Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • spoock
    SoT bych si pral nekdy jeste zahrat, ale pockam treba rok, dva, treba to jeste tvurci vytuni.
  • Základem této hry je hraní s kamarády. Jestli to hrajete sami nebo se k někomu připojujete, tak to nepochopíte tu pravou podstatu a potenciál této hry. To však neomlouvá nezáživné PvE.
    • Ale co tam chces s tema lidma delat. Jednou za hodinu uvidis jinou lod, tak ji napadnes, a muzes dalsi hodinu cekat, nez nekoho potkas. Jako videl sem stream kde se dve posadky nahanely asi hodinu, ale to je tak max co te to bude bavit. Protoze jediny PROC je sysleni oblecku, a ty si nasyslis za 2-3 hodky i sam. Neporidis si zadnou lepsi vybavu, lod, nepostavis nejakou zakladnu, proste NIC.
      • No jestli to bereš, že se s kamarády musíš na hru 100% soustředit, tak ano, za chvilku tam nemáš co dělat. Ale pokud bys to hrál odpočinkově, tak se nádherně vyblbneš.
        • jabbo126
          To se vyblbneš i zadarmo a jinde...
          • Ve všední den v 9 hodin večer? Hospoda není možná a na ten večerní pokec to je parádní background.
  • Ale zrovna dneska jsem četl, že by během následujících měsíců měl do hry přibýt nový obsah, třeba mazlíčci za další reálné peníze a do léta by se prý mohly objevit i nové typy questů.
  • Realtoltek

    Naprosto tragická hra........ totálně o ničem. Dobrá pro usmolence co vlastní konzole.... pro PC hráče naprosto nemyslitelné to hrát... Koupili jsme si to tři a po hodině jsme to odinstalovali.

  • Kdo dneska jeste kupuje hry podle recenzi? Kouknu na gameplay na YT, nebo na twitchi a udelam si svuj nazor za chvili ne?
    • Jack1947
      Souhlas hry se už dávno recenzují jen strojově " Tak si to odbudem a plácnem tam nějakou tu vyšší známku" jediné kde nezávislá sféra funguje je prostě neplacený nestranný novinář. Něco jako Svobodné noviny ale v herní sféře.
      • Mrkni na recenzi na YT od Angry Joea, ten to myslím zhodnotil naprosto objektivně. Prakticky všechno hodnotí dost objektivně, já koukám na games ze zvyku a na Angry Joea když chci opravdu slyšet pravdu
        • Jack1947
          Těch je samozřejmě více co ale nemusí na sebe upozornovat - Angryjoe je Angry a i když může mít pravdu opravdu nemusím koukat a poslouchat někoho takového.

          Navíc já číst recenze nepotřebuji už předvydáním jsem věděl jaké to asi bude po vydání se to potvrdilo - líto mi to zas tak není.

          No á áá co se týče pirátů třeba překvapí Skull & Bones.
    • Tak to je zajímavý nápad. Jak to ale děláš, když chceš zjistit víc věcí než audiovizuální stránku? Jak dlouho musíš koukat na gameplaye, aby sis mohl udělat stejně kvalitní odhad jako někdo, kdo ve hře strávil už desítky hodin? A neštve tě, že když už si teda sjedeš těch pár hodin gameplayů, že víš spoustu věcí a přicházíš tak o moment překvapení? A jak ti celý ten systém šlape u příběhových her? Jak z gameplaye posoudíš kvalitu příběhu, aniž by sis ho vyspoileroval?

      Ne ne. To zní neprakticky a zbytečně komplikovaně. Naproti tomu dobrý recenzent ti shrne 20-30 hodin vlastní herní zkušenosti do textu na 10 minut, aniž by ti vyzradil zápletku nebo tě připravil o radost z objevování.
      • Nevim jak to funguje u jisteho typu her ale obecne po par minutach gameplaye vidis soubojovy system, "feeling hry" (napr. jestli je to bliz k simulaci nebo arkade), vidis grafiku, vidis leveldizajn a dizajn ukolu lokace, kterou prave streamer nebo youtuber hraje, muzes si udelat obrazek o umele inteligenci atd. A to vse do par minut nebo desitek minut.
        Jak uz jsem psal u pribehovych her nebo nekterych jinych typu her tohle asi fungovat nebude ale vetsinu beznych dnesnich her takhle muzes posoudit bezpecne.
      • Dřív jsem se rozhodoval nad tím zda si hru pořídit či nikoliv, především recenzema. Jenže dneska je tolik herního odpadu, že tohle prostě nestačí. Zkouknu hodnocení na steamu, najdu si jednu či dvě recenze, kouknu na gameplay na youtubu (stačí půl hoďka na doplnění názoru na hru) a pak se teprve rozhoduju. Youtube je fajn hlavně v tom, že když odebírám kupu těch z většiny velmi pubertálních a divných týpků, tak při tom objevím spoustu her, kterých bych si jinak nikdy nevšiml. Většinou menších her samozřejmě. Například takhle jsem objevil Stanley probably (já fakt nevim jak se to píše :-D) - dokonce s českým amaterským dabingem (kterej je boží :)) či Plague inc. , 911 operator, Slay the spire a spoustu dalších :)
      • Jediný problém co vidím na tvém názoru je tvá víra vto že recenzent standartně tráví se hrou desítky hodin a neproletí to jen rychlíkem v průběhu jednoho víkendu.

        Navíc jsem nenašel ještě ani jednoho recenzeta s kterým bych se plně ztotožňoval a jen na jeho recenzi se rozhodoval zda do toho jít či ne. A pokud chceš oponovat že můžeš přečíst více recenzí, tak se dostáváme ktomu že oté hře pak vím víc, nez od tebou vytýkaných streamerů.
        • to si trafil absolútne presne, recenzent ktorý strávi s hrou 30 hodín je len chiméra, v súčastnej dobe kedy recenzent musí napísať recenziu k tomu musí písať desiatky dalších článkov o iných hrách, k tomu videa, články do časáku, video podcasty a dalšie a dalšie povinnosti v redakcii, nič si nenahovárajme, chalani sú totálne prepracovaný a vidieť to bohužial v poslednej dobe prakticky na všetkom. DOKAZ ? pozri si mini recenziu na ´´a way out´´, tak odfláknutú recenziu som už dávno na game sajte nečítal
        • Já nepsal o recenzentech, ale o DOBRÝCH recenzentech. Samozřejmě může být problém takového najít nebo najít nějakého, se kterým se ztotožníš. Já osobně mám vcelku dobré zkušenosti s games.cz (ale čtu recenze jen k některým žánrům) a s bonuswebem (opět jen některé žánry) a s některými personami na Steamu.
  • Zdravím, momentálně jedu na Win 7, může mi někdo prosím říct, jestli můžu na Win 10 vypnout aktualizace, nebo je nějak filtrovat, které chci a které ne?
    Ptám se protože tato hra je Win 10 only a slyšel jsem že Win 10 je dost invazivní systém.
    • Minimalne u Pro verze jdou ty aktualizace zakazat uplne (stahovani, zjistovani, instalovani) a jednotlive buildy/aktualizace si pak muzes stahovat a instalovat rucne. Jen je potreba na to pouzit group policy editor (gpedit.msc), v novych "ovladacich panelech" neni zdaleka vse. Tady info text primo z group policy editoru u polozky "Konfigurace automatickych aktualizaci", kdyby mi nekdo neveril:

      Je-li stav pro tuto zásadu nastaven na Zakázáno, je nezbytné všechny aktualizace, které jsou k dispozici na webu Windows Update, stáhnout a nainstalovat ručně. K tomu je třeba vyhledat službu Windows Update pomocí nabídky Start.
    • můžeš v nastavení wifi zapnout metred connection a pak to updaty nestahuje, jako když bys byl třeba na mobilním připojení, ale důležité security updates to stáhne i tak ty zakázat nejde
    • Jednoducha odpoved je ze ne, ale do urcite miry muzes par veci ovlivnit. Pro zacatek je dobre rici, ze Pro verze Win 10 ti nabizi moznost updaty odlozit na pomerne dlouhou dobu, tuto moznost mas v ramci home edice pouze na nekolik hodin, potom si proste Win aktualizaci vynuti a restartuje se. Potom je dobre zminit, ze tam zadne zatrhavani pro vyber updatu pri instalaci neni, ale muzes jednotlive, ktere nechces, nasledne odinstalovat.
      Na zaver jen takova mala rada, pokud se ti nejak tyto a jine praktiky nelibi, porid si novy disk pouze pro tento system jenom na nove hry, nechej ho aktualizovat a delat si co chce. Na zbytek si nechej sve Win 7, kde uz to mas osefovane.
      • Dovolim si nesouhlasit, minimalne v Pro verzi Win10 lze ty aktualizace nastavit velmi detailne pomoci group policy (gpedit) ... v tom novem "ovladacim panelu" to samozrejme nenajdete. Na svem pracovnim ntb mam ty aktualizace zakazane uplne (nic se nestahuje a neinstaluje samo, ani to neni casove odlozene), jednotlive buildy si stahuju a instaluju rucne, pokud chci. Imho to co tu pisete je blbost, minimalne v podnikove sfere je nutne ty aktualizace nejak sefovat a MS na to samozrejme mysli.
        • To je skvela rada, ale praci s group policies bych neresil na hernim webu, protoze pokud toto nekdo opravdu resi, tak nebude hledat odpovedi na hernim webu, ale vygoogli si info na specializovanejsich strankach, kde najde navod a vse potrebne.
          • Ja neresim praci s group policies, pouze reguji na to, ze tu vetsina lidi tvrdi, jak aktualizace ve Win10 vypnout nejdou a skonci to nadavanim na proklety MS, coz mi v tomto pripade nepride uplne na miste ;) Ze to jde vypnout pouze pres GP je bohuzel fakt, ktery jsem pouze zminil, detaily si muze kazdy dohledat sam pomoci googlu, pokud ho to zajima.
      • Tak to je síla... Zku*** MS...
    • Nechapu ty minuska. Normalne jsem se zeptal a treba se pletu. Ale nechci mit v PC system ktery se sam proti vuli zakaznika nainstaluje a pak mu vynucuje dalsi stahovani kdovi ceho, co ja nepotrebuji a nechci. Dokonce jsem cetl ze jsou na soudu v USA uz proti tomu zaloby.
    • Odpoved je Ne a Ne, ale muzes znemoznit tem widlim se pripojit k M$, ale si pis, ze zrovna tohle si bude kontrolovat, ze mas posledni verzi, a kdyz ne, tak se to odmitne spustit.

      BTW: To se chces kvuli tem 3 hodinam nez te to zacne nudit zaobirat desitkama?
    • Win 10 je šmejd, mám s ním velmi špatné zkušenosti, přítelkyni před rokem na čas totálně zablokoval notebook, když najednou začal vyžadovat heslo, které ale ona nikdy nezadávala (to byl btw problém docela dost lidí, když jsem si to pak googlil, některým zůstal počítač zamčený trvale a podpora na férovku psala, že neví, co se s tím dá dělat). Aktualizace myslím nějak vypnout jdou, ale jsem přesvědčený, že ten šmejd za to uživatele trestá. Když ty různé aktualizace odkládám nebo odmítám, začínají se vždycky objevovat různé problémy, třeba najednou přestávají fungovat některé programy nebo se zpomalují. Zrovna nedávno jsem na win 10 přecházel na svém stolním PC a najednou se objevily ppotíže, které jsem dříve neznal. S win 10 mi třeba najednou přestane jít net. Většinou na pár vteřin až minut, jednou ale i na půl dne (zatímco na ntb jde, ale na něm vypadne zas jindy, když jde na stolním PC). Prostě jen tak a nic se s tím nedá dělat. Je to fakt hnus fialovej.
      • Opravdu si kvuli takove kravine chce nekdo davat do PC tu s*cku Win10? Jako nerikam, kdyby to byla nejaka megabomba a nebo tech her bylo vic, ale takhle to fakt nema cenu.
      • Jack1947
        Prosímtě to že máš ty problém ještě nezamená že to tak má každý druhý. Hn us to možná je ale budoucnost hraní.
        • Budoucnost hrani jsou konzole. Ne, ze bych je miloval, ale uz rok cekam, az s budu moct koupit grafickou kartu za normalni cenu a nic. Bud nejsou, nebo jsou za takovou cenu, ze za to mam ty konzole dve...
  • Perfekni recenze, naprosto presne vystihuje systém hry, presne tak to citim i ja. Hru hraju neustale uz od bety, většinou sam, nekdy ve trech. Pro me je SoT navykova, uz dlouho jsem se takhle netesil, az hru zase vecer zapnu a vypluju na moře. Nějaky nastaveny pribeh nepotrebuju, každý den se pribeh tvori tim, jak clovek hraje, na koho narazi atd. Dokonce si občas pisu pro legraci "lodni denik", když se prihodi něco obzvlast zajímavého. A to moře, to je parada... Jinak novy obsah do hry je uz potvrzeny, takze se clovek muze tesit i na nej.
    • nový obsah? kde čerpáš info? co já četl tak zatím ještě ani neoznámili roadmap.. zatim jen oznámili že udělají roadmap :-) taky bych se rád na něco těšil
      • Co treba tady na games.tiscali v bleskovkach ze 4.4.? http://seaofthieveshub.com/blog/confirmed-content-coming-to-sea-of-thieves/
        • nechci vypadat jako uplný ignorant, ale to cos poslal jako "roadmap" je fanouškovská kompilace na úrovni konspirační teorie. jediné, co skutečně potvrdili, že přidají do hry za 3 měsíce od vydání, je ingame cash shop s mikrotransakcemi, za které pujdou pořídit peti a to kapitánování o kterém ani neřekli o čem přesně bude. všechno ostatní je od rare potvrzeno maximálně větou "uvědomujeme si, že hře chybí obsah a vydáme roadmap" a ten zatím není.

          ještě bych rád doplnil, že hře přeju jen to nejlepší, protože má obrovský potenciál. ovšem to, v jakém stavu byla vydaná, je málo i na early access.. snad se stane zázrak a za ty tři měsíce to bude update co všem vyrazí dech.
          • Nevim, co je roadmap a je mi to jedno. Informace o novém obsahu do hry, jak jsem již psal, je zde z tohoto webu games tiscali z bleskovek ze 4.4.2018. Muzes si ji tedy jednoduse vyhledat. Pokud i nadále budes mit namitky, tak si je poté piš přímo autorovi téhle krátké zprávy. Popravde jsem napsal svuj prvni komentar jako reakci na recenzi Sea of Thieves, se kterou se plně ztotoznuji a je vidět, ze autor hru skutecne hraje. Obávám se, ze jsem následně neměl zájem dále diskutovat s tebou, ani s nikým jiným, protože je zcela zřejmé, ze tyto internetové diskuze nikdy k ničemu nevedou.
            • Jack1947
              Internet je tak hrozně zlý, protože dojdou argumenty tak radši utnem diskuzi že *3*
            • no tak jsem si našel tu bleskovku a nestačím se divit. koukám, že tu rubriku nepojmenovali bleskovky pro nic za nic.. bulvár hadr. čepali z toho odkazu cos poslal ty, což je blogísek vytvořený nějakým fanouškem.

              jinak je mi jasné, že slovo roadmap používám zbytečně často, nicméně pro danou situaci se to hodí. je to termín pro plán budoucích updatů a má specifikovat plánované data vydání konkrétních přídavků do hry.
            • tak co sem píšeš?
          • To neni EA. To je hra jako sluzba. Koupis si prazdnou krabici a do ty ti postupne bude chodit nejakej obsah a kterej se bude platit z mikrotransakci. Mnam!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit