Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Inquisitor
    Pokud mi to nic nebude agresivně nutit, podsouvat abych to sledoval, tak mi to nevadí. Ať si lidi čumí třeba na prasklinu ve zdi, když je to baví.
    • To je právě problém takzvaně tolerantních lidí. Máme tu škodlivý trend, ale budeme ho tolerovat, protože tolerantní = dobrý. Teď ti to nikdo agresivně nevnucuje, ale pokud se podle toho začnou deformovat hry, tak nakonec zjistíš, že hry se už nedělají pro tebe, ale pro teenagera žijícího před youtubem. Opatrně s tou tolerancí. Tenhle článek je právě o tom, že tenhle škodlivý trend může zasahovat do her i pro lidi, kteří chtějí hrát a youtube jinak ignorují.
      • Tvoje baba je skodlivej trend.
      • TheGGG
        ano, jdi bojovat do ulic ty šašku pomalovaný...
      • Inquisitor
        Tak černě bych to neviděl. A nakonec když to nebudu tolerovat, tak dokážu co? Nesleduju tím pádem nepodporuju a to je tak všechno co můžu udělat. Populární to bude i kdyby jsme se na hlavu stavěli.
      • Ale kdo by kvůli tomu deformoval hry a ještě tím přicházel o zisky?
        Kdo tohle chce opravdu dělat (něco na co se líp kouká než hraje), tak to už dávno dělá - a pak to dá do kin, kde z toho má prachy.

        Nikdo normální nezačne dělat hry tak, aby z toho měl víc peněz někdo cizí na youtube. Je to jen planý poplach.
  • Je mi 40 a natáčím hry na Youtube. Zazil jsem pmdecka, sinclairy, amigy i atari. U pc neni vec, kterou bych neum vyresit, ostatne rozjel jsem vlastni zvukove studio. Zazil jsem celonocni lan party i Atari srazy.
    Nevidim duvod, proc by nekdo nemohl sledovat nekoho jak hraje hru. Naopak, lze si k letsplayerovi vytvorit vztah a sledovat jeho videa, protoze se v nich vyviji nejaky pribeh. Vy chcete byt u toho.
    Ja tyto videa mam rad jako podkres k praci, televizi uz mnoho let nemame. A bavi me vic, nez ty krvaky, co byvaji v televizi.
    Ja sam hru jako takovou beru jako prostredek pro vytvoreni nejakeho zajimaveho dila. Setkavaji se tady ingredience jako dej ve hre, komentar hrace, efekty, hudba, a celkovy zvuk. Napriklad takovy Minecraft je k tomu idealni zalezitost, kde muzete s hracem prozivat zajimave situace, a ano, jen pri pasivnim sledovani, asi jako i serialu v telce.

    Ve svych letech ovsem vidim, ze drtiva vetsina mych vrstevniku to absolutne nechape. Je to skoda, protoze televize vam dava spoustu lzi a ptakovin, misto abyste dali sanci i tomuto moderniho trendu zabavy.
    Muj kanal je pri zajemce zde http://youtube.com/c/mirekpakr
    A nejde o reklamu, pac nemam videa zpoplatnene. Jde o zabavu. Diky a mejte se fajn
    • Jiný pohled skoro stejně starého "herního veterána" (začátek na Atari800, 386, první černobílé Excalibury ještě mám atd.). Televizi mám taky jen na to, aby si děti mohly hrát u konzole nebo koukat na pohádky (já si tam maximálně občas stáhnu film v pořádném rozlišení).
      Nevidím důvod, proč koukat na někoho jak hraje. Proč se koukat, když si to můžu zahrát sám? Proč se připravit o ten zážitek, že něco objevím, získám archievment, něco mě překvapí, že něco udělám podle sebe a jak chci já?
      V podstatě pozorovat streamera je (subjektivně pro mě) stejně tupé a s nulovou interakcí jako sledování seriálů. Pochopím to u mladého člověka co třeba cestuje na intr. Ale sedět u toho doma? Je pravda, že asi nemám až tolik volného času jako zamlada, kdy jsem proseděl u počítače a hrál kde co. A když už ten čas je, tak raději si přímo sám něco zahraju, než abych se jen díval.
      • Jack1947
        "V podstatě pozorovat streamera je (subjektivně pro mě) stejně tupé a s nulovou interakcí jako sledování seriálů"

        Důležité je že jsi napsal to pro

        Protože, to se opravdu srovnávat nedá. Pro všechny. *3*
  • Mě se morrowind líbí mnohem víc než skyrim. Ten je opět zabitý level scalingem (všechno co najdeš v truhlách si zároveň můžeš koupit v každém krámu, protože oboje škáluje zhruba stejně), je podstatně zjednodušený (ubili kouzla, zbraně, schopnosti, typy nepřátel). Navíc polovina perků je úplně generických. Trochu to vylepšují mody, ale pořád mi tam toho spoustu chybí.
    • Scaling (itemy, potvory) je víceméně problém všech TES her. Je to daň za otevřený svět, kde můžeš jít do jakéhokoliv dungeonu chceš už od začátku hry.
    • Tilwaen
      S tím level scalingem to máš těžké. Když ve hře je, tak to spoustě lidí přijde moc snadné a pitomé; pokud tam není, tak lidi nadávají na backtracking, protože se na jedno místo musí párkrát vrátit, aby tam vše vymlátili. To si nevybereš.

      A nevím, kdo ta kouzla ubil, ale musel to být pořádný silák.
    • Lidi docela zapomněli, že Morrowind měl taky level scalling :-D Jen ne tak agresivní a absurdní jak Oblivion. Tam si an něj lidi vytvořili alergii a od té doby na něj nadávají z principu. :-/
      Ale fakt si nemyslím, že by ve Skyrimu byl level scalling špatně udělaný. Na začátku hry jsem potkával monstra před kterými jsem musel utéct. Na konci jsem dával většinu monstet na jednu ránu. A unikátní zbraně a zbroje šlo najít na předem daných místech vždy - klidně na lvl 1. Vyvážené to měli docela dost v pohodě. Víceméně úplně stejně jak v Morrowindu.
      • flash789
        Ne to nemá smysl, s tim ze v TES hrach je strasne spatny level scalling nic neudelas. To je uz v lidech tak zakorenene ze i když to je z velke casti uplny nesmysl lidi tomu veri i když hru hraji 200 hodin.
        Jedina hra kde to tak bylo a bylo to skutecne prehnane byl Oblivion, ale pouze u vybaveni. většina potvor se obměňovala za silnejsi verzi s postupem hrace, coz není zas tak velky problém. To ze v Oblivionu leveluje treba krysa spolu s hracem je samozrejme uplny nesmyl. U Skyrimu to je tak jak pises, většina nepratel tam ma pevne dany level a dobre vybaveni se dalo najit klidne na levelu 1. Ostatne vybaveni ve Skyrimu spis zavisi na kovarstvi a enchantingu.
  • Odulin
    Tahle móda mě teda zatím úspěšně minula. Na tohle jsem asi moc stará škola. To bych musel svou herní filozofii hoodně znásilnit, aby mi dovolila čumět na někoho jinýho jak hraje a u toho přinejlepším mlčí nebo inteligentně komentuje.

    Jooo před 20 lety jsme sedávali u kamárádů nebo většinou oni u nás a taky sledovali jak jeden hraje. Jenže to byla pro sledovatele taková znouzectnost, samozřejmě hrát chtěl každý. Kdo tu možnost měl, tak pařil a kdo ne, tak holt očumoval. :)

    Platí to i tady nebo ti lidé co sledujou mají možnost hrát, ale raději koukají na "show" někoho jiného?
    • dekujeme že ses s nama podelil o tuhle duležitou informaci, ale tenhle článek je o youtuberech takže pokud nemas k teme co rict, radši nepiš nic
    • Inquisitor
      To jsme tak hráli Resident Evil na PSX. Pět lidí u kámoše v obýváku, jeden hrál a ostatní to prožívali, spolu jsme se slovníkem řešily jak dál. To bylo 97-98, to jsme z PSX byli řádně vypleskaný.
      • a kdyby jset tebkraát měli 5x PSX taky by vsichni cumeli na jednoho nebo by kazdej hral? *3*
        • Inquisitor
          Kdyby chyby :)
    • Jaký je rozdíl když jsem tenkrát seděl u kámoše a on hrál a všechno už dopředu jsem věděl a chtěl jí hrát taky s tím že teď sedím u youtube??
      • kubi-wan
        Já bych viděl rozdíl v tom, že člověk s tim druhym může v reálu interagovat... když si vzpomenu, kolik srandy jsme si užili s kámošema ve čtyřech u kompu toho jednoho privilegovanýho, jehož rodina si ho mohla dovolit. U her jsme se střídali, nebo jsme je hráli dohromady - takže například u Duka 3D jeden chodil, druhej střílel, třetí otvíral dveře (to nikdy nikdo nechtěl dělat)... a čtvrtej čuměl a kecal do toho, jak to máme hrát. A ta pravá zábava vycházela mnohem víc z našeho hašteření u kompu, než ze samotný hry. A i když jsme jen čuměli, jak jeden hraje, bavili jsme se spolu královsky.
        Dokáže tohle váš PewDiePie?
        • Odulin
          Jj tenhle "local coop", kdy každý měl nějakou fci u nás také letěl. :)
      • ten rozdilje takovy jako kdyz stojis ve fronte na cokoliv, ale nikdy na tebe rada neprijde... mne to prijde prasteny stat v takovy fronte *3* misto cumeni na nekoho jak hraje si tu hru radsi zahraju! Popravde jsem dost nechapal, kdyz mi doslo, ze ty videa tam nedavaji jen jako navody pro ty co se ve hre nekde "zaseknou", ale HLAVNE pro ty co misto, aby si sami hrali cumej jak nekdo cizi hraje *8* *8* *8*
  • Sr_Lobo
    Boha jeho... čeho sem se to dožil *11*
  • Popravde YT scenu moc nepobiram. Vetsina se soustredi na decka - protoze neni asi tak moc nutny premyslet nad obsahem a stejne to projde. Ja osobne jsem rad za zdejsi Retro - clovek se podiva kolikrat na hry co si nezahral a hlavne se neco dozvi. Pokud se ma YT scena rozvijet, tak prosim vic obsahu pro 30+
  • Obcas si pozriem Angry review len pre tu srandu. Ale zvysok fakt fakt nechapem. Pozerat na niekoho ako hra hru? To je nejaky druh masochismu?
  • Blue.Shark
    On je to hrozně zvláštní fenomén. Z vlastní zkušenosti vím, že hra se dá hrát tak, aby ostatní bavilo třeba jen sledovat hraní. Problém je ten, že většina youtuberů se u toho často chová velmi nepřirozeně a afektovaně, což naprosto zabíjí potenciálně dobrý zážitek ze sledování. Jak se mohl třeba takový PewDiePie dostat tam, kde je, je mi záhadou. Publikum evidentně má, popularitu mu přeju, ale toho šaška si nikdy nepustím, protože mě způsob, jakým hry hraje, vyloženě irituje.

    Třeba Retro GamesPlay je na úplně jiné úrovni, protože se divák dozví ohromnou spoustu detailů o mechanikách, vývoji hry, zajímavostech atd. Dále jsou příjemné třeba streamy Bětky. Ale tam asi končí můj lets play rozhled.
  • kubi-wan
    Je tam překlep. Hnedka v nadpisu. Mělo tam bej napsáno "Jak letsplayeři kurví hry".
    Jen jsem viděl ksicht toho upištěnce, měl jsem nutkání vypnout internet.
  • jenda84
    Let´s playe jedou.. mám 6 letýho syna a ten na tabletu nesleduje nic jinýho. mně osobně to vůbec nevadí, líbí se mi zdejší lets playe - hlavně retro... co mě ale vadí jsou rádoby youtubeři (a teď se nenaser*te) typu Jirka Král, Gogo, Smusa a jiný..jo, maj velkou sledovanost, pěkný, ale WTF??? Asi to bude věkem, jinak si nedokážu vysvětlit popularitu řvaní do mikrofonu a blogískování každýho hov*na,co jsem kdy udělal.. nechápu to, vadi mi to *1* sorry za hate, ale muselo to ze mě ven - když člověk den co den slyší ty šmejdy, jak řvou z tabletu, zabíjel by *16*
    • Magister_Peditum
      Něco jinýho je sledovat krátká lets play videa i s edukativní, popřípadě humornou stránkou, a něco jinýho je sledovat komplet walkthrough video s tím, že na tebe celou dobu čučí ksicht, nějakýho afektovanýho magora, jehož zvukový projev se omezuje jen na "wow, ok a OMG!" A těch je bohužel naprostá většina.
    • Tak místní gamesplaye jsou trochu jinej formát ne? Já měl za to, že lets play je natočená kompletní hra, zatimco to, co dělaj kluci na games je spíš delší ukázka. Člověk vidí, jak to vypadá, jak se to hraje, dozví se něco o mechanikách a případně ho to zlomí ke koupi. Taková rozsáhlejší videorecenze, dalo by se říct. Ale taky se v tom úplně nevyznam, tvorbu letsplayerů využívam čas od času jako návod, když se v nějaký hře zaseknu.
    • Hmm. Těžko hodnotit. Asi stárnu. Za nás rodiče šíleli, že je hraní her ztráta času a že máme chodit ven (protože tak trávili čas oni). Ale teď když to vidím, mám dojem že jsem úplně stejný. A tohle mi přijde jako demence v šesti letech (asi proto, že jsem tak netrávil čas já?) Jako kouknout na youtubera dobrý. Ale když jak píšeš "nedělá nic jinýho", je to fakt ideální a neštve tě to? Je to věk kdy je ve vývoji. Když už sedí u obrazovky, nechceš mu tam pustit aspoň něco u čeho se musí trochu přemejšlet ať nemáhá mozkovnu?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit