si fotit vojesky zakladny do nemecka, za par let nam budes moc referovat jak k tobe byli mily....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit