Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já bych nechal rozhodnout hráče, co je dobře a špatně. A to říkám jako hráč, který si koupil mimo jiné kvůli hrám od Naughty Dog PS3 a byl jsem velice zklamán a U1-3 a LOU jsem odložil po pár hodinách hraní. Ale znám spoustu lidí, který se u těchto her královsky bavili a bylo jim vesele ukradené, jestli je příběh filmový, nebo ne.
  • a má pravdu ten pán, nesnáším když mě hra bere kontrolu nad dějem...což je v uncharted tak 50% herní dobry...
    • Tomu se říká možnost volby. Nemáš rád tento typ zábavy? Vyber si tu, která ti vyhovuje, a ne tu, kterou ti nakáže nějaký k*k*t, jako před rokem 89.
    • ZvacA
      Ale ty přece ve hrách nemáš nikdy žádnou kontrolu nad dějem.
    • V každé hře která má děj aspon trochu jsi limitován jejími herními mantinely, pokud máš pocit že si vymýšlím tak si zahraj Stanley parble tam ti to snad jasně vysvětlí *1*
  • To pan Warren musí být znechucen např. i z posledního Witchera 3, kde je linearita hratelnosti naprosto šílená na RPG...
    • Jasně, desítky questů s různými rozhodnutími, jejichž vliv se může projevit o desítky hodin později, to je definice linearity.
      • maďare on se baví o hratelnosti :) Tam je to linearnější než Uncharted *3*
  • vonTossis
    Myslím, že Aleš hodně hrubě nepochopil, o co Spectorovi šlo. Prostě vytvořil úvahový článek dost zbrkle nebo se ho možná to jedno konkrétní tvrzení dotklo. Psal jsem pod recenzí LiS , že je to pro mě hra roku a stejně s názorem WS souhlasím.
    • což tě samozřejmě staví do role. Ehmm. Super pokrytce *3*
  • Záleží hra od hry, vývojář od vývojáře, hráč od hráče...
  • No tak asi ví o čem mluví.. právě proto mě udivila myšlenka zfilmování uncharted - není co filmovat, pač samotná hra je defakto celovečerní film
    • merchandise, uz davno obchodnici prisli na to, ze staci detem vnutit nejakou blbinku a ona ditka potom chtej vsechno od stejny znacky, byt je to vsechno stejnej brak, takze naopak, film uncharted dava 100% smysl, protoze $$
  • Taky s Warrenem nesouhlasím.
    Já osobně u her nejvíce oceňuji hratelnost a příběh.

    Hry se skvělou hratelností a příběhem jsou super.
    To, do jaké míry vytvářím či ovlivňuji příběh mě osobně až tak nezajímá.

    Navíc jak přesně zaznělo ve článku, hry vždy pracují se scénáři.
    Někde jich je víc, někde méně a někde jen jeden.
    V podstatě to mohu říci i obráceně, čím méně scénářů hra obsahuje, tím propracovanější mohou být. Protože se na ně tvůrci mohou pořádně soustředit, a neřešit "co by, kdyby...."
  • del0
    Má pravdu ten chlapec, ale ať si každý dělá hry jaký chce. Hry typu LoU nebo Uncharted jsou ve svém žánru velmi dobře odvedená práce, navíc dav tyhle příběhové filmotunely miluje. Je naivní si myslet, že by to někdo přestal dělat ($$$). Já mám co hrát, takže je mi to jedno. Jediné, co mě trochu vytáčí, když přileze nějaký Hnisavec a snaží se mě namluvit, že jsou tyhle hry vrcholem hratelnosti, game designu a měl bych se z toho pos*at.
    • ZvacA
      Stejně jako se to ty snažíš namluvit ostatním. Ale prosím tě.
      • Zrzzek
        Snažit se namluvit ostatním, ať si to dělají jak chtějí? WTF
      • del0
        Ukaž mi, kde to dělám, jinak tě budu muset prohlásit za trola obecného.
        • ZvacA
          Takže souhlasíš s tím, že je Quake hodně špatným vtipem herních multiplayerů?
          • del0
            Nesouhlasím. Co máš dalšího?
            • Femto
              Ach dele, ten tě rozmetal *15*
            • del0
              Solidní rage. Víš co je nejlepší? Že Q3 dávno nehraju a nikdy sem v tom nebyl profík. Píšu to jen proto, že mám několikaletou zkušenost, hrál sem občas s profíkama a vím, jak náročná ta hra je. Jen píšu fakta, což ti ale nebrání v tom neustále oponovat a to naprosto debiln*m a irelevantním způsobem - rozebíráním na 10+ řádek místo hry mojí osobu, urážet a cpát mi tady, že to píšu jakože jen proto abych machroval, řešit formu mýho psaní atd. Máš očividně nějaký komplex a tímhle si akorát na*íráš do úst. Prostě QQQQQ protože ta jeho hra není nejtěžší ze všech... ty mi něco říkej o dětinskosti a debil*tě... *15*
              • ZvacA

                Reakce na příspěvek:

                Tady mezi nama jde fakt o h*vno, ale ono stačí tě číst, jak a co píšeš, jak reaguješ, jak vlastně přemýšlíš. Jednoho obviníš z toho, jak tě nemá o něčem přesvědčovat, svůj takový přístup nevidíš. O své náhledy na hry a o sebe se staráš, z jiných stran je to pro tebe nepravda a bláboly. Vyčteš svým běžně klasickým defensivním pračkovým slengem "rage"nebo "kida" a o kousek dál se sám vybleješ z těch svých pocitů a je to v pořádku. Mluvíš o irelevantnosti a subjektivnosti vůči sobě a sám nezapomínáš zdůrazňovat svou pozici jediných a podle tebe relevantních správných faktů a příspěvků zase podle sebe. Já ti nevím, co je k tomu ještě nutný dál vymýšlet. A když se podíváme přes tenhle náš hnůj a tvůj známý přístup a chuť se vyjadřovat k jistým tématům o "nadřazenosti a lepšího" zpátky, tak ta odpověď na otázku, co vlastně kdy udělal, dělá a řekl Hnisavec tak jinýho než co vlastně děláš a řekl si kdy ty, je o něco jasnější.
            • ZvacA
              kid rage
              mám pravdu a ty s tím nemůžeš nic dělat
              trhá žíly
              řvát jak děcko na písečku vymýšlet si svojí realitu
              FPS masterů, masterovat
              profi pohledy
              a způsob jakým ses krásně rozjel

              .... je myslím tvá dostačující vizitka (i vzhledem k užívaným profi výrazům jako typického hráče zmíněné hry), kterou ne poprvé a ne naposled tady potvrzuješ, že jsi jako člověk i tedy jako hráč jen p**ou, která o tomto svém je a chce být prostě přesvědčena. Není třeba komentovat tvá údajná fakta o tvém vnímání Quakea. Vysnil sis to pěkně, jsi v této hře mistr světa a tvůj pocit je takový, že tato hra je mistr světa a budeš se za ní prostě bít a ostatní by se měli z toho po*rat. Dětinský, jednoduchý a ta tvá pravda, přesně jako na začátku. Závěr je takový, že obecně hrám tedy moc kvalitně nerozumíš, tvůj pohled je značně omezený tvou vlastní nějak seskládanou hlavičkou a ego myšlením i přesvědčením a obávám se, že, třebaže ne nutně věkem, tak i přesto jistou měrou nevyzrálosti.
              Ve výsledku máš však recht, tohle celé je jedno. Já jsem dlouhodobě od počátků tvého působení tady přesvědčený, že jsi stále a prostě deb*l a hraješ kok*tiny a ty jsi přesvědčený, že já jsem deb*l a hraju kok*tiny. Pohoda.
            • del0
              Pěkně si potvrdil můj předchozí post. Žilka praskla a přišel kid rage jak ho*ado. Bavíš mě, fakt. Líbí se mi, jak ti trhá žíly, že mám pravdu a ty s tím nemůžeš nic dělat, jen řvát jak děcko na písečku a vymýšlet si svojí realitu. *15*

              Njn, hráč Army. Když ty si hrál poprvý starou Armu, tak v prvním Quakovi už se 10 let konaly profi turnaje FPS masterů. *15* Arma je proti Q3 slabý odvar co se týče objemu skillu, to je prostě holý fakt. Ve Q3 trvá roky, než se hráč naučí jen dobře (rychle) pohybovat po mapě, kdy 1 vteřina rozdílu může udělat prohraný zápas. Jen pohyb v Q3 je sám o sobě hra ve hře, která se dá roky masterovat. Zbraně. Každá zbraň vyžaduje naprosto jiný přístup k zaměřování, vnímání prostoru, positioning a adaptaci vzhledem k protivníkově zbrani. Opět, vymasterovat to je na roky hraní, i kdyby tam bylo jen tohle. Dále tu máme vychytávky typu rocket jumpy, plasma jumpy, grenade jumpy - což je opět další heavy skillbased rozměr, který dělá rozdíl v zápase. To je začátek. Nakonec to nejdůležitější a nejtěžší - taktika, timování, schopnost předpovídání spawnů a rotování itemů. Spoustu ze všech těchto věcí (timing, pohyb, rotace, positioning) musí člověk dělat podvědomně, protože to jinak nejde zvládnout. Doporučuju nějaký videa s profi hráčema nebo ideálně si hru zahrát, což je ti k ničemu, protože i po letech bys dostával takovej náklep od random týpků, že bys to zabalil. Podobně je to u her typu Starcraft, kde bariéra mezi nováčkem a byť jen průměrně zkušeným je tak velká, že to většinu nových hráčů odradí. Hrát Q3 na profi úrovni je jako najednou hrát šachy, skládat rubikovu kostku a ještě na čas.

              A vůbec, člověk nemusí být moc chytrý, aby mu došlo, že chodit s vojáčkama, krýt se, kempit a plánovat postup nemůže být nikdy víc o skillu, než prakticky to samý v 5x větším tempu a navíc ještě s timováním itemů + hardcore pohyb. *7*

              Taky bych se mohl začít bavit třeba o tom, že v Q3 po smrti přijdeš o veškerý armor a zbraně a nemáš nic (opět další taktický rozměr - timovat respawn zbraní, vybírat je protivníkům, i když už je sám mám - nicméně timovat zbraně, to už dělají jen ti největší magoři, bežný smrtelník stačí timovat možná armory + megahealth hah)... ale myslím, že už je to zbytečné...
            • ZvacA
              Blábol? Ale nikoliv. Empirie je taková, že jsem ještě nenarazil na vyzrálé hráče této nudy kteří by se neukázali být kusem herně neumětelských a dětinských blbců, ze kterých by mně z jejich stylu a při zmíňce toho, co vlastně hrajou, nebylo špatně. Což mi teď ty sám zas a znova potvrzuješ. Skutečně, Quake nemůžou hrát normální a vyzrálí hráči. Já věřím, že ti to do tvých faktů a ne nepravd a názorů jiných, které sám ustáváš, znít nebude a přetrhneš se, aby si na to něco vymyslel, ale pravda zůstává na mé straně. Dej jediný důvod pro úctu a pochopení tohoto dílka, natož té jednodušší fps spodiny, která v něm obsažený " nemyslící a nudný gameplay " jakože hraje a můžu klidně smekat. Nehraju Quakea ani UT, nezajímá mě to, herně to nemá co nabídnout, je to fps nuda a šeď, ale stojím si tím pádem zcela vážně za tím dívat se na jejich hráče jako na podřadný hnůj hodných co do nějakých kvalitních a znalých herních zkušností jedině posměchu. O ničem jiným nepřesvědčují. Doporučuji zahrát někdy Armu, ať víš jak vypadá skillová, dospělá a hlavně zábavou a atmosférou vydařená a svým pojetím a zpracováním mnohem komplexnější hra.
            • del0
              Aha, už chápu. Tohle má být jako pokus mi naznačit, že tohle dělám, akorát z obrácené strany barikády. Hmm. Má to ale jeden háček, něco se ti tam vloudilo a to z tvého postu jako celku dělá blábol.

              "pro děti, které nejsou schopny nic náročnějšího zvládnout" (nepravda)

              Ty v tomhle případě píšeš subjektivní názor (míra zážitku), troluješ (odpad pro zoufalce) a hlavně, píšeš NEPRAVDU. Protože pravda je opakem. Já, když napíšu, že Quake (+ UT) je nejvíc skill based FPS (minimálně v 1v1), tak píšu fakt, což dělám většinou. Občas je dobré se faktů držet. Pak má člověk problém od hlupáků tvého typu, kteří je nedokážou ustát, uráží se a pak předvádí takovéto nesmyslné reakce, protože protiargument neexistuje. *7*
            • ZvacA
              V tom případě se velmi mýlíš, kolego. Quake není při skutečném uvážlivém nahlédnutí vůbec dobrá multiplayerová hra. Ve srovnání s tím, co může hráč zažít v Armě nebo dokonce i ve srovnání s takovými všemi Battlefieldy nebo hrami jako Planetside, z něj vychází nezábavný a zastaralý nesmysl pro děti, které nejsou schopny nic náročnějšího zvládnout. Hráčům nenabízí prakticky nic, od hratelnosti po dojem a hlavně po tu zábavu. A to je chyba. Quake je prostě mírně řečeno herní odpad pro zoufalce...

              Ale počítám s tím, že pokračovat moc nemusím, určitě ti to bude znít povědomě.
  • jakokdyby Phantasmagoria nevznikla pred dvaceti lety, za zlate ery point&click adventur. Spis uz starne.
  • Toho chlapa neznám a jeho názor má pro mě nulovou váhu. Pro mě toto není TOP vývojář, ale nějaký dinosaurus dob minulých, po kterém už pes neštěkne.
    • del0
      Zato tvůj názor má velkou váhu. *15*
      • TheGGG
        pctardík ztrácí nervy, smajlíkem to nezakryje. Jen breč...
        • Moc ho nedráždi nebo ti nabacá, je to prý velký karatista a kulturista, který by všem v reálu ukázal.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit