Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jinak s Painkillerem jsem celkem spokojenej, je to o něco lepší než poslední Ressurection. Na druhou stranu, úplně klidně to mohl bejt datadisk k prvnímu Painkillerovi, je to prostě jenom nová kampaň s novými zbraněmi. Ale hrát to mě baví, ani chvilku se u toho nenudim, takže hra svůj účel plní dobře, aspoň u mě :)
  • Koukám, že poslední dobou se tu docela hádáte kvůli hodnocení. No já myslim, že je to celkem jednoduchý. Pokud hodnotíme hry na stejný škále, znamená to, že posuzujeme určitou vlastnost hry, která vystihuje celkovou kvalitu hry a kterou mají všechny hry.

    Hodnocení tedy neodráží ani grafiku, ani intelektuálnost, ani otevřenost světa, ani kvalitu příběhu. Co dělá hru hrou? Ve který chvíli se pixel na obrazovce stává hrou? V okamžiku, kdy se ten pixel stane interaktivním a to navíc takovým způsobem, aby nás ta interaktivita zabavila. A to je podstata her, stejně jako prvotní podstata třeba filmu. Zabavit člověka.

    A tomu říkáme hratelnost. Takže hodnocení 1/10 by mělo znamenat, že herní zážitek je spíše frustrující nez zábavný, naproti tomu 10/10 by mělo znamenat, že hratelnost hry je tak výborná, až to u jedinců se slabší vůli může způsobit závislost.

    O nic jinýho tady, prosim vás nejde.
    • Tak s takovým názorem bys právě ty měl vidět, že hodnocení je ohromně tendenční, bez vazby na reálné kvality hry.
      A navíc se dostáváme k meritu problému. Hratelnost je totiž taky otázkou osobního vkusu. Jestli někoho baví běhat (v dnešních FPS ani nelze volně běhat, bože) a střílet do bezzubé stonásobné početní přesily, prosím. Mě to nebaví => není to pro mě dobře hratelné. Za to mě baví a hratelností přímo oplývají (pro jiné zcela nehratelné a nudné) záležitosti, jako simulátory a grand-strategie. A co teď s hodnocením hratelnosti, že?
      • Každý má samozřejmě jiný vkus, tak předpokládáme, že každý hraje jen ten typ her, který ho baví.. Podle mě je třeba Football Manager největší blbost všech dob, ale z hodnocení chápu, že fotbalově pozitivního člověka to prostě musí bavit královsky..
    • Vidíš,to je zajímavá úvaha. Podle mě ale není úplně správná. Já od hodnocení očekávám, že jí bude hodnotit někdo, kdo má s daným žánrem zkušenosti a především bude mít na hru podobný náhled jako já. Čili pro mě je vše co jsi napsal (grafika, intelektuálnost, otevřenost světa a kvalita příběhu) zcela zásadní pro hodnocení hry, protože to pro mě velmi zvyšuje to nejdůležitější (přesně jak jsi psal Ty) - zábavu.
      • Jistěže lepší grafika je lepší než horší grafika atd.. Ale je to samostatnej parametr hry, kterej nemá přímou vazbu na hratelonost - i když jí může ovlivnit (ale taky nemusí). Moje nejoblíbenější hra je Wrestlemania Championship, hra stará asi tak 15 let v grafice 320x200 pixelů a 256 barev. Ta hra má u mě 11/10 bodů, protože je neuvěřitelně hratelná a přísahám, že prehistorická grafika mi absolutně vůbec nepřekáží :)
      • 13_11
        „Kdo má s daným žánrem zkušenosti a především bude mít na hru podobný náhled jako já.“

        Vyvstává tedy pár otázek:

        1) Proč pak danou recenzi/kritiku/zhodnocení číst, když už má čtenář evidentně jasno?
        2) Jak si čtenář ověří, že zkušenosti s žánrem, jejž sám hodnotí, nemá bohatší recenzent než samotný hráč?

        Leckdy mi tu přijde, že čtenáři by se nadmíru spokojili s jedním – všem vyhovujícím – názorem a hodnocením. Bohužel tak leckterým uniká skutečná podstata svobody, jakou jim současný svět nabízí: ničím nezatížená volnost vyjádření. Vzít si z textu to, co čtenáře opravdu zajímá, obohatit se o druhý pohled, nahlédnout do diskuze, podívat se po jiných článcích a nakonec si z toho udělat nějaký obrázek.

        Jeden recenzent nebude mít nikdy podobný náhled, jaký mají všichni čtenáři. Aby byl doopravdy každý spokojený, musela by se například na Games psát na jednu hru nikoliv jedna recenze, ale rovnou plná desítka. Teprve tehdy by mohli být všichni spokojení. Je to však reálné? Není. Proto buďte rádi za tu rozmanitost herních webů, z nichž si můžete odnést takřka vše.
  • Víte, kam si můžete to vaše nekonzistentní hodnocení strčit. Tahle hra postrádá intelektuální rozměr a dostala za to masivní bodovou srážku. Call of Duty (už si ani nepamatuju podtitul) nejen intelektuální stránku postrádá, ale navíc předstírá, že je tomu naopak, a dokonce se z vás záměrně snaží dělat nekompetentního "američana" - a ono je to najednou v pořádku. Ať žije doublethink.
    • kapalka
      Nemuzes brat recenzenty jako roboty, kazdy ma vlastni hlavu a vlastni nazor. Navic COD je predevsim MP hra (osobne se mi nelibi btw), Painkiller je vysmech celkove...
      • Whoossain
        Mě přijde jako výsměch dát 10/10 flashovce za 2 stovky a tím ji dát na úroveň Deus Ex a povýšit ji nad Dishonored. Ano, takhle nějak vypadá skutečný výsměch...
    • Ti deebile COD je milionkrat lepši než tahle píčovina!!!!!!!!!
      • CoD děcko se ozvalo. Zalez ! *1*
        • Je jasný, kde vzal těch 13 v nicku :) . Jestli to má hratelnost jak starej Painkiller a boss fighty taky tak, tak pro někoho kdo to nehrál dobrý. Jen ty remaky tu grafiku nikdy moc nezlepší ( jak má vypadat remake de vidět na Half-Life: Black Mesa, teda srovnaní grafiky HL1 a tohodle modu do HL2)
  • Keen
    Recenze mi přijde zbytečně moc kritická. Kdybych si nedávno znova nestřihnul celou základní kampaň z Black Edition, tak bych o koupi uvažoval, protože facelift by původní hře určitě neuškodil. Takhle to vidím na koupi po nějaké slušné slevě.

    A stěžovat si u tohohle typu hry na AI? To mi přijde trochu absurdní. Není na tom o nic hůř než SS 3 (desítky až stovky potvor na tebe bez ustání nabíhají s jediným cílem - vykuchat ti střeva), a ten měl pokud si dobře pamatuji hodnocení slušné a zásadních povzdechů na AI jsme se nedočkali. A level design? No dobře, každý máme jiné chutě, ale zrovna Painkiller měl level design opravdu na úrovni, takže recenzetovy povzdechy nad ním mi přijdou jako skoro až rouhání.
    • kapalka
      Ber to tak, ze jsem narocny. Prakticky nemuzes srovnavat recenze od ruznych lidi, jako vzdy je kazda z nich subjektivni.
  • To byla teda recenze,me to spise prijde jako dojmy.Pan recenzent se asi moc nevyzna kdyz tvrdi ze singleplayer je totozny z originalem.Za prve hra micha levely z puvodniho painkillera a jeho prvniho jeste nezku...eho datadisku a pribeh je uplne jiny,sice stejne becko neli cecko ale je jiny,urcite to neni uplna kopie originalu jak zminuje,hru recenzent ani nedohral a zabalil to po par levelech.takze tvrdit ze je to jen graficky remake je blbost.MP nevim v jakem je stavu,nehral jsem.hra je za 5 stovek,brzy spadne cena,proc to nedoporucit? bugfest to neni,cena nizka,kde kdo po tom sahne na par hodin zabavy.Kazdy nema rad radoby propracovane cool epic hry,tato edice ucel pro mene narocnejsiho parana nebo nostalgika v pohode splni,nechapu to plivani ohne,to same s doomem3 bfg-edice urcena hlavne konzolistum.
    • kapalka
      hral jsem painkillera tehda, hral jsem ho i ted zaroven s recenzi a je 95% stejny.
      Pribeh ve hre neexistuje, to o co se tam snazi neni ani omacka okolo strileni demonu...
      Hra je jen a pouze graficky remake. Stale stejne bugy. NEschopny MP, cooperace neni s kym hrat. Hra se da doporucit tak jedine pro milovniky, ale opravdu jen milovniky puvodniho PK, az bude stat tak 80 korun...
  • 4/10 ??? Aspoň těch 6/10 jste mohly dát. Zas tak špatné to není ! Doom 3 BFG taky dostal 4/10 a přitom je to mnohem větší sr*čka. *3*
  • Jestli si chcete zahrát remake nějaké old school střílečky, doporučil bych předělávky Serious Sama, u kterýho jsem asi přes růžový brejle žádný zásadnější chyby neviděl.
    • UI se tam obcas zasekne a nehybe se, ale jinak mas pravdu, je to dobra parba
  • Mato1987
    tiež som bol sklamaný z tohto HD remaku :( asi preto, že som od toho čakal viac ako som mal...ale aspoň k tej zberateľskej edícií za pár evro bol aj pekný malý artbook a celkom slušivá krabica z materiálu podobnému zamatu :)
  • misho8723
    Tak ak niekto chce momentálne najlepšiu verziu Painkillera, tak nech si zaobstará Painkiller : Black Edition... a hra aj s datadiskom sú aj v tejto dobe stále výbornou zábavou
    • Tento měsíc je to jako plná hra ke SCORE.
      • To ještě vychází?
      • kubi-wan
        Už jsem to taky koupil :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit