Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • NAREZ!!!!

    Hru jsem zkousel v demu vicemene z nudy potom co jsem si ji vsiml na homepage GOGu a po cca 2 hodinach jsem bel dost zaskocenej. Puvodne me totiz na hre zajimalo hlavne to ze jde o tahovku z postapo a ze ma hexovou mapu.
    Uz v demu jsem si ale rikal ze to vypada na pocin roku, protoze obsah hry a hlavne tahove, textove kontextove souboje me dost zaujaly.

    Po nakupu plne verze za plnou palbu na steamu jsem zazil neco na co si nepamatuju vic nez 10let od prvniho falloutu - JA HRAL 6dni v kuse +-16h za den! *14*

    Nebudu to natahovat, rozhodne ignorujte prvni dojem z obrazku, protoze je totalne irelevantni a pokud jste ze stary skoly ala fallout1+2, neni o cem - zkuste demo!
    Zadna recenze ani nic jineho Vam neda ani zlomek toho co s hrou zazijete pokud ji date sanci.
    • A do práce za tebe chodil kdo? A nebo fungoval Mamahote? *11* *11* *11* *11* *11* *11* *11* *11* *11* *11* *11* *11* *11* *11* *11* *11* *11* *11*
    • alladjex
      Diky za info. Je strasna pakarna, ze 90% lidi tu jen urazi ostatni misto toho, aby napsala neco prinosnejo jako ty. Kdyby lidi psali postrehy a nazory nez ... to co se tu porad objevuje, meli by diskuze nejaky prinos. Diky tedy ze aspon nekdo obcas napise neco, co stoji za to precist.
    • Dogkiller
      Jsem rád, že sis to tak pěkně užil a přeju ti to. Ovšem pokud by to byl opravdu takový nářez jak říkáš, tak by hra nedostala pouhých 8 bodů (což ve zdejší pokřivené bodové stupnici značí pouze lepší nadprůměr), ale měla by plných 10/10 (obzvláště na zdejším webu, který zbožňuje nezávislé hry se škaredou grafikou). Touto dedukcí jsem došel k jasnému závěru, že dle mé přísné ale spravedlivé hodnotící stupnice by hra nedostala více než 3/10, a tedy si ji v žádném případě nekoupím.
  • Nejsem proti pixelované DOSovské/Staro-konzolové grafice, ale alespoň to UI a menu by nemuselo vypadat jako by ho po večerech hned co si udělá úkoly do školy vytvářel sedmiletý Pepíček v malovaní.
  • Prosim zakazte mi nekdo nejak chodit sem do diskuzi... dejte mi ban nebo neco takovyho. Ja se neudrzim a prectu si to tady a je mi uplne do place z toho jaky dementy dneska pustej k internetu.
    • alladjex
      sem na tom uplne stejne ;(
      pred casem sem kvuli tomu prestal cist games ... ale zas sem se vratil, pac clanky se mi libi
      v diskuzi obcas nekdo napise neco zajimaveho jako Razor vyse ... takze to nevydrzim se nekouknout ;(
      vetsinou je mi pak z toho ale blivno
    • Dogkiller
      Mně je blbě z lidí jako ty, co nedokáží přijmout jiný názor a uráží ostatní diskutéry. S takovou by ti ten ban opravdu patřil!
      • Pokud si z jeho " jaky dementy dneska pustej k internetu" usoudil, že uráží tebe, něco na tom asi bude, nemyslíš ? Potrefená husa se vždycky ozve.. *3*
      • Pardon, to měl být reakce na Drasťu.
      • Lidi jako ty nemají názory, jenom blitky. A když se o neco jako nazor pokousis, je to jen papouskovani cizich nazoru *7*
  • No hral som Long Dark a je to pekná blbosť. Sedíte v miestnosti s drevenými bedničkami a zamrznete , lebo nemôžete v hre rozlámať debničku a urobiť si oheň v peci , ktorá je v miestnosti a pritom máte zápalky. Alebo zomriete od smädu ,pretože si nemôžete nad ohňom roztopiť sneh a vypiť ho. Takže väčšina týchto tkzv. Survival je krajne nefér a s realitou a schopnosťou prežiť má málo spoločného. Predpokladám , že toto nebude o nič lepšie. Aspoň podľa prvých reakcíí.
    • bud si nehral posledni build, nebo nepochopil mechanismy a Neo Scavenger je ve svym zanru klenot
  • Pokud je retro tak super, tak proč nejezdíme v trabantech, nekoukáme na černobílé televize a nehrajeme na mikropočítačích Maťo?
    • No jo pane sofisto *12*
    • tohle neni retro ale aktualni kousek
    • Já v trabantu jezdim. A můžu zodpovědně prohlásit, že co se zábavnosti týče, strčí většinu moderních rodinnejch aut hravě do kapsy.
    • jestli máš dojem, že něco tak rozdílného jako technologie a umění se řídí stejnými zákonitostmi, znamená to taky, že vážíš pravítkem a nehty si stříháš autogenem?
      • Chápu tě dobře, že stříhání nehtů je umění a autogen technologie?
        • nechápeš evidentně vůbec nic :-*
    • to retro asi vznika proto že programatori neumeji najit schopne grafiky pro indie vyvoj a tak jsou na grafiku sami i kdyz neumeji kreslit nevadi protože to stači označit jako retro
      • A i kdyby na to byli programátoři sami, ty jim snad budeš zakazovat vymýšlet nové věci a něco vytvářet jenom proto, že někdo řekl, že grafika nejdůležitější? Jsou snad knížky retro? Nejsou. A to nemusí být nějak výtvarně "vymakané", nemusíš mít tuny výtvarníků kvůli ilustracím. Stačí ti jen autor, nápad a fantasie čtenářů, která očividně podle prodejnosti knih existuje. I když ty si možná ještě nedospěl do stádia si něco představovat, proto bych ti doporučil obrázkový slovník, aby si alespoň trochu rozšířil svůj rozhled *3*
      • Ono naopak vytvorit neco libiveho je velice jednoduche. Mozek se prirozene snazi samocine delat co ho uspokojuje. Oble krivky, geometricke tvary, pestre barvy. To ruka jede sama. Vsak se podiv co speedartystu a designeru vsude je. Za par minut az sexy vykres. Takovy bleps umi kdekdo. Umeni je vystoupit z tohoto endorfinoveho opojeni a poradne zamakat. Tak se vytvori neco hodnotneho. Stejne potom prijde nejaky pepicek a rekne ze si da radsi vodu s cukrem nechapajic proc by to pivo nekdo pil kdyz je tak hnusne a hořké. Vsak on jednou dospeje. mozna
      • tuhle hru udelal celou jeden clovek
      • Jako retro to oznacujete jen vy, tohle neni retro. Pro vas je retro vsechno, co ma starsi grafiku nez cryengine. Jste jen bez fantazie a musite mit vsechno naservirovany, to je vse. Kdyz vas to nezajima, tak tu nebrecte a jdete zpatky na AC.
      • Normalne by takova hra mela tak max hodnoceni 5. Ale kdys to oznaci jako RETRO lup a je tam hned 8+.
        • Dokaz to, ty kecko.
    • Protoze retro neni nic pro mainstream.
    • Argumentum ad populum.
      • Ano, ty mně můžeš taky... Kdybych věděl jak inteligentně si budu připadat, tak bych vyzvracel také nějakou latinskou frázi...
      • MickeyMutant
        Spíš straw man a každopádně non sequitur.
        • Máš samozřejmě pravdu *4* .
  • Ja viem, že to tak nevyzerá, ale hra je fakt super. Veľmi chytľavá. Možno je to tým, lebo je veľmi ťažká a dosť frustrujúca.
    Ale napriek tomu, že je to dosť sparťanské, tak všetko funguje ako má a objavovanie sveta + snaha v ňom prežiť vie veľmi zabaviť. Kúpil som to v Humble Bundle asi za 3 doláre a bola to vynikajúca kúpa
  • jindra.veliky
    4K rozliseni a 60fps?
  • Draken69CZ
    Já už jen čekám kdy nám začnou servírovat hry v excelu.
    • Ovšem pozor, už tady bylo "CS" v real-time textové podobě :D (zapomněl jsem název, znalci jistě pomůžou) *1* *1*
    • EVE Online uz zacal =D

      (a jo, EVE jsem hral asi dva roky)
    • To by ta hra dostala asi 10/10
    • Pethulla
      když si vzpomenu na některé starší 4X vesmírné strategie, tak si říkám: zlatý excel
    • Klauni stale nepochopili, co znamena indie hra, a ze kdyby tu nebylo tohle, nebude tu misto toho nic, protoze AAA her proste uz tolik neni.
    • Tak to bude konečně změna po těch konzoloidních ždímačkách co vycházejí.
      • Keyz
        Navíc když klikneš na obrázek tak to napíše chybu.
        Ochrana proti zeblití
  • Chim
    Nějako nefunguje galerka *9*
    • blixa
      Už to běží, díky za upozornění.
      • Chim
        I já děkovat *3*
    • o nic si neprisel

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit