Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • *15* Aha EA marketing ... Letos si ji prostě nevychutnáte protože napřesrok by jste nám kazili prodej nové soupisky ..
    Bohužel v EA Sports jsou čitelní opět až běda .
  • Ježiš to jsou zase keci stejně se nakonec dozvíme že Microsoft nebo Sony jim za to zaplatila kvůli lepším prodejům konzolí.. (proto battlefield 4 bežel na výstavě na PC ? :D)
  • Divim se, ze to nekoho prekvapuje. Spousta lidi hraje na noteboocich, ktere jsou proste slabe. Jeden muj kolega (a jeho deti) hraje na PC, ktere jsem mu prodal pred 4 roky, kdyz jsem si kupoval novy desktop (takze delo nekdy z roku 2005) a loni na vanoce si poridil teprve ps3. A zrovna tento kolega ma prave rad sportovni hry, ale kupuje je az kdyz jsou hodne levne. To je realita rady nejen ceskych domacnosti. Steam neni prukazny, protoze tihle lide se dosud na steamu nevyskytuji, je na ne moc slozity.
    • Veskoslav
      No myslím, že vzorek Steamu je mnohem lepší příklad než nějaký tatík z horní dolní, co pc umí zapnout a vypnout (nebrat jako urážku:))
      • Steam neni dostatecne reprezentativni vzorek, protoze tihle lide se na nem nevyskytuji. Mohu poslouzit dalsim prikladem s jinym kolegou. Protoze neumi nakupovat online na internetu (mimo jine i proto, ze neumi ani slovo anglicky a platebni kartu umi strcit akorat do bankomatu), cas od casu mu koupim nejakou hru na gamersgate, posilam mu ji ve forme daru a on mi zalati hotove. Jednou jsem mu koupil hru, myslim ze metro, ktere vyzadovalo registraci na steamu, coz jsem pri te koupi prehledl, kdyby ne, nekoupil bych ji. Nejen ze o steamu nikdy neslyslel, ale zprovoznit jej a hru zaregistrovat pro nej bylo obtizny ukol, ktery resil asi dva mesice a tezce ho takove omezovani a nutnost mit spusteny steam klienta doslova sralo. A taky uz od te doby nikdy nechtel, abych mu neco koupil.
        • Tady musím souhlasit s veskoslavem (i když dole jsem pro něj retard, naštěstí mě to tady od lidí na games.cz netíží myslím si o nich pak svoje když bez urážek nedokáží vyvrátit můj a obhájit svůj názor *4* ). Služba steam je na obsluhu tak snadná a vše (skoro) pokud chcete máte v češtině tak nechápu proč by to někomu, i když vidí počítač po druhé v životě, mělo trvat 2 měsíce.
          • Tak to vyzkousej na sve matce nebo babicce, nech je v tom bez sebemensi rady se placat a uvidis, pokud nemas to stesti, ze jsou pocitacove zdatne. Clovek ktery neumi anglicky uz ma problem jen napsat do url slovo steam, kdyz ho zna jen z doslechu a tedy vi jen jak se to vyslovuje.
            • Za prvé Steam je možnost přepnout do češtiny a tím to vlastně vším končí každej člověk co pracuje v práci s PC se už dokáže navigovat, tak že dokáže koupit hru a i rovnout stáhnout...
            • Moje babička je typický pařan FIFY :)
          • Veskoslav
            Nejsi pro me retard,proto jsem to dal do uvozovek. Jde o to,ze castecne souhlasim, ale je nesmysl se prizpusobovat slabsi generaci.
            • Ty si hgriznej mamrx. a nereaguj ubozacku.
        • Veskoslav
          Jestli registraci na Steamu řešil dva měsíce, tak je s prominutím poněkud natvrdlý....Steam je snad jedna z nejlehčích věcí, co se týče registrace nových her. Navíc kompletně v češtině. Chápu, že pro někoho to může být obtížné. Ale ono existuje i něco jako podpora...Takže pokud nedokázal za dva měsíce nainstalovat, registrovat a hru registrovat na Steamu, tak to skutečně není vzorek typického hráče....
          • Jejdasek: porad se jedna o tvuj subjektivni dojem, ze jich je hodne. Je sice mozne, ze hodne lidem pomahas a tem jedincum co pomahas, tak nevedi ani nainstalovat program. To vse je mozne, ale lidi kteri to zvladnou po tobe zadnou pomoc chtit nebudou a tudiz o jejich existenci ani nevis. Ted muzeme diskutovat o tom ktera skupina je pocetnejsi, ale vsechno to jsou jen spekulace.
            • Vzhladom na to, ze ludia su vsobecne tupi jak polena, tak ich bude urcite viac ako ludi co pocitac obsluhovat vedia :)
              Ja napr. pracujem vo firme ktora pocitace vyraba, takze som obklopeny ludmi co tomu rozumeju, kedze pracujem na technickom oddeleni. Ale nerobim si ziadne iluzie o tom, ze vacsina firmy (marketing, finance etc) si na pocitaci vedia tak maximalne zapnut/vypnut internet a office.
              A ver tomu, ze cim dalej na zapad pojdes, tym to bude horsie a horsie.
          • Jenže to není o složitosti samotné registrace. Většina běžných lidí, kteří nejsou HC aktivními hráči jako my, nemá o Steamu ani páru a není to jen záležitost ČR. V tomhle má Jejdásek pravdu.
          • Clovece, ty neumis vubec cist a chapat smysl napsaneho textu. Jako cetl jsem o tom, ze v tomhle cesko u mladych ma v mezinarodnim srovnani cim dal vetsi problem, ale netusil jsem, ze je to az tak strasny. Naprosto jasne jsem napsal, ze to za dva mesice zvladl. A zase, muzes ho hanit jak chces, ze si nerozumi s pc, ale takovych lidi jsou mraky a maji vyznamnou kupni silu. A kdo chce byt uspesny a zameruje se na masy, ten s nimi pocita na rozdil od tebe, ktery bys jim nejradsi uprel pravo na existenci, alespon tu herni a od her je odstrihl.
            • revan: ja rade lidi s pocitaci pomaham, ne jen kolem her samozrejme a vim co je trapi a ze jich je vetsina a to pracuji v technologicky zamerene firme, ti lide maji vetsinou technicke vzdelani. Je jich daleko vic, nez lidi kteri tomu alespon trochu na urovni rozumi, tech je v bezne populaci asi tak 10 %.

              veskoslav: to se pletes, sila techto lidi je, ze jich je hodne a nakupuji poctive a pravidelne. A i kdyz utrati do 5kKc za hry, spis ani to ne, spis tak do 3kKc, tak v souhrnu utrati hodne. A tudiz maji pro herni prumysl znacny vyznam a lejou do nej dost penez, tolik, ze EA se vyplati na ne myslet. Tech hardcore PC hracu, kteri za hry utrati 20 kKc rocne a vic zas tolik neni, uz jen skrz steam slevy, kdy je kazdy zavalen spoustou her za vcelku nizky peniz.
            • Veskoslav
              To ty máš problém pochopit psaný text Jejdásku...Mraky? Kupní sílu? Nenech se vysmát. Takový člověk je z pohledu trhu naprosto nezajímavá postava, co za hru utratí ročně do 5000. Sám jsi psal, že kupuje hry až ve slevě, teď si pořídil PS3 a má zastaralé pc. Pro koho je tento člověk zajímavý? Pro trh jsou zajímaví tí, co kupují na 5000, kupují hry v dny či týdny vydání za plnou cenu atd. Ten tvůj "tatík" je nezajímavá osoba z pohledu trhu, kdy pomalu každý druhý puberťák utratí víc peněz za hry než on. A mimochodem moje 10ti letá neteř si dokázala sama zprovoznit Steam. To taky vypovídá o tom jaký je tvůj kolega negramot....Takže doporučuji číst pořádně, co ostatní píší, budeš zase jinak za hlupáka....
            • Bohuzel tady spatne ctes ty, protoze tvrzeni, ze takovych lidi je mraky je jen tvuj skromny nazor, ktery samozrejme muze byt spravny a nebo take ne. A to je take presne to, co ti Veskoslav napsal v prvni reakci.
  • Docela je chápu a alespoň si to zahraje víc lidí které to baví ...
    • 1. engine není jen o grafice.
      2. že jim jde o zisk je v pořádku.
      3. záměrně lživá prohlášení už nikoliv.
      • Ty v*le, tady se zase nějak přesunujou komentáře.....
        Pro DAHAKERE
        • Jo dole jsem se o pár komentů spletl, ale nechápu proč to píšeš sem. S tímhle nemám nic společného, ale to je jedno :) ... celej den na tom vedru dělá svoje.
          • Reagoval jsem na tebe stoprocentně, ale objevilo se to pod tímto komentem.
  • BelaJBB
    Hmm... Ako by ste PC komunite ako obchodník slušným spôsobom povedali, že na kvalitný port pre ňu nemáte ani chuť, ani čas, ani preniaze ?
    • Veskoslav
      Myslím, že u EA se slovo slušný považuje za hodně zvrácené a sprosté slovo;)
  • Hehe...pekne prohlaseni....takze v prekladu to znamena: PC platforma nam proste nevydelava srovnatelne penize jako konzole, tak proc cpat prachy do upravy noveho enginu, kdyz staci jen neco malo 'nablyskat', hlavne vydat komplet sestavy a zapasy na novy rocnik lig :) A tahle pc fifa jeste minimalne rok/dva prezije, nez budou lidi brblat a klesnou prodeje pod urcitou mez. :)
    • "To jsou vocasové! To nemůžou říct na rovinu, že by neprodali takové množství a proto to nevydají ?!" ... Však to v podstatě říkají. Přečti si to znova a pokud konečně pochopíš o čem se tam píše, tak je jasné že jim jde o zisk. O co taky jiného a já to chápu. Taky bys nedělal auta pro slepé lidi protože bys prodal možná jedno, ale prodával bys auta pro nepostižené lidi protože si je kupují víc a tvůj produkt se tak víc rozšíří. Stačí se nad tím zamyslet a krok EA je podle mě správný jak pro ně tak i pro PC hráče. Stejně FIFU hrát kvůli grafice je dobrá blbost. Já si třeba užil nejvíc 98 a do dalších dílů mě nic netáhne. :) (jo sorry co jsem došel domů po dnešním vedru jsem trochu mimo měla to být reakce na příspěvek o trochu víc dole ale to snad chápete)
      • Veskoslav
        Správný pro pc hráče? Co ty jsi za "retarda"......
        • Sorry ale já jakožto majitel notebooku na kterém hraji i hry, kdyby mě ta hra zajímala, tak jsem určitě rád že to rozjedu (zatím jediné co jsem nerozjel byl crysis 3)... tvoje urážky o retardech si příště nech nikdo na ně není zvědavej a děláš ze sebe debila jen ty....
          • Veskoslav
            Ano. Takže se budeme přizpůsobovat zastaralosti....Fakt demence toto.
            • Treba proto, ze je to pro ne ekonomicky vyhodne, Zapominas, ze komercni hry jsou byznys. Ostatne, ty chces nadprumerne hry, ale nejsi ochoten za ne platit nadrpumerne ceny, naopak se tu priznavas k piratstvi. Takze co bys vlastne chtel? Co se tyce me, ja hraju nadprumerne hry, abych si je zahral, tak se neomezuji na jedinou platformu a nevzdycham, ze je nejaka nadprumerna hra na te nebo na one platforme. Na druhou stranu ale nikomu neupiram svobodu zamerit se na mainstream a to ani ten s prumernymi, relativne slabymi, pc sestavami.
            • Veskoslav
              To že ty jsi pako, co se rádo přizpůsobuje průměrným, to není můj problém Jejdásku. A kvůli uvažování lidí jako ty si mnou společnosti ruce. Proč dělat hry nadprůměrné, ať už graficky, příběhově atd. když se najdo s prominutím dost hlupáků, co se spokojí s průměrným....
            • Budes se prizpusobovat prumeru. Coz je v zivote normalni. Tak jako se mnozi musi prizpusobovat tve skoro prumerne inteligenci.
            • Jelikož dnes již hry nejsou o malých firmách co vyvíjí hry někde v garáži na jednom počítači a zjistíš si něco o podnikání, tak to zas taková demence nebude. Hold se s tím musíte smířit, že ty lidi co na tom dělají za dobrý slovo jídlo do huby nedostanou.
        • ZAse jsi to nepochopil, co? EA to dela s ohledem na prodejnost. Urcite by bylo pro ne snazsi mit tu hru pro vsechny na jednom engine nez na dvou, s tim je vic prace. Ale maji spocitno, ze s takovou by to bylo nedostupne pro prilis mnoho PC hracu a prave pro ne delaji tohle opatreni.
          • Veskoslav
            A právě proto se jim na to pc komunita vysere a pořídí si poslední PES či Fifu 2013. Na co vyhazovat prachy za něco zastaralého, navíc když více jak polovina pc zvládne to, co konzole a ještě lépe.
            • Ne, prave ze ta vetsina s prumernymi pc to oceni, to je prave to, co nechapes. Ne kazdy touzi po top moznem a vic preferuji, aby to moc nestalo a to je vetsinovy pristup. Navic tihle lidi ty hry i docela kupuji, protoze krast je pro ne take prilis slozite. Nemysli si, ze EA nevi, kdo jsou jeho hlavni zakaznici.
  • Veskoslav
    A mimochodem "klasická" HD 3000 už má cca ani ne 5% z celkového počtu grafických karet hráču Steamu:) A jenom 14% je tvořeno právě těmito kartami.....By mě zajímalo, kde EA bere své "informace":)

    http://store.steampowered.com/hwsurvey
    • Tak třeba Intel HD Graphics 4000 utáhne Maxe Payna 3 bez problémů na střední detajly
    • GaMa
      od "nezávislých expertů" kde jinde.
  • To jsou vocasové! To nemůžou říct na rovinu, že by neprodali takové množství a proto to nevydají ?! Tímhle naštvou podstatně více lidí než mým zmíněným prohlášením.
    Vsadil bych GGGho ruku na to, že dobře optimalizovanou Fifu 14, klidně rozjedete na geforce 8600gt- 30FPS+.
    • walltar
      Oni ji vydají, ale s horším enginem ... prostě si spočítali, že s nižsíma požadavkama prodají víc kusů.

      BTW ... neměla fifa nějaké servery? Že by třeba sledovali jaké PC mají hráči fify a podle toho se rozhodovali?
      • Veskoslav
        No jelikož je většinou vypnout ani ne po dvou letech, tak ani není co sledovat *1*
      • Když ji vydají z horším enginem, tak to je jako by ji nevydali. Celkem nedávno jsem měl chuť na hokej, nic jiného mě nenapadne než stáhnout poslední NHL 08 na PC (jediný warez za 10 let). No málem jsem proskočil oknem..
        Jinak o serverech nic nevím, nejsem nějaký moc velký fanda, nicméně jestli něco bylo, tak to přinejmenším hru jak jinak než brzdilo :D
        • Myslis? :-) je spousta rodicu co to proste detem koupi jen proto ze je tam aktualni rok v nazvu :-) Jinak ono se pocita, ze prodeje budou mensi,ale v celkovem meritku jsou stejne titerne oproti konzolim. :) Takze narves nejake penize do marketingu a lidi stejne koupi. Zase budou vsude psal, ze engine sice zustal stejne,ale je vlastne od zakladu prekopany....bla bla bla *1*
      • Nejde ani tak o pozadavky,ale o to, ze zustat na stejnem enginu je uspora penez :) Zmeni statistiky a par obrazku a hura mame fifu 14 *14* Hlavne ze zakaznici koupi.
  • Tak kdyby se porovnávala konzole za 10k vs. PC za 10k tak určitě.
    Bohužel si jak EA tak ani zdejší diskutéři neuvědomují, že ve finále vyjde multifunkční PC tak za 20k lépe jak konzole.Co se výkonu a grafiky týče.
    Ono PC za 20k + originálky vyjde ve finále co se peněz týče nastejno s třeba PS4 + originálky,
    Co ušetříš na konzoli ztratíš na originálních hrách, které jak všichni vědí vyjdou o 1/3 dráž.

    Bláboly o tom jak si člověk musí pc upgradovat každý rok nebo dokonce podle blbců půl rok už dávno neplatí.
    Kdo stojí o "exkluzivní" hry na konzole má však jasno.
    Já jakožto hráč strategií a RPG her také :)
    • Predevsim ... cena PC se uvadi prevazne vcetne zobrazovadla, kdezto konzole bez zobrazovadla. Pokud ma nekdo doma telku za 20k .... a k tomu si koupi konzoli za 10 (ale ty novy spis taky za 20k) ... tak je to totez (financne) jako PC za 30-40k ... a to uz je velmi slusne nabusenej stroj.
    • Veskoslav
      Podle mě teď stačí tak jednou za 4-5 let hodit nové železo:)
    • Keyz
      Paradoxně té nutnosti nevylepšovat PC každý rok pomáhají konzole. Pak ty hry na PC mají často podobné nároky a když už, tam je něco navíc (grafický efekt apod), tak lze vypnout nastavit a jede to pořád dobře.

      Taky bych dodal, že velká výhoda jsou modifikace.
      • walltar
        No jestli to spíš není tím, že HW vývoj co se výkonu týká zpomalil ... když teď člověk bude kupovat každý rok nové PC tak ten rozdíl ve výkonu bude celkem malý.

        Druhá věc, jestli to taky nesouvisí s konzolema ... že se HW firmy zaměřují na spotřebu a na teploty místo výkonu.
        • Souvisi to spis s nulovou konkurenci a nulovym vyvojem - mam doma pekne starej stroj ... a na vykonu bych obmenu poznal zcela nepatrne.
  • Hej Konami, tady máte moje peníze.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit