Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • misho8723
    Hru si zatiaľ užívam (len cez 6 hodín odohraných), ale mám takú otázku:

    Prečo ľudia dnes hovoria o moderných RPG, že sú strašne akčné, keď mne príde, že v týchto starších RPG hrách - Baldurs Gate 1/2, Icewind Dale, Shadowrun, Planetscape Torment, Neverwinter Nights 1/2, atď. je tých súbojov oveľa viac - v podstate na každom kroku.. zatiaľ čo v takom Zaklínačovi 1/2, ale hlavne v 2, Vampire Bloodlines, Alpha Protocol, Fallout New Vegas, atď. je tých súbojov oveľa menej.. ak som v Zaklínačovi 2 zabil dokopy ľudí a monštier tak okolo stovky, tak v tých starších hrách, každá postava po tisícke.. a teraz beriem do úvahy aj dĺžku hry a podobne.. ja mám rád aj staršie typy RPG hier aj tých dobrých moderných, ale toto mi prišlo vždy také divné tvrdenie

    Áno, chápem a viem o tom, že v tých "pravých" RPG hrách sú tie súboje vyvážené dialógmi, príbehom, atď. a že súboje sú viac taktickejšie, zavislé nielen od rýchlosti reflexov, ale aj tak.. napríklad aj teraz pri PoE, idem mapou, jeden súboj, ok, idem trochu ďalej, ďalší súboj, ten skončí, začne o chvíľu zase ďalší, atď. a to platí v podstate pre každé izometrické RPG (pre Torment až tak nie, ale stále je tam veľa súbojov).. zatiaľ čo pri tých moderných RPG hrách čo som vymenoval, tak väčšinou tam je jeden súboj za štvrť - pol hodiny a dungeony je kapitola sama o sebe.. zatiaľ čo v Z2 je tam niekoľko nepriateľov alebo monštier, tak je tam aj veľa iného, buď hľadanie stôp, nejaké hádanky, atď. pri izometrických to je väčšinou len súboj za súbojom, a možno párkrát prerušené kvôli hádanke.. nevravím, že to je zle, ide mi o to, že mne osobne príde, že tie hry obsahujú oveľa viac súbojov ako moderné RPGčka - neviem ako sú natom RGPčka od Bethesdy alebo od Bioware, lebo ich hry nehrávam - ale ak by boli tie izometrické RPGčka z pohľadu tretej osoby alebo first-person, tak si viem predstaviť veľké množstvo ľudí, ktorí ich v izometrickej forme milujú, žeby nadávali, že čo to sú to za blbé sekačky a podobne..

    Ale ako vravím, ja mám rád oba prístupy k RPG hrám, či je to ten starší typ alebo moderný, hlavne aby bol dobre spravený.. preto som sa tešil v tomto období aj na Pillars, a v ďalšom období aj na nový Torment, a aj na nového Zaklínača.. hry, ktoré dúfam, že práve spravia či už starší typ RPG alebo modernejší, práve tým správnym, dobrým spôsobom
    • Skutecny RPG je predevsim o tom, ze (s prakticky 100% jistotou) tvuj dalsi pruchod hrou bude jiny, a to i v pripade, ze se budes snazit vsechno delat stejne, proste proto, ze si nekde vsimnes neceho, co si predtim prehlid, nebo naopak prehlidnes neco, co si predtim videl ... a pokud umyslne zvolis jiny pruchod, muze byt zazitek diametralne jinde.

      Viz zminovanej fallout, kde ses v zavislosti na tom co si kde udelal k nekterym vecem treba vubec nedostal nebo sis moh vybrat zda danou vec vyresis kecanim/silou/...

      To si u drtivy vetsiny soudoby produkce proste vybrat nemuzes, a proto to ani nema smysl hrat podruhy, protoze vysledek i prubeh bude stejnej. Jo a dialogy typu ze si muzes vybrat jestli umre pepa nebo pavel nepovazuju za volbu.
    • Keyz
      Sám jsi ale napsal proč tomu asi tak je: "Áno, chápem a viem o tom, že v tých "pravých" RPG hrách sú tie súboje vyvážené dialógmi, príbehom, atď. a že súboje sú viac taktickejšie, zavislé nielen od rýchlosti reflexov"

      Navíc tyhle hry jsou často velice dlouhé. U těch moderních RPG, je mnohdy ten souboj to jediné co je hodně zajímavé, protože to je ve 3d a vypadá to minimálně dobře. Ne všude. Třeba zaklínač má dost jiný styl dialogů i questů oproti třeba Dragon Age atd. Anebo ty hry které jsi napsal.

      Pořád ale u izometrické hry je ten text více důležitý protože tam nemáš tu grafiku. Nelze emoce atd vykreslit grafikou tak dobře jako u 3D hry, kterou hraješ z fps pohledu. Tedy máš tam kecy o tom co daná postava dělá, a hodně popisného textu na kterém si většinou dají záležet, protože na to také lákají. Prostě nemají to na co lákají moderní RPG (grafika, zvuky) a tak to dohání jinde a to balancuje tu četnost bojů. Nějaké uvěřitelné questy jako u Wasteland 2, kde se ten quest může krásně pokazit a různě se to větví atd...

      Ale bojů tam je hodně to máš pravdu..
    • tuhle hru ani ty starší co jsi jmenoval jsem nehrál, ale napr. ve falloutu 2 šlo dohrát hru bez zabití.
      tebou jmenovane vampires bloodlines, alpha protocol a FNV patri zase k nejlepším rpg vubec a nikdo nikdy neríkal že jsou priliš akčne.
      napr. takový gothic 2 byla taky jedna velka rubačka a pro spoustu lidí je to nejlepší rpg
  • delO
    Obrovské zklamání. Po prvním nadšení jsem se probudil do reality a zjistil jsem, že je to průmerná hra. Strašně zamrzí chyby v combatu. Jak je možné, že lučištnící do tebe pálí přes stěny. To je výsměch taktickému pojetí hry. To není vyjímečná chyby, ale naprosto normální věc, která se dějě na denním pořádku. Combat obecně je nehorázná nuda na entou. Připomíná mi to zaseklou gramofonovou desku. Samozřejmě zamrzí i stejné animace pro všechny postavy. Ladná zlodějská elfka se po mapě pohybuje jako heavy armor válečník. Nulové animace jsou i pro boj.

    Další problém je příběh, to je prostě jeden velký patos, klišé a hloupost. Dialogy jsou časem nudné, postavy ještě více a člověk ztráci naprosto pokračovat ve hraní.

    Grafika některé momenty jsou pěkné, jenže pří bližším zoomu jde grafika kompletně do háje a hra ukazuje rozlišení textur snad ve 128*128.

    Hodně propíráná věc je nulová A.I. Tohle prostě není možné, partáci v podsatě nic nedělají jen čumí a čekají na smrt.

    Nastavení grafiky a UI a dalších věcí. To snad hraji nějakou podělanou konzolovku? Proč nejde nastavit vůbec nic.
    • del0
      Oh, dokonce i pan duševní troll mrzák s mým ukradeným nickem dorazil. Jaké to překvapení. Tak se předveď. Líbí si mi, když ti takhle praskají žilky. *15*
    • Keyz
      UI lze velice měnit s modem: http://rien-ici.com/iemod/pillars_of_eternity
      Kdyby to byl konzoloví port je UI nastavena konzolově. Zde sice nejde nic extra měnit ale je to nastaveno pro pc a vyhovuje to. Ale tím modem to změniš jak chceš.

      Grafika není nejlepší to máš pravdu. Zase to je lepší jak Wasteland 2 :) a Divinity. Hlavně okolí je hodně různé. Partu musíš aktivně řídit to je pravda. Je to asi naschvál i když nějaké nastavení AI by se hodilo. Ale tohle mi nevadí. Stejně jsem to vždy řídil ručně, protože jsem to nikdy nebyl schopen nastavit tak, aby se chovali dobře. A s tím bugem o kterém píšeš jsem se nesetkal.

      Jo a texty jsou složité. Možná proto se člověk ztratí. Jak někdo říkal v recenzi. Myslím zde: https://www.youtube.com/watch?v=Ml3EdUJJOPw
      Hodně se tam kecá, kecá se i o běžných věcech které se nevztahují přímo k příběhu a jako v životě musíš někdy číst mezi řádky. Postavy neřeknou vždy vše natvrdo. To je podle mě dobré. Ale zatím jsem na začátku. Nemohu soudit více o příběhu a kecání. Určitě námět nebude přelomový ale zatím to vypadá o mnoho lépe jak ty velké perly, které také nejsou přelomové a navíc kecy ve hře jsou zcela hloupé.
      • Divinity ma grafiku o několik trid kvalitnejsi, spis jde o zalezitost vkusu.
        • Keyz
          To máš asi pravdu. Zapnul jsem si znova Divinity a je to dobrý. Navíc celé 3D.
          Když tedy nehodnotím subjektivní styl grafiky. Textury nejsou rozmazané a také je možné v menu nastavit řadu věci. Krásně vidíš jednotlivé šutry na dlažbě atd...

          Je to technicky lepší. Tedy platí ten příklad s Wastelandem 2
          • však ten za chvili dostane mohutnej facelift, když si na nej konecne vydelali prodejem hry, z komunity udelat lepsi grafika nesla.
    • Magister_Peditum
      Mě lučišníci přes zeď nestřílí, vždy si popojdou, aby měli "výhled". A parťáci taky do sebe nenechají šít, ale aktivně se zapojují do akce (kouzla a podobně ale přirozeně musím nařizovat já).
      • Jo..s timhle mam stejnou zkušenost jako magister. A mam tak trochu podezreni ze maestro Del to ma spis okoukane z youtube a z for ..i když..tezko rict.
    • tak co bys chtěl za 4m dolaru, na rpg tohohle kalibru to je proste malo.
      Lokace jsou predrenderovane/nakreslene takze samo při zoomu vypadaji blbe, zadne textury tam nejsou. Jinak většina tvých sriznosti je zpusobena malym rozpoctem, tohle je holt to komunitni financovani. Ale tak dneska uz snad každý vi ze tudy cesta ke skutecne propracovanému a kvalitnímu RPG nevede.
      • walltar
        Otázka je kudy cesta ke kvalitnímu RPG vede? Ti kdo peníze mají, tak dělají ty dnešní hrůzy a pořádné RPG nikdo neudělá, protože by se ho neprodalo tolik milionů kopií. *9*
        • copak, zrazu se ti pillars of eternity nelíbí?
        • super rpg z novejších je dead state
        • delO
          Cestu už ukázal Capcom a jeho Dragon´s Dogma. Open-World RPG se spousty možnostmi, skvělým combatem a zábavnými questy. Jako bych hrál západní RPG a ne japonské.Jen škoda, že ta hra nějak zapadla, dostávala neprávem nízké hodnocení a ani se moc dobře neprodávala a to z té značky Capcom udělal je svatokrádež. Další trapné F2P RPG...
          • Tak samo Dragons Dogma je asi nejlepší rpg co jsem hral, a dojem ze zapadlo je dost mylny, ještě dneska ho hraje spousty lidi a prodeje jsou vice nez dobře. však taky Capcom uz chysta online verzi.
            • hra se dobre prodava ještě dneska, a ta online verze mi prijde jako logickej krok, vzdyt puvodni verze k tomu mela jen kousek. osobne si myslim ze se to za hranice japonska dostane, Capcom je dost mezinarodni, prakticky všechny jejich hry vysly po celym svete.

              Jo..a HD verzi nebo PC verzi Dragons Dogma Dark Arisen by to chtelo..o tom zadna:)
            • delO
              Nekoukal jsem na prodeje, tak nějak jsem to odvodil z toho, že dvojka není AAA hra pro PC, PS4 a XO, ale jen F2P pro Japonce. Tak nějak jsem doufal ve dvojku ve stylu jedničky s pořádnou grafikou, grafika v jedničce teda nic moc. Kdyby aspoň jedničku zremastrovali na PCčko nebo PS4, chtěl bych si to zahrát ještě jednou v pořádné kvalitě..
        • Tak ja myslim ze třeba Divinity je dobry kompromis mezi modernou a starou skolou, Jenze na nem je videt ze si to z velke casti platili sami. A myslim ze třeba Zaklinac taky moc nezapada do tvoji úvahy.
          Samozrejme se nabízí i třeba Dragon Age, když by ji někdo hodil do enginu Pillars bylo by to dost podobne.
          • walltar
            Zaklínač je super hra... ale nějak se nemůžu donutit abych ho nazval tím opravdovým RPG. Mě vždycky připadal jako klasická mlátička.

            Dragon Age jednička... tady už by se dalo zvažovat. To byla dobrá hra. Dvojka a Trojka... Bohužel totální úpadek.

            Divinity sem ještě nehrál... Ale je to absolutně stejný případ jako PoE. Na KS vybrali skoro 1M USD. Jen aby to dokončili potřebovali trochu víc peněz.
            • Keyz
              Zaklínač je z dnešních mlátiček zdaleka nejvíc RPG. Více dospělé questy a kecy postav, vůbec uvěřitelnější svět a reakce NPC na hráče a také to, že nejsi za borce světa. Nejasné questy i to balancování mezi dobrem / zlem a neutralitou... Vůbec to, že musíš hledat info o potvorách aby jsi něco zjistil atd... "Evropské" RPG :)

              Drago Age 1 to byl super pokus. Velké studio, mělo prachy a v dané době to bylo dost jiné a skvělé. Bohužel nedali tolik prachů do grafiky atd. (asi se báli na to vsadit vše), pak by to navíc i nějak vypadalo. To se hrálo dobře. Navíc na to jsou slušné modifikace. Bohužel pořád to bylo klasické americké RPG pro všechny. Komické drsné kecy, jsi největší borec, teplej elf, vtipný pokus o sex do toho nějaký divný humor atd...

              Poté bohužel dorazil "zmr*ex" a pak to dopadlo jak to dopadlo: Je ono to vydělalo! Uděláme druhý díl! Je znova to vydělalo uděláme třetí díl! A vždy to nějak změnili a nakonec to bylo jiná hra než první díl. Od více taktické hry po dvě generické rubačky..
          • Zaklinac do te uvahy zapada uplne presne...
            • Sorry ale ovladani prvního Gothica byl otres. navíc ti pridam malou zajimavost, když tak chvalis to ovladani. První Gothic byl v uplnem pocatku vývoje delan jako hra pro konzoli Playstation, vůbec nepocitali ze to bude na PC, a z plno věci tam pak zustalo, jedno z nich je i ovladani, na gamepad :)
            • věc nazoru, plno lidi to tak nevidi, na rozdil od jinych rádoby rpg kde na srackovitosti shodnou prakticky všichni..
  • Docela mě to baví, jsem u Maerwalda. Questy jsou fajn, ale ten soubojový systém pořád úplně nechápu. Připadá mi to spíš jako velkej chaos.
  • k nečemu je to preci jen dobrý, duchodci si vzpomenou na mládí a mladší hráči zas uvidí jak se delaly hry v pravěku *3* Ale je dobre že doba techto her už pominula a ja se teším na kingdom come
    • rok 2000 (doba Infinity Enginu) není herní pravěk, trole. Herní pravěk jsou hry z let 1970. Navíc herní typy, které byly definovány v 90. letech (zlatá era rozvoje her), existují de facto dodnes - FPS, RPG, stealth, adventury atd. Co taky na těch funkčních konceptech chceš krom grafiky měnit?
      • smula ale v roce 1970 ješte ani neexistoval počítač
        • Pise negramotnej troll ... pocitac mily hosicku existoval uz v roce 1946 (elektronicky) a mechanicke pocitace jeste davno pred tim.

          Sinclair ZX Spectrum je z roku 1982, ale hry (pocitacove) se hraly uz davno pred jeho vznikem.

          Prvni dolozena realizace piskvorku je z roku 1952. Tuhle http://www.arcadehry.cz/museum maji pokud vim nejstarsi automat (coz nic jinyho nez pocitac neni) z roku 1974.
    • rpg pravek bude jeste mnohem hloubeji, ty budes jeste hodne mladounkej :)
    • Nekoho to může bavit, obludně otevřený velký otevřený svět, kde je vše a zároveň nic. Kde je možné dělat vše ale zároveň je to vše k ničemu.
  • Prosím o radu: hra jede dobře (GOG verze), avšak po chvíli se ozve smyčka jednoho zvuku - jako když kliknete na pergamen, zkrátka papír. Musim PoE znovu zapnout. Je možné, že nestíhá moje zvuková karta? Budu si pořizovat nový PC, ale chci se zeptat, jestli máte takovou zkušenost díky :)
    • walltar
      Je to bug ve hře. Myslím, že to dělají tutoriálové zprávy. Zkus vypnout "Show ingame tutorials".
      • Myslel jsem si to - díky :)
  • Je to blbost nejsou tam hajzly!
    • Keyz
      Je to fantasy kde se čaruje. Ho*na se teleportují z těla na nějaké velké sběrné místo.
      • Starají se o to kouzelníci z Hnědého řádu... *7*
        • a tak to jo.
  • Nejnovejsi dojmy z hrani. Tak pocatecni nadseni opadlo. Zacatek me totalne chytnul, ale v dalsich lokacich uz me pustil, takze ted je to klasicka rubacka. Grafika i nepratele hezci. Zvykam si na novy system s endurance nevim jestli je to prinos. Klasicke leceni a HP mi prislo intuitivnejsi pro hrani. Trochu me stve, ze mi umrel zlodej ze zacatku. Uz mam ctyri postavy a zlodeje zadneho, takze jsem musel investovat bodiky do mechanics abych mohl na zamky. Jinak lokace hezke, uvidime co bude dal.
    • walltar
      Rogue není clasa zastoupená v NPC... takže pokud chceš rogua musíš si vytvořit vlastního v hospodě.
  • Keyz
    Jo, je to dobrá hra. Zatím a věřím, že bude i nadále. Jsem v tom pouze pár hodin.

    Nováček si bude asi delší dobu zvykat ale stojí to za to. Dnes tyhle hry tolik nefrčí jako v minulosti a tedy není takový výběr ani základna hráčů. Tohle je propracované.

    Škoda, že u her které nejsou pro většinu to hodnotí nějaký znalec a jako takový na to hledí přísnějším okem a vidí to co by jiný neviděl. Tedy, "škoda". Je to dobře. Trochu to zamrzí, když vidíme ty mega hry jak se vychvalují před vydáním a poté skutek utekl. Recenze viditelné chyby přehlédne, nějaké nesplněné sliby také a natož srovnávat podrobně jako jiné hry. To by bylo přeci moc ostré!

    Trefně tuhle hru popsala známá morální autorita, hrdý Čech, milovník německé válečné kultury a lektor plavání pro chudé děti Karel Drda: "Pillars of Eternity je jako voňavý poctivý steak, ke kterému potřebujete mít jen čas. Ta hra je jako kozičky hezké sestnactky."
    *3*
    • ten Drda je pedofil?
      • ?? dle ustanovení § 187 trestního zákoníku (40/2009 Sb.) není, dle §184 téhož zákoníku ses právě dopustil pomluvy, ne že by to Drda řešil, maximálně by si o tobě pomyslel svoje, navíc dneska mají holky v tomhle věku víc zkušeností, než všichni diskutující na games dohromady *1*
      • Coffin.Corner
        Drda bude vším, čím si budeš přát, takže tímhle ho určitě neurazíš... *4*
  • Skoro 300 prispevku v diskuzi. Solidni *5*
    By me zajimalo, jaky budou prodeje teto povedene hry...
  • Zatim jsem neprisel jak priradit jeden stit k dvema ruznym zbranim ve slotech. Mam stit s mecem a kdyz ho chci dat i s kopim tak to nejde. To musim do kazdeho slotu dat zvlastni stit? Nebo jsem neco prehledl?
    • Kopi se ve vetsine hrach klasifikuje jako 2H i kdyz historicky se vetsinou nosila spolu i se stitem. Funny je ze v nekterych hrach drzi straze stit s kopi naraz ale hrac nemuze. Mluvme o zapsklich stereotypech.
      • Diky za rekakce, kazdopadne nikdo nereagoval na muj problem: Takze znovu. Mam jednorucni mec a stit ve slotu cislo jedna. Do druheho slotu chi dat JEDNORUCNI kopi (one handed spear) a ten samy stit co mam v prvnim. Tzn ze v praxi by hrdina prehazoval jen zbrane a stit by byl stejny. Jde to nejak ve hre? Me jde dat jen stit do jednoho slotu na zbrane a do druheho musim dat jiny stit. To skoro vypada jako nelogicnost ne-li primo bug :-) Tak co na to povite?
        • Thorar
          Není to bug ani nelogičnost, prostě to tak je, každý set má jiné zbraně.
        • walltar
          V takovém případě potřebuješ dva štíty.
      • walltar
        PoE má jak jednoruční, tak dvouruční kopí ... Jedno je Pike (2h) a jedno Spear (1h) takže se klidně dá kombinovat se štítem.

        Takže klidně můžeš mít k v každý ruce jedno. *1*
    • Kopí je obouruční zbraň
      • Morraw
        Není no.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší