Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • honcka
    Podle stejného klíče by meli zakázat i všechny sběratelské hry, u nich jde navíc předměty prodat za reálné peníze např karty z Magic the Gathering
  • Ted bych se tady chtel zeptat, ktrey to sou hry ?? Podle mne všechny...naposled hra, ktera byla podle me pro dospěle byl Dying Light... *1*
  • lootboxy zdarma po dohrani levelu, mikrotransakce na veci s vepred jasnym obsahem (kt neovplyvni hru). staci de-monetizovat moznost koupit si padani krabic. a je to... lootboxy jako takove nejsou zle, spis odmena po dohrani, ale moznost jejich kupovani je blbost...
    • tohle jsem rikal na typickou hru za 60USD. F2P hry tady byli i predtim a nebyl problem. Proste bud si zbran nagrinduju anebo si ji koupim za mikrotransakce ihned. Takhle funguji F2P uz hodne let. Problem je ze chteji vic a paradoxne prave firma, ktera vydelava brutalni prachy a jeste pres koupenou AAA hru (EA - SWBF2).
    • SalemCZ
      Jenže pro Free to play hry je to mnohdy jedný jak můžou vydělat, viz DOTA
      • vsak v pohode, pokud budou cilit na publikum 18+, tak je to preci v poradku. Ale manipulovat male deti, aby utracely penize je hnus.
        • JamesFaith
          A kde začíná to malé dítě?

          Zrovna tady Battlefront má PEGI 16 let.
          • v ČR 18+ čemu na tom nerozumíš?
            • Tak pravne myslim se rozlisuje dite (nevim do kolika) a nezletily (do 18)
            • Ano
            • JamesFaith
              Takže sedmnáctiletý je MALÉ dítě?
  • snorgrind
    Uz uplne vidim jak z toho vypadne podobnej paskvil jako protikurackej zakon. Pritom je to tak jednoduchy, proste na vsechny hry s mikrotransakcema nalepim 18+ a je to. Kazdej dospelej clovek se pak sam rozhodne jestli do toho chce spadnout nebo ne. Vsechny tady ty zakazy to akorat zbytecne komplikujou.
    • A tim se oberes o 50% zakazniku, protoze dospeli uz hry vetsinou nehrajou (uz z toho vyrostes nebo proste nemas cas). Kdyz nepocitame nerdy co jeste v 18 zijou u maminky.
      • no a co že jim ubudou zákazníci, však to je účel ochrany před mikrotransakčníma šmejdama
      • Minulej rok byl prumernej vek hracu her 35...
        • Tak to je ostuda. Holt nekomu trva nez dospeje
          • Takže hry jsou jen pro děti? A pokud mě baví hrát hry jako jeden z koníčků, tak jsem nedospělý...
            Zajímavá úvaha. Klidně si mě označ za "nedospělého", ale hry budu hrát klidně i v 60, když budu mít tu možnost. Lidé mají různé koníčky a škatulkovat podle věku...No, zdá se mi to trochu omezené.
            Sem zvědav, jestli v den svých 18. narozenin zanevřeš na hry, protože už budeš dospělý... *7*
      • Kompost
        a kam spadas Bobe? dieta alebo ti mamca vari kakao?
      • SalemCZ
        tak to bude záležet na tvůrcích her jestli je důležitější lootboxy, nebo prodeje pod 18 let
  • Je to jen dobre. Na hry be se mel nekdo podivat z hlediska ochrany prav spotrebitele. Rekl bych ze i mikrotransakce, skryte mechaniky upravujici hru aby vas nutili k nakupum (nedavne patentovani uz nevim kym) atd jsou protipravni. Nemluve o podvodech s nekonecnymi early acces hrami, nebo KS.
  • Uz bylo na case.
  • to bude najednour R rated her
  • JamesFaith
    No, pokud to chtějí postavit na tom, že si to kupují děti, zajímalo by mě, jak chtějí obhájit, že si to ty děti jsou schopné koupit. Mluvím o tom, že takové dítě by potřebovalo vlastní kreditku nebo účet, aby mohlo lootboxy kupovat, a v takovém případě vidím vinu hlavně na straně rodičů, že mu to umožnili.
    • SalemCZ
      Tak pro tvůrce to bude jednoduchý prostě další 18+ a jim je už díky tomu jedno kdo to koupí. Prostě budou chráněný.
    • Presne! Dite ma mit vlastni platebni kartu az od osumnacti nebo az zacne vydelavat.
    • Jakoze dite nemuze mit vlastni kreditku a nakupovat? Lol
      • JamesFaith
        Ano, i děti mají karty, ale ty by neměly mít možnost nákupu na internetu, ale primárně jsou určené pouze pro výběry z bankomatů, a navíc o nich mají informace i jejich rodiče včetně možnosti blokovat.

        U plnohodnotných účtů, nad kterými už nemají rodiče kontrolu, bývá u nás věková hranice minimálně 15 let a ve světě je to podobné.
        • Detske karty nemaji moznost nakupu pres internet? Btw 15 let je porad dite nebo nezletilej, kazdopadne se na nej porad vztahuje ochrana pre gamblingem. Alespon myslim.
          • JamesFaith
            Nákup přes internet se u karty může zakázat a u dětských to myslím je základní nastavení. Já si pamatuji, že u své první karty jsem ho musel výslovně povolit v nastavení.

            A lootboxy považuji asi tak za stejný gambling jako štěstíčka na poutích nebo sběratelské karetní hry typu Magic. Obojí je tady už léta, štěstíčka pamatuji 30 let zpátky, a obojí je tolerováno jako přijatelné pro děti a mladistvé. Pokud by se najednou jejich obdoba zakázala v počítačové hře, považoval bych to za pokrytectví.
  • To jsem zvedavy, jak se budou kupovat karty v Hearthstone :)
    • Stejně jako dosud jen ta pay2win vojebávačka bude mít rating 18+ *3*
    • no ze by sis transparentne koupil sadu?
      • Je to uplne jako loot box... 5 karet, jedna rare a mozna neco lepsiho. Jelikoz to jde hrat na mobilu, tak je to jeste pristupnejsi detem nez pocitac
        • SalemCZ
          máš i CS badny, kde potřebuješ klíč, takže nekupuješ Lootbox, ale jenom klíč k němu.
  • Správné rozhodnutí. Lootboxy jsem v podstatě jistou formou gamblingu, který do rukou dětí nepatří. A třeba to povede k vymýcení lootboxu jako takových a budeme mít klid i my ostatní. Opravdu mě nezajímají krabičky s překvapením za reálné peníze ve hře za 60 euro. Nemyslím si, že to tam patří.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit