Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Lidi jako Many a true nerd, ci kdysi davno i ten Pewdiepie (gameplay Outlastu ktery bych sam vzivote ani nenainstaloval mel proste dobry, co delal potom je me jedno) sou proste zabavni, hraji hry ktere bych ja nehral a da se na to divat v praci, doma bych si vzivote nezapnul jedineho youtubera....to same plati napr o mistnim retro gamesplay, je to proste o cloveku ne o hre, vecina znich sou vice ci mene komedianti a jako takovi nejsou o nic horsi nez clovek co stoji na podiu u mikrofonu a neco rika, je to naprosto stejna forma jen jiny obsah. Onen brekot "nechapu decka jak muzou cumet na nekoho kdo neco hraje" je podobny jak brekot "nechapu jak nekdo muze povazovat hry za sport" nebo "nechapu jak nekdo muze hrat hry, ja si hraval venku" - takovy clovek se doborovlne stavi do pozice fosila co si mysli ze byl a je nejlepsi vectne toho co ma rad a nema (co chape a nechape veicnou)
  • Svoje preference mam porad ale moji oblibeni youtuberi mi pomahaji v tom ze mi treba ukazou hru ktera by me mohla zajimat.
  • MikeR
    Jasně, no. Sympatie určitě bude tvořit notnou část. Nedávno jsem zkoušel nějakýho amíka, co se zaměřoval na sandboxy a survivaly, ke každý maličkosti si dokázal z prstu vycucat příběh a pozadí, vlastně opravdovej roleplay. Byl fakt dobrej, vtipnej, s tím by se chlastalo. *1* Stejně jsem dal po jednom dílu od tří her a nelákalo mě to dál, a to byl bezpečně nejlepší, jakýho jsem viděl. Asi se prostě u počítače nedokážu bavit delší dobu pasivně. *1*
  • No a práve preto aspoň taký TotalBiscuit je užitočný, že vieš si vytvoriť predstavu ako dopadla PC verzia nejakej hry..
  • Podľa mňa jeho PC reporty sú veľmi dobré, už len z toho hľadiska, že ako tak človek vie posúdiť či sa oplatí konkrétnu PC verziu hry kúpiť alebo nie.. alebo jeho WTF séria, vďaka ktorej človek môže nájsť veľa - hlavne indie - hier, ktoré by inak prehliadol.. a pritom ani nemusí kričať vo svojich videách :)..
  • TheGGG
    pár youtuberů sleduju, ale jen když hrajou nějaký totálně stupidní/neznámý/vtipný a nablblý hry, který bych sám nehrál a jen za předpokladu, že k tomu maj nějaký dobrý komentáře... pak se rád zasměju...
  • flash789
    hmm.. a ja myslel ze nejlepší je když si ve hre na něco clovek prijde sam bez cizi youtuberske pomoci, o ono ne, uz tak není, lepsi je když to někdo udela za me a rekne mi to a ještě se tomu říká sebezdokonalovani..nestacim zirat jak ty YT paka s vámi zacvicily:)

    A ze se podivam jak hra vypada? Jo to jo, ale to neznamena ze mi do toho musí zacit kecat nejaky trdlo..HELLO GUYS IM A SHITTYWORM (priblble se uchechtne a napije se brckem z koly az mu sjedou sluchátka na krk) A bohate staci video co třeba pet minut..
  • MikeR
    Na hokej, chozenou já moc nerad. *1*
    No jo, koukám, ale to se vůbec nedá srovnávat. Koukám na výkon živejch lidí, na sportovce co sakra dřou, každej zápas je jinej, počet animací je extrémí, luxusní grafika. Navíc máš většinou tým kterýmu fandíš a proti němu taky nestojí saláti. Rozhodčí udělá chybu a můžeš se krásně vyvztekat. Když někdo dostane hokejkou do rozkroku, tak nefalšovanej soucit. A co teprv MS! Čtvrtfinále je srdce v krku. Fantomas. Zárubovy hlášky. Jako nedejbože, aby se dělaly přenosy, jak pár lidí hraje NHLko, to už bych mlátil hlavou do zdi. (Určitě to existuje, nechci to vědět, nechci to vědět! *1* )

    A jinak - vždyť říkám, že akceptuju, že se letsplaye spoustě lidí líbí a že tam tu chybu nehledám. *1*
  • Demoverze her se už dneska skoro nevidí. Takže než investuji peníze do zakoupení hry, je takový záznam hraní na YT nebo Twitch nejlepší způsob, jak si udělat obrázek o tom, jak hra skutečně vypadá a jak se hraje.

    Streameři s vysokou sledovaností navíc umí hrát nadprůměrně dobře. Pokud se mi nějaká hra líbí, tak se rád podívám na někoho, kdo je v ní opravdový machr. Dá se tak lecčemus přiučit a navíc je to i motivace pro vlastní zlepšování.
  • jakubc
    Až na to, že v takovém případě se prodeje her propadnou a nikdo je nebude dělat, takže nebudou ani videa... *3* Nějak se mi to nezdá ty jo. :-D
  • flash789
    ale katogerie 40-50 taky nebudes zejo,:)
  • To je trochu něco jiného. To se spíš blíží turnajovým hrám, kde hrají profíci. Kdežto ti co streamují mají blíž k fotbalu 8. třídy ZŠ o polední pauze.
    Jinak nekoukám na žádný sport ani e-sport. Let's play mi přijde užitečný jen v tom, abych nekupoval zajíce v pytli. Vypnout zvuk se dá vždy, pokud natrefím na něco s "cool" komentářem za každou cenu. Nebo Let's play = first play, kdy ten člověk vůbec netuší co dělá, tutoriál si nepustí a pak se za běhu snaží pochopit co a jak, z toho tak člověk moc nepozná jak se ta hra skutečně hraje.
  • jakubc
    Skvělý článek, ovšem drží se trochu zkrátka. Vstříc divákům jde jít totiž mnohem víc i bez zásadního omezení samotného zážitku pro hráče, který diváky nemá. Umí to třeba hra Party Hard a nadcházející česká hra Killing Room, ve kterých diváci mohou do hry letsplayerovi přímo zasahovat. Pokud ale člověk hraje bez diváků, tak se nic neděje a hra funguje, jak má i bez nich. Drobná funkce, ale dokáže dodat interaktivitu mezi diváka a letsplayera.
  • Čím víc lidí bude na ně koukat, tím méně lidí ty hry bude hrát. Proč si koupit hru, když už jsem ji viděl, hlavně hry, co mají pouze singl? Není to tak u každého a ani ne tak u stávající generace, ale ty další, to bude podle mě jedna velká katastrofa koukající pouze na lets play, protože nebudou vědět, že hry se dají i hrát. Dřív nic takového nebylo a všichni hráli, nečuměli.
  • Já osobně sleduju Youtubery Dreagasta a Markipliera. Většinou mi nejde o to, co kdo zrovna hraje, ale mám rád jejich hlášky, pro mě je to příjemné na odreagování, když nemá člověk zrovna co dělat. A nejsem kategorie 12-20 *4* .
  • Když si najdeš streamera který ti sedne, tak u něj dokáže člověk strávit notnou dávku času, ani se nenaděje. Je to o tom aby ti byl sympatickej, měl dobrý hlášky a v neposlední řadě gameplay. Konkrétně když jsem měl chuť na Hearthstone, kouknul jsem na Forsena, u goučka na Restta, lolko Gosu atd atd. Navíc se člověk dost na streamu dokáže přiučit. Možná proto je Twitch tak oblíbenej.
  • a na fotbal se v televizi koukáš? jinak je to to samý co sedet vedle nekoho a koukat se jak hraje. proste je to moderní trend takže jestli se ti to nelíbí chybu hledej spíš v sobe, když všem ostatním se to líbí
  • já sleduju pravidelne. dokážu se dívat i na letsplay farming simulatoru nebo train simulatoru. ale tyhle ječící letsplayery (jako je treba odkaz v článku na lets play z minecraftu) nesnáším.
    jinak to zaleží od publika, nekdo ma rad nenáročnou zábavu od infantilniho letsplejera, nekdo se podíva rad treba i na lets play kerbal space program ktery dela nejakej dospelej a inteligentní človek.
  • flash789
    pro me navždy zustane zahadou proc mají tihle rádoby umelci takovou sledovanost, ale asi to bude vekem ze uz me tyhle věci nedochazeji a nemam k nim tu spravnou vstricnost . Zrejme kdyby me dneska bylo 12 nebo 20 tak by asi všechno v tomhle smeru bylo jinak. Uprimne me většina YT hracu leze vetsinove na nervy..ale sledujou je miliony..fakt nevim..sem uz asi starej:)
  • Nevím co bych ti odvětil, asi máš pravdu, nicméně přesto by člověk měl dát na svoje preference, co baví jednoho nemusí bavit druhého. Mě poslední dobou odrazuje od kupování her optimalizace na PC, dost mám obavu si přeobjednat nového Total War Warhammer...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit