Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ako cital som uz od teba rozne hovadiny ale tato prebija snad vsetko ;-)
  • Zrzzek
    Hrát ve Skyrimu příběhovou linii = nepochopení hry? Možná nevyužití plnýho potenciálu, ale pokud to tak někoho baví, ať si to tak hraje. Nebo jsi to myslel jinak?
  • esteze mame takych retardov ako ty, to sa potom klamliva reklama robi lahko a primitivne zabuggovane predrazene hry predavaju skvele ale neboj tvoj kamarat ma pravdepodobne aspon platovy bonus z tejto situacie
  • ako chces tvrdit ze spectorove argumenty sa nedaju povazovat ako konstruktivna kritika, zato autor ktoreho argumenty su primitivne a maju hodnotu nahodne vybraneho fanusika hier v diskusii maju nejaky merit? nebud smiesny
  • Metal Gear ti snad nenabízí volnost nebo co? Co takové Dark Souls, taky krásný příklad hry, která jde proti proudu, samozřejmě pokrytec Del0 proti té hře zbrojí a přitom souhlasí s Warrenem.

    90% zdejší populace jsou nechutní pokrytci *15*
  • Tvoje mala dcera ma vic inteligence nez většina zdejších uzivatelu která Skyrim nepochopila a nikdy nepochopi.
  • Ale vždyť tam tomo máš daleko víc, můžeš a nemusíš vyvolat chaos, rozšiřovat nákazu, zabít klíčové postavy, což ovlivní další děj a můžeš je potkat dál ve hře, po zásahu "spravedlnosti". Můžeš "zradit" toho nebo onoho spojence, atd. Nemluvě o tý variabilitě přístupu k samotnýmu hraní.
  • No, já se nebojím říci, že s věkem jsem spíše v některých případech (hry adventurnějšího stylu) z druhého spektra (voď mě za ručičku, mám rád příběhy), ale s tím, co tvrdí Warren se nedá víc než souhlasit.
  • Zrzzek
    Jméno jsem zkomolil a sypu si popel na hlavu *13*
  • Uncharted, Heavy Rain (clovek musi mavat ovladacem jak mental, aby se ve hre napil mléka a pohnul s pribehem: WTF?!) i Last of Us jsou z hratelnostniho hlediska katastrofa, stejne tak Walking Dead. Hral jsem vsechny tyto hry na ps3 a to dukladne (trofejeminimálně pres 50%). Misto na trhu urcite maji, protoze pribeh v nich (vyjma Uncharted série, ktera mi vubec nesedi) je zpracovan opravdu kvalitne, nicmene prave proto se v nich samotne hrani jevi jako nadbytecna cinnost, ktera zdrzuje a hrace ve výsledku strašně otravuje. Coz je u videoHRY dost problem. A pokud se WS - a máloktery vyvojar je v pozici, aby si to tak jako on mohl dovolit - zamysli nad smerovanim videoher jakozto nového media a umeni do budoucna, nelze s nim nez souhlasit.
    Jako dalsi priklad spickove zpracovaneho herniho designu bych uvedl serii batman od Rocksteady - vytecne podany pribeh, pricemz reseni akcnich pasáží je ponechano na fantazii a dovednostech hrace - pliziva taktika vs. hruba sila za pouziti nejruznejsich technickych hracek - zadne reseni není stejne a zajistuje i následnou replayabilitu. Skvele. Opravdu, z hlediska herniho je oproti tomu TLoU naprosto stupidni a primitivni (bez ohledu na příběh, ale ve videohrach by snad v první řadě melo jit o hru, ne?)
    Komentar novináře se pak nese v duchu trochu pokryteckeho a myslenkove velmi zpatecnickeho pochlebovani vkusu mas ovladanemu marketingem a vykazujicimu slabou ci zadnou svobodnou vuli ve smyslu, "kdyz se to líbí, je to dobré a nikdo by to neměl kritizovat". To je na hernim webu trochu skoda, protoze si tim pak trosku kali do vlastniho hnizda, kdyz nesikovne popira smysl sve existence a dobrovolně vyklizi pole pred mocnymi agregatory hodnocení a la metacritic apod.
  • Jak které, Metal Gear nebo FF13 je taky z japonska. Zobecnovani zabiji inteligenci.
  • Japonské hry jsou na tom ještě lépe *3* Např. Shadow of the Colossus vypráví příběh absolutně bez potřeby řešit nějaké texty či cutscény.
  • Japonské hry jsou na tom ještě lépe *3* Např. Shadow of the Colossus vypráví příběh absolutně bez potřeby řešit nějaké texty či cutscény.
  • ZvacA
    V tom případě se velmi mýlíš, kolego. Quake není při skutečném uvážlivém nahlédnutí vůbec dobrá multiplayerová hra. Ve srovnání s tím, co může hráč zažít v Armě nebo dokonce i ve srovnání s takovými všemi Battlefieldy nebo hrami jako Planetside, z něj vychází nezábavný a zastaralý nesmysl pro děti, které nejsou schopny nic náročnějšího zvládnout. Hráčům nenabízí prakticky nic, od hratelnosti po dojem a hlavně po tu zábavu. A to je chyba. Quake je prostě mírně řečeno herní odpad pro zoufalce...

    Ale počítám s tím, že pokračovat moc nemusím, určitě ti to bude znít povědomě.
  • ale jdi. *15* Možná by sis ten Torment mohl zahrát chlapče, jak vidím fanboyaříš hru, o které evidentně víš prd. Ta hra stojí na dobře na psaném příběhu a dialozích, vše ostatní stojí za starou belu včetně hratelnosti. *3*
  • Je to subjektivní, z mého hlediska má Uncharted příběh naprosto mizerný a nechápu, proč by se o něm zrovna Spector měl vyjadřovat nějak pochvalně. Uncharted je něco jako James Bond - nablýskaná zábava pro masy, co nechtějí moc uvažovat, ale hodně se jim líbí zabíjení lidí. Mně osobně se na Uncharted hodně líbí technické zpracování, ale to je asi tak všechno.

    Lidi, jako je Spector, se podle mě proslavili právě proto, že dokázali vytvořit skvěle fungující herní systémy, které hráče vtáhnou do hry. A díky tomuto vtažení pak hráč prožívá mnohem intenzivněji příběh - i když třeba sám o sobě není nijak senzační (System Shock). Hezky je to vidět i na porovnání Uncharted a Last of Us. Uncharted mě nevtahuje prakticky vůbec, skutečná hra tam moc není (střílení a hopsání - málo). V Last of Us je víc HERNÍCH mechanismů (plížení, craft, vymýšlení cesty, řešení situací) a vtahuje to mnohem víc. Prostě díky lepšímu systému vyzní sugestivněji i ten příběh.

    Mám taky rád příběhy ve hrách, ale filmovost podle mě není cesta. Jde o to, vyprávět příběh ve hrách prostřednictvím herního systému a jeho možností, ne cutscénami. Aby hráč příběh zažíval a ne se na něj jen díval. A v tom byl právě Spector borec.
  • V podstate to trafil...hra je interaktivny film...to co on popisuje ako ideal je len zdrzanie hraca aby sa dostal.k tej filmovosti a zazitku s filmu. Preto sa clovek nuti 2 hodiny plizit v Deuse xi Thiefovi aby sa dostal dalej a posunul v pribehu. Nie pre samotne plizenie. Samozrejme mmo atd su subory repetitivnych cinnosti na zabitie casu a nudy. Ale to je geek zalezitost oproti filmu a pre miliony hracov podradna zabava travit stovky hodin v hre bez ciela.
  • del0
    Nesouhlasím. Co máš dalšího?
  • del0
    "přitom fanboyří Torment, který je postaven jen na dobrém příběhu, kdyby jsme odstranili příběh, tak zůstane sotva průměrná hra."


    Jasně. A kdyby si odstranil z Dark Souls kvalitní combat a lore, tak je to hloupost nehodná ani instalace. Demen*ní logika. Navíc Torment není postaven jen příběhu (i na lore). Torment je v první řadě RPG s obrovskou možností svobody. To si asi pleteš s JRPG, ty jsou většinou postavený na příběhu s nalajnovanými dialogy (jakou u her typu Uncharted) s minimem nelinearity. Torment je přesný opak, pane diletant. Btw, hlavně mě trapně nezapomeň obvinit, jakt tu onanuju nad Tormentem, když si s ním začal ty sám a ještě velmi hloupě. *15*
  • del0
    Lol. Torment je zrovna příklad mega interaktivní hry, o kterých Spector mluví. Pěkně sis nakálel do úst. Co se týče tý hratelnosti... hmm ... každá hra staví na jiný hratelnosti, což se ti ještě nepodařilo pochopit a proto neustále opakuješ ten blábol, že hratelnost = jen když chodíš s postavou mačkáním tlačítek a páček na gamepadu. Holt co čekat, od základoškolského odborníka na hry od gonzole. *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit