Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Viděl jsem nějakej Lets play a četl pár recenzí.
    Ta malá plocha pro město mě vážně odradila. S tímhle nehodlám ztrácet čas, protože se tam evidentně nedá dostatečně vyhrát se svým městěm.
    Člověk má už předem jasně danou správnou cestu, protože jinak to fungovat nemůže. Člověk nemá šanci si město pořádně rozvrhnout, protože na to není místo.
    • Foxtrot_cz
      Ono i když to funguje na 100%, tak potom už není co dělat... Mám ve městě 14 000 000 S, ale co s tím, když tam není místo na stavbu... Sice můžu zbourat zóny, ale už teď vydělávám -60 000 S/hod. Mám pocit, že se na to vykašlu, nechám tam jen zóny pro nutné zaměstnance, aby mi fungovali továrny a zbytek zbourám. (Postavím tam místo toho továrny na procesory a televize.) Pokud nějak vyřeším vodu, tak by to snad mohlo fungovat.

      Jen osobní rada, podle mě nemá smysl jako velké dílo stavět nic jiného než Arcologii, protože dříve či později budou potřeba další zaměstnanci...
      • voda je nekonecna, jak uz tu nekdo psal (a i v minulem clanku)
  • A na hry co dostavaji 8/10 a vic navody nebudou? Jen na ty co dostanou 5/10? :)
  • pokial viem ja tak budovy zrutene a opustene ide pekne zamerat tym cervenym vystraznym trjuholnikom..vlavo dole pri tej postavicke
    • "místo toho, aby kamera přiblížila konkrétní místa s těmito budovami, musíte je (ač v malém městě) po jedné hledat."

      Presne. Autor zas neumi ovladat hru :). Je tam na to autozoom autore. *1*
    • potvrzuju
  • Keyz
    Chybí tam informace o doplňování vody.
    Četl jsem komickou příhodu jak někdo postavil jadernou elektrárnu došla voda, elektrárna nešla chladit....
    Navíc se ta voda moc rychle vyčerpá,pomalu se doplňuje a je potřeba mnoho nádrží z vodou... (btw vypadá do komicky ve vyspělém městě nádrže jako někde v africe).

    - Vůbec energie funguje divně, jak se proboha může vyplatit větrná elektrárna? Dává málo energie a nepravidelně. Tohle bylo dobré na 4. Pěkně uhelnou a když byli peníze tak pak větrnou. Byl to luxus.
    • walltar
      Tak pokud vím větrná elektrárna funguje obdobně i v reálu ... pracuje jen když fouká a dává velmi malé množství energie. Sluneční je na tom stejně, ale ještě náklady na výrobu těch panelů sou tak velké, že se stává, že se za svou životnost nesplatí.

      Ta voda je vázně komická ... ale když člověk postaví čerpačku u povrchové vody tak vydrží dlouho a nespotřebovává se ... takže to chce spolupracovat s městy, které mají přístup k řece. Proto taky mají japonci svoje elektrárny na pobřeží.
      • S vodou je to uplne jednoduche.
        doufam ze si to tu precte dost lidi costim ma problem :D

        Staci postavit vodarnu(tu velkou) a hned vedle postavit cisticku odpadnich vod(nevim presne jak se to jmenuje.proste tu druhou budovu na splasky)
        Cisticka dela to ze cisti splasky a vypousti cistou vodu do zeme a jelikoz budete mit hned vedle vodarnu tak ta bude tu vodu cerpat. Vytvorite tim vpodstate nekonecnou zasobu vody.
        Pokud vase cisticka nebude stihat a bude vypoustet misto ciste vody vodu spinavou tak staci ve vodarne misto tech obycejnych cerpadel postavit cerpadla s filtraci(nezapomente zbourat to prvni defaultni co se postavi)
        Doufam ze vam to pomuze.
        • walltar
          Mě tohle trošku nesedí ... nechat své obyvatele pít čističkový recyklát? ... Radši bych aby se voda na mapě pořádně doplňovala. *1*

          Už skoro stavíme vesmírně lodě, když si musíme vodu recyklovat a používat několikrát.
        • Keyz
          Jak to řeší ale to když tam prdnu něco co tu vodu hodně bere, pak nebude stejně dost vody pro všechny protože to spotřebuje budova kterou musím stavět na ložisku vody aby nebouchal. Rozvod voda na dálku moc nefunguje co jsem koukal.
          • Foxtrot_cz
            Napadl mě ještě jeden způsob. Co když si založím druhé město, pošlu tam několik milionů a postavím jen co nejrychleji vodárenské stanice v co největším množství na ložiskách vody.
            Potom se odhlásím a znovu přejdu to toho prvního města a začnu kupovat vodu z toho druhého.
            A protože tam bude přebytek vody a město kde člověk zrovna nehraje je jakoby stopnuté (nic se tam neděje), tak tím vlastně vznikne nekonečný zdroj vody, ne?
            • walltar
              Já sem měl jadernou elektrárnu, ve městě jenom základní školy a elektrárna byla na kraji industriální zóny ... měl sem to tak několik herních let a žádný problém.
            • Stači vedle Jaderné elektrárny postavit univerzitu nebo kolem jpostavit jen rezidencni zony a nevybouchne :)
            • Foxtrot_cz
              Mě tedy jaderná elektrárna funguje normálně...
              Jen zajímavost. Mám ve městě tolik vodárenských stanicí, že můj přebytek vody je 2000k litrů.
              Na druhou stranu, až ta voda dojde, tak už nemám kde brát...
            • tak se to da taky vyresit ale ne pro jadernou elektarnu myslim.
              Jeho problem je ze vsechna voda co vyjde z vodarny se nedostane dal do mesta protoze ji vsechnu spotrebuje elektrarna. toto jsem vyresil tak ze jsem postavil samostatnou vodarnu pro elektarnu hned vedle. vzniknul mi tim obrovskej prebytek vody a pak nebyl problem.
              Nicmene se mi zda jaderna elektarna momental trosku bugnuta ikdyz mate dost vody, vzdelanost a technickou vyspelost mesta na maximu tak se stane ze vybuchne.
              Osobne jaderny elektrarny vubec kvuli tomuto momentalne nestavim.
        • Foxtrot_cz
          Opravdu? Mockrát díky, tato rada se bude mě i hodně lidem velice hodit. *3*
      • Duvod, proc maji Japonci elektrarny u pobrezi je zcela jiny, a to takovy, ze odvod sekundarniho tepla do more, ktere behem roku nemeni vyrazne svoji teplotu je mnohem snazsi, nez se v chladicich vezich snazit "chladit" horkym letnim vzduchem.

        Clovek by se divil, o kolik vyssi vykon ziskame v elektrarne, kdyz je na tercialnim okruhu vzduch o pekne zimni teplote.
        • walltar
          Ano to je ten důvod .. sem to dost blbě napsal takže to z toho nejde moc vyčíst. *1*
      • Keyz
        Autor ale napsal jako doporučení tedy asi je ve hře skvělá.
        Kolik musíš mít větrníků aby dali energii jako jedna uhelná?
        • 1 blok uhelný elektrárny tuším 75MW, spalovaní ropy 1 blok 150MW. Malá větrná 5MW, velká asi 15MW. Větrný jsou víceméně jen do začátku hry, buď je rychle vylepšit výzkumem nebo přejít na něco jinýho, 500k+ města s tím neuživíš ani náhodou.
      • GlaDOS
        Tak to už teď o panelech neplatí. Pořád se zvyšuje účinnost, takže dnes se panel zaplatí myslím do 4 let.

        Edit: Můžete se mnou nesouhlasit a mínuskovat jak chcete, ale já si ty čtyři roky nevycucal z palce. Nedávno jsme byli navštívit laboratoře pro testování účinnosti panelů a s tím souvisela i diskuze s vedoucím labin.
        • No, me kamarad co vlastni firmu co je instaluje varoval, at si je neporizuju, ze se chystaj nejaky zmeny, nebo dokonce rušení či co...ja ho neposlouchal, pařil jsem *2*
  • walltar
    Chtěl bych poděkovat, že games vyslyšelo kritiku na recenzi SC a sepsalo článek, který obsahuje i informace o hře. Jen tak dál ...

    Jinak k té pathfinding AI ... už sem několikrát sledoval jak si AI vybralo delší, ale prázdnější cestu ... akorát se to děje jen u náklaďáků, které kupují a prodávají suroviny pro global market.
    • Opravuje to nejnovější patch.
  • Keyz
    Chybí tam hlavní rada.
    Kupte to až tehdy, kde to bude fungovat a nebude to se měnit.
    • Ja bych to naopak koupil teď, přihodil k tomu grátis Dead Space 3/Mass Effect 3, to si zahrál a za měsíc se vrátil k SimCity :) Uz jen protoze by EA bylo o jednu kopii DS3/ME3 lehčí :D
      • Keyz
        To je ale přesně to co EA chce :)
        Přece nenaběhneš na návnadu her které určitě hodě lidí má.
        A ostatní si rádi koupí DLC atd.


        Raději počkat jak to dopadne pak to koupit za méně.
        • Přesně tak.
          Předobjednávky jsou hloupost, protože si člověk kupuje hru úplně naslepo jenom kvůli značce nebo že ho zaujala reklama, takže bez racionálního důvodu. Publisherum se předobjednávky líbí, protože z nich mají zajištěný zisk.
          Lidi si hru předobjendali jak idioti a EA je za to ještě odměnila a tím tyto praktiky podporuje.
        • Me laka akorat Dead Space 3, to nemam, je to novy a zaroven se mi to nezda oproti ostatnim dilu a tak se bojim pořízení... Na nic nenaletim, proste se trefili
  • Simové po cestě z práce nenakupují, schválně si jednoho naklikni a sleduj ho celý den. Nakupuje jen shopper agent a k transformaci mezi workerem a shopperem nedochází.
    • Keyz
      Tohle bych u hry v tomto roce nečekal. Již v GTA 1 jezdila auta pořad dokola co si pamatuji a podobné hovadiny se ději zde.
      U GTA 1 bych to pochopil z důvodu doby vzniku.
      • Ono budova ti vygeneruje určité množství Simů podle density. Dělí se na workers, shoppers, děti, studenty a plebs, co se válí doma a nic nedělá. Všech jsou 3 typy podle wealth levelu a chtějí jiný služby. Rodiny jsou namíchaný ze všech typů a nakupovat se nejezdí po cestě z práce, ale z místa bydliště (do nákupních center se chodí i zevlovat, když není obchoďák, tak park). Commercial zóny je lepší cpát někam doprostřed residential.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit