Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dogkiller
    Ubisoftu vděčíme za pecky jako Far Cry, Splinter Cell, Assassins Creed, Watch Dogs, Rayman, Call of Juarez, Prince of Persia, Rainbow Six a další a další... Málokterá firma je takto aktivní ve vydávání kvalitních počítačových her. A přesto se téměř na každé diskuzi najde kokůtek, který ma potřebu si do Ubisoftu kopnout, aby si připadal "cool" a "in". Že ano, species? To je snad nějaká blbá nová móda toto... *7*
    • Kozy
      Proč ne, když jsou to vesměs nudný hry který jsou dělaný podle jedný šablony.
      • Kickstarter je jednoducha pyramidova hra...neuspesny mastodont zbastli za par tisic nejaky vymysleny trailer so zabermi, ktore neexistuju v reale, naslubuje hory dole ako v teleshoppingu a podoji par tisic PC blbounov co maju radi vzruso a kupuju i hogo boss vonavky ma autobusovych staniciach
      • Ristoro
        Já ti nevím, ze všech jmenovaných mě nechytl jen Watch Dogs a napoprvé ani Far Cry, jinak to byly všechno docela pecky.
        • Kozy
          Měl jsem to upřesnit, to co Ubisoft přímo vytváří stojí za prd, snad kromě Raymana co mě teď napadá. Jako publisher tam má pár dobrejch her.
  • Dogkiller
    "Kickstarter v případě neúspěchu tvůrce žalovat nemůže a nebude, ale zároveň v tomto ohledu nebude tvůrce chránit. "

    Který hráč se bude soudit o těch pár darovaných dolarů, pokud mu nevydají hru? Otázkou je, zdali je něco takového vůbec žalovatelné. Pokud s tím něco neudělá sám Kickstarter, tak žaloba se podá státu, jenže stát na to určitě nemá žádné páky. Kickstarter se prostě jen distancoval od podvodů a nevyřešilo se vůbec nic, stačí pár výmluv a peníze se vracet nebudou, takže podvodníkům se bude dařit i nadále.
  • "Vyplívá". Nechtělo se mi věřit, že by vás na to Word neupozornil, ale teď jsem to zkusil a vážně to z nějakého důvodu nesvítí.
  • flash789
    Normalne uvazujici clovek tohle vedel uz od zacatku co moda kick zacala, ze tam bude dost lidi co slib nedodrzi a pak se zdejchnou a budou delat jakoby nic. je dobře ze to zacina docházet vetsine, protože jak vidno moc to nikam nevede tohle hracske samofinancovani. Par solidních her ještě asi vznikne a pak sbohem a satecek.
    • C-BEAM
      existuje biznis model ktorý je imúnny voči podvodom ? nie a preto nerozumiem názorom ľudí ktorí sa vyslovene tešia z problémov KS a prajú crowdfundingu neúspech. Uvedomte si, že crowdfunding je len v začiatkoch a to najlepšie má ešte len pred sebou. Mňa žiaden z projektov ktoré som podporil vyslovene nesklamal a budem v tom rozhodne pokračovať.
      • flash789
        nemam rad nepruhledne samofinancovani čehokoliv. Kick by byl v pohode kdyby od samého zacatku mel jasne dana a pruhledna pravidla. nemam to rad od te doby co jsem prispel na nejaky výzkum nemoci pro deti a asi za rok jsem se docetl ze cele to konto jeho sef rozkradl a zmizel buhvi kam:)
        A ohledne her mi nejvic vadi to ze z herního prumyslu se zacina stavat bordel, skladka nedodelanych her, zmatek a každý si dela co chce. Kdysi v tom byl poradek, někdo delal hru, drzel hubu, dokoncil ji a ja sel a koupil si ji. Dneska to jsou same PR kecy, kecy o dulezitosti hracu a komunity a ty skutecne dobre hry by clovek spocital na prstech jedne ruky. Z jedne strany za to muzou velke spolecnosti, a zdruhe male projekty který kopiruji jeden druhy s cilem vidiny milionovych prodeju a presunuti se do segmentu velkych spolecnosti, jako to udelal Notch. všechno je to z velek casti divadylko pro naivni lidi. Systém někdo vyrobi hru, ja ji pak zaplatim..mi vyhovuje..samofinancovani není pro me.
  • Mato1987
    Hmm a čo s takými smradlavými klamármi akou je napr. prefíkaná feministická krásavica Anita Sarkisian?
  • Pravidla sú fajn. Ale uvidíme.

    Čo tu ľudia spomínali colonial marine. Tak to je ukážka toho ako nikdy neveriť reklame. Raz mi niekto povedal, že tá hra je skôr early acces.
  • zajimavy ze prispivat na bramborovy salaty nikomu nevadilo...
  • To to trvalo. Muselo byt x projektu na kterejch se nekdo nehorazne napakoval aby jim to doslo.
  • species
    Alespon clovek vi do ceho jde, ta sance ze projekt nevyjde je tam vzdycky.

    Spis bych se zameril na velikany jako Ubisoft se svym watchdogs nebo SEGA s colonial marines, to je naprosto na ferovku pripad klamave reklamy, ale ne, vsichni vemte vidle a s kickstarterem ke kulu! *7*
    • ucho
      stačí se při nakupování nechovat jako tupoun. každý snad ví, za co dává peníze.
      • species
        pridam do seznamu jeste Watchdogs, nebyt toho zleho a prumysl niciciho pirateni tak mam doma collectorku....
        • ucho
          jediný průšvich watch dogs je ten, že nevypadá tak, jak slibovali (ukazovali) v prezentacích. v konečném důsledku ta hra ale propadák není a není ani špatná, viz metascore. jen je teď snadný terč napadání. to samé je výše zmiňované colonial marines. plus tam je další problém nevyužitý potenciál silné značky. to je prostě něco, kvůli čemu hra utrpí. ale je to tragická či špatná hra? není... je to holt obyčejný průměr a promarněná šance udělat hit, což je něco, co hráči prostě neodpouští...
          • species
            Ano, ta hra neni spatna, je to celkem prumerna mestska akce. Jde spis o to ze to propagovali jako trhak, co ti na tom nedochazi porad?
            • ucho
              pokud bylo něco takového ukázáno a to video bylo označováno jako video finálního produktu a ne jak je zvykem, že se ještě nejedná o finální produkt a výsledek se pak může lišit, tak je to samozřejmě klamavá reklama. studia si však na tohle dávají vcelku slušný pozor.
              padly tu jako příklady watch dogs a colonial marines, přitom bych za největší rozdíl od prezentovaných videí zmínil spíš dark souls 2...
              jinak bych podotknul, že posuzovat úroveň grafiky podle videoprezentací před vydáním hry je hloupost. dokud hra nevyjde, nemá to prostě cenu. vezmi si například, jak byl prezentovaný na E3 Far Cry 3... http://youtu.be/AQXtRt4cBzI
            • species
              ja sem tak trosku cekal ze tohle napises, ale nechtelo se mi uz editovat muj puvodni post.

              Ano, kazda hra je propagovana ve svym nejlepsim svetle, ale je jen malo her kde bylo ve videich ukazano neco co ve finalni hre vubec nebylo at uz to byly graficky detaily nebo nejaka featura.
            • ucho
              každá hra je propagovaná jako trhák, to sis ještě nevšiml? asi ti uniká význam propagace. viděl jsi někdy reklamu na prací prášek?
      • Veskoslav
        Blbost. Prezentace CM vypadala perfektně. Od dynamických světel až po hratelnost. Finální produkt byla katastrofa. Mimochodem, předobjednávky atd. říká něco? A prosím, neříkej, že ty předobjednávky neděláš, kdo je dělá je tupoun atd. CM je jasným příkladem toho, že ne vždy víš za co dáváš peníze. To samé TW: Rome II, která vypadala před vydáním skvěle.
        • ucho
          Předobjednávání je o důvěře. Stále by si měl člověk uvědomovat, za co dává peníze. Pokud se pak někomu výsledek nelíbí a nadává na to, tak je opravdu tupoun... Něco v předobjednávce vzácně vezmu, ale v životě jsem nelitoval koupě něčeho, za co jsem dal peníze, protože vím, za co dávám peníze, a pokud to nevím, zohledním to do ceny, kterou za to platím...
          • species
            Dyt jo, vsichni sme tu tupouni pac nam leze na nervy ze spolecnosti propaguji neco co bylo specielne vytvorteno pro reklamni propagaci a nema s finalni hrou vubec nic spolecnyho.
            • ucho
              a ta jiná grafika ti bránila v přemýšlení? mně bylo od začátku jasné, že mě hackování všeho možného bavit tolik nebude a že dám přednost surovější akci po vzoru GTA. čímž neříkám, že se u watch dogs někdo nevyblbne a že to hrát nechci... celkem si tímhle mimochodem protiřečíš.
              a mimochodem přečti si pozorněji, co jsem psal. rozhodně jsem neoznačoval lidi, kteří si hry kupují v předprodeji, za tupouny. mimochodem jsem i zmiňoval, že výjimečně něco v předprodeji vezmu já sám. je zjevné, že máš problém s chápáním psaného textu. pak je jen otázka proč. buď na to nemáš mozkovou kapacitu a nebo ti hejt zatemnil vnímání reality.
            • species
              - ano, ale ja bych radsi premyslel o tom jestli me ta hra bude bavit nebo ne, takhle musim premyslet o tom jestli me chce jeji vydavatel ojebat nebo ne.

              - to je fact divny ze jsem to vztahl na sebe vid? Diskutujem tu o predobjednavkach a ty reknes ze ti co predobjednavaji jsou tupouni, koho si ted akonkretne myslel?
              To je jako bych rekl ze vsichni co maj v profilu typka z CSI maj maly pera a pak se divil ze ses nasranej.

              - jestli hodlas kopirovat moje prispevky a bez spetky inovace je obracet proti me tak jsme asi dodiskutovali ze?
            • ucho
              species, ty máš nějaký psyhický postižení? jestli jo, tak je to v pořádku, ale mohl bys nás na to upozornit... psal jsem jen, že se stačí při nákupu nechovat jako tupoun. to znamená, že stačí při nákupu přemýšlet. za tupouna jsem neoznačoval nikoho konkrétního. že to ty sám automaticky vztáhneš na sebe a označení tupoun přijmeš za vlastní, vypovídá samo o sobě...
            • species
              ucho ty mas nejaky psyhicky postizeni? jestli jo tak je to v poradku ale mohl bys nas na to upozornit....

              takze jeste jednou
              Muj puvodni post ani jeho reakce na nej rozhodne nebyl zadny brek, proste sem konstatoval svuj nazor.

              NACEZ si ty napsal ze sme vsichni tupouni pac prece vime za co davame penize, na to reagovalo par lidi vcetne me s duvody PROC v nekterych pripadek konzument nema sanci vedet za co dava penize predtim nez je moc pozde.

              Takze ted sme zase tupouni protoze brecime.......

              Zatim to tady asi vypada tak ze ty placnes nejakou blbost, lidi ti vysvetli proc je to blbost a ty zase prejdes nejakym uplne zcestnym argumentem nekam totalne jinam od puvodniho tematu.
            • ucho
              tupouni jste pro to, že brečíte na fóru kvůli něčemu, co jste si ani nekoupili, a nejste schopní napsat přímo tomu, kdo je za to zodpovědný. jsou to z vaší strany jen hospodský kecy...
    • SEGA nemůže za to, že Randy je prolhanej hajzlík.
      Vydat CM pak už museli, protože do toho nalili strašný prachy.

      Myslel jsem, že čtenáři games alespoň trochu vědí, kdo za co "může/zodpovídá" Asi ne.
      • sega ale neni jen Colonial marines ale taky rome total war 2
        • SEGA je publisher. Za kvalitu Rome Total War může vývojář, u nich si stěžuj. Nechceš mi tvrdit, že Ubisoft, Capcom vydávají jen dodělaný a perfektní hry?

          Pro publishera je důležitý hru vydat co nejdřív, protože jinak na tom tratí prachy, každej den vývoje stojí peníze. Pak jsou ovšem publisheři, kteří svým studiím kecají do vývoje (EA) a management je nutí hry vydávat co nejdřív. To dělá většina major vydavatelů, jistě i SEGA, ale v případě Colonial Marines je naprosto chápu, ten projekt po všech těch odkladech musel ven, aby zachránili alespoň nějakou investici.
          • To je kec. Vývojář dodává produkt. Pokud není Publisher spokojen vrátí ho k přepracování, následné sankce pro vývojáře nebo žaluje vývojáře za nedodržení smluv. On je ten kdo zodpovídá za finální produkt! Tyhle pseudokecy si nech pro někoho kdo věří že SEGA nemůže za tragický start TW: RII. A jestli jsi stejný anal"y"tik jako češtinář tak potěš koště.
            • čus, chybět nebudeš :D. Trotle.
            • species
              Tak se tu mejte hosi, jdu si hledat jinyho konicka pac mi to doporucil nejakej trotl v diskuzi na games
            • species: tvůj komentář jen ukazuje, jak málo toho vlastně víte a že jen plácáte.

              Bioware je jiná situace, protože Bioware je studio přímo vlastněný EA. Gearbox pracovalo na hře, kterou vydávala SEGA pod smlouvou, ale to tobě jako informovanému člověku (lol) jistě nemusím vysvětlovat.

              Pletete hrušky s jabkama. Špatně čtete ty články hoši, velmi špatně. Doporučuji najít si jiného koníčka, co vám půjde líp.
            • species
              @analitik - cece vsadim se ze podle tebe muze za uspechany DA2 a na rit konec ME3 zly bioware ze?

              Prece EA jako vydavatel nema absolutne zadne zavazky ke kvalite finalni hry....
            • Vydavatel nezodpovídá za finální produkt? Myslím že diskuze je zbytečná...
            • Analitik je pun na jednoho zdejšího čtenáře, co to slovíčko tak krásně napsal.

              Jinak se zbytkem tvých pseudokeců bohužel nemohu souhlasit, jelikož za finální produkt vydavatel nezodpovídá, jeho povinnosti jsou úplně jinde. Asi si o tom něco přečti, kde se nachází QA oddělení a tak.
          • jo mas pravdu ja jen ze u obou her ukazovali neco jineho nez clovek pak dostal na taliri Colonial Marines jsem zas tak moc nesledoval tak nevim jak to mezi nima bylo ale u Rome total war 2 bylo jasne videt ze ta hra neni hotova a jeste by tak 6 mesicu potrebovala
      • species
        Podle vseho to vypada ze za to muze Gearbox, ano.

        Nicmene vzhledem k problematickemu vyvoji nemuzu ani ja ani ty s jistotou rict kdo za to opravdu "muze".... proto jsem tam napsal publishera.
        • Já to vědět s jistotou můžu, protože jsem na rozdíl od tebe četl k případu všechny žaloby a "rumor", že Gearbox krade prachy z ostatních projektů na vývoj Borderlands je známá věc (doneslo se ke mně ze zdrojů z okolí Timegate), kterou se nikdo z GB ani nehodlá dementovat, protože je to prostě pravda.

          Zbývá počkat si na soud. A do tý doby bych být tebou radši nemlel pantem na adresu SEGy.
          • species
            Uvedomujes si co si prave rekl? Ty to vis jiste na zaklade nedoreseny zaloby a "rumoru"? To je blbost by definition.
  • BoB.2
    Ten kdo tohle vymyslel se řádsky napakoval.
    • Indie je tvrdej byznys, taky něco vymysli a když to bude dostatečně indie, budeš za vodou :)
      • BoB.2
        Jsem moc línej něco vymyslet.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit