Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Risen i Gothicy me hodne bavily, ale trochu mi vadila takova ta nalajnovajnost. Nepotrebuju mit deset tisic druhu malo se lisicich zbroji, ale ty hry to vzaly az do opacneho extremu - lepsi brneni dostanes presne v tenhle, tenhle a tenhle okamzik, nikdy jinak a nikdy vic. Vlastne netusim, jak na tom byla dvojka, ale o te jsem slysel same nepekne ci maximalne prumerne veci...
    • Kinet1c
      Podla mna zas prave to, ze tie brnenia si ziskaval pomaly a v ucity okamzik, robilo hru ovela narocnejsou a tympadom aj akousi vyzvou a nie len pobehovanim po mapy a mlatenia hore dole vsetkeho ziveho, musel si si rozmysliet do coho sa naviazes a ne len tak v behnut a umlatit trola hrdzavim nozikom (tu evidentne prehanam :D). Skratka niekedy aj take kostry obycajny ti dokazali narobit dost problemov, ked si este na to nemal. Velakrat si musel nejaku tu jaskynu nechat na neskor, pretoze si jednoducho nemal narok, neskor o par lvlov a nejaky skill vyssie si uz jaskynu vybil celkom v pohode a ziskal si niekedy dobry, inokedy dost ubohy lup. Ale o tom to bolo, ze hra bola svojim sposobom, nevyspitatelna a hlavne neboli vselijake ukazovatele GPS, kam ist. Sice to ulahcuje hru a hlavne hladanie nejakeho hlupeho chlapika, ale na druhej strane to skoro odstranuje to skumanie prostredia, ked uz dopredu vies kam ist, no ku komu ist. Ja by som bol za keby vznikol akysi reimagine G1 a G2 v novom grafickom kabate, ale s podobnymi hernymi systemami ako tenkrat, nehovorim, ze uplne vsetko musi byt tak, ale rozhodne vecsina veci by bola pekna. No nic, aj tak to tak nebude. Piranha sa snazi inovovat, ale stale to nie je celkom ono. Snad to aj napriek tomuto videu bude inak.
      • A navíc je nutné dodat, jaká radost pak z nového brnění byla. Dokázal jsem pak půl hodiny jen rotovat kamerou kolem hrdiny a kochat se z nové zbroje. Na mne to taky působí věrohodnějším dojmem. Vždyť zde máme přehršel titulů. kde si výzbroj měníte častěji, než spodní prádlo.
        Lokace s obtížnými nepřáteli dokázali krásně vymezit hranice příběhu v open-world světě bez použití pitomých instancí anebo nepřekročitelných hor. Mám pocit, že od starých dílů Gothic by se ještě dnes mohli současní herní designeři k ledasčemu přiučit.
        • já preferuju postup ze zaklínače 2.Několik zbrojí některé si musíte vyrobit z bossu, některé si mužete koupit, Není to tak, že máte 3 zbroje, za celou hru, ale taky neměníte zbroje co hodinu, Prostě musíte uvažovat vyplatí se mi Koupit dračí zbroj, když si budu moct vyrobit zbroj z Drauga ?(nebo Draugira, ted nevím kteréj typ té potvory je ten Vandergrift)
          • Kinet1c
            Urcite aj tento sposob je lepsi ako urcuju poniektore hry, ze menit zbroj castejsie ako spodne pradlo ako tu bolo spomenute, samozrejme aj kompromis niekde medzi je slusne riesenie, aj tak viac preferujem, to obcasne brnenie, radsej zmena zbrane, ale aj ta by mal byt udrzovana v urcitych medziach, nechcem aby gothic, ci v tomto pripade bol risen simulaciou stredovekeho zivota ci nieco take kde si urcite kto mal mec nemenil za lepsi kazdy druhy den, tzn iba chcem to, ze ked najdes zbran tak vies, ze si nasiel nieco specialne. tzn vojde do jaskyne, prebojujes sa niekam do stredu, najdes rozne veci, ale v jednej tej truhle ci podstavci, nech je ten mec unikatny neznameho hrdiny a ty ho najdes a vyuzijes pre dobro veci :D
  • Gothic II bolo moje RPG. Prvy krat som to zapol a vedel som ze to je ina liga. Nehral som 3mesiace nic ine. Mapy? Ziadne take, mal som NORMALNU mapu a nie GPS navigaciu ako teraz v kazdej hre. Preskumavanie oblasti? Najlepsie kuzla a zbrane som dostal tak ze som EXPLOROVAL veci mimo vychodene chodniky, a bolo to nebezpecne a zaujimeve, nie ako teraz ze vsetko je mi naservirovane pod ruku... a najlepsie zbrane su oznacene 20tymi sipkami. Peniaze? Dostat 1000zlatych a OVCU aby som mohol vstupit do radu magov mi zabralo asi dva dni. ZIadny navody nic, siel som lovit, pomohol som par ludom, holt aj som nieco ukradol, ale ked som prvy krat dosiel pred dvere klastora s mojou dost blbou oveckou tak ten pocit bol uzasny. Ano charaktery a pribeh neboli zrovna mega ale to mi bolo fuk, hral som za seba, chcel som MOC a dostaval som ju s kazdym novym kuzlom, s kazdym novo uvarenyn POTIONom ktory som si setril v truhlici.
    Niekto vam povie ze to bolo jedno z mojich prvych RPG a preto som tak paff, ale realita je ze take hry sa uz nerobia, a zakazdym ked piranha ma vydat novu hru tak sa len nadchnem a potom uvidim toto. Je mi uplne do placu. *13* *13* *13*
    • gothic bylo jedno z prvnich akčních rpg, tak zrovna ja ty akcni rpg moc nemusím
      • Opravdu nevim, kde jste prisel na to, ze se jednalo o jedno z prvnich akcnich RPG. Pokud za akcni RPG povazujete first person RPG s real-time souboji, pak jedno z prvnich byla Ultima Underworld v roce 1992, tedy hodne pred Gothicem.
      • To bylo právě klasické recenzentské nepochopení. Když vyšly první recenze na Gothic, bylo to ve stylu "další akční RPG". Teprve za pár měsíců, když se do hry zakousli hardcore pařani, se zjistilo, že je to jedna z nejlepších RPG, co kdy vyšly. Pamatuju se, jak ta velká česká edice s kartami se prodávala za pár korun, protože na základě recenzí hru nikdo nechtěl - hráči sami museli přijít na to, že je dobrá.

        Risen je podle mě celkově slabší, než Gothic, hlavně proto, že má hůř vymyšlený a míň zajímavý svět. Ale pořád je to velmi slušná RPG se spoustou soubojů a lokací k prozkoumávání, ve které je konzolové zdebilnění pořád ještě relativně malé. Na trojku se těším.
  • Jak já bych si rád zahrál Gothic 3 s Umělou inteligenci a combat systemem z Risenu 1.. njn..
    • Ze zrovna G3? Vzdyt to byl odpad i po vsech tech community patchich.
  • mluvim plynule nemecky (proto jsem videu rozumel bez problému)
    • Kinet1c
      plynule nehovorim, ale rozumel som aj tak

      (Das schwarze auge, RPG, tzn Dark eye) som dohral v nemcine, tzn upiratil som, lebo anglicka verzia bola v nedohladne a ja som uz tak chcel hrat tu hru :D, potom som anglicku verziu hned kupil ako bola mozna kupa, inak sa ani nedalo. Tu som zistil, ze nemecky viem celkom ok, tzn nerozumel som kazdemu jednemu vyrazu ci slovu, ale tak 85-90% a zvysok som si domyslel a ked som domyslel spravne tak som uz chapal co znamena co :D. Takze kto sa chce kus naucit viac nemecky, je dobre si obcas zahrat hru v nemcine :D, ale iba ak nie je ina moznost, ja som bol vtedy zufaly, aby som si ju mohol zahrat.
  • Noch ein Gold, noch ein Gold, nochen Gold, nochen Gold,nochen Gold,nochen Gold,nochen Gold,nochen Gold,nochen Gold,nochen Gold,noooochen Gold,
    banana. :D :D :D jediný, co se mi na tom líbí je ten týpek co to komentuje.
    jinak ať si to už piraně strčí do své kindernloving prdele, co to má zas bejt? 10 let čekám, že se zkusí oživit gothic 1&2, na fb píšou, že se vrací ke kořenům. a teď tato přebarvená veselá kravina, ve které má člověk hned ze začátku mapu všeho, takže veškerý prozkoumávání se omezení na "jdi sem", "přines od tama toto", "pokecej s tím", "zabij toto" "pohni s timhle". mendoza, na jehož smrti jsme všichni usilovně pracovali v 1ce se stane duchem a bude nás strašit po celou dobu hry, stejně jako mě už teď straší představa toho zklamání až to poprvý zapnu. a ne nekoupím si to, stáhnu to, zklamu se, a tím to skončí.
    • Kinet1c
      A to ako hovorily o videu, ze je to ako DS :D, a vtedy som napisal, ze video je video a realita je realita, mal som pravdu, teda zda sa, ze som mal pravdu, neviem, co je dalej na ostrovoch, v jaskyniach atd. mozno je to uplne bizarne a strasidelne a DSoidne. (neverim btw)
    • Co píšeš je vůči Risen trochu nefér... Dost barevnej byl i Gothic 2 nemluvě o Noci Havrana. Mapa šla koupit ze začátku v G2 taky, když sis na ní vydělal zlaťáky navíc podle zbroje a vybavení bych hádal, že ukázaná část rozhodně nebude z úplného začátku hry. Pokud ti přišlo prozkoumávání v Risen 2 takto omezené, tak jsi ho pravděpodobně pořádně nehrál, protože to byla jedna z věcí, co mi připomněla starý Gothic... Co se mluvících Gnómů týče, přirovnal bych to k Ewokům ze Star Wars, půlka fanoušků je nesnášela, druhé půlce sedli, patřím do té druhé skupiny :-D
      • jo, máš pravdu ze NOTR byl barevnej. taky me proto moc nebavi prehral sem ho 3x a uz se mi do nej nechce. a ta mapa..v gothicu byla fakt pěkná, úplně vypadala jak kdyby ji Brahim fakt nakreslil sám. když člověk viděl na mapě ten hustej les, fakt si říkal: tak tam když vlezu tak mě něco sežere. a byla taky dost nepřesná, prostě tak jak když kreslí někdo sám. a ta mapa tady vypadá jak podklad ze satelitu, přes kterej jsou přemalovaný domečky z jižních čech :D a máš pravdu, risen 2 sem moc nehrál. sice jsem ho přehrál celej, ale ono to nevyžadovalo ho moc hrát. to je právě ono. v gothicu když člověk splnil quest měl z toho ještě týden radost. risen 2 sem přehrál a už ani nevím, o čem to bylo. a asi to není jen věc obtížnosti soubojovýho systému, ale celkově těch questů. všechno bylo moc snadný a pořád mě to navádělo kam mám jít. zkuste si v gothicu najít všechny chromaniny..:) neříkám, že všechno od doby gothicu musí být jako gothic, ale když už jednou udělaj něco tak dobrýho, proč si z toho nevzít to nejlepší a neposunout se dál. nebo zůstat při starým. ale oni jak kdyby zapírali to, že někdy nějakej gothic byl.
    • pokud si to dobre pamatuju tak mendoza byl dobrej charakter z jedničky
    • a ještě by tam nemuseli strkat ty mluvící gnómy, jsou trapní a v 1ce se mi líbilo gnomy zabijet. ted maji predstavovat jako co? nejakou radoby vtipnou entitu. me se libily orcish entity v G1&2. těch sem se bál když mluvili :) to bylo super. tohle nevim proc tam cpou. už ve 2ce sem je nenavidel.
      a nebude to urcite spatna hra ve srovnani s ostatnima rpg, jen je to proste hra od piraní a člověk čeká mind blow a pak je zklamanej. třeba mě to bude bavit, jenže takový hry může dělat i někdo jinej. piraně maj dělat něco svýho osobitýho tak jako dřív. sakra, vždyť mají pořád Kaie na hudbu ne? ať je inspiruje...
      • Jsi mi připoměl momentky kdy jsem utikal před orkem a ten zmetek jen machal do prazdna sekerou a hekal a ja jsem posrany utikal strachy a neodvazil se otocit.. :D Hlavne kdyz jsem si 1 orka sotva dal.. naton kdyz jich hekalo více..
        • jo a dost velká část toho strachu pramenila v nekonečném loading timu po srmti! dejte nám zpět ten loading time.. *15*
  • na novej Risen se moc tesim !!!
  • Boze vy Cesi viete len nad vsetkym frflat! Pani kritici ste zrazu vsetci. Pisete, ze ste ich fanusikmi a nasledne si s*rete do huby tym,ze dvojka bola na nic a toto je podobne, mna bavila aj dvojka a dokonca viac, ako jednotka a toto je proste dalsi Risen, nevidim tam nic spatne, Najednej strane chcete vsetci inovacie a na druhej by ste sa vracali stale ku korenom, uz je to dost obohrata pesnicka a ani sami neviete, co by ste vlastne chceli. Osobne sa na tuto hru tesim, pretoze verim a vzdy som veril a zatial som ani sklamany nebol, ze by ma hry od nich nebavili, vzdy je to presne naopak.
    • Kinet1c
      Vies mozno sme mali radi tu piranhu bytes, co vyrobila kedysi dve nadherne hry, a to je G1 a G2, s G3 to myslim islo dole kopcom, v Risen 1 sa kus znova vytiahli, ale uz to nebolo celkom ono a potom v 2 to bolo hratelne, ale pirati nikdy neboli mojou srdcovkou a oni to tam dali plnou parou. Kedze v tej dobe som uz vlastnil 1 tak som uz len zo zvyku musel mat aj 2 aby som neprerusil seriu a teraz budem musiet mat aj 3ku aj napriek tomu, ze neviem ako to bude nakoniec vyzerat. Treba si este uvedomit aj to ze je to len BETA, sice nejka vela sa toho menit nebude, ale napr. to nakupovanie brneni, by mohlo fakt zmyznut a prist spet k ziskavaniu vybavenia prave tym preskumavanim a plnenim narocnych questov a nie zajdenim do najblizsieho "supermarketu" a nakupenim vsetkeho potrebneho (hovorim len o brneniach a zbraniach, nie o nejakom ostatnom vybaveni ako su lockpicky, potiony ci ine).
      • suhlasim s tym obchodovanim...preto ma tieto hry tak bavia, ze brneni (vlastne oblecenia) neni v hre az tak vela, ako v inych rpg hrach, kde je to na tony a este sa tym vyvojari aj chvalia, nenavidim tony predmetov! :D v Gothicu a Risen to bolo presne naopak, malo tycto predmetov, ale zase bol znatelne citit rozdiel medzi nimi, ci v sile zbrani, alebo v odolnosti brnenia, takz ked som isiel niekam, kde to bol tvrde, vedel som,ze tam bude nieco, co mi v dalsom postupe dost pomoze, pripadne to riesili vysokou cenou v ochodoch, kde si aj tak musel tretinu hry zbierat zlato, aby si nato vobec mal, ale potom to stalo zato...toto mi chyba u inych rpg hier, priklad za vsetky moze byt trebars Diablo ci jemu podobne hry, kde z kazdeho zabiteho protivnika vypadavaju nejake predmety a polovicu hty stravim zbieranim, predavanim a porovnavanim, toto fakt zabavne nie je, aspon podla mna nie, takze dakujem za kazde rpg od Piranhe.
    • já nechci inovaci. já jen chci, aby udelali to same jako v gothic&gothic2&risen 1. jen zase s novým příběhem. jinak stejně. protože to fungovalo a bylo to super. když před 11 rokama neměli takový prostředky jako maj dnes stvořili gothic. dnes je mají a tvoří kvůli tomu shity jako risen 2 a bojím se že i tato věc.
    • Souhlas. Chybí mi sice ten důraz na detail a svět působí daleko víc uměle než v prvních dvou Gothickách, ale i tak nic podobnýho nevychází, takže díky za Risen. Osobně nechápu neustálý stížnosti na ten Risen 2, špatná hra to není. Nejhorší mi tam přišel příběh...strašně násilně to navazuje na jedničku je to hloupý, nedomyšlený a konec...no závěrečnej bossfight Piraním obecně moc nejde *7*
      • to je pravda, ten zaverecny suboj nebola ziadna slava a ani zaverecna animacia, s pribehom mas tiez pravdu, ten bol slabsi a predvidatelny, jediny moment, co som vazne necakal, bolo zabitie Steebearda. V jednotke bol pribeh aspon zahaleny tajomstvom tych otrasov na ostrove, kde nikto nevedel, preco sa deju a nutilo to hraca ist stale dopredu, tak isto, ako to bolo v prvom Gothicu s barierou, v druhom so zmiznutim Xardasa a v tretom podmanenie sveta orkami, stale hrac na zaciatku nevedel, preco sa to deje a chel to zistit. V Risen 2 to uz bolo o nastolenie poriadku, ale hrac uz vedel co sa deje a co treba spravit, to je trochu skoda, ale inak to bol klasicky a plnohodnotny diel, ako vsetky predosle, hratelnost presne taka, aku by fanusik ockaval.
        • Už je po fotbale, takže *1* Přišla mi wtf i ta smrt Steelbearda, ne že umřel, ale jak...a skoro celou hru se hlavní příběh neřešil a nikam neposouval, pak si najednou odjel zabít "ultrasilnýho" bosse, kterýho se všichni báli v šermířskym souboji, kterej byl stejně a obtížnej, jako když si na začátku poprvé potkal tu rybu s žárovkou na hlavě a konec *6* Jinak hra sama o sobě, prostředí i některý nápady mi přišli fajn, byl v tom pořád trochu cítit Gothic...Ale asi to je nejslabší hra Piraní, tak snad to teď napraví *14* Docela se bojím, z původního týmu tam už prý není skoro nikdo a prezentace a marketing trojky mi moc ambiciózní nepřijde
  • BoB.2
    Zpátky ke kořenům,a tet to jen nepos*at.
  • "Miluji" Risen 1 no a když jsem se podíval na toto video, tak se mi udělalo hodně špatně - snad se pletu, ale mám takovej pocit že to fakt bude podobná pi*ovina jako Risen 2... *10*
  • No takže z Mendozy udělali ducha, jak originální.....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit