Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • v nazoru na virtualni realitu se celkem shoduju s ondrou neffem, dokud se nebudem pripojovat rovnou na neocortex, tak to bude vsechno jenom otravna hracka

    mimochodem, mira banu se zacina stavat neumernou, nekdo asi vysadil prasky
  • jo jak se jmenoval ten 3D kit od nVidia? takydobrej hype, cena podobna tenkrat se taky psalo jak to bude bomba a za chvilku vsichni budem hrat ve 3D... A dnes uz ani nevim jak se to jmenuje neznam nikhoho kdo by na tom hral, videl jsem to jen na vystavach a v showroomech....
    • Zagro
      Srovnáváš dvě rozdílný technologie ....
  • Oculus nespoléhá jenom na Rift, ale hlavně na svůj obchod s programy

    OU, YA!
    • wenceslaus
      Playstation
  • No to obmedzenie na pocet zemi kde posielaju Rift mi pride dost nepochopitelne. Prave v takychto oblastiach by som cakal ze im vyrazne pomoze FB so svojim zazemim a armadou pravnikou. Chapem ze to nieje jednoduche, hlavne z hladiska legislativy, zaruk ale aj organizacne ale ved niesu jedina spolocnost co dodava svoj vyrobok v ramci sveta a FB ma slusne meno,peniaze aby to bol schopny zabezpecit.
    Co sa tyka SW tak tu mam trochu pocit ze Palmer minimalne keca. Ano uz sa hybu a posledny rok, polrok vidiet ze zacinaju slapat po hrach a dalsom SW ale stale je to take nejake nemastne neslane vzhladom na to aku revoluciu chce s VR spravit. Ano najprv bolo treba vyriesit HW ale jedine co maju su len SDKcka. Stale chybaju nastroje na generovanie a tvorbu obsahu, odladene procesy a celkovo workflow, guideline ako tvorit hru, ovladanie a dalsie veci. Minimalne pri tejto prvej dodavke CR1 to bude asi docela slabe co sa tyka SW.
    • Proc to vlastne chces, kdyz dalsim odsekem to vlastne nechces. Proc by meli oculus posilat do zemi, jako Cz a Svk kde ziji v v ramci EU "zebraci". To by meli opravdu neskutecny objednavky. Vzdyt uvazuj.
      • Co nechcem ? Asi kazdy citame inak lebo ja tam nikde nevidim ze by som nechcel aby to posielali aj sem. Co sa tyka pocitov tak nevime ja sa ako zobrak necitim. Ostatne zalezi podla coho chcete definovat zobrakov.Skor mam pocit ze tu u nas su ludia v mnohych veciach pomyleny. Pre priklad sa staci pozriet ake auta chodia napriklad v taliansku aj vo velkych mestach. Luxusnych a drahych aut tam jazdi poskromne zato tu v nsaom "chuderkove" to vyzera ze kazdy druhy je minimalne ropny magnat. Ale nechcem generalizovat.
        • Kdyz mam omezenou produkci tak to posilam do zemi kde na to maji. Nebudu to prodavat v "zebrackych" zemich. I kdyz se ti to nelibi takhle nas ve svete berou. Tvuj nazor na Italii v USA nikoho nezajima, pro ne jsi proste "zebrak z vychodni Evropy"
          • Amerike je cela europa u zadnice, v podstate cely svet. Pre nich su zaujimave urcite mesta a konkretne regiony. Ich zaujima blizky vychod lebo Izerael a ropa (ale nechcem sem tahat politiku) z EU ich zaujima tak Pariz, Londyn mozno Rim a nejake tie nemecke mesta a tym to hasne. Jediny trochu zaujimavejsi pre nich su anglicania ale aj to len preto ze sa im tlacia do zadnice ale priemerny amik pozna z UK akurat tak Londyn ostatne miesta a mesta ani nezadre. Taka ta, na americke pomery uz inetelktualna, mensina bude poznat spanielsko a nasu strednu a vychodnu europu a mozno balkan.
      • a přijde ti, že jako ty brejle v první várce měli problém prodat , když se rozebraly během prvních 20 minut, že by nějak tratili kdyby to posílali i do ČŘ?

        navíc teda 20k ani neni tolik, to si může dovolit dát spousta lidí, určitě i pár od nás by to koupilo
  • Po zhruba mesicnich zkusenostech s DK2 radeji pockam az se VR posune k 4K rozliseni a na to co prinese konkurence + dalsi vyvoj/verze riftu.
    • moj odhad je MINIMALNE 2r kym to bude pouzitelne a s dostatkom vr obsahu pre normalnych ludi, a nie len hracicka pre nadsencov ci nastroj na marketingove hypovanie
  • RIFT fanboys vs VIVE fanboys. To zas bude v diskuzich nablito.
    • Ani ne... Obe zarizeni vyuzivaji stejneho principu, v zasade exluzivni SW pro jedno zarizeni proto nehrozi... A kdyby nekdo (Luckey) byl takovej KKT, ze by se o to snazil, pude to hacknout. Takze hraci nemaji duvod delit se na fronty, to je jako hadat se, ktera mys je pro FPS lepsi, jiste se lepsi mys najde, ale takova hadka nema to smysl.

      Hadky budou vznikat zase jen mezi PC a Konzolovou VR (ktera ovsemze bude stat za houno *2*)
      • Vyvojari ale nebudou delat hry pro 10 lidi, kdyz jeste k tomu kazdy 3 maji jiny brejle s jinejma vlastnostma.
        • Hezkej priklad je TrackIR, ten je teda mnohem min rozsirenej, nez VR, ale jeho pouziti je siroke - od FPS pres zavodni simulatory az po letecke simulatory. Pokud ale nechces predrazenej TrackIR, mas moznosti si zbastit mnohem levnejsi zarizeni sam, jako je FreeTrack, OpenTrack a nekolik dalsich. Vsechny tyhle zarizeni funguji, i kdyz se jejich vlastnosti navzajem lisi (nekdy dost hodne). Bylo nekolik her, ktere vyzadovali k funkci primo knihovny TrackIRu, takze fungovali jen s nim, ale komunita si s tim poradila velice rychle.
          • Jenze trackIR ti nijak nezasahuje do hry. Nejde o nic jinyho, nez proste ovladac, kterej namapujes na klavesy/mys/joy ... je to presne stejny jako kdyz pouzivas kloboucek nebo jinej zpusob jak se ve hre rozhlizet.
        • To ani nemusej. Jenom je potreba, aby hra nebyla omezena na jedno konkretni zarizeni, ktere se hlasi v systemu. Pak je uz jedno, ktere VR zarizeni mas, hra totiz v zakladu dela porad to same - poskytuje 360° rozhled + umoznuje tracking hlavy. To, jakej bryle maji rozliseni, presnost pohybu nebo napr. moznosti headrackingu uz pro hru samotnou neni vubec podstatne, protoze je to omezeni na strane bryli.

          Jedinej problem muze bejt na strane ovladacu do ruky, ale i tady je moznost, ze to bude docela univerzalni, to uz zalezi predevsim na spusobu, jakym bude pohyb detekovan.
          • Je jedno jaky mas GPU, to jen proste veme data ktery mu posles a nejak je prechrousta na monitor ...

            ou ... wait ...

            A presne stejne je to s cimkoli. Pokud budu dneska delat hru, tak se taky nebudu zabejvat tim, jestli zvladne bezet v 320x200 nebo 640x480 ... a mozna ani 800x600. Proste proto, ze bych to musel ... TESTOVAT. Takze i kdyby to engine 158x podporoval, ja to vypnu a nedovolim ti to nastavit, protoze se nehodlam s nikym dohadovat, ze v tomhle rozliseni nekde vypadavaj textury napr.

            Stejne tak se dost pravdepodobne nebudu zabejvat ani tim, jestli zvladne hra bezet ve 4k, protoze to 0,0001% lidi, kteri mozna maji prislusny HW (jak zobrazovadlo, tak 4way SLI) je proste naprosto nezajimava cilova skupina.

            A presne stejne je to stimhle. Navic aby melo pouziti 3D nejaky smysl, musi s tim hra od zakladu pocitat => zcela jinej navrh hry. Protoze presne to, ze 3D nema smysl je to, co defakto pohrbilo 3D na televizich (a defakto i v kinech, drtiva vetsina kin 3D nema a lidi na to chodej sem tam jako na atrakci).
            Pochopitelne ze me pak zajima, jaky vlastnosti jednotlivy brejle maji, protoze to snima musim otestovat. U monitoru je to +- jedno, 1080p monas bude mit u 99% lidi stejne blby barvy jako kazdy levny smecko s TN ... jenze vsemozny rozliseni brejly, ruzny rozmery a pomery stran ... to vsechno muze znamenat, ze na jednech to bude OK a na jinych to bude zcela nepouzitelny.
  • Luckey a jeho tlachy... Tento človek mi začína byť vážne nesympatický. Koľko sa toho už nakecal ohľadom VR, všetko marketingové kecy a zahmlievanie, miestami hraničiace s klamstvom... Zjavne je z toho svojho FB zvyknutý s ľuďmi jednať ako s ovcami. Aj to je dôvod, prečo viac fandím VIVE...
    • VIVE bude urcite jine, hodnejsi a za par supu
      • To iste nie a cenu očakávam skôr ešte vyššiu, ale to nie to, o čom píšem.

        Úprimne, cena ma netrápi, keby nebola nízka cena od začiatku sľubovaná, bál by som sa, že cena práve uvádzaného VR zariadenia ako úplnej technologickej novinky bude hodne nad 1000€... A keby začiatok vývoja OR nešiel cez KS, ale inými, obvyklými spôsobmi financovania + keby nemali hneď od začiatku silnú konkurenciu, tak by tá cena 100% taká bola.
        • KS (a ti tupci co prispeli) jen dopomohlo zakladateli ke 2G $, nic vic.
  • Technologie dobrá. Jen jsem se nikde nedočetl, jak dlouho dokáže virtuální realitu lidský mozek snášet? Myslím, že byly případy, kdy po 45 minutách začala dost uživatelů bolet hlava, ale to bylo u prvních verzích. Každopádně 16 k pouze za brýle, to není zatím mainstream produkt.
    • Joy stoji od 100Kc ... a neni to mainstream produkt, volanty dtto ... a kdyz se podivas na pomer her, ktery podporujou volant/joy/... vs ty, ktery sou kb/mys ... tak je to naprosto mizivy procento. Proc? Protoze mizivy procento hracu to ma. A to pomijim pseudopodporu, kdy tim sice hru ovladat muzes, ale hrat ne.

      K tomuto si pricti cenu (a nejen tech brejli) a dojdes k tomu ze to nebude mit vubec nikdo (i milion ks je z pohledu vyvojare skoro presne 0).
  • když už se bavíš na cizí ůčet tak spon nevkrádej cizí nápady.Děkuji ti.
  • Krasne hype, az mi to pripomina Apple :D
    Ked to bude dostupne a mozne porovnavat s konkurenciou, potom "uvidim" kde je pravda.
    Zatial je to len klasicka reklama kde si ospevuje kazdy svoj vyrobok ako najsamlepsi ktory bude na trhu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit