Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vazeni, PoE je bezpochyby dobra hra, ale kral je jen jeden. V dobe, kdy budou PoE, TL a dalsi zapomenuti, bude se dal hrat Diablo. I tahle cela diskuze je z poloviny o diablu ;)
    • To je bohuzel na celem Diablo 3 to nejsmutnejsi. Prestoze je to odpad ve vsech ohledech, lidem je to jedno a koupilo si to vic hracu nez vsechny ostatni diablovky dohromady. Tohle firmy vydelavajici na hernim prumyslu jenom utvrdi v presvedceni, ze se staci drzet zabehnutych znacek a o kvalitu se vubec nemusite starat.
      • Neni nic lepsiho, nez podobne fatalisticke vyroky, ze? Odpad "ve vsech ohledech"? Chapu, nekdo je proste hater, ale budme taky trosku objektivni, ano? Reseni predmetu byvalo dost spatne, zlepsuje se, od pristiho (doufejme) patche se mozna zacne podobat tomu, jak to melo vypadat na zacatku. Pridavaji gem a item sinky, coz byl taky problem. Monster power ma konecne smysl farmit. Demonic essence a soulbound craftovany veci davaji duvod to zapnout hracum, kteri spis "hrali" jenom aukci. Na druhou stranu, boj, alfa a omega kazdeho ARPG, je v Diablu ztvarnen proste paradne, plynule, hladce, vybrousene, bezprostredne.

        Diablo bylo zasadne nedodelana vec, kdyz vysla, s tim nemuze nesouhlasit nikdo, a ze to Blizzardu sakra trva s tim to dat do poradku, to me taky ponekud stve, nicmene se to uz zacina blizit tomu, jak to melo vypadat v den vydani =).
        • Je pravda ze ja jsem hral D3 od vydani a skoncil jsem po par tydnech. A jak uz jsem psal v komentarich pod clankem o diablo aukci fakt jsem se snazil tam najit neco dobreho jako fanda D1 a D2. Ale nenasel a po cca 200 hodinach testovani vsech postav a nekonecneho farmeni nepouzitelnych predmetu jsem to znechucene smazal. A neminim se k tomu vracet. Pokud to opravdu zlepsuji je to fajn. Ale meli na to kolik, 12 let nez to vydali?
          • tedy, reseni predmetu, nikoliv reseni problemu >.<
          • Ano, to reseni problemu a ta hromada crapu, co neustale pada, je kardinalni problem v D3, to ovsem nevime jenom my, vedi to dobre i vyvojari, proto itemization changes... kterych se uprimne nemuzu dockat =).
    • Spíš, až ty zapomeneš na PoE, tak budeš hrát diablo dál :) Nemluvil bych o ostatních...
  • Kein
    Byť "diablovky" neřadím mezi moje top oblíbené hry/žánr, zkusím to. Drakensang online mě taky celkem bavilo.
  • D2 jsem hrál v podstatě nepřetržitě od doby co vyšlo až do chvíle, kdy vyšlo D3. D3 pro mě osobně bylo a stále je jedno obrovské zklamání, ale co má člověk dělat, když ho baví mlátit příšery. Vyzkoušel jsem i TL, ale to byla záležitost na jedno dopoledne. Pak se ale objevil PoE a D3 jsme od toho momentu nepustil. PoE splňuje přesně mé nároky na "Diablovku", svobodný a logický vývoj postav, smysluplná příslušnost předmětů k daným třídám, kde na druhou stranu člověku nic nebrání vybavit kohokoli čímkoli a pořád to může fungovat. Geniálním systémem skillů, se kterým jsem se do teď u žádné hry tohoto žánru nesetkal a který umožňuje naprosto svobodné rozhodování co bude daná postava, bez ohledu na třídu, používat k likvidaci monster. K tomu ještě přispívají tzv. support gemy díky jimž zle jednotlivé skilly dále modifikovat ke své potřebě. A v neposlední řadě je na modelech postav opravdu vidět co mají na sobě a pazourech a dokonce oproti D3 dané předměty i používají v boji! Ale abych to uzavřel, pro mě je aktuálně PoE jednoznačná volba jako krále "Diablovek". BTW: nikomu to nenutím, čistě můj názor.
    • Pod to se můžu podepsat.
  • Co je oproti D3 uplne paradne su itemy. Som v 3. akte a v podstate stale som pouzival polovicu itemov bielych (superior), modrych a sem tam nejaky zlty. Ak som sa zameral na evade chance a armor, tak presne viem ake veci ich budu mat. A to som sa nejako extra nehral s transmutation orbmi.
    Toto je v D3 problem - tam su biele veci odpad, modre su dobre na zaciatok hry a leg/set (az na niektore) su dobre "na podpal v kamnech" :) No a samozrejme vychytavky ako palicka so silou, ci mighty weapon s inteligenciou...
    V PoE su mimochodom velmi zabavne itemy na zaciatku hry. Heavy armor vyzera ako kus zeleza zo srotoviska a jeden typ stitov je cisto ako vytrhnute dvere zo skrine :)
    • Kinet1c
      jasne pouzijes co najdes, to sa my paci tiez, neskor sa to meni, je to dobre no
  • Pro mě je teda PoE zatím zklamání, něco tomu prostě chybí. Nemá to takovou tu jiskru, kterou jsem našel třeba v Torchlightu. Už po asi dvou hodinách mě boj přestal úplně bavit, parkrát jsem se k tomu zkoušel vrátit, ale be šance. Diablo bylo možná pro mnoho lidí zklamání, Torchlight svou stylizací asi taky nesedne každému, ale obě tyto hry mají svou "duši". Tu jsem u PoE hledal marně.
    • Ono hodnotit hru po 2h hrani je taky smesny.
      PoE je na zacatku mozna odrazujici , prvni etapa se proste musi prokousnout.
      Je to jako orisek , nejprv se rozmlati kura a pak najdes orisek.
      PoE nabere obratky az nejak od lvl 25+ , kde uz kupujes lepsi gear , linkujes skyll gemy s support gemy atd...
      Taky doporucuju hru s partou , nebo treba vyzkouset jine charaktery , jestli ti to nesedlo.
      Ale rozhodne bych nedoporucoval hru zahazovat. *1*
      • Směšný? Neřekl bych. Někteří lidé prostě nemají tolik času, aby mohli každou hru zkoušet pět hodin a říkat si při tom: "Však ono měto chytne". Třeba takové Diablo mě chytlo hned, stejně jako Torchlight 2, který si mě dostal už v betě. Takže pokud můžu srovnávat s těmito dvěma hrami, tak jsou minimálně chytlavější. A to bych řekl je celkem důležitá vlastnost, zvlášť u ARPG.
        • No ja ti to neberu ale takovy T2 tady spominas , ten jsem dohral a uz nikdy vice nehral.
          Proste to je takova omalovanka (fajn na jedno odpoledne) , sice core je dobry ale neco tomu taky chyby. Mozna ta grafika by mohla byt hezci , dost me odradily ty modely atd...
          A nikto ti nerika ze to hrej v kuse 2h. Muzes treba kazdy den , nebo kdyz mas cas , hrat treba 30 minut , jen tak pobihat levelovat , udelat nejakej quest. Jde to . Ja taky pred tym nesedim cely dny. Ale faktem je ze o mechanikach v prvnich 2h se vubec nedozvis , tam jeste nemas ani poradnej support gem , sotva mas nejaky linkovany sloty v itemech atd... V parte jde levelovani rychleji taky. Takze jestli mas nekolik kamosu za 2h se toho da stihnout hodne (v 6ti nebo 8).
          • Kinet1c
            presne, hrat v kuse 5h, to som hral niekedy ked som este mal cas, asi tak pred 10 rokmi, dnes si cas delim ako len viem a som rad ked nejaku tu hodinu na to mozem minut, ale ta hodina stoji za to, takze vyhovorka, ze nemam 5h aby sa mi hra zapacila, je prinajmensom prehnana. Osobne hre vzdy dam urcity cas aby ma presvedcila a ked nie a nie tak nic sa neda robit. T2 byl tento problem, hral som hral som, ale nijak to neslo, kedze ja som uz taky co si kupim to si zjem, tak som ju dohral, skusal som zacat znova, ale ta hra jednoducho nie je ono, neviem mozno povolaniami mozno tou grafikou to je alebo som to asi ja, ale T2 nie je ono, ked som sa skusil vratit k D2 tiez to neslo uz, aj ked som bol velky fanusik ako to vyslo a cele roky aj potom. D3 som presiel z monkom, barbarom, magom a rogueom, ci scout ci kto to je, uz si nespominam a to vsetko az do nejakej 52-53 urovni, bavilo ma to a potom zrazu boom a uz som na to viac nepozrel. PoE nie je naj vo vsetko nie je genialna v kazdom ohlade, je ina je dobra je fajn a je tu pre kazdeho uz teraz kto chce skusit, trebars aj ked ma malo casu, za 30min ci hodinku sa da prejst jednu dve mapky a tym padom pokrocit v hre a aj v leveloch a poviem to takto po prejdeni prvej obtiaznosti ked sa hra nezapaci, uz sa pacit nebude ani neskor, podla mna
      • pokud me nechytne 1-2. hodina hry, pak je realna sance, ze mne nebude bavit ani zbytek -> nema cenu si nalhavat jak super je to hra jen kvuli hypu / nazoru ostatnich. Pokud hra nabira obratky az od lvl 25 tak je to spatne, zabavna by mela byt uz od zacatku.
        • Kinet1c
          spatne to neni, pretoze na 25 si celkom rychlo, spatne by bolo keby zabava zacala na nejakom 80 lvl
        • Tak to predpokladam ze hry typu CoD te musi bavit hodne.
          Protoze je to zabava od zacatku do konce , right ?
          nic ti neberu jen poukazuju na fakt ze kdyz ti neco nesedi maybe dat tomu sanci taky neni na skodu.
          A pisu taky z vlastny zkusenosti, taky me hra nebavila prvnich 5 hodin , ale kamos me pozval do teamu a pak jsem jenom hral a hral a hral a pak uz neprestal a kdyz jsem pochopyl mechanizmy hry jsem usoudil ze bylo blbe hru zatracovat zato ze se rozjizdi pomalicky , zlehka.To vis aby ten tlak na hrace nebyl prilis vysokej , protoze PoE zdruzuje hodne promyslenych mechanik ktere jsou trosku pod povrchem.
          Tak ale ne kazdy ma rad matematiku a tahle hra je hodne o uvazlivem rozhodovani a strategii ,kterou musis mit predem rozmyslenou.
          • Skoda ze si nepochopil mechanismy ceskeho jazyka,jinak s tebou souhlasim
          • Ano, CoD singl me bavi. Stejne tak me bavi OpenTTD, RCT, Tropico 1, Space Colony, NFS, U2, Crysis WoT, WoW a nevim co jeste. Nechapu, co s tim ma CoD co do cineni. Jen si myslim, ze prvnich par hodin, v mem pripade staci i 1-2 abych zjistil, jestli me hra bude bavit nebo ne.
            • To jsou vsechno casual hry (az na OpenTTD , to mne bavi taky ).
              S tim CoD-em davam najevo ze stupidity a hry jeho formatu jsou dneska bezne a je to hodne smutny.Ja nevym ale mne ani ten novy Crysis nejak nechytnul , je to proste casual blbovina.Jo grafiku to ma hezkou ale proto hry primarne nekupujeme , ze jo. WoT radsi nespomynat , ta hra je des a stale jsou tma bugy z betay ktere asi nikdy nebudou opraveny.
              Ja si jenom myslim ze vetsina dnesnych "casual" hracu (jako ty) nevy pochopit hry ktere maji toho vice pod povrchem.A vsechno se to pekne rozjede po urcitem casu.Protoze autori nemeli v planu to vsechno placnout pred hrace hned ze zacatku (tam neni zadny tutorial) , jako v tych CoD hrach. Kde te cela hra vodi za rucicku . PoE je hodne otevrena hra z pohledu buildu , skillu , kraftovani , tradeovani a pod. Kazdy si najede neco pro sebe a kazdy si muze vytvorit jedinecny build s jedinecnou kombinaci skillu a supportu. Tohle se dneska nenosi a tak to mnoho hracu dorazuje . Ne vsechny hre ktere byly a jsou dobry musi hned od zacatku bavit (a bylo jich nekolik ktere byly proste tezzsi na pochopeni , treba Civilizace).
          • ucho
            ono takhle je to s většinou her, že se do nich člověk nedostane hned (každopádně těch 5 hodin je opravdu celkem dost, 1-2 hodiny jsou rozumnější hodnoty). proto dost lidí v diskuzích hejtuje hry, který si stáhnou z netu, 15 minut zkouší a mažou s prohlášením, že je to blbost... každopádně pokud vím, tak PoE je pořád ještě beta, takže tam bych se závěry počkal, až se to trochu víc doladí...
            • Da se to stihnout i za ty 2h , GGG delaji 2h solo HC race ligy.
              A taky tam lidi dosahujou lvl 28+ ( v solo run).
              V parte to jde rychleji .Hlavny je aby se tam clovek dopracoval a pak se hra krasne rozjede.
              2h hrani pro normalniho hrace je nejak dosahnuti Act2 a tym to konci (to je muj pomalej HC race run) , naky lvl 20 (max).
  • no d3 je oproti tomuhle porad o nekolik lvlu vyse. S odstupem casu je videt, ze zmeny ktere blizz zavedl jsou dalsi evoluci zanru a konkurence opet pokulhava v zadu
    • Dalsi d*bilny automatove detatko...
      Paneboze co teda za zmeny Blizz zavedl jen abych byl v obraze ?
      Aukce ?
      Nebo jses tak moc retard*vanej ze nevys ze to bylo vsechno ukradnute z jinych her , a to automatove klikani na skilly bych vubec nenazval nejakou evoluci.
      • jo a ted je to vsechno po kupe...zadna ,,lahvickovana,, zadne zdrhani pres portal, system skillu a nutnost zabijet elity misto bossu a ano i ta aukce

        btw slovo retard*radeji nepouzivej kdyz ,,nevYs,,
    • Comment roka , musim sa trosku pozbierta po tomto....lol
      Kto vlastne vytvoril D1 & D2 pracuje teraz na Torchlight serii.
      D3 nebolo robene tymi istymi ludmi co D2 a je to vidno, dobre to po*rali hosi z Blizzu.
      Preto to uz nikto skoro ani nehra.Ano hra zarobila , predalo sa jej 12 mil kusov no a co teraz ?
      Kde su ty hraci ? Minimalne 1/2 z hracov hra PoE ! Preco je to asi tak ?
      Otazka je preco ludia ako Kripparian hraju PoE , ludia co su posadnuty ARPG a ktory stravily niekolko rokov hranim D1 & D2 . Asi si z inej dimenzie ked mas taketo mylne bludy v hlave...
      Alebo len simply trollujes *11*
      • ucho
        PoE hraje šest miliónů lidí? tak ti nevím, ale čuchám tady trola :)

        edit: tak jestli jsem se díval správně, v lednu byl rekord 53 tisíc hráčů...
        • O 12+ milionech prodaných kusů víme už nějakou dobu, ale teď tu máme aktuální počty - Diablo III prý hraje denně zhruba milion lidí a měsíčně to jsou cca tři miliony pravidelných hráčů. asi tak
        • Hral som D3 na vyssej obtiaznosti a bola to viac frustracia nez zabava(aspon v tych neskorsich fazach).V niektorych pripadoch bolo jedno aky mas gear , mob ta dal dole jednou ranou aj tak. Co povazujem za uplnu hlupost.
          Nech mi odobere pol zivota alebo nech mi da mob krit a ma kilne ale nie ze tam pridem a neda ani krit a uz som dead. Ranged attack ma neberu takze ked dam melee chcem mlatit jak blazon a nie umierat kazdu chvilu.To ja nenazyvam zabava.Jednoznacne pre solo to bol totalny chaos.S kamosmi to ujde ale ty uz tiez D3 nehraju takze teraz mi moc moznosti neostava.
          V PoE sa mi stane ze ma kilnu, dokonca viem preco.Slaby gear, moja hlupost (nevnimavost) , slaby resist , malo zivota , weak skill kombinacia....atd
          V D3 mozem mat uber set aj tak ta kilnu.Kde je zmysel celeho potom ? Naco robit ultimate build ked je to vlastne uplne jedno ? A o to v ARPG hrach ide , urobit ultimate build. A End Game v D3 is non existent ! Co je dalsia negativna vec. Ta blba "omalovankova mapa" ma vobec nenadchla , stary dobry "Cow Map" z D2 bola ovela vacsia sranda , v D3 je to skor trapne.
          Neviem ale ako D2 hracovi vnimam PoE ako take D3 , ako by som si to predstavoval , sice ten skill tree je "crazy" ale ked pochopis mechanizmy tak sa to da. A sranda je ze mam uz 4 build a stale nie som spokojny , tak hladam dalej a skusam veci ktore by ma vobec nenapadli (za normalnych okolnosti) co v D3 sa tiez neda povedat.
          • jasne kilnou te na jednu ranu...ach jo...proto spousta lidi hraje HC, protoze pribehne mob a zabije je na 1 ranu co ??
        • Tak PoE hra dost vela ludi ale minimalne polovica z D3 aspon hru skusila.
          Co je skor otazkou je ci D3 este hra tych 12 mil hracov?
          Je dobre ked D3 hra 200k hracov atm...
          A svoj cuch si strc niekam do p*dele aby si sa citil este lepsie... *13*
          • ucho
            samozřejmě že všech 12 miliónů lidí D3 nehraje (a asi nikdy nehrálo), tak to není u žádné hry. je klidně možné, že několik set tisíc tu hru ještě ani nezaplo, ale prostě si ji koupili :)
            v nedávném článku se zde psalo, že D3 hraje denně milión lidí a za měsíc jsou to 3 milióny pravidelných hráčů, což je rozhodně stále hezké číslo. samozřejmě je hezké i těch 53k pro PoE...

            vulgarity si nech pro své blízké okolí, na internetu to z tebe většího drsňáka neudělá. jen jsem tě upozornil, že píšeš nesmysly. nehaním PoE ani D3, jsou to prostě dvě hry, každý má právo volby, někdo může hrát obě, někdo jen jednu, někdo žádnou. schválně, kolik hodin jsi nahrál na D3, když ho tady hejtuješ? dohrál jsi ho alespoň? pokud si mohu tipnout, tak ne...
            • Myslis ty vyssi obtiznosti, kdy jdes na inferno s barbarem, tam ty modry elitky maji haste, jsou propojene ohnivym retezem, mlati life stealem, (nebo velkej regen), nechavaji za sebou ohnivou stopu a i kdyz se vemes neco na ohnive rezisty tak te pomalu instakillnou? :D Jo to je opravdu zabava.

              Jinak 12 milionu to koupilo, protoze to byl neskutecnej HYPE a to i diky tomu takzvanemu uzasnemu demu. Sam se priznam, nechtelo se me do toho, protoze jsem cekal ze to bude Hype a nezdalo se me to. Ale diky demu jsem se rozhodl, jelikoz po leorica to bylo zajimave :). Na normal az nudne z hlediska obtiznosti a zajimave z hlediska nove veci, ale od nightmare vejs clovek cekal neco zajimaveho a noveho, ale vsechno je to tam uz zamereno na equip a ciste jen equip nic zajimaveho tam jiz neni (ani skilly - skill tree), mizerny obchod, ktery je v PoE zajimave resen.

              D3 pro me neni krok dopredu, ale krok zpet nebo jeste jinak krok uplne spatnym smerem. *9*

              PS: 12M koupilo, a tusim hraje jednou za mesic 1M udajne a pak je tam 200-500 tis. co to hraje tydne. A to vcetne lidi, jako jsem byl ja, kdy jsem se obcas logl, a koukal, zda se neco nezmenilo, po par minutach zpravidla do 5 minut, jsem zjistil ze je to porad stejne hnusne a odlogl jsem :)
            • SnakePlisken
              Ty si za to vyplivnul 60 eček? Cože? Nevím, jestli mi tě má být líto nebo se smát. Hra se dala pořídit za nižší cenu.
            • ucho
              Banamarama: D3 je casual na normální obtížnost a první projití. někdo to přirovnává k tutorialu :) ty vyšší obtížnosti už jsou zajímavější.
            • Nehejtujem D3 , ano dohral som ho , bohuzial.
              Je to proste hra pre ludi co su "casual" co je na jednu stranu OK ale na druhu pre tych co milovali D2 dost odradzujuce a velmi padle na hlavu.
              Nieco take asi nikto od D3 kto hral roky D2 necakal.Proste to k Diablo hram vzdy patrilo a teraz zoberu aj tu vlastnost ktora nutila hracov skusat nove buildy a preto to bola aj zabava.
              Co sa o D3 rozhodne neda povedat , dohras a potom ulozis na policku (alebo lepsie povedane prestanes hrat kedze sa jedna o digital distribuciu , to len aby si ma nemusel poopravovat).Asi tak ,a pisem to ako dlhorocny hrac D2 , ktore ma dostalo svojou hudbou (ten theme song Tristram-u ma doteraz v hlave) , grafikou a v neposlednej rade skvelym skill tree a moznostou hrania s kamosmi. Tot sa o D3 neda povedat , grafika tak pre deti z WoW, hudba tak akurat neurazi (no ziadne songy co by som si zapamatal) , loot ubohy a hlavne tie nehoraznosti vo vyssich obtiaznostiach , ma to uplne odradilo od celeho. Z pribehu by som iba podotkol skvele CGI videa ale to je asi tak vsetko.
              Aukcie , garbage , gear za real peniaze , really ? Pay to win schema mi nesedi a taktiez nehorazne vysoka cena na hru ktoru dohras a zahodis (60 Euro) .

              A vulgarnosti si necham na diskusie tohoto typu pretoze vacsina ludi si tu normalny pristup aj tak nezasluzi.
  • zcela subjektivně,když jsem začal hrát diablo 3 cejtil jsem se v tý hře jako doma,prostě mi sedla a sedí.Zkoušel jsem PoE a v tý hře jsem jak na návštěvě je příjemná,ale po ňáké době chci už domů.
  • 2 mozna 3 h played nepekne, nelogicke ,nudne fakt ne...... s diabla som sice sklamany a uz ho nehram ale par stoviek hodin padlo *6*
    • tak ty seš dobrej vymaštěnec :D:D:D:D:D:D
    • Presne pre takychto tupcov je D3 robene...KMto ma aspon trosku zmysel pre inteligenciu hra hry ktore su sofistikovanejsie nez nejake stupdne klikanie na "automat skillove" .
      Sa stavim ze ani nevies ako sa mozu v PoE skilly kombinovat, vylepsovat a vytvarat rozne moznosti s kombinaciou s pasivnymi skillmi. Je dobre ze ludia ako ty PoE nehraju... *5*
      • Jestli za svuj vrchol povazujes znalosti v PoE, tak to ti velmi gratuluji a preju do zivota vsechno nejlepsi a hlavne hodne toho tveho "smyslu pro inteligenci".
        I presto, ze se hru snazi branit lidi jako ty, tak je to stale dobra hra.
      • Kdyby PoE bylo tak inteligentní, jak se nám snažíš namluvit, tak to buď není ARPG, nebo je to špatné ARPG.
    • Zajímavé, jak se dá vložit do jedné věty "som sice sklamaný" a "par stoviek hodin padlo".
      • Kein
        Ovšem nutně se to vylučovat nemusí. *3*
  • Mě se hra zamlouvá, hraji ji už od brzké closed bety. Dal jsem si chvilku pauzu a od zítra ji asi začnu hrát znovu, rád bych se dostal do třetí kapitoly. Jen jedna věc mi vadí... proč sakra nemá tepmlář gatě??!! *1*
  • a jedna z poslednych veci:
    - v hre je end game vyrieseni pomocou máp, ktoré mozete davat do zariadenia, ktorý vam vygeneruje 4 portaly s mapou ktoru si navrhnete sami (najdete cistu mapu ako loot, dalsie itemy na zlepsenie kvality mapy), mozete si proste vytvorit "vlasnosti" ako typ dmg, silu nepriatela atd - toto je fakt supr vec
    - hra je v open bete uz vyse pol roka, a este nejakych par mesiacov bude...tesim sa na officialne spustenie, aj ked sa zda ze hra je dokoncena uz teraz - tak nikdy nebude .) lebo support zo strany GGG je nepretrzity, tak dufam ze im to vydrzi :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit