Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mart9
    Počkám na potvrzení, jestli je to pravda, a byla by to poslední informace o novém Xboxu, která by mě zajímala. Nehodlam hrát multiplayer, nehodlam s nikým sdílet své výsledky či snad někde lézt po nějakých trapných sociálních sítích, tak nevim, k čemu bych měl být vydírán nutností být online, když si chci jen dobře zahrát.
    • Bohuzel tohle je opravdu dovodoba debilita. Mit vse se vsim synchonizovano, aby na soc siti kazdy vedel ze jdu zrovna na WC a za par let z nas vsech budou jen plne monitorovatelne jednotky diky tomuhle trendu a sami uz si na to WC ani nedojdem. Problem je ze spousta lidi tento zpusobm stale vice uprednostune, na priblblej FB a podobne si davaji komplet fotky sveho bytu, majetku, info kdy zrovna ojizdi na dovolenou a neuvedomuji si ze je to proste spatne. Masova demence.
    • Whoossain
      Moje řeč. Dost na tom, že řada her je po instalaci defaultně v "koop módu" a během hry se k člověku připojí nějakej jouda aniž bgy o něj někdo stál (to se mi stalo např. u Dead Island). Ať jdou s těmahle sociálníma nesmyslama do háje, řadu her (např. Dead Space) to vyloženě kazí...
      • Souhlas, jen stim ze zrovna u Dead Island sis to mohl pekne nastavit, jestli hrat sam, nebo nechat hru otevrenou aby se mohl nekdo pripojit.
        • Whoossain
          Jestli si to ale pmatuju správně, tak po instalaci byla hra nastavená právě jako kooperační a na klasickej singl se to musole upravit dodatečně. Na druhou stranu ruku do ohně za to nedám, je to už nějakej pátek, co jsem to instaloval a nastavoval...
          • Je to mozne, ja totiz pri prvni spusteni hry vzdy lezu do Options a vse(grafiku,zvuk, klavesy atd) si nastavim podle sebe a az pak hraju. Ale chtel sem tim rict, ze tam byla ta volba hrat sam a nemelo to zadny vliv na hru. Narozdil prave od zminovaneho DS3 kde muzes hrat sam, ale nezahrajes si urcite mise(vyzaduje coop).
  • za chvíli budu muset být online i na to, abych si doma na záchodě spláchnul, a ještě mi to vyfocený výsledek minikamerkou v míse nabídne k napostování na facebook... viva la progress
    • Budou za to achievy, budes moct postovat na fb progress v sraní *2* a porovnávat s přátelama, případně být pozván na coop ci duel
      • a co teprve free-to-play scatmatche v 32-64 lidech, to by byla mela... věřím tomu, že EA by se toho chytlo...
        • Kdyby to provozovala EA tak je hajzlpapír DLC.. Ikdyz...papír by byl DLC u Ubisoftu, u EA by byl záchod dlc
          • hlavně ty možnosti customizace, nový skiny prkýnka, držáku na papír, kartáč na mísu z koňských žíní (chtěl jsem napsat běžněji používaný výraz, ale pro games.cz je to zakázané slovo *1* ) a za příplatek vícevrstvý papír s kytičkama a fialkovou vůní...
  • Black_Hand
    jasne, vsechno je dnes online, ja bych navrhoval, aby vysavace nefungovaly, kdyz nejsou pripojeny k internetu. stejne jako elektrina, je to klicove pro funkci vysavace a nemuzeme autorum vycitat, ze z vysavani chteji delat kooperativni zazitek.
    • Co vysavače... ale hlavně záchody! Ty by všechny měli být online a závislé na internetu! Když už se teda dneska musí všechno "propojovat". Tohle je něco, co nás spojuje všechny zároveň...!
      • Black_Hand
        kooperativni zachodova aktivita!
  • smajdal
    Říkejte si co chcete, ale tohle už není normální. Za tím bude něco víc než trapné vnucování obchodního modelu, který nikdo nepotřebuje. Ilumináti nebo NWO nejspíš potřebuje zvýšit monitoring občanů, jinak to nevidím.
    • Nebo upíři,obvzláště u lidí kteří jsou v teamu Jacob jako já!
  • "Motivace Microsoftu pro vyžadování připojení je jasná. Vedle monitoringu konzolí je to hlavně snaha vymýtit trh s hrami z druhé ruky, který je trnem v oku všech vydavatelů už dlouhá léta."

    No spíš bych řekl, že chtějí vymýtit přebujelé pirátství, protože Xboxí torrenty počtem stažení několikanásobně předčí PC hry *7*
    • Ale je zajimave ze o piratstvi na konzolach se nemluvi! Jakmile ma nejaka hra spatne prodeje(a ted nemluvim o Square Enix-kterym se zda 4M malo) tak se to toci jen okolo PC.
      • Veskoslav
        No hádej, který torrent byl loni nejstahovanější na PirateBay? Halo 4:-D
        • Rhulad
          To je blbost brát hru jen na xbox. Reálné staty ti hodí jen multiplatformová hra a tam vede pc. Navíc to nesmíš brát jen čísla z torrentu, velké číslo obsahuje i warez a tam pc dominuje. Osobně si myslím, že Bioshock FLT v pohodě ty čísla Halo 4 překoná .)
        • Mě to vůbec nepřekvapuje, na Xboxu se pirátí jako blázen, ale konzolisti budou zapírat *1*
          • Na Xbox se pirati stejne jak na pc, to ti prece nikdo nebere, to je fakt
            • No ja mel jednou zajimavej zazitek v Electro Worldu, vybiral jsem si nejakou Ps3 hru na vikend a prisel ke me zamestnanec a jestli chci poradit, tak rikam ze ne ze hledam jen neco na vikend. Tak pan chvilku premyslel a rekl: "Proc to nestahujete? To se taky da na Playstation ne? Ja cetl ze uz ho hacknuli." Tak to mi rekni co si myslet. Nekoho proste ani nenapadne ze to je porad kradez, kdyz mi to prodejce radí v obchodě (mimochodem v Electro worldu cas od casu prodavaj neskutecne pod cenou, vypada t ospis ze se jim prohodily ceny, doporucuju tam obcas mrknout pokud bydlite pobliz )
            • Je fakt, že na PS3 je míra pirátsví opravdu menší, to je pravda.
      • Rhulad
        Několikanásobně předči pc? Mno nevím nevím, co jsem koukal na zátoku, tak tam Bioshock měl jednu dobu kolem 50000 leechů. V tuto dobu má Bioshock 10000 leechů a první xbox release 200 leechů :D -- takže mě laskavě řekni, kde bereš ty statistiky?
        • Viz Halo 4 níže *6*
      • Jistě, ono je to totiž naopak. Většina PC her má online DRM nebo Steamworks, čili bez netu je není možné spustit (navíc se párují s jediným účtem), takže jsou prodeje na PC celkem vysoké. Vidět to ale není, protože skoro 3/4 prodejů je digitálních, které se nikde nepočítají. Na konzolích se (hlavně v Evropě) pirátí o sto péro, jenže statistiky pak zkreslují Američané, kteří si hry opravdu poctivě kupují za plnou cenu. Navíc na konzolích se hry i často půjčují, což je u PC také nemožné. Proto mě vždycky hrozně pobaví vývojáři kvůli piráství nebo různé flame wary konzolistů *1*
        • Jenze my se nebavime o nejakych statistikach a grafech ale o faktech ze spolecnosti proste od pc hracu dostavaj mnohem min penez a do toho samozrejme pocitaj i digitalni distribuci. Nevim proc musi kazdy druhej pc hrac piratit, vzdyt novinky se v 90% pripadu daji den po vydani koupit za 5-7 stovek na steam pres ruzne prodejce to je pakatel v porovnani s tim ze dam za kazdou hru tak 13 stovek
          • Veskoslav
            Novinky AAA her stojí vždy na Steamu minimálně 49,99 a o Originu raději nemluvit.
            • hotwire999
              takisto blizzard predava svoje produkty online drahsie nez su krabicovky v obchodoch
            • Origin je humus sam o sobe, ten vubec nebrat v uvahu
            • Whoossain
              Konkrétně třeba Origin má většinu titulů dražších, než řada kamennejch obchodů. Vim, že třeba předobjednávka BF3 vycházela na Originu cca o 100,- dráž, než předobjednávka krabicový verze u CZC (a to CZC není nejlevnějším obchodem zvlášť v oblasti SW). Ostatně podobný je to i u předobjednání BF4...
            • U jakych her je drazsi digitalni distribuce? TO musi byt nejakej Third party obchod ne? Ale napriklas online obchod v PSku ma naprosto nehorazny ceny digitalnich her. Nejdrive ma u nas pro Euro konstantni kurz 27kč/E a jeste tak o 10E drazsi nez v obchodech, AC3 za 16 stovek... Ale tam se zase jedna o to ze se to da aktivovat na dvou konzolích.
            • Whoossain
              Mě nejde do hlavy jedna věc - proč je mnohdy digitální distribuce dražší, než prodej fyzických médií. Logika jasně říká, že u digitální distribuce musí dojít k úspoře minimálně na výrobě samotnýho média, bookletu, obalu. Dál pak na distribuci, přepravě, maržích u jednotlivých subjektů který se podílejí na cestě média od vydavatele ke konečnýmu zákazníkovi...
            • Veskoslav
              Osobně když už si kupuji novou hru, tak si kupuji krabičku s médiem. Klidně za 900 stovek, ale klíče nechci, to už počkám, až ta hra bude na Steamu:)
            • Ale obchod jako *censored* nabizi AAA tituly i den pred vydanim za 6 stovek (AC3,Hitman,Max 3 atd...) A jsou to overene obchody (hint: K4Y)
      • Tak na PSko pirati neuveritelne maly mnozstvi "hracu", skoro az zanedbatelne, pokud slovo zanedbatelne u piratstvi existuje. A prodeje u multiplatformnich her jsou proste vetsi na konzole, s tim nikdo nic neudela. A neni to tak ze se o piratstvi na konzolich nemluvi, jen nepirati ani zdaleka tolik lidi co na pc. Nedavno jsem kamaradovi doporucil hru The Walking Dead (kamarad co napoled hral hru asi pred 10 lety) a on si to stahnul z Ulozta a pak se ptal kde to na Steamu aktivuje, kdyz jsem mu vysvetlil ze to ukradl a ze na Steam se to musi koupit, byl z toho celej vykulenej, vubec ho nenapadlo ze se takle hry kupujou a ze je kazdej nestahuje...smutny ale i takle nekdo uvazuje *13* *13*
        • Whoossain
          Hlavní problém je v cenový politice vydavatelů her. Dávat 50-70€ za hru je zkrátka úlet. Zvlášť v době, kdy ekonomika jako celek stagnuje nebo dochází k propadům. Stejně na tom jsou i reálný mzdy a volný finanční prostředky potenciálních zákazníků. Řada lidí, než by investovala 70€ do hry, což je pouze zábava, tuhle částku raději utratí za něco, co má trvalejší hodnotu nebo si peníze uloží. Kdyby byla cena hry poloviční, tak by o koupi uvažovalo (a reálně ji i koupilo) mnohem větší množství lidí. Stejná situace je i s kinama a řadou dalších volnočasovejch aktivit...
          • SnakePlisken
            Ceny her naopak klesají. Dnes dáš za novinkovou áčkovou hru 1000 - 1300 Kč. Před deseti, patnácti lety to bylo tak 1900 - 2200 Kč. Když si připočteš inflaci, tak ti už asi musí dojít, že dnes jsou hry za pakatel. A to ani nemluvím o různých akcích, kdy klidně seženeš právě vycházející hru za 8 stovek nebo si můžeš koupit jen elektronickou kopii, která tě taky vychází méně.
            Takže cena her není problém, problémem jsou lidi, kteří raději ukradnou hru, která na Android stojí 10 Kč, než aby zaplatili!!!
            Přece na co bych za to platil, když si to můžu stáhnout, že?
          • Heh? A co ještě sis přinesl z výletu z roku 1999? *1*
            70 éček jsi dal prosím tě za jakou hru? Nebyly dvě? Nebo měly obal ze zlata? I na konzolích dnes tolik nic nestojí, a když si počkáš dva měsíce po vydání, tak ani tu tvoji polovinu, natož na PC, kde "se krade nejvíc" (50 EUR jen za nejžhavější novinky, 60 za COD). A už s těmi cenovými argumenty fakt táhněte někam. Proč se kruci krade na iPhone, kde to stojí dolar? Nebo na Androidu, kde taky? Jako že kdyby to stálo půl dolaru, tak už by si to teda jako lidi kupovali??
            • Whoossain
              BF4 např. Jinak jasně uvádím na začátku příspěvku rozmezí 50-70€. Jinak cena je pochopitelně tim hlavnim, co určuje, jak moc se daná věc bude prodávat (kromě kvality samotnýho nabízenýho produktu pochopitelně). Proto je tahle argumentace opodstatněná. Druhá věc je, že verze zdarma jsou prostě dostupný a je přirozený, že pokud na něčem člověk může ušetřit, tak toho řada lidí využije. Druhou stranou mince pak jsou problémy spojený s pořizovánim originálních her. To jsou samý registrace, hesla, kódy, potvrzování, maily. Nuda, nuda, šeď, šeď, jak by řekl klasik. Za sebe můžu říct, že kvůli debilním region lockům třeba Dishonored hraju ve warez verzi i když mám koupenej originál. GMG totiž prodával pro ČR EU verzi, která neobsahuje češtinu. Steam pro ČR prodává verzi pro střední Evropu, která češtinu obsahuje. Žádnej způsob, jak dopravit češtinu do EU verze, jsem neobjevil a louskat Dishonorovskou divnoangličtinu fakt nebudu.
          • No prave, ceny her jsou kolikrat vysmech v porovnani s tim co nabizi. Ale o tom mluvim níže...když si člověk týden od vydání počká tak na PC pořídí za 5-6 stovek na Steam cokoliv (ne Origin hry) a na konzole se vyplati tyden pockat, koupit od nejakeho prekupnika na AUkru za 8-9 stovek novou hru a kdyz se nelibi je moznost prodat, takze tohle je osemetny tema-cena her.
  • KIMCID
    krabičkáře nepotěší,pcčkáře škodlibě zahřeje u srdce
    • Tohle elitářství je už je děsně ohraný,hraju primárně na pc,ale i x box si pustím jednou za pár dní,co to ze mě dělá? *6*
      • d*vku! *1*
      • Asi normálního člověka. Ale pšššt nikomu to neříkej tady prostě existují jen dvě skupiny a hotovo.
    • mna to pekne zahrialo :P :D
    • ani ne, já bych byl radši kdyby xbox vyšel s velkým odstupem od ps4 a započal by závod o výkonější konzoli :) pak by jeden z nich mohl přinést cpu upgrade sloty jak se před dlouhým časem spekulovalo
    • pcčkáři by hlavně zasloužili obojek na krk, aby nekradli a nepirátili
      • Můžeš mi vysvětli tedy tvoji logiku a to v tom, proč to tedy aplikují na konzole, když konzolisti jsou v pirátění her sněhobíle čistí?
      • jiste xboxari nepirati :D to jenom pcckari !!! :D
        • TheGGG
          Největší čorky byli, jsou a budou PCčkáři. Na PS3 se nepirátí vůbec to je jasné SONY fanoušci jsou elita. Na xboxu se sem tam upirátí nějaká hra, ale většinou jen proto že dotyčný člověk nemá peníze na nákup (hru si pak v 99% koupí a někdy i dvakrát) a pak je tu PC, žumpa plná čorek a zlodějů co si dávají pirátský stránky i do sví poštovní adresy. Jednoznačné průzkumy odhalili že pirátí až 120% všech PCčkářů.
          Zde graf http://www.nipnote.com/blog/wp-content/uploads/2010/03/graph-point-clip-art.jpg
        • Na Sony nekradu a mam lepší pocit *1* Další bod SOny
      • Říká majitel Xboxu a Halo4 hrál měsíc před vydaním.*1* *1*
        • TheGGG
          Cože, já si Halo 4 poctivě koupil stejně jako všechny ostatní hry co mám.
        • Jedna jejich hra VS sto vašich. Jo, vidim ten argument *2* *2*
          • Ja myslel hry ktere uniknou takle dlouho pred vydanim
            • Já tě musel nepochybně hodně urazit, když píšeš tak ukřivděně :)
            • Ja nic nezakecavam prece, nemam to zaporebi kdyz neargumentujete jen minuskujete a urazite
            • to uz nezakecas.. na xbox uz se nektere tituly kradou vic nez na pc.. (mozna to je i tou exclusivitou) hehe
          • Prakticky všechny hry na Xbox utečou před vydáním prosimtě tak co tu něco meleš o 5ti hrách ročne..A to přirovnání..dejme tomu, ale co takové PS2 že...
          • Gear of war to samé pokud se nepletu atd... *1*
            • Veskoslav
              5 her ročně? Neznám hru, co by by byla na Xbox a nebyla by na torrentech:) Všechny jsou.
            • Stejne, pokud na XBox utece 5 her rocne tak to je nic v porovnani k unikum na pc roky a roky zpet. Stejne nerozumim proc se tak pc hráči versus konzolisti musime porad hadat, jsme porad hraci a mame stejny zájmy ale vzdy se z nejakyho tabora najde nejakej jeliman kterej to vse rozpouta
  • Tak bez neustaleho online pripojeni by bylo kinect sledovaci zarizeni vasich obyvaku ms na nic, takhle ma zaruceno ze bude mit o vsech hracich prehled! Bude moct bojovat nejen proti bazarovemu "okradani", ale take zajisti ze kdyz si u vas doma bude chtit zahrat kamarad tak bez platne a zaplacene licence si nezahraje, hezky kazdy hrac si bude muset koupit hru!! Ze neverite pockejte driv lidi taky ani nenapadlo, ze kdyz si koupi hru tu uz pak nebudou moct dat/pujcit kamaradovi at si ji zahraje u nej doma... *1*
  • MS nebude tratit na pre-owned, ale bude naopak mnohem více tratit na tom, že lidi nebudou mít prachy na další hry, když ty předchozí nebudou moci prodat.
  • God-of-War
    Jestli se to fakt potvrdi, tak si kopou vlastni hrob..
  • Kdo bude met zajem o nejakou next-gen konzoli tak nebude met tezky vyber, bude to bud PS4 nebo PS4 *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit