Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ramstein: Nemam duvod brecet, umim si vydelat dost penez na kvalitni PC. *3*
    • Ty si můžeš maximálně říct tatínkovi, protože s tímhle dětinským chováním se nesnaž někoho přesvědčit, že je ti víc než 12 let.
      • Ne, je mi deset. A proto tady brecim ze nekdo pomlouva mou hracku. OH WAIT! *3*
        • Aspoň že si to přiznáš, to tě ctí. Dávám ti +.
  • Jak tak čtu příspěvky tak jak tu někdo opěvuje AMD a haní Nvidii tak jsou tyhle žabomyší války vcelku směšné. Teď Nvidie představila vcelku zajímavou kartu a za půl roku představí AMD zajímavější nebo alespoň srovnatelnou alternativu. Je to jen přirozený vývoj nic víc. *3*
    • Kdy naposled predstavila AMD neco zajimavyho? 5850? To uz je par let. *4*
      • Alucard
        já bych to vzal globálně, těch dobrých karet za poslední dobu vzniklo málo, přesně tři a to 8800GT, 5850 a 5870 - všechny tři grafiky za výbornou cenu, se skvělým výkonem a spotřebou a to hlavní, že mainstreamová karta porážela high-end, takové karty tu dlouho nebyly, teď jsou tu obří jádra a ceny za 10K+
        • GTX 560 ti byla podle mě výborná karta a pořád zvládá řadu her skvěle a srovnatelně s novějšími kartami..
          • Jn mám 560ku twin frozr 2 a v pohodě zvládá dnešní rádoby next geny úplně krásně. Zatím není hra, u které by se mi zapotila.
          • Hanzales
            Jak byla :) Já ji měl ještě nedávno v kompu a sloužila velmi dobře. Akorát v pCars se potila už i při medium/high detailech a v Armě 3 bylo taky třeba držet rozumnou dohlednost, ale v ostatních i náročnějších hrách pořád dávala min 35-40 fps i při high/very high 2x-4xAA, což se počítá :)
        • A 970, cca stejna cena jak 5870 a vykon docela dobry. Jen ta koruna to trochu kazi. *5*
          • Myslím, že očekávání byla daleko větší, ta spotřeba u GF je fajn, ale výkonově to žádný zázrak není.
          • Alucard
            5870 startovala na 8000kc a byl to nejvyšší model a nejvýkonější jednočipová grafika na trhu. 970 začíná na 9500 a není to nejvykonější jednočipovka, před ní jsou 980gtx a 780TI plus Radeon 290X...
            • Asharak
              Ceny sly od řady 5xxx a 4xx dost nahoru což je smutný fakt.
            • Tj celkem fuk, nabizi lepsi vlastnosti nez cokoliv od amd a tech par fps neresim, takze zatim bezkonkurencni, jak 5850 a 70 tenkrat.
  • Nvidia proste jede, nic ji nezastavi, amd se muze stydet. Nvidia je budoucnost!
    • AMD obsadilo konzolovy trh, ma mantle, audio akceleraci, nemaji se za co stydet.
      • Ten mantle je uplne skvele uzasna vec. Amd grafiky s nim maji asi tolik fps jak nvidie bez nej. A je uz dokonce asi ve trech hrach. Naprosta pecka!
        • No uvidime co ten "zazracny" DX12, ktory ma byt nieco na sposob Mantle. Teda Mrkvosoft sa dusuje, ale az cas ukaze.
          • At bude nebo nebude Dx12 zazracny je stejne jedno! Pac stejne vse na nem nakonec pojede tak jak na preseslych DX a mantle je jen doplnek. A nikdo nevyda hru jen na mantle, pa by bych sebevrah :-D
            • Paulcz
              Nevidím důvod hanět Mantle, alespoň někdo ukázal, že současný API jsou značně neohrabaný. OpenGL i MS s tím budou něco dělat a budoucí OpenGL by mělo z Mantle vycházet, takže nikdo nebude muset dělat podporu pro třetí API..
            • Mantle je k nicemu stejne jak physx.
  • Vzpomínám si na svůj první 3d akcelerátor, kterej sloužil jako doplněk 2D grafiky. Voodoo měla tenkrát tuším 4MB paměti, instaloval jsem asi troje ovladače ( každá hra třeba bežela jinak s jinýma ovladačema, takže podle toho, co jsem hrál). Dneska už bych se na to ani nevysr...:)
    • Ja si kopul za svou prvni brigadu v 15 kartu Voodoo 3 tenkrat to byla supa jako prase:-) Pak prislo bourka do baraku nam praskl blesk a karta zhorela, mel sem ju 14 dni, a reklamaci me neuznali:-).
      • To bych probrečel jak želva i dnes :D
  • Inzulin
    Já bych klidně uvítal víc takovýchto článků.
  • Já se zařekl že AMD už nikdy, poté co vyhořela jedna v PC a druhá mi oddělala ntb
    • deridon
      vidíš to, mně jede čtyři roky už, hraju na ni čas od času celkem náročné hry.. ale zase jsem si předtím připlatil za chladič, kupoval jsem od Sapphiru s Vapor-X a 2x do roka ji pročistím
    • ehm, urcite to bola amd?

      https://www.youtube.com/watch?v=sRo-1VFMcbc
      • ehm, určitě to nebyl ***** co přetaktoval až příliš? Stačí se podívat do poisku...a fyi, to byla ATI HD 2400 XT a roztekla se jako máslo rok po záruce :P
        • nie, bola to redakcia casaku, tie genialne karty odchadzali jedna za druhou, kym neboli vydane opravne drivery...v podstate to je jedno, ide mi o tych debilov co tu onanuju nad tym ake zle amd karty robia,
          budte radi ze nejaky radeon existuje lebo by ste museli presviecat svojich rodicov mesiace viac nez vam nejaku novu nvidiu kupia *1*
          btw tvoje splech ze ati sa ti roztiekla mozes pisat kolko chces..kym to nemas na videu tak ako som postol ja, je to bullshit :)
          • Lidi co po ostatnich chteji dukazy, ale sami maji jenom kecy jsou vtipni. My nemuzem za to, ze nemas prachy na nvidii, bez se vztekat nekam jinam. Hloupy madare.
            • Dukaz, ze jsi socka, kupujes amd a brecis ze nvidia je predrazena?
            • obmedzenec :)
              keby si nemal sikme oci a debilny mozog, videl by si ze som tvoj dokaz dal o post vyssie
      • Amdkiddos zase breci?
  • Taky jedine AMD za lepsi cenu vzdy vetsi vykon! Vzdy kdyz jsem si porizoval novou GK tak zelene z astejnou cenu byly v testech her horsi...
    • victor
      Prašt´jak uhoď ... AMD se možná na špici zdatně s Nvidií pere , ale co se týče kompatibility s letitými hrami ... tam to už tak veselé není (a už nebude) . No a do notebooku s AMD grafikou ... výkon / cena leží dlouhodobě na straně Nvidie . Sám mám aktuálně v provozu 2x AMD a jednu Nvidii , ale především proto , že nabídli lepší cenu .
      • Veskoslav
        Neznám žádnou starou hru, co bych na AMD nerozjel. Od Wolfensteinu, Starcraftu přes Warcraft III a v současné době dojíždím Stalker CoP. Tak mi řekni s jakými letitými hrami máš na AMD problém. Docela by mě to zajímalo. Větší problém dělá OS než grafická karta.
        • victor
          Změna přístupu k režimům 16bit Z-bufferu ...a .AMD má problém , protože jeho emulaci v novějších ovladačích ani neobsahuje a hry jako byla třeba Crimson Skies , Omikron:Nomad soul ; Monster Truck Madness 2 ... pak prostě bez artefaktů a bez komunitních záplat prostě nerozjedeš .
          Ano v tomto případě za problémy může právě grafická karta a rozhodnutí ATI/AMD .
          • Tak zrovna s Crimson Skies je problem aj na Nvidii, ruzove psychedelicke peklo. Ale nastastie ako si spominal, su na to udelatka od ludi.
    • A testy sis cetl na DDworldu, ze? *15*
    • len slabomyseľní ľudia slepo uctievajú jednu značku...
      • Ano vetsinou jsou to nVidioti... vsak take pisu proc AMD: za lepsi cenu vzdy vetsi vykon to je cele
        • Jsou i lidi kterym zalezi na provoznich vlastnostech, ne jak blbci co kupuji podle jednoho parametru, kterymu jeste navic nerozumi. *3*
          • Myslim ze clovek ktery stavi herni pc spotrebu neresi;)
            • Každý rieši to čo ho zaujíma. Takže určite sa nájdu ľudia, ktorí stavajú herný PC a myslia na spotrebu ako aj takí, ktorým je to jedno.
  • U mně jedině amd a navíc je dávají i do konzoli proč asi ? :)

    Věděl sem že každý napíše to samí že kvůli ceně atd nečekal sem že někdo přijde na to o čem sem to vlastně psal, používejte rozum v dnešní době je to nutnost řekl bych ... ( 1.když se amd umí přizpůsobit cenově obyčejným lidem je to špatně ? 2.když dokáže amd udělat technologie na pc a konzole a vše běží jak má tak proč pořád všude čtu jenom o tom co novýho má nvidie a za 3.proč by měl člověk platit za stejnou kartu od 500 až 2k korun víc ? a tohle co sem napsal sedí do všeho třeba od "nejhoršího" ruského plynu a jak je plyn od italů lepší za 2x 3x tolik nebo vojenská technika usa jak je lepší oproti ruské ale zase za 2x 3x vyšší cenu
    • http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html

      dotaz: proč je Radeon až na 9tém místě a stojí téměř 2x tolik co Nvidia na prvním? Kdo je tu ovce? proč AMD? líbí se ti jejich logo? Ano v lowendu vede AMD, ale i člověk bez technického a ekonomického vzdělání pochopí, že za málo peněz neudělá lepší produkt a pokud ne, je to trol nebo imbecil(nebo fanboy, ty ale řadím do kategorie imbecil), doufám že jsi trol, zvlášt s těmi přirovnáními k plynu nebo vojenské technice, o které toho zřejmě taky moc nevíš, protože v USA se vývojem zbraní zabývají i soukromé společnosti, které do výzkumu investují šílené peníze, což se odrazí pochopitelně na ceně, ale taky vyvýjejí zbraně, do kterých se jiné státy ani nepustí vím o třech firmách a asi jich bude víc, co neustále vylepšují model gausova děla, v letectví současné Lockheedy nemají konkurenci atd. nepouštěj se do diskuse bez věcných argumentů a jako příklady neuváděj věci o kterých ani netušíš
      • Veskoslav
        Schválně jsem si stáhnul program, dal testovat a moje R9 280X dosáhla 6198 bodů, což je více než GTX 770. Pokud není napsaná sestava na čem to testovali a jak, tak je to k ničemu. Mimoto pokud to bereš takto, tak se podívej, kde je Quadro K6000. A rozhodně ti, co ji používají, tak nepoběží pro GTX 980, protože je "lepší". R9 295 je karta speciálně pro 4k hraní atd. Srovnatelný model od nVidie je Titan a Titan Black, nikoliv 980.
        • Zagro
          R9 295 pro 4K? Dej vědět, až na tom pustíš něco v 4K v rozumných detailech při min. 30fps a nebude to Mário ... *6*
        • to je divné, protože texel a pixel rate má 770 vyšší. No taky se samozřejmě neseberu a nepoletím pro novou kartu, na starším kompu mám sám radeona 5570, ale má slabou sběrnici, což je hlavní parametr, ale holt jsem tenkrát potřeboval náhradní kartu za 9800gtx+ která odešla do křemíkového nebe a neměl moc peněz takže bazarovku, takže to ani nebyl upgrade jako spíš koupě z nutnosti. Kupovat titan na hraní je samozřejmě overkill, jako mám na něj, ale takovýhle prachy za kartu nedám, ale pokud někdo jo, nemám s tím problém, alespon přispívají na vývoj
          • Proto tvrdim, ze tyhle parametry jsou urcite zajimavy ale uplne nepodstatny, a je treba se na to divat jako na black box s urcitou vykonovou charakteristikou. Hype o sirsi sbernici nebo vice shaderech je nepodstatny, kdyz stejne nameris jiny vykony.
            Anyway, titan je krok vedle, zbytecne drahy. Ta 970 momentalne kraluje.
    • To s tym bodom c.3 by si mal vysvetlit konzolovym hracom, ktori nas kritizuju zato, ze kupujeme hry lacnejsie ako oni a preto na PC vychadza toho (zevraj) menej *1*
    • TIRsk
      Ati od zaciatku mavala problem s ovladacom.
      Pamatam na problem kde hodil ovladac velku frekvenciu a CRT monitor zadymel.
      Ziuadne out of range :D

      Tesil som sa ked ich kupilo AMD ze na ovladacoch zapracuju, ale... stale daky problem.
      Ci uz v notebookoch, alebo teraz pod Windows 8.
      • https://www.youtube.com/watch?v=sRo-1VFMcbc
        cmuk, objektivista
    • Kam ti mám poslat korunu za nejvtipnější příspěvek dne?
    • Mas vubec mozek?
      1. Prizpusobi cenu, ale za dobrou cenu proste dobry vykon nedostanes, byli by hlupaci
      2. Myslis ze nvidia by neumela udelat technologie na konzole? Opravdu?
      3. Neni to stejna karta. Lidi kupujou vic nv a jsou k tomu objektivni duvody.

      Rozum bys mel zacit pouzivat ty, to ze ma AMD levnejsi karty nema duvod v tom ze jsou to lidumilove.
      • A ty ho máš ? sám si ser3š do huby kámo píšeš že za 1. "ale za dobrou cenu proste dobry vykon nedostanes" to je zajimavý názor já za dobrou cenu dobrou kartu dostal SAPPHIRE R9 270X TOXIC BOOST dej konkurenční za stejnou cenu btw ta karta stála tolik i před rokem
        • Mluvil jsi o AMD konzoli, tvoje karta stala stejne jak polovina konzole, nechapu proc ju davas za priklad. A za druhy na kazdou kartu AMD ma nv ekvivalent se zhruba stejnym vykonem a zhruba stejnou cenou, rozdil je do 10-20%. To je cena za to co nv ma a amd nema.

          Takze pro blbecka znovu, za cenu apu v konzoli proste vykonny cpu a vga nebude. A amd ma docela solidni apu za solidni prachy, proto je to v konzoli. To ze to nvidia nevyrabi neb nemusi a asi i nechce vubec neznamena ze nedokaze.

          Nvidia je proste drazsi a lidi ju i pres to kupuji. Smir se s tim amd dite. A ten tvuj brekot nad cenou nv to jen potvrzuje. *3*
          • Alucard
            blbost, AMD je jedna z mála firem, která umí vyrobit jak herní CPU, tak herní GPU. Intel by mohl konzolím přínést skvělý CPU, ale GPU je tak na hd filmy. Nvidia zase skvělé GPU a žádné pořádné CPU. Nejlepší řešení by bylo něco jako pokračovaní Cellu s nVidia grafikou jak to bylo u PS3, ta byla bytostě pokroková, bohužel dopadlo to jak to dopadlo, ale AMD přineslo velice zajimavou konfiguraci, to jim nelze upřít, navíc svkělá práce s pamětami, o kterých si mohou současné herní PC nechat jen zdát.
            • Promin, jsem dost stary na to abych tu nebrecel o tom ze na PC nemam. *3*
              • Reakce na příspěvek:

                A ja myslel, ze jsi dost stary na to, abys tu brecel. Ale tak si poplac, treba te nekdo polituje :-).
            • Butthurt *15* Az vyrostes pochopis.
              • Reakce na příspěvek:

                Pozor, mas tam chybu, es=u a is=im.
            • Alucard
              a pan del o sobě tvrdí, že není troll a začne větu " peasent" Buď si totální vygumová guma, která těmto blábolům o pc master race věři nebo totální troll. Vyber si *3*
              • Reakce na příspěvek:

                Je to primitiv, jinak se vyjadrovat neumi, budme k tem chudakum trochu tolerantni. Uz tak jsou nestastni z toho, ze nedokazi pochopit, proc nekdo preferuje konzole, kdyz prece pc je vykonnejsi. Me je jich vlastne lito :-).
            • Ano, parky bez masa. Jsou uspesne. Neskutecne me zere kdyz kousu ty svoje ve*provy, s 95% masa, krivi mi hubu predstava ze vetsina cechu kupuje ty bez masa, z mouky, kopyt a Ecek.
              A asi tak je to s konzolema. Hraju na pc na plny detaily a neskutecne me krivi prsty ze nekdo vyhodil 10 tacu za lowend pc co hraje sekane par radobyexkluzivnich her. *5*

              Btw, "ty tomu nerozumis a ja jo" neni argument, az vyrostes, pochopis.
              • Reakce na příspěvek:

                Co mohu soudit, tak ty chamicke parky kupuji pc hraci :-), masove hrani na pc je typicke pro ty socialne slabsi.

                Kdyz to neni argument, tak proc ho pouzivas? Vzdyt tim "az vyrostes..." nerikas nic jineho :-). To je ukazkova pc logika. A na rozdil od tebe, ja nicim takovym neargumentuji.
            • Typický závistivý peasant popírající realitu zuby nehty. PC má vyšší výkon, ale hlavně, že konzole má sdílenou paměť, lol. To, že chce Mordor 6GB na kartě je epic fail portu a ne problém PC. Každopádně je srandovní sledovat, jak má peasant vánoce z toho, že má hra nesmyslně přemrštěné požadavky.
              • Reakce na příspěvek:

                Jo, ty jsi take dobry, tobe cernobile videni nedela problem :-). PC muze mit vyssi vykon, ale take nemusi. Ano, PS4 ma chytre vyreseny pametovy system, lepe nez ho ma vyreseny PC. Mas problem si to priznat? Boli te to? Pak jsi srandovni ty sam :-). Kdyz neco dobre nefunguje na konzoli, je to proto, ze konzole jsou blbe, kdyz neco nefunguje na pc, neni blbe pc, ale to, co na nem nefunguje. Je to smesny pristup, ale ty na nem urcite nevidis nic spatneho, ze?
            • I hlupak musi pochopit, ze PC Master ma pravdu. Asi jsi ramsteine malo vyrostl, treba jednou pochopis. A za domaci ukol si priprav nejake argumenty, docela ti tu chybi.
              • Reakce na příspěvek:

                Hlupak mu mozna da za pravdu, tomu bych i veril :-). Nebo chudak, ktery se tak stydi sam za sebe, ze se radsi vydava za jine :-). Argumentu jsem uvedl dost.
            • Bohuzel, nemuzu za to ze nechapes. Typuji ze mas hlavu vymletou konzolovym spamovanim jednoho tlacitka na gamepadu. Doporucuju ti vyhledat odbornou pomoc. *4*

              Kdybys stale nechapal, PC > konzole i pres jeji uberhustou hypepamet.
              • Reakce na příspěvek:

                LOL, ty jsi tak zabedneny, az to ani neni mozny :-). Neumis se spravne vyjadrit, nelogicky se snazis srovnat hrusky se stromama, nechapes ze jsi dostal odpoved na svou otazku, netusis k cemu je dobra pamet a povazujes ji za zbytecnou, nerozlisujes mezi tipem a typem. Jsi ubohy hloupy tvor zaslepeny svou nenavisti ke konzolim, a bohuzel, ten kdo tu doopravdy nechape, jsi ty sam. Konzole je v necem lepsi v necem horsi nez pc, oboji tu ma sve misto, proto jsou take tak uspesne, coz te hezky zere :-). Sve cernobile videni si nech pro sebe, jen jim sam sebe zesmesnujes.
            • A vyjadris se k otazce, nebo tu budes placat ad hominem o tom jak tomu vsemu rozumis a ja ne.
              Kdybys nechapal otazku, muzu ti ju zopakovat. K cemu ta honitba nad "lepsi" pameti kdyz s ni konzole podava horsi vysledky nez moje normalni pamet. *3*
              • Reakce na příspěvek:

                Ja jsem se ti k tomu vyjadril, copak jsi to nepochopil? Jak jsi prisel na to, ze tva pamet dava lepsi vysledky. A to pomijim logicky faul, ze porovnavas na jedne strane konzoli a na druhe pamet. Na to bych mohl vtipne odpovedet, ze tva pamet nema hdmi vystup, ale bojím se, ze bys to nepochopil, tak jsem si ten vtip odpustil. Az se naucis spravne ptat, mozna zjistis, ze znas i odpoved.
            • ramsteinasek:
              A uz mi konecne prozradis k cemu je ta skvela pamet, kdyz me ty hry jedou lip i bez ni, nez na tvoji skvele rychle uzasne konzoli? *5* Na to abych honil nad tim, ze mam rychlou pamet ktera je mi k nicemu? Skvele. Opravdu uzitecne. Tleskam. *15*
              • Reakce na příspěvek:

                Ta skvela pamet je presne k tomu, k cemu se pamet pouziva, na praci s daty. Koukam ze pro tebe je pc nebo konzole cerna skrinka o ktere netusis jak a príc funguje. Vez, ze ta cerna skrinka by bez pameti nefungovala, takze je absurdni o ni tvrdit, ze je k nicemu. To jsou ti dnesni mladi, nicemu nerozumi a hned jsou se vsim hotovi. :-) A mimochodem, neni to moje konzole, ja ji nemam.
            • power cell v ps3 byl omyl a doufam ze uz to nikdy nikde nikdo nepouzije...konzole sice vyuziva sdilenou pamet,coz je vyhoda pro hry,ale pro vsechno ostatni je to nanic(coz je ale tak trochu jedno,kdyz konzole nic jinyho nez hry neumi),u pc nelze nic podobnyho pouzit,protoze se musi zachovat zpetna kompatibilita,proto je pamet takova jaka je,navic to diky nasobne vyssim frekvencim vychazi i tak lepe pro PC...
              • Reakce na příspěvek:

                Rozved myslenku, ze pro vsechno ostatni je to na nic. Podle me je to nappak velmi uzitecne a je skoda, ze pc to neumi. Myslim ze by tim sly delat zazraky, a ze by slo pomoci gpu akcelerovat spoustu vypoctu, ktere dnes musi odedrit cpu.
            • Tak ty vzdycky krasne zavidis, ze neodolam. Navic tvoje radobyargumenty me bavi. Lepsi uz je jenom Jejdaskovo konzole je lepsi protoze jde dat pod televizi. *5*

              A uz mi prozradis k cemu je ta skvela pamet, kdyz ta moje je evidentne rychlejsi? *5*
              • Reakce na příspěvek:

                Ano, to je jedna z vyhod konzoli, jsou designovany do obyvaku.

                Je zajimave, ze o sve pomalejsi pameti tvrdis, ze je evidentne rychlejsi :-). Mas ty vubec tuseni o cem vlastne pises, nebo jsi frajer, ktery dela ramena, ale ve skutecnosti tomu vubec nerozumi. Vyhodou pametoveho systemu PS4 je, ze stejny pametovy prostor muze soucasne pouzivat cpu i gpu nebo vysoka prenosova rychlost pameti gddr.
            • Alucard
              proč se na mě vždycky nabalí nějaká trolí troska, člověk by si rád věcne zadiskutoval, ale tady to nejde. Jinak dobrý den pane Farář *3*
            • A ma 700p abys mel obraz 1:1 s vystupem z te neskutecne naslapane veci co zadupava herni pc do zeme?
            • Alucard
              Samsugn tvl, ty máš dost, já se bavím o kvalitní TV imbecile, mám Loewe...
            • victor
              RE :Alucard Smiř se s tím , že konzole = konzum , kdežto PC = konzum + chceš-li tak i produktivita .
              To jestli budeš přeplácet za HW či Herní SW je pak už svobodná volba každého z nás . Sám mám PC i konzoli - u PC sedím denně ,u konzole jednou dvakrát týdně .
              Konzole se navíc PC podobají čím dál víc a jedinné v čem mají dnes oproti PC plus je právě pro PCčkáře sci-fi paměťový subsystém a jednotný HW . Ovšem i kdyby nasnadě byly konzole PC rovnocenné , nepředpokládám , že například Sony by homebrew aplikace začala ve velkém podporovat - minimálně by veškeré nákupy musely jít přes jejich store ........ a o tom jediném je žabomyší válka majitelů PC vs Konzolistů .
            • Zvlastni, a proc bych mel mit 4 giga vram, kdyz na grafice s 2 gigama treba BF4 jede lip jak na ty tvy shitzoli? Tvuj argument, jestli se tomu tak da rict, nedava smysl.
              Takze bych spis rekl socka. *3*

              Btw, kvalitni TV je hd lcd od samsungu za 8 tisic? *15*
            • Alucard
              Jak může být lepší vaše PC, když správa paměti u PC jako u PS4 prostě není dosptupná? Takže to musíte kompenzovat hrubou sílou a kolik z vás hrbounů má 4 respektivě 6GB VRAM? Jinak nechápu, proč kupovat herní PC, to je relikvie, Mám kvalitní TV a PS4 a na zážitek si opravdu nestěžuji, tak každý má to svoje, že ano hrboune?
            • Zvlastni, benchmarky jsou volne dohledatelny na netu a ceny grafik taky a neprijde mi ze by staly vsechny 10 tisic.
              Dal nejak nechapu ktera cast tvojeho blabolu je odpoved na otazku proc bych zavidel nejakou featuru, kdyz je moje PC ve vsem lepsi i bez ni.

              Btw, co mas porad s tou cenou? Ti rodice nekoupi pc tak zavidis? Nebo jsi socka co dela u pasu za minimalni mzdu, ze nemuzes zaplatit jednou za 5 let 20 tisic za kvalitni hw? Nebo proc porad lowzolisti vidi vyhodu v tom ze maji spatny a levny hw? Parky-bez-masa-effect?
            • Alucard
              ano, ale jenom, když máš kartu za cenu konzole *1* . Jak pracují paměti v PS4 nemá žádné herné PC, takže ano záviď, kdyby jste to měli, tak nepotřebujete na Shadow of Mordor 6GB Vram xD...
            • A uz mi povis, na co si mam nechat zdat ty pameti, kdyz stejne PC ma vyssi rozliseni, fps, detaily i AA? *15*
          • https://www.youtube.com/watch?v=D40mFwYZyeA
            • Clovece fakt meles z cesty *4*
              Yes ma pravdu, pise presny odraz reality, navyse AMD sa tlacilo do konzoli uz len preto, ze nema kam moc ist, ako som tu uz spominal, co sa tyka CPU od AMD, tak na poli desktop to vzdali, uz nedokazu konkurovat, budu tam figurovat len ako lacnejsia a slabsia alernativa, ale nie ako konkurencia, ved to aj samo AMD uz povedalo, len ty zijes este v sne, tak pred desiatimi rokmi to bola este pravda.
            • To jsi ty? Znakem ovce je to, ze napada konkurencni produkt naprosto bez argumentu. Ty jsi hloupa ovce, tvrdis ze nv je stejna karta za vic penez, coz jaksi neni pravda.
              Typicky amdfag. "Amd grafika je lepsi a levnejsi jak nvidia a FX je lepsi jak i7". *5*
  • Kde su tie casy, ked mala voodoo2 niekedy 4x vyssie fps ako voodoo1 *9*
    • pc kasta proste koupí novou kartu která stojí desetinásobek a má 1% vetší výkon, a delají to tak každý rok jen aby mohli na forech pohonit že mají vyšší fps *7*
      • a socka nám zase mečí *1*
        • Holt zavist *5*
    • Keyz
      To byly časy pokroku. Dnes borci z MS a PS určí kdy bude pokrok a takt to prostě je *15* ¨

      I když se HW vymyslí lepší, není takový tlak na to ho vymýšlet, když zde máš umělou hranici několik let. Šílenost. Prostě Nová generace konzole -> skok ve výkonu-> rovná čára 5 let -> návrat na začátek a tak pořád dokola.

      Pak vymyslet nějaký super HW nemá moc smysl, když to hráčům co mají doma lidovou krabičku jen tak neprodáš a nikdo pak na to dělat nebude, když to nemá zákazníky. I kdyby byl super HW co je levný, tak stejně musíš čekat roky než to ty šílenci dají do další krabičky, protože musí čekat, na zaplacení a výdělek z předchozí krabičky.
      • A řekni mi, kdo by kupoval nový HW každé 1-2 roky, aby si mohl zahrát nové hry? Konzole sice brzdí pokrok, ale zároveň dávají (i PC) hráčům určitou jistotu, že jim po nějakou dobu bude HW stačit. 90% PC hráčů, co znám, nemá tu nejnamakanější mašinu a nezajímají je poslední technologické novinky, chcou prostě mít možnost hrát co nejvíc her a hratelnost u nich vítězí nad grafikou.
        No a pokud ti připadá, že se grafika během jedné generace konzolí vůbec nevyvíjí, tak si srovnej CoD 4 s Metrem: Last Light.
      • Víceméně souhlas, i když kvalitní HW se prodává, spousta lidí má PC i konzoli (těch nerdů je dost), jen to nesmíš brát podle ČR. *1*
      • Gordar
        Co je na tom špatnýho? Lidem to tak vyhovuje, většina lidí opravdu nemá zájem kupovat novej harware a zajímat se jaká nová xyz karta je zas o trochu výkonnější a jak de taktovat. To je pro nerdy, lidi co to baví. Mně je to u p*dele a sem rád že už to dnes člověk řešit prakticky nemusí.. díky konzolím.
        • Keyz
          Většina lidí dělá to co jím někdo nakecá.

          Tady je problém, že ta většina i kdyby chtěla tak konzoli nevylepší. Kdyby konzole byla jako PC a klidně by to mělo umělý cyklus, kdy by na tam prostě hry museli nějak jet.Tak by to bylo OK. Pokrok by byl, a každý by si to mohl vylepšit jak chce a kdy chce. A ten kdo na to kašle by si užil svých 30 FPS po dobu 5 let na low. Výhra pro všechny.

          Na PC je pokrok (sice menší jak byl) ale stejně máš možnost to nekupovat hrát si si dlouho stejně. Jde o tu možnost volby a ta je zde omezená, když většina co má krabičky tu možnost nemá.

          A je to špatně. Brzda pokroku. Technologický pokrok je vždy dobrý. Protože to není nejen pro zábavu.
          • Psychotic
            A nebo je to možná dobře pro hry, protože kdyby se Sony a Microsoft nesnažili vzájemně nakopat do hýždí, neměli bychom spoustu kvalitních exkluzvních titulů a vývojáři by se slepě honili za nabušenou grafikou, na které (jak vidno z úspěchu konzolí) stejně většině lidí nezáleží.

            P.S. A ta většina lidí možná nedělá jen to, co jim někdo nakecal, možná se pro to sami informovaně rozhodli. Já vím, to, že někdo může mít jiné priority, zájmy a názory pro tebe musí být nepředstavitelné.
        • Taky se ale technologická stránka her posouvá hlemýždím tempem. Teď čekám reakci, že na grafice nezáleží.
          • Psychotic
            Tak abych tě nezklamal: Na grafice nezáleží. Nebo spíš... jen těžko bys hledal něco, na čem záleží míň a zároveň to stojí neskutečné prachy.
            • Psychotic
              Možná kdyby celý rozpočet neutratili za renderování legionářských bradavek, zbylo by trochu času i na jiné věci.
            • A jsme zase u tý logiky. To, že někdo neumí udělat hru, nevylučuje nic. Pokud teda nechceš tvrdit, že grafika může za to, že je hra špatná.
            • Psychotic
              del: Hm.. tak od roku 2006...Mrkni na Ryse.
            • "No nevím, tak jsem asi divný, když řadím zábavný gameplay nad ustříkávání si z vizuálu... Ale každému co jeho jest."

              To by mě zajímalo, od kdy se vylučuje zábavný gameplay a kvalitní vizuál.
            • Psychotic
              C-BEAM Ale jistěže můžou, pokud se nebudou vyjadřovat arogantně. Pokud budou, ať se připraví, že k tomu taky budu mít co říct *3*
            • Psychotic
              del: No nevím, tak jsem asi divný, když řadím zábavný gameplay nad ustříkávání si z vizuálu... Ale každému co jeho jest.
              • C-BEAM

                Reakce na příspěvek:

                a prečo si myslíš, že ostatní radia grafiku nad hratelnosť ? to nemôže niekto prejaviť záujem o kvalitný vizuál bez toho aby si o nich Psychotici otierali ústa ?
            • Samozřejmě. Na grafice záleží jen, když SONY udevede nabušené trailery vydávané za gameplay. *15*

              Btw, grafika je široký pojem. Výpočetní výkon hardwaru tudíž neznamená jen víc polygonů a lepší textury. Otvírá se mnohem víc možností, než jen zlepšení vizuálu. Ale chápu, že lidi zvyklí na konzolové koridory v té samé grafice po několik let životnosti konzole to nechápou.
          • victor
            No a já ti odpovím - Hry jsou o grafice ? Možná kdyby AI ve hrách bylo limitovnáno možnostmi současného hardwaru a spoléhalo především na výpočty přes GPU ... pak bych se zástupy volal po rychlejším pokroku . Ale to se neděje ... nikdo se s AI nikam nežene a třeba vyhlížený Order 1886 je dokonalý příklad natřené vykopávky s herními principy minimálně 10 let starými . Problém je v tom , že nikdo z vývojářů neukázal hráčům , jak by mohla vypadat hra , kdyby nedocházelo k umělé technologické limitaci . Takže točení se v kruhu - Není poptávka po lepším - není zájem hnát vývoj - herní principy se nezdokonalují = kopírky jedou na plné obrátky - zákazníci chtějí totéž - Není poptávka po lepším ....
  • to je zoufalost když už se na herním webu probíraji grafiky (placená inzerce). a ješte k tomu diskutujte *7*
    • nevtírej se, trole

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit