Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • deridon
    Tak jelikož jsem socka, tak co se týče procesorů jsem před čtyřmi roky sáhl po Phenomu II 955, Intely byly jsou a budou vždy dražší a samozřejmě lepší, ale do dnes si zahraju na tom vše co chci, co se týče grafiky tak jsem též sáhl po AMD, dříve ještě ATI.. pokud se nehoníte za každým snímkem, tak to před čtyřmi lety byla nejlepší kombinace pro lidi s menším rozpočtem, do dnes si zahraju i ty nejnovější hry, samozřejmě musím snižovat někde detaily, ale pořád se drží, což jsem rád.. grafiku už příště vemu nejspíš od Nvidie, ale co se týče procesoru, tak asi zůstanu u toho AMD, ono to na to hraní a běžnou práci na PC prostě stačí, radši si připlatim za tu kartu
    • Taky to tak mám. Sice jsem minulý rok stavěl nový PC, ale s FX 6300 a 7870 si taky zahraju skoro všechno na plné detaily a věřím, že to tak ještě chvíli zůstane. Až to nebude stačit, zainvestuju pár šušňů, přidám peníze za prodaný HW a koupím z druhé ruky něco z předchozí generace. Takhle si jde udržet za málo peněz hraní na plné detaily. Chápu touhu mít v PC to nejlepší, ale ty peníze by mě mrzely.
      • Mě by mrzely peníze vyhozený za AMD. *5*
    • Keyz
      To se divím. Je vhodné měnit PC když je nová generace konzolí. Zvedne se o něco úroveň a na to často starý HW nestačí. A zase koupit jednou za 5 let stroj s cenou konzole není zas tak drahý. Navíc ten starý lze pořád prodat.
      • deridon
        sry, ale po příchodu nových konzolích jsem nepocítil změnu.. možná za rok dva..
      • Ta doba ještě nepřišla . Nové konzole po uvedení na trh loni vyhořely a stále nenabízí žádného PC killera co by s 4 a 6 jádrovými Phenomy II zatočil (A to jsem GTA5 už hrál na PS3)....
    • Tak Phenom byl na tu dobu dobrej cpu. Ale vem si, ze je to nakych 7-8 let a FX je porad pomerem vykon/takt blizko toho Phenomu, zatimco i7 je nekde na temer dvojnasobku. Nekde soudruzi z amd udelali chybu.
  • A sakra neví někdo co pro nás běžné smrtelníky? Původně jsem chtěl upgrade na GTX760, pak to na chvíli vyhrála R9 280X, kterou jsem zase po problémech s artefakty zavrhl a začal šetřit na GTX770. Pak přišlo představení R9 285X na což nV zareagovala snížením ceny GTX770, no ale asi ne na naší planetě. Ve všech českých eshopech pořád stojí skoro 8K. Teď jsem někde četl, že dokonce nV vyprazdňuje sklady a doprodává GTX760-80 a nový už nebudou. Bezva a co třeba teda GTX960? Já fakt nechci do karty nacpat 9 tisíc. nVidio jsme tu i my, kdo nemají bezedný kapsy, kdyby 770 spadla na avizovaných 6500 - 7000 je moje ale za skoro 8, potažmo GTX970 za 9K to ne... Mam pár her, který prostě rozehrát na aktuální kartě (HD5850) nechci a válí se mi na Steamu/poličce jenom proto, že si nVidia napřed představí high-end karty a až potom možná někdy listopad, nebo kdo ví kdy, Vám pár mid-endů hodíme abyste nebrečeli na fórech (jako teď já :) )To je vše, chtěl jsem se jenom vypsat... *2*
    • Vidíš a já prodávám GTX 770 4gb windforce 3x Oc edici za 6500 kč .. kdyžtak email hrouzekl@szenam.cz ... prvně se to napsalo jinam soráč :D
    • Vidíš a já prodávám GTX 770 4gb windforce 3x Oc edici za 6500 kč .. kdyžtak email hrouzekl@szenam.cz
    • midend... zajimavy slovni humor, takovy cimrmanovsky vynalezavy *5*
    • Keyz
      To je klasika. Výrobci často uvedou to nejlepší a pak to horší. Tak kupuj ty 760 / AMD atd. AMD je levnější. Z aukce anebo použité

      Jako u HW máš výhodu, že málokdy se nějak extra pokazí a vyplatí se kupovat některé věci bez záruky. Je to levnější. Co se může porouchat na kartě, kde máš jednu pohyblivou část a to větrák? Podělá se větrák (časem) anebo nějaký chip ale to zjistíš ihned v testech.
      Vždy požaduj test karty v zátěží a jestli to jede jak má, tak to pojede jak má. Málokdy se jen tak pokazí chip, když byl chlazen dobře. Je hodně testů co ti řekne jak na tom HW je.

      GPU / CPU / RAM je super kupovat použité. HDD bych se bál. Tam se toho dá pokazit.
      Hlavně mít dobrý zdroj a kvalitní desku. Pak je menší šance, že se něco pokazí protože zdroj začal magořit.

      Když levná konzole s naprosto základním HW funguje v prachu roky. Tak to samé je u PC :)
      • Jako majitel ó ekologické bezolovnaté NV 8800 bych ti hned ukázal co se na kartě může pos..t , když výrobce utáhne výrobní cenu příliš...
    • Bohuzel neni, taky jsem na to koukal a v mainstreamu proste nic za dobrou cenu s dobrym vykonem nesezenes. 760 je draha, 770 je draha. 660 se da ale je slaba. Jedine pak 970 za 9500. Ta ma dobry vykon i cenu. Ale 9,5k je dost penez.
      • 660 je slabá? Na běžném monitoru ve full HD vše jede v pohodě... 760 je výkonějčí jen o pár %.
        • http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2013/11/27/battlefield-4-performance-analysis/3

          Ok tak upresnim. Ta 660 je slaba na hrani dnesnich nejnarocnejsich her ve fHD na plny detaily a 60 fps. A kdyz kupuju grafiku, tak chci aby par let vydrzela. Proto mi prijde 660 slaba.

          Tech par procent do 760 je 20-30? To je docela dost, jenze cena je zas o 50% vetsi. Je to proste bida.
          • Já BF3 (BF4 jsem nehrál) jel na stabilních 50-60 FPS. Je pravda, že vždy omezuju stíny a AA, ale to dělám automaticky u všech her nehledě na výkonu PC.

            Není to nejlepší karta na světě, ale oproti GTX760 je stále dobrá a o dost levnější.
            • Jo to je pravda, na casual hrani bych bral taky nejspis 660, uz jsem ju mel vyhlidlou. Ale ted si rikam ze poridim neco naslaplyho at mam zas 5 let klid. Takze mozna 970. *5*
  • Keyz
    Super, že máme 6 jádrové CPU a více ale většina her to stejně blbě využívá a jedno jestli máte nějaká navíc :(

    Jo, kdyby to hry využily jako programy kde to je sakra znát. To bylo super a nebylo by třeba se honit pořád za frekvencí. A hlavně mít CPU, které budou super na hry a i na práci díky většímu počtu jader a klidně o něco menší frekvenci.

    Momentálně je pro lidi, kteří nechtějí vrážet prachy do přetaktování je dobré používat Xeony. Jsou levnější jak I7. Nemají grafiku a mají také HyperThreading. Tedy vhodné jak práci s programy tak i na hry. A ještě ušetříte.

    Přetaktování CPU již moc nemá smysl, když se frekvence zvedá o málo. Navíc člověk musí koupit odpovídají desku (prachy navíc), chladič (prachy navíc) a výsledek je skoro prd. Dobré to je u GPU. Tam není potřeba nic extra kupovat a jede to ihned o něco lépe :)
    • aj celkom suhlasim, ale urcite nie s tym, ze sa dnes frekvencia CPU zdviha pomaly, popravde je to uplne opacne, ako pred rokmi, uplne bezne ide CPU pretocit o 1Ghz a ani nemusis poriadne napatie zvysovat *3*
  • Sakra jsem jedinej, komu je AMD vs Intel + Nvidia totalne ukradeny a saham po tom, co ma lepsi pomer cena / vykon? Uz pred 3 roky byly komponenty tak vykonne, ze jeste dnesni hry frci na nejvyssi detaily ve full HD a ne, necucam si to prstu

    Jasne, vyjimkou bude vykon ve vecech jako renderovani videa a podobny ptakoviny, na druhou stranu lidi, co se zivi renderovanim videa a podobnyma ptakovinama nemaji ve zvyku chodit na internetove diskuze a ohanet se grafama, kdy jedna grafarna ma 37,2 fps a druha 36,4... Jo pockat, tohle je Games, tady jsme vsichni programatori, Spielbergove a redaktori, kteri by praci soucasnych redaktoru odvedli 100x lip.
    • V cpu ma lepsi pomer cena/vykon Intel, a v gpu vyssi fps neznamena plynulejsi. Takze "cechacek usetril" a koupil amd. *5*
      • Koukam, ze muj prispevek sel totalne mimo tebe, zatimco jsi nejspis zral jelena =*
        • Chutnal skvele, diky.
          • Grrrrrr
  • Jen skoda ze AMD nedokaze Nv a Intelu konkurovat ani v grafikach ani v cpu. Kdyby jo, treba by ten pokrok byl lepsi a ne 20% mezi generacema u vga a nula prd u cpu. *9*
    • AMD nedokaze konkurovat? cital si clanok? za 14,9K mas GTX 980, ktory priemerne berie 180W a narazovo 300W (vid. clanok), R9 290X mas od 12,5K a ti v podstate da ten isty vykon + 30-40 W navyse..co je jedna blba ziarovka
      ..jj, AMD nedokaze konkurovat...maximalne tak v marketingovych zvastoch *7*
      • To je pekné že si zobral názrazový peek 300W, ktorý je naozaj lepší iba o 30-40W, ale väčšinových 180W je už lepší o 150. Čo je viac smerodatné? Tým nehovorím, že AMD nedokáže konkurovať. Konkuruje slušne, ale s tou spotrebou si prestrelil. BTW AMD nie je lacnejši apreto lebo dokáže vyrobiť GPU za menšie peniaze, ale preto, že si vyššie sumy nemôže pýtať. neboj keby boli schopní predávať svoje grafiky tak ako NVIDIA, ceny by boli všade zrovnateľné.
      • Samozrejme amd ma lepsi pomer fps/cena. A pak se podivas na frametimes a zjistis ze to stoji za prd.
        A pak af, kvalita obrazu celkove, ovladace, spotreba...
        Navic 290x neni na urovni 980 ale spis 970. A ta je za 9500. *3*
        Koupit si amd misto nv je asi jak koupit si amd misto intelu. Ne, diky.

        Ale chapu, ze nekomu kdo hodnoti grafiky jen podle fps a ceny a netusi co je stutter a frametimes se amd zda lepsi.
        Btw, 7950 byla jediny jednocip co jsem kdy videl stutterovat stejne jak sli. Lol.
        • ...kvalita obrazu celkove, ovladace... urban legend ludi co amd nemaju, kazdy jeden recenzent ti povie ze toto je bullshit, ktory bohvie kto vypusta a kopec ludi to opakuje
          btw, na pctuningu vysla gtx 980 rychlejsia od r9 290x o neuveritelnych 6% vo fullhd a genialnych 3.1% 2560x1440
          nj treba aj trosku pozerat grafy, nielen zelene plagatiky :)
          • Ano, ten humus co delal AF treba v trackmanii nebo v crysis na trave vubec nebyl videt na screenu.
            Chtelo by to byt min fanboy a uvedomit si ze vic fps nemusi znamenat plynulejsi. Ale jsou to tvoje prachy, takze enjoy. *15*
            • j, nasiel som si 3. je game evolved, nejak som bral ze sa bavime o C2. ktore bolo programovo sprasene
            • vis ze zrovna crysis 3 je "amd evolved" jo?
            • Ano, crysis nakazil amd grafiky spatnym AF. Chapu. *7* Pripominas mi takovy ty typky co tvrdili ze FX je lepsi jak i7 protoze jim staci 60 fps misto 90. *15*
            • s tvojou poslednou vetou suhlasim :)
              a o crysis - trojskom konovi nvidie sa nebavme *1*
      • Nedokáže
        • slavek.skara
          Dokáže s přehledem *3*
  • N0isy
    Máte pravdu. Já si počkám na 990. *15*
    • dual core 990 si muze koupit jen tard...
      • Sli a CF stoji za ho*no, celkove.
    • Mato1987
      Sa teda načakáš, nvidia má v pláne vydať najskôr Ti verzie týchto kariet a 990 nemajú v pláne vôbec.
      • N0isy
        Mají v plánu na konci až začátek roku.

        http://www.tweaktown.com/news/38953/nvidia-will-reportedly-launch-its-geforce-gtx-990-in-early-2015/index.html

        A spousta dalších zdrojů.
        • Mato1987
          O 990 som sa dozvedel až teraz od teba, sranda no a čo som našiel teraz na
          http://www.overclock.net/t/1514642/pc-tuning-geforce-gtx-990-and-probably-titan-x-on-the-way
          tak sa chystajú na jar 2015 vydať aj titan X.
          Ináč zdroj toho, že sa nvidia chystá vydať skorej Ti verziu 970 som mal z tejto recenzie
          http://www.techradar.com/reviews/pc-mac/pc-components/graphics-cards/nvidia-geforce-gtx-980-1266202/review/4

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit