Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jinak na GOG ted maji velkou slevu na Pillars
  • Pillarsy nebyly spatne, ale do BG2 mely dost daleko. Rekl bych, ze se tam snazili mit vsechno, a pritom spoustu veci vubec nedotahli (rekl bych, ze hlavne v hlavni hre bylo videt, ze jim dosly prachy). Napr. staveni pevnosti. Prvni datadisk bez druheho byl naprosto o nicem. Soubojova pravidla mi uplne nesedly a hlavne ten text pro text. V BG jsem mel pocit, ze texty pribeh rozvijeji, ale v Pillarsech v mnoha pripadech mi prisly zbytecne. Take ty 2 nejvetsi mesta se mi zdala byt obsahove prazdne proti ctvrtim v BG2, kde byl zajimavy questik na kazdem rohu. A ty zlate postavy tomu taky nepomohly. Treba si jeste nekdy Pillarsy zahraji, ale ted nemam pocit, ze bych se k nim chtel nekdy vratit.
  • flash789
    A bude se to uz i hrat nebo jen cist jako jednicka?
    • Hele, dva zakomplexovanci se sešli...
    • Co blbneš? Gameplay je ve hrách to ve vedlejší. Hlavní je narace a tuny textů, pak si připadají nerdi důležitě *15*
      • Ve vedlejší. *5*
  • danny_the_hound
    Tak prvý milník už padol -- momentálne majú 1,109,708

    Podľa obrázkov v kampani sa mimo Edéra vráti aj Pallegina. Mojimi osobnými favoritmi z prvého dielu boli Grieving Mother a Durance, tak dúfam, že sa objaví aj niektorý z nich.
    • Morraw
      A Aloth ;)

      Doufám, že tam zase bude nějaký mega dungeon *14*
  • Thorleif_cz
    Škoda, že jsem úplně suchej, hned bych si tam hodil na krabici... Holt nezbývá, než počkat, až to vyjde. Izometrickejch rpgček není níkdy dost... *14*
  • Ked obycajni Poliaci dokazali urobit neskutocne masivne krasne a hutne RPG ako Witcher 3 nechapem preco Obsidiani zaspali 20 rokov dobu a nevedia urobit kvalitne RPGcko dnesnej doby a furt sa potacaju pytanim penazi vopred na KS pritom im tie hry isto zarobili a zbytocne beru peniaze projektom, ktore sa ozaj nedokazu zaplatit. Toto mi uz pride len ako cisto biznis tah..peniaze vopred, recyklacia assetov a celej jednicky do 4 podobnych RPG v priebehu par rokov. Kludne si mozu potriast ruky s tvorcami Call od Duty fakt v tom nevidim rozdiel akurat ze tupu akciu oni nahradia tonou tupeho textu a priserneho klise pribehu a sub9jaku.
    • DwaR
      prosím ťa a akým to projektom berú peniaze? si nesvojprávny a o tom čo zasponzoruješ rozhoduje niekto za teba? ja dám svoje peniaze tomu, čo ma zaujme. ak ma zaujme iný projekt, tak dostane peniaze ten a nie PoE2.
      samozrejme, že je to biznis ťah. našli dieru na trhu, našli publikum, ktoré je ochotné platiť, tak si idú svoje a? kým ma to bude baviť, budem to kupovať. mne osobne stačí 1-2 isorpg ročne, viac reálne aj tak nedohrám, ale keď ich vypadne ročne 10 nech, aspoň budem mať širší výber.
    • Naprosty souhlas
    • Morraw
      Sice jsi troll, ale budiž.. Každý by chtěl po Obsidianu další Fallout nebo KotOR. Což na nich vůbec nezáleží. Dále pochybuji o tom, že by chtěl Obsidian dělat znova pod hlavičkou velkého vydavatele, který by sice mohl poskytnout finance, ale zase by jim do všeho kecal.

      Nehledě na tom, že Obsidian peníze na obrovské rpg typu Zaklínač určitě nemají. Zvlášť, když reklama tam stále více jak samotná hra.

      Jak Pillars tak Tyranny jsou určitě úspěšné, jinak by s tímto konceptem nepokračovali.
    • Co dnes nemá klišé příběh. Každopádně líbí se mi, jak ti to trhá žíly. Jako by tě snad někdo nutil s pistolí u hlavy to backnout. *15*
      • SugarCoffeeTeaRumBoom
        W3 príbeh priemer? Na tom si kde bol? Tak geniálne a ľudsky (!!!) napísané texty som za 20 rokov čo hrám hry nevidel. Jasne, ultimátne v hlavnej príbehovej línii už nevymyslíš nič iné, ako finálny stret dobra a zla (oprav ma ak sa mýlim a uveď príklad, rád vyskúšam), ale tie bočné questy! Hral si ich vôbec? Ak nie a uniklo Ti to, je mi to ľúto, prišiel si o veľa. O skvelých datadiskoch nejdem ani začínať.
        • Hele, dialogy, vedlejší questy, minipříběhy a omáčka kolem jsou v Zaklínači skvělý, vo tom žádná. Ale ta hlavní zápletka je na úrovni Super Maria, a to včetně princezny, která je v jinym hradě.
          • nekdy i cesta muze byt cil
        • spíše podprůměr. Narace nerovná se kvalita příběhu. Narace je kvalitní, výsledný příběh je brak, co najdeme i ve fantasy za 39kč...
          • Narace = vyprávění. Tak kdo je tu ten nerd skrývající se za slova dovozová? "Kvalita příběhu" je jako co? Chceš ji nějak měřit? A netzapoměl sis ve škole fabuli a syžet, mládenče?
          • Podle tebe je potom brak i Pán Prstenů. Černobílý boj dobra se zlem a zničení prstenu. To samé např. Last of Us - perfekní příklad brakového příběhu, který je jen pěkně prezentovaný.

            Každopádně miliju tyhle rádobykumštýřský kecy bez uvedení nějakých příkladů těch kvalitních děl... *7*
            • SugarCoffeeTeaRumBoom
              Čo tak diela China Mieville? Taková Jizva alebo Nádraží Perdido, to je herný svet jak vyšitý!!! A príbehovo tie knihy tiež nezapadajú do klyšé boja dobra so zlom
            • Pán prstenů je intertextuální ekologická agitka (což je moc dobře; nebo bylo by, kdyby to taky nebyla ultrakonzervativní aristokratická agitka) a stylistický klenot. (V češtině mimochodem zatím ještě nepoužíváme v názvu všechna první písmena velká.)
            • Thorleif_cz
              Ano, pokud budeš hodnotit Pána Prstenů bez kontextu doby, ve které dílo vyšlo a vyjmeš z něj i to, co se v knihách promítá, ale nemá to nic společnýho s kvalitou příběhu (umělé jazyky), pak můžeš snadno dojít k závěru, že je to opravdu brak. PP je ale zářez pionýra a stavební kámen žánru, takže se imho nedá srovnávat s těmi díly, který ho defacto jen klonujou.
        • Thorleif_cz
          Mezi hrama by se hledalo možná těžko, ale existuje spousta děl v rámci fantastiky, který ukazujou, že se k tomuhle klišé vůbec sklouzávat nemusí...

          A souhlasím, že dialogy ma W3 napsaný skvěle, příjemně fungujou a nešustí zbytečně papírem.
          • DwaR
            ak máš prehľad, skús sem hodiť pár diel. primárne mám síce rád tú klasickú tolkienovskú ružovú fantasy (ak je dobre napísaný príbeh a postavy, tak mi klišé žily netrhá), ale nepohrdnem niečim kvalitným a orginálnym ako napr. malaz.
            len prosím nepíš hru o tróny. tá ma minula o svetelné roky.
            • Thorleif_cz
              Tak mě tak nějak míjí ta angloamerická scéna (od tý doby, co jsem v knihovně v Třebíči pročetl skoro celej fantasy regál, jsem neměl důvod se k high fantasy vracet). Ale je zde spousta děl, ve kterých se příběh netočí kolem záchrany světa, nebo epickém souboji Dobro vs. Zlo a jsou zasazeny do originálních, nápaditých světů, z per naších, středoevropských autorů. Miroslav Žamboch (například Koniášovky, nebo série s Baklym), Vladimír Šlechta (fantasy, které i přes určitý třecí plochy s high fantasy nesklouzává do vyjetých kolejí), Ďuro Červenák (slovanskými mýty inspirované fantasy), JFK (série o a agentovi interrealitní Agentury, psaná kolektivem československých autorů). Doporučil bych ještě Roberta Fabiána (autor military sci-fi ze světa vetřelce). Je toho opravdu hodně i v našem malým středoevropským kotlíku (+ benefit podpory lokálních autorů).
          • jenze takovych spisovatelu je par a moc se mi nezda, ze by treba King psal scenar pro PC hru...
    • W3 stál 10x tolik? nejsem s obsidian her nadšený , ale jsou to dobré hry, pokud máš tenhle styl rád. btw. příběh w3 byl průměr.
    • Blue.Shark
      Světe, div se, tvorba her je byznys a Obsidian našel díru na trhu a taky hráčskou základnu, která prahne po jejich produktu. Na hranici s nimi! Upálit! *7* *15*
    • pro tebe ted musi byt strasne depresivni obdobi :) .. Divinity, Pillars, Wasteland, Tyrrany, ted prijde Torment a do toho novinky o Pillars2. Uz mas psychiatra co te z toho dostane ? *7*
      • No prave....5 lacnych isorpg v priebehu 4 rokoch a akoby ich jedna mat porodila cez kopirak. Kde je originalita? Jedine Divinity bolo oka zvysok dost nuda a sklamanie si myslim. Obsidian mrha svojim talentom a malo by makat na hrach ako Fallout New Vegas minimalne. Nie dokolecka drenit slavne znacky a bradate principy brnkajuc len na nostalgiu. Bloodborne bolo 3x viac originalne ako tieto vsetky hry dokopy...a urcite i viac rpg kedze v roku 2017 uz 2d postava o 5x5 pixelov ulohu roleplay nema sancu splnat.
        • Bloodborne prej rpg... tak ten byl dobrej... i když dnes se bere jako rpg pomalu i CoD... *15*
        • xxxy
          pri souls hrach krochas blahom a tie su pritom tiez ako cez kopirat, pokrytec ;-)
          tieto spominane RPG hry su kazde uplne ina s uplne inym RPG systemom, aj napriek nedostatkom su to kvalitne hry, jediny odpad by som povedal ze je datac k POE (white march)...
          torment este ani nevyslo a uz tu plujes nato, co dodat k tvojej objektivite :)

          " v roku 2017 uz 2d postava o 5x5 pixelov ulohu roleplay nema sancu splnat" ale ma
          • Morraw
            Co ti vadilo na White Marchi ? Mě osobně bavily o něco více než původní hra.
            • xxxy
              velmi ma sklamal dej a ze to bolo zamerane skoro len na suboje, taky icewind dale bez toho aby som to cakal...
        • Blue.Shark
          Že je něco nové, nutně neznamená, že je to lepší. A že postava 5x5 pixelů nemůže splňovat nároky pro roleplay? Zeptej se hráčů Dračího Doupěte *3* Nebo třeba libovolného dítěte, které drží v ruce dřevěné polínko a tvrdí, že je to barbar Conan. Představivost sice s dospíváním ztrácíme, ale nikdy se nevytratí úplně. I když ty jsi možná jedna z výjimek potvrzujících pravidlo. Zřejmě nečteš moc knížek...
          • Řekl bych, že problém bude většího rázu, než že jen nečte. *1*
    • Neřeš, nekupuj, nehrej :)
  • Jednička nic moc, nuda. No aspoň se na dvojku nemusím těšit. Třeba příjemně překvapi.
  • Když nevím kudy kam, dej tam piráty. Wau, tohle vypadá opravdu dost špatně. Jak já nesnáším pirátské hry...
    • secret of monkey island jsi hrál?
    • To asi nebude pirátama. Spíš tim, že pirátský hry jsou zpravidla hrozně špatný.
  • Ty obrázky, to je teda Polynésie jak vyšitá... *7*
  • Ach jo skoda... Cekal jsem Fallout:New Orleans
    • Já myslim že Obsidian ještě hodně dlouho nebude mít chuť spolupracovat s velkým publisherem

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit