Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Díky moc za reakci, tak tedy půjdu asi do toho Xboxu. Navíc koukám, že nejlevněji XOX seženu za 11400 kč úplně nový, takže fakt nový PC v mém případě nebude mít cenu.
    Osobně moje PC je kombinace i3 3220 + gtx 650 1gb, takže tady bych stejně nic z PC nemohl použít a musel by to být tedy úpně nový PC.

    Ještě jednou děkuji za obsáhlou reakci.
  • Jack1947
    Jsou prostě od pradávna minmálně 2x slabší...
  • Ty ceny jsou šílený. Ale když se s tím jeden smíří, tak rozdíl mezi stejnejma modulama s vyšší frekvencí už zas tak drastickej není, vetšinou pár stovek.
  • Je to tak, cpu a desky jsou dneska pomerne levne, vyvazuje to zase nehorazna cena ramek. Ale s tim Intelim K si nejsem tak jisty, staci se podivat treba na PCTuning a uvidis, ze ne kazdy vyhral kremikovou loterii a i5-8600K muze byt taky pekne shitovy, skoro az netaktovatelny, na vysoky takty potrebuje hodne velkou voltaz a kvuli paste to neuchladis je nutny delid.
  • Sákryš. Reakce pro Fidela, se to nějak blbě zařadilo.
  • Já bych řek, že momentálně je to docela prašť jako uhoď. Záleží, jak moc si chceš honit pindí** teda benchmarky.
    Větší oříšek bude sehnat slušnou grafiku. Pokud jedeš na fullHD, tak aspoň 1060 6G, pokud to pálíš ve větším rozlišení a neřešíš rozpočet, vůbec neváhej nad 1080.
  • Co si mam predstavit pod tim "1x slabe co Intel"?
  • Asi tak, blby je ale ze ty ramky bezny smrtelnik nezaplati. *15*
  • sugyn
    AMD sice dava odemceny nasobic pomalu ke vsemu ale i tady je to ale, ne kazdy AMD procesor pretaktujes na zajimavy vykon. Pamatuju si ze jsem mohl Phenom x4 955 pretaktovat o 600Mhz ale kamarad o 1Ghz za pouzitim Noctuah chladice. U Intelu vis, ze K verze procesoru prochazi nejakym QA rizenim a dostanes CPU ktere opravdu muzes dobre taktovat. Navic i5 8600k jak sam rikas stoji jen 6 tisic korun, coz v porovnani s minulou verzi kdyz vysla tak, je to opravdu nizka castka. Ja jsem zvedavy na benchmarky ve hrach a porovnani vysledku.

    Edit: Jeste jsem si vzpomnel. Neni to ani verejne tajemstvi pristup AMD k vyrobe procesoru. Povede-li se zmetek, tak je prodan s pulkou jader nefunkcnich jako low/mid model. Tot k optimalizaci kvality vyroby u AMD.

    P.S. Ja jsem nezaujaty. Mel jsem AMD Phenom a slouzil me spoustu let moc dobre. Nyni jsem si chtel vyzkouset Intel a mam i5 8600K. Zatim to funguje dobre jen protoze je to novy. Az za par let se ukaze zda ten CPU stiha vyvoj ve hrach. Nejaky krepceni ve stylu v tehle hre Intel ma 3% navrch nad AMD me absolutne nezajima.
  • Máš tam chybu. Správně to má být "víc tepla v bedně".

    Ta frekvence, to je nějaký intelácký zaklínadlo? Asi jo. Není to tak dávno, co Intel u Pentia sliboval 10GHz, už napřesrok, uvidíte. No vidíme. 15 let a pořád tu máme stejný 3-4GHz. Takže frekvencí to rozhodně nebude. Ostatně u AMD už několikrát ukázali, že to jde líp i na nižších taktech.

    Ale když se chceš ohánět frekvencí, tak možná stojí za zmínku, že Intely i nadále umí bez OC "jenom" 2666Mhz ramky, nový ryzeny 2xxxG umí 3000Mhz a chystaný zen+ na x470 chipsetu 3400Mhz.
  • Jack1947
    Nevyplatí cena ramek je přepálená , grafiky jsou nedostatkové zboží...
  • Jack1947
    Hmm ale vykon tam bude stejně slabší a každé dítě ví že AMD jsou prostě 1x slabé minimálně co Intel.
  • Lol kdo tady pise o power consumption ja pisu o tepelnem vykonu a ne o napajeni.Nez neco napises tak si nejdriv cti.
  • jesttli ma operacni system, w10, tak sestavu s gtx 1060 3g sestavi za 17 litru
  • konzole vs pc...to neni o vykonu nebo grafice, ale o stylu hrani. Tomu odpovida i slozeni her, kde na PC to je mnohem vice o online hrani a na konzolich to je single. Sice se to konzole snazi posledni dobou vylepsit, ale porad se to neda srovnat. Dneska uz jsou konzole v podstate osekana PC, takze jsou sice levnejsi, ale diky tomu ztraci svoji univerzalnost. Navic se ukazalo, ze spousta vyhypovanych konzolovych exkluzivek, ktere se treba nakonec dostaly i na PC nesklidily od PC hracu takove ovace...ikdyz za to castecne muzou mizerne porty, tak z nemale casti je to i jinyk vkusem hracu.
  • i5-8600k
    zubni pasta pod heatspreaderem, 4,3 GHz turbo, 6c/6t, cena 6200,-

    R5 2600x
    pajeny, 4,2 Ghz turbo, 6c/12t, cena 5500,-

    Cim je zmanipulovany? Tim, ze AMD dava SMT a odemceny nasobic prakticky zadarmo a cpu (zatim) paji misto aplikovani pasty na cisteni bot?
  • Ty seš hodně snadno zmanipulovatelnej, viď?
  • spíš malware
  • Na PC se hry neoptimalizují takže te PC vyjde draž. I když pochopitelne současna generace konzoli ma docela levne vnitrnosti, jejichž porizovaci cena je nekde pod 10 tis Kč (kdybys bral papirove stejne vykonne PC ekvivalenty) ale hry jsou tam optimalizovane, a o tom to je.
    Na PC dneska už nic nevychází krom par indie retro her a ty si zahraješ i na kancelarske mašine.
  • Vzhledem k poměru cena/výkon ber určitě Ryzen 2600 nebo 2600X. Více jader + HT (6/12). Intel Coffe Lake má jen 6 jader bez HT. Tedy s ohledem na budoucnost je lepší koupit si AMD Ryzen. Intel pravděpodobně už zanedlouho vydá Coffe Lake s 8 jádry (ale předpokládám, že řada i5 bude stále bez HT) + cena bude velmi pravděpodobně taky někde jinde (tzn. výše). Bohužel u Intelu si také pokud chceš taktovat musíš připlatit za K verzi CPU. To jako současný majitel Intelu i5-2400 Sandy Bridge a potencionální kupec nového AMD Ryzen 2600X neznám, protože to byla doba, kdy i Intel šel bez K CPU taktovat. Dnes o tom fandové Intelu nemluví a berou jako samozřejmost, že taktovat jedině s K. Nicméně tak jako jsem se kdysi nechal překecat (do té doby jsem měl vesměs jen AMD CPU s jednou Celeron výjimkou) ať si místo AMD Phenom X4 965 koupím i5-2400 Sandy Bridge, tak dnes se opět rád vrátím k AMD, protože situace se rapidně změnila. Už to není Intel kdo udává krok.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit