Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • mondzi
    Po vsetkych tych poznamkach vo Fight Clube o tomto rozhovore som si myslel, ze to bude hroza, ze vam bude Ray nadavat a pod. :) Nakonec celkom v pohode, podla mna sa snazil vysvetlit nieco, co sa tazko vysvetluje, ale nejak som to z toho, myslim, pochopil - ze TOR bude mat feeling klasickeho (BioWare) RPG.
    • Klasice Bioware RPG? To je maximalne tak na flame. To co predvadi Bioware posledni dobou,nemuze hodne RPG hracu vydychat. Vcetne me. *16*
      • Nad čím tu proboha brečíš??
        Řekni teda co předvádí Bioware poslední dobou?
        Když vezmu poslední dva roky, tak vydali Dragon age, Mass effect 2 a DA2 + DLC k výše zmíněným.
        Ano, DA2 byl trochu odklon jinam a ten pokus úplně nevyšel.
        Ale i kdyby bylo DA2 tak špatné (přitom na normální poměry to nebylo špatné RPG, jen to holt nebyl Dragon age, jaký jsme znali z prvního dílu), tak pořád je to jen jedna "nepovedené" hra.

        Takže vážně nechápu, z čeho se ti tu bouří hormony.
        Pokud bude MA3 a SWTOR stát za prd, tak potom to bude kritika na místě.
  • Pokud nedokáže udělat kvalitní MMORPG Bioware, tak už asi nikdo. Pak bude většina hráčů hrát pořád dokola 1000x stejné instance ve WoW. Vývoj tak velké hry je tak nákladný, že pochybuju, zda se objeví někdo další, kdo by mohl konkurovat.
    • Znas i neco jineho nez WoW? Ony existuji kvalitni MMORPG a nektere dokonce z doby davno pred WoW. A svete div se,ony stale bezi a lide za ne plati. Namatkou Everquest 1+2,skvela prababicka vsech MMORPG Ultima Online,nebo treba jedna z nejoriginalsich MMORP vubec -EVE Online. Pokud ovsem beres kvalitu hry podle poctu hracu,tak mas asi pravdu.
    • Ti už nedokážou udělat ani kvalitní rpg takže bych jim tak nevěřil.
      • Ty máš dost, z tohohle hejterství se už nevykecáš..
        • SA-reg
          Hoši... Bioware kdysi =/= Bioware teď.

          A co se stalo?

          EA
          • Cahir
            V první řadě je třeba si uvědomit, že Bioware není jeden člověk. Týmů je několik, a tak se vyplatí sledovat spíš jednotlivé designéry. Např. Ohlen mě nikdy nezklamal (až na NWN), a proto nemám důvod v něj a jeho lidi nevěřit. Za DA stojí tuším zrovna tým z Ameriky, kanadské jádro dělá právě na TORu.

            Ač se vám DA2 nelíbí, tak nic neuděláte s tím, že kritikou a mnohými hráči bylo přijato relativně dobře, o žádný propadák se nejednalo a to ani po finanční stránce. Osobně DA2 nepovažuji za jejich nejhorší hru, myslím, že NWN a hlavně Jade Empire byli horší.

            Co se zapletení EA týče, tak je známo, že zrovna vývoj DA2 byl uspěchaný.
            • neverwinter nejhorsi? To asi ne. Tohle je evidetne jasne subjektivni vec. Ja treba mel moc rad DAO I koupil sem si i datadisk a nejake ty body a neco za ne. OVsem II me akorat urazila. NWN mam moc rad. Ja jsem taky toho nazor ze momentalne je bioware ma velmi upadajici tendenci. NEbudu nad nima lamat uplne hul pac muzou mit vyvojarskou krizi kazde studio si tim asi casem projde. Jak vidime i tedka blizard. Kazdopadne za chvili se ukaze jak moc spatne nebo dobre to mmo je. Ja kt omu pristupuju tak ze si nejhure uziju leveling a pak chvili eng game content a klidne to bud hrat jen 2 mesice. Her je poad dobrych dost tkaze je to jen problem bioware jak se ke svemu novemu diteti postavi.
            • Cože? Zrovna Jade Empire je jedna z mých nejoblíbenějších her *9*
          • smejki
            Já myslím, že do toho ani není nutné to EA tahat. Prostě hodně kvalitních lidí odešlo a namísto nich přišli milovníci Micheala Baye. Bioware je stále víceméně autonomní, takže je zbytečné svalovat vinu na druhé.
          • Moc trefné, bohužel. :/
            Ale třeba příjemně překvapí, doufám, teda.
      • No s Dragon Age 2 to spackali, to je pravda.
      • Ty jsi moc jejich her nehrál, že?
  • trolo
    lol v podstate som sa nic nedozvedel.. stale dokola len trepal jak je to uzasne epic a pribehove a uzasne epic a pribehove a uzasne epic a pribehove a uzasne epic a pribehove ..... epic a pribehove.... :D stale dokola to iste len v inych slovach.
    • Lawliet
      no.. možna to bude přiběhové a užasné.. myslím že tahle hra bude bodovat tam kde wow padá.. na questech
      • Preed
        wow je hlavne stara hra aj ked najhranejsie tak sa v podstate neda s novymi hrami porovnavat,ja osobne som ho pred ''mnohymi'' rokmi zacal hrat prave koli tomu,ze tam boli Q a nebola to grindovacka,ale Toru drzim palce,MMO ktore ma nejaky pouzitelny pribeh urobeny na urovni singleplayerovych RPG je utopia
        • "MMO ktore ma nejaky pouzitelny pribeh urobeny na urovni singleplayerovych RPG je utopia" - tak se podívej na Guild Wars ;).
          • Cahir
            Kvality této hry nezpochybňuji, ale že by bodovala zrovna příběhem? Hrál jsem celkem dávno jedničku a přišlo mi to jako diablovka s dost podprůměrným a nezajímavým příběhem.
            • Tak už jenom to, že je vidět char a určitě tam někde bude zrcadlo je z poloviny epic!
      • Určitě, pokud jsi ve WoW nikdy questy nečetl a jen bezhlavě odklikával. On ten WoW má totiž také velmi zajímavé příběhové questy, jen je třeba číst. A bohužel ten styl zabij 10 příšer nebo přines tucet uší tam bude naprosto stejný. Mě by pak ale zajímalo, jak se bude řešit situace, když bude někdo dělat stejný quest poněkolikáté, jelikož ne všechny budou class specific, a hlavně jak se bude řešit několikátý vstup do stejné instance. Protože pak by to začal být opruz.

        A hlavně, co dalšího tam je inovátoské, krom těch questů? Snad ještě ty vesmírné bitvy, ale jinak asi lautr nic.
        • Lawliet
          no ja nechtěl na wow utočit . jen konstatuji co je obecně známe a to problém z questy ,ktéry měl častečně řešit cataclysm s jeho questy no těžko jak moc se mu to podařilo zachranit co jsem viděl videa group questu z toru tak mě dost připominal ten styl kotor včetně toho jak zajimavě se na tom křižniku pak quest dělil na 2 groupy .. no co dalšiho inovatorskeho ti neřeknu to ukaže čas či se jim fakt podařilo sloučit to nejlepší z kotoru a momentalnich top MMO
    • Myzyka nikdy nesklame *3*
  • Ach jo, začínám mít fakt tušení, že jak se začne o hře říkat, že přebere většinu hráčů wow, že se blizzardi připravují na obrovskou ztrátu hráčů..že...že...tak ta hra bude prostě hovadina. Copak nemůžou prostě udělat kvalitní MMO bez toho, aby v tom účinkovalo wow? To by snad i víc lidí nabralo. To stejný jak u FPS, před tím, než to vydají, tak to bude epictější než CoD, lepší příběh než CoD, nepřátelé s barevnějším maskováním než jsou v CoD...a to jsem věřil, že se pokusí jít uplně jinou cestou a stále trochu věřím, že ten rozdíl oproti wow bude natolik velký, že budu hrát novou hru s novýma a čerstvýma myšlenkama. Ale stejně se hype strhnout nenechám a rozhodně si to ještě nekoupím. Pořád mám totiž strach, že to nebude výborné MMO z universa SW, ale jen hra "lepší než wow", ale i tak se mi ta myšlenka s příběhem pro každou postavu a tak hrozně moc líbí, když to bude funkční, bude to vážně..mm..revoluce, řekl bych
    • Revoluce to není, tohle už mělo i AoC. Štve mě, že na to lidi zapomínají, neříkám, že ta příběhová linie byla nějak nadupaná, ale byla tam.
  • WoW with SWTOR skin pack.
    • Ty uz to radsi nehraj....
  • ZA HORDU ZIVOT POLIZIM!!!!!!!!!! LOK'Thar Ogar!! *1*
  • SA-reg
    Sakra, zrovna nemůžu najít tenčlánek od betatestera, kterej si stěžuje, že je to jen rychle nudící kopie WoW se světelnými meči. A když jsem ho měl, tak žádná novinka o TOR nebyla...

    No nic, přidám se k davu.
    SWTOR je nejlepší!SWTOR je nejlepší!SWTOR je nejlepší!SWTOR je nejlepší!SWTOR je nejlepší!SWTOR je nejlepší!SWTOR je nejlepší!SWTOR je nejlepší!SWTOR je nejlepší!SWTOR je nejlepší!
    • Sám bych to lépe nenapsal. Ten hype je neuvěřitelný, něco jako davové šílenství. Však on člověk pak vystřízlivý až si to zahraje. Rift měl podobný hype a jak dopadl? Škoda mluvit. Tím nechci tvrdit, že to bude špatný, já bych si přál aby to bylo dobrý, ale ta úroveň kvality mmorpg je za ty roky dominantního postavení World of Warcraftu tak zplundrovaná, že je na místě mít určité pochybnosti.
      • sak zahrajes nez vylevelujes na max a pak uvidis. Bud to bude slabota a timpadem bb a nebo budes pokracovat. ja myslim ze ten leveling bude dobrej. Beru to tak trochu jako treti dil kotoru:}
        • SA-reg
          >Beru to tak trochu jako treti dil kotoru:}

          Hmm, ale lidi jako ty Bioware moc nepotřebuje. Je to MMO a tak potřebujou měsíčně platící zákazníky.

          Hrubě si rozdělme lidi, co to budou hrát:
          1. MMO fandové... vyzkouší, pár zůstane, zbytek zpět do WoW nebo skočí do TERY a GW2.
          2. Hardcore SW fanodové... je jim jedno jaký to je, hrajou i kdyby to byla obří sra*ka.
          3. Softcore SW fandové a PC hráči, co chcou KOTOR3... projdou si příběhy a můžou to kašlat.

          Podle všeho se Bioware v PR zaměřuje na 3., ale měli jít po 1. Takže ne EPIC EPIC STORY, ale zajímavý herní mechaniky a endgame obsah, co udrží platící hráče. Průměrnej MMO hráč kašle na lore, příběh a dabovaná videa. Chce jen vědět, co má udělat aby se dostal dál a před ostatní a měl lepší výbavu a postavení ve hře...
          • Souhlas, lidi co znám jde u mmo jde primarně o dvě věci PVP a PVE, příběh berou jen jako takovej bonus, většina si ani není schopná přečíst ten quest.
            Tahle hra má ale docela velkou šanci že zaujme lidi co mmo moc neberou díky kvůli příběhu a questum který asi budou na větší úrovni než jiné mmo (i když pochybuju že tam nebudou questy-10x něco zabíj,přines to tamhle.., ale bude to lépe podané), tihle lidi si ale hru zahrajou ale nakonec je přestane bavit a odejdou, né většina ale část určitě.
            PVP tahle hra podle mě nebude nic extra, vlastě je to skoro to stejné jako wow a navíc např. takovej GW2 bude určitě v tomhle směru zábavnější.
            PVE, podle toho jednoho videjka nemůžu moc soudit ale moc mě nezaujalo, i když si myslím že se jen jednalo o nudného bosse (proč nám ho předváděj netuším).Každopádně bude muset být minimalně na stejné úrovni jako wow nebo dokonce lepší jinak se mi nevyplatí opustit partu lidí a přecházet.
            Takže jedinej kdo tuhle hru bude určitě hrát jsou SW fanoušci a lidi co žerou Bioware.
          • Cahir
            Zaměření na endgame obsah bylo několikrát zdůrazňováno.

            Co se příběhu týče, bylo řečeno, že za každou postavu má být dlouhý až 200 hodin. Bude rozdělen do tří aktů, což znamená, že 1 akt je stejně dlouhý jako celý KOTOR. Příběh za Republiku se má prý naprosto lišit od toho za Impérium. Hráč, podobně jako v ostatních hrách od BW, bude moci rekrutovat NPC, kteří budou mít vlastní příběh, budou na hráčův postup různě reagovat a bude možné plnit jejich questy. Takže i když budeš na endgame kašlat, měla by ti hra vydržet hodně dlouho.

            Uznávám, že tato obří čísla nic nevypovídají o kvalitě, ale mě osobně přesvědčuje fakt, že hlavním designérem je James Ohlen, kterého považuji za jednoho z nejlepších tvůrců RPG.
            • Cahir
              Co vím, tak Bioware chtělo MMO dělat už v době KOTORu, ale nemohli si to dovolit. Co se příběhu a scénáře týče, pracují na tom prý už hrozně dlouho.

              Tím chci říct, že myšlenka ze strany tvůrců mohla být nezištná, o byznys asi začalo jít, až když se do věci přimíchal vhodný distributor.

              Nezbývá než doufat, já osobně hodlám po vydání pár měsíců počkat a na základě přijetí se rozhodnu.
            • SA-reg
              Jo, bylo to řečeno.

              Ale proč je to teda MMO? Zní to jako by Bioware chtěli vybrat co nejvíc lidí. Jako by si nad KOTORem 3 řekli: "Udělejme z toho MMO, lidi, co chcou KOTOR 3 to stejně sežerou a možná chytnem pár ryb navíc."

              No jo, chytrej business krok.

              Ale zkoušejí něco nového. Třeba to vyjde. Třeba ne.
  • SWTOR bude jeste vetsi fail nez RIFT.
    • Úroveň trollů s křišťálovou koulí nějak upadá...
    • prdlacky vzdyt do swtor pujde snad cela amerika :D je to unich nejvic predobednana hra na PC.
      • no snad vyjde v ceske lokalizaci
        • No jasně a ve sběratelské edici k tomu budou dávat speciální sw LSD.
        • MishKonn
          Hra, která by podle zpráv vývojářů vydala na 10 Mass Effectů a má dostatek textů na 45 standardních románů? Nechci ti ničit naději, ale mám silné tušení, že tohle nevyjde. A vytvořit neoficiální překlad by trvalo minimálně 5 let.
          • to je kolik slov cca? rád ti zpřesním výpočet a možná bych ti řekl i cenu překladu.
            • smejki
              Jediný směrodatný údaj je počet slov.

              Doba překladu... počítej s tím, že jeden překladatel a plný úvazek zvládne za jeden den zhruba 4000-5000 slov. U studentů se dá počítat s 1000 slov denně.
            • na oficiálním fóru jsem našel informaci o 800 000 řádcích DIALOGŮ...
            • MishKonn
              S překlady (her) nemám valné zkušenosti, tudíž se omlouvám, pokud jsem vypustil blud.

              Na druhou stranu, pokud jen jeden Chapter (z celkoých tří) příběhu pro jeden Class (z celkových osmi) vydal na tolik textu, co původní KotOR (oficiální a potvrzená informace, vypuštěná jedním z vývojářů při interview), můžeš si udělat docela slušnou osobní představu o tom, kolik toho textu nakonec bude. Připomínám, že osobní příběhy jednotlivých classů nezahrnují dialogy ve městech, flashpoints, operations...

              Netrval překlad původního KotORu něco přes rok?
            • informace o řádcích je fakt výživná (což není nic proti tobě. vím, že tuhle prázdnou informaci vypouštějí vývojáři rádi). Je řádek pět slov nebo deset? to je rozdíl 100%, informace k prdu.
            • MishKonn
              Nejsem si jistý, jestli to bylo někde uvedeno...věřím, že jsem zachytil něco o tom, že již mají 15 000 řádků textu, nicméně to už může být pasé.
  • vsetci budme pripojeni! vsetci to chceme, ved kazdy to tvrdi *11*
  • ucho
    proč každý titulek ve videu začíná velkým písmenem?
    • smejki
      čuju, že jde o rozmar titulkovacího softu, anebo o automatické opravy páně Worda

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit