Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Podle mého je to jen zoufalí počin utržit aspoň trošku z úspěchu her jako je war thunder a world of xxx...mám strach z toho, že to jen bude obyčejně arkádovité a postavené na tom gearu na lodi...ale nechám se rád překvapit když to bude jinak ;)
    • omg...MMORPG, říká ti to něco? Jasně že to bude postavené na gearu.
      • A to je to spatne povedomi o MMO, ze vse musi byt staveno na gearu. Pritom kdyby zapojili hlavy, tak se da vytvorit i system, ktery neni zavisly na gearu, ale strategii treba. Vsichni maji stejne moznosti, kdyz vstoupi do areny..
        • Veskoslav
          No já nevím. Ale zrovna u SW moc nejde vidět, proti čemu stojíš a co má. Obzvlášť se systémem adaptivních zbrojích. Tudíž jsem viděl Sitha, co lítal jako Stormtrooper atd. *1*
        • Ano, jako třeba sPvP v Guild Wars 2. Všichni mají stejný level, skilly v rámci svého povolání a atributy. Různé dostupné hadry a zbraně mají jen kosmetický efekt.

          Rozdíl je jen v tom, jak si svoji postavičku "postaví" a vzhledem k tomu, že hra příliš nehraje na otřepané role (čistě tank, healer apod.), člověk občas nemusí tušit, proti čemu stojí. Umí to být napínavé *15*
        • Když už tak taktice....ale o té to právě je, by ses divil, jak se musí v PvPčkách taktizovat.

          Gear je důležitej, ale pokud nekomunikuješ s týmem tak ti ani sebelepší gear moc nepomůže.
  • Uz ted vidime, jak ty letecky souboje budou v tom enginu vypadat a jakym stylem to tam ukotvej ( 2-3 repetitivni battlegroundy, pay2win fotonova torpeda+iontove stity a chovani stihacek jak desticka v arkanoidu )
    • XorxoxTalarius
      No ja jsem F2P hrac a musim rici ze jsem daleko silnejsi nez nekteri platici hraci co okolo mne tajtrlikuji, pripadne maji nakoupeno za CC, jedine co mne znevyhodnuje je ze nemohu pouzivat artefakty a lepsi predmety (ale i s tim se da zit)
      • Môžeš si kúpiť v Cartel Markete unlock na všetky postavy, aby si mohol používať aj artefakty (purple grade). Tento unlock sa často nachádza aj v GTN (Galaxy Trading Network) a ja sám som ho kúpil tam za 600k, oplatí sa to.
      • Nemuzes pouzivat artefakty a lepsi predmety ? Nerikal tu nejakej fanboy, ze to neni p2w ?
        • Veskoslav
          Akorát, že cenově jsou artefakty tak drahé, že se to stejně nevyplatí je kupovat, když o něco slabší oranžové jsou prakticky stejné. Navíc na 55 můžeš nosit fialky. Do 50 levelu jsem našel pouze 3 fialky a ani jeden nebyl na mě. První použitelný jsem měl až na 48. levelu. Mimoto ve warzone to stejně nehraje příliš roli. Navíc doporučuji se podívat, kolik lidí tam má "fialové" na 55 a kolik lidí má skládané setovky. Protože od 50 může používat jakékoliv komponenty a navíc na Orinocu dostaneš skoro celou fialovou zbroj v rámci plnění tamní příběhové linie, kterou si můžeš ihned nasadit.

          A vysvětli mi, v čem je to P2W, když ti to ve Warzone naprosto nepomůže, když jdeš pod level 50 do zóny. Většina tam stejně má obyčejné setovky od zelených, modrých až po oranžové. Málokdo tam má něco lepšího. Tudíž, kde je ten PW2? Poděl se.
          • "jedine co mne znevyhodnuje je ze nemohu pouzivat artefakty a lepsi predmety"

            Reagoval jsem pouze na tohle, z cehoz se klidne usoudit dalo, ze je to p2w. Opakuji, nikde nerikam, ze je to p2w, hral jsem to mesic a pul po vydani a vykaslal se pak na to.
            • Veskoslav
              Jo za 1200 Cartel Coins to jde odemknout na sebe, 2000 na celý účet. Což odpovídá 4 měsíce jako subscriber nebo 20 měsíců jako "zabezpečený" účet kódem, kdy dostáváš 100/měsíc.
            • Ok, dik, p2w to neni, tak se muzem vratit k tomu chaosu :D
            • ty fialky si muzes myslim odemknout ne? dlouho jsem nehral ale kdyz jsem koncil tak jsem si koupil par veci v aukci abych kdyz bych se chtel podivat jsem toho mel odemcene co nejvic
            • Veskoslav
              Dobře beru. PW2 to rozhodně není. To je třeba 4Story, MEtin2, Aion atd. tady ti to dává nepatrnou výhodu na nižších levelech, ale nikoliv v PvP, ale v PvE. I když při ceně oranžová vs fialová to je docela rozdíl spíše peněžní. A osobně se přiznám, že jsem většinu svých eqipů měl koupenou za planetární měnu (změna oproti předchozí hře, kdy každá planeta=jiná měna, teď mají všechny stejnou).
        • XorxoxTalarius
          Taky ze neni, jelikoz moje oranzove predmety co mam jsou asi dvakrat lepsi nez ten artefakt co jednou za tyden najdu ;)
    • Walldstein
      P2W? v případě SWTOR?? No nevim, já sem sice platící hráč, už od vydání a kamarád je f2p hráč. Jaký je mezi námi rozdíl? Vlastně žádný, jen já mám neomezený přístup do všech částí hry, jo a narozdíl od něj každý měsíc dostanu od hry 600cc jako odměnu za to, že sem subscriber.

      A víš co? Já tobě nebudu dokazovat že to neni p2w, mám totiž lepší nápad. Ty dokaž nám, že je to p2w, tedy přednes důkazy které to dokáží a uvidíme.
      • Rozdily? Tak trebas on nemuze pouzivat fialky, a vzhledem k cenam na burze si nemuze koupit ani unlock. Zaroven ti nemuze nic dat ani prodat (naprimo bez burzy).
      • Z mojeho komentu je evidentni, ze je to jenom moje spekulace jak to bude ne ? Nikde jsem nenapsal, ze je SWTOR p2w, protoze je to spis payforsavedtimeandgear, coz je ve vysledku prakticky stejne to samy. A co ? u dnesnich Bioware se to klidne navic muze stat, ze ti za dalsi pulrok zase flusnou do xichtu a udelaji to p2w. Spis mi vyvrat ty dalsi 2 veci co jsem napsal - ze to nebude jen dalsi repetitivni nedodelanej battleground, jako byly ty predchozi a ze ovladani stihacky nebudou jen sipky doleva, doprava a 2 tlacitka ( pravda, na pvp uz tam tu sipku dopredu a dozadu asi budou muset pridat ).
    • ty si to asi mýliš so star trekom :D fotonove torpeda a ionove stity vo svete star warsu neexistujú.. a asi si aj dajaký veštec keď si tolko informácií vičítal z toho traileru :)
      • XorxoxTalarius
        Musim te zklamat ale fotonova torpeda jsou i ve SW, ale ne ve stare republice, spis az behem Prvniho Galaktickeho Imperia (to same ty stity)
        • Nemyslíš náhodou protónové torpéda a deflektorové štíty?
          • XorxoxTalarius
            Nope, ve SW jsou i fotonova a stitu maji taky vic druhu
            • No ja o fotónových torpédach v univerze SW nič neviem, ale rád sa poučím, ak mi tu niekto postne link na nejakú relevantnú stránku, kde sa to uvádza. ;)
            • Veskoslav
              Fotonová torpéda v SW určitě nejsou. Oni mají protonová:-D Tedy aspoň podle "wiki":

              http://starwars.wikia.com/wiki/Proton_torpedo
      • A nemusel jsem to vycitat z traileru. Hral jsem to od spusteni, byly tam mise ve vesmiru a tohle je uplne to samy, akorat proti hracum. Stejna nemastna, neslana, chaoticka sr*cka.
        • Walldstein
          Jestli ti naskriptovaná mise, resp. mise kde jen mačkáš čudlík pro střelbu a tvoje loď mezitím letí po předem naplánované trase přišla chaotická, tak je mi tě líto...
          • Chaoticky VIZUALNE. Nemusis delat gumu jen proto, ze me chces ponizit.
            • XorxoxTalarius
              Jakej autoatack?
              To proste jenom zurive strili ...
              A porad plati co jsem psal vyse, normalni zdravy clovek nema problem si natrenovat reflexi aby se v tom vyznal ;)
            • Asi jsem se ne uplne zcela vyjadril. V podstate mi jde jenom o spamovani autoattacku tech paprsku u stihacek. Dej si ten trailer 0:40-0:42 a to jsou na obrazovce 3 stihacky a nejaka bitevni lod. Predstav si, kdyz takhle kolem sebe bude spamovat 24 hracu autoattack z blasteru plus jeste do toho bude krosit megalod z 20 dalsich del ? Dyt ani pomalu neuvidis vybuchy, nic, nebudes stihat nic sledovat.
            • XorxoxTalarius
              No to by mne schvalne zajimalo jak si prestavujes bitvu lodi ve SW? Kdyz by to teda melo byt MMORPG, to mi rekni, to mne teda zajima
            • Veskoslav
              By mě zajímalo nějaké podobné PvP aby jsi to uvedl jako příklad boje.
            • Bitvu si nepredstavuju jinak, ale PVP v MMORPG si teda jinak predstavuju.
            • XorxoxTalarius
              Takze to je chaos jelikoz to nedokazes zpracovat, tudiz je to tvuj vlastni handicap ... no doufej ze nezacne valka :D To bude okolo tebe litat a nebudes vedet odkud :D
            • Veskoslav
              A jak si představuješ bitvu? Synchronizované střílení na povel?
            • To ale vubec nic neznamena, ze je to stejny jak v nejaky jiny hre. Ja vim, ze uz ta chaoticnost proste vychazi z univerza SW, ale to je muj nazor na to - pro me je 1000 barevnejch paprsku litajicich ti na obrazovce na vsechny strany proste CHAOS. Nekdo vyspelejsi v tom treda vidi rad, ale ja v tom proste vidim chaos a tudiz me to bavit nebude. Do tebe zacne nekdo krosit a ty nebudes vedet ani odkud pomalu.
            • XorxoxTalarius
              Hral jsi nekdy Star Wars: Battlefront II? Jestli ne, tak si to na Steamu kup, dej si misi ve vesmiru s plnym poctem hracu a pak mudruj, vypadalo to uplne stejne jako v tom traileru :D
      • Ja vim, ze je to ze star treku :D to byl vtip
    • To sou zase slova znalce... pay2win rozhodně není f2p model swtor... naopak, je to ve výsledku velice dobře vyvážné f2p, kde si najdou všichni svoje. Obsah je na tom zcela jinak oproti startu, dneska to má supr end-game a všechno co k tomu patří. Tohle je další skvělej krok, jak hru obohatit.
      • Swtor je ciste paytowin gamesa, pokud neplatis, nemuzes se trebs pvp vubec ucastnit, protoze nemuzes mit prislusnou vybavu. Endgame je pak naprosto tragickej, protoze je to par aren, ktery muzes chodit porad dokola ... lol.
      • Gameplay uz byl sam o sobe nuda a tezce pochybuju, ze ho nejak zmenili. Destrukce stovek anonymnich droidu ano, opravdu zabava.
        • XorxoxTalarius
          Bohuzel tomu se zatim nevyhlo zadne MMORPG, vlastne zadne RPG :D
        • Walldstein
          A destrukce stovek anonymních vojáků ve střílečkách, nebo singlplayer RPG nebo dokonce RTS zábavné je???
          • Mluvime tu o MMORPG a jako odpoved na tvoji dalsi otazku pisu ano, je to zabavnejsi.
    • Přesně, zábava asi jako řídit dobývací stroje ve WoW. Obecně, tohle nemá v mmorpg co dělat, od toho jsou tu jiné hry. Specifita mmorpg her spočívá v úplně jiném rozměru.
  • Krok správným směrem, jenom aby to totálně neposrali ;-)
  • celoush
    Bude se to dát hrát jen jako letecký simulátor z univerza SW? Já nechci nikde běhat, skákat, plnit mise... Budu se moci připojit, dostanu stíhačku a leť?
    • Na 100% budeš muset tím "skákáním" dosáhnout nějakého levelu než budeš mít toto odemčené, jestli to bude 10lvl jak klasické ground PvP to nevím, ale myslím že ano.
      • Veskoslav
        Tak ale loď dostaneš později než na 10. levelu.
        • To sice ano, ale dost pochybuju, že to budeme hrát s loděma, které máme. Je otázka, jestli tu loď dostaneme zdarma ( abychom vůbec měli přístup do těch PvP zón ), nebo si ji budeme skrze nějaké questy muset odemčít a nebo jestli si ji budeme kupovat.

          Myslím, že lodě které teď máme budou i nadále sloužit jen k PvE.
        • podle me to budou jine lode nez tu co dostavas za plneni pribehove linie...aspon podle toho videa
          • Veskoslav
            No to asi jo. To vypadá na jednomístné lodě, stíhačky. Ta moje gigantická "kráva" by nebyla asi použitelná. Sice je pěkná, to jo, ale nemotorná *1*
            • 2P4R4D0GS: To se nedockas, mozna u star citizen, pokud splnej co slibujou. Tohle totalne podelali. Toto bude proste jen prdla arena, kde se bude navzajem strilet par maniaku, a nic z toho.
            • no jo tech predstav ze zacatku bylo...napr. guildovni krizniky a jejich vzajemne dobyvani a podobne...
            • Mě by se líbilo, kdyby vesmír byla otevřená zóna a mohl bych se tam pohybovat jak by se mi zlíbilo, lodí kterou bych si sám postavil z vlastních součástek. Byly by tam různé úkoly a mohl bych cestovat mezi planetami tak, že si prostě nasednu do lodě a sám ji řídím atp. Myslím, že takovejhle styl k bountymu nebo smuglerovi prostě patří. Ale toho se asi nedočkám...
  • Veskoslav
    A nemáte někdo rady, jak rychle odemknout HK-51? Fakt mě nebaví to pitomé skenování *1*
    • Zaujímalo by ma prečo dostal toľko mínusiek, keď sa iba pýtal ako môže dostať HK-51 skôr ako scanovaním? To je akože pre niekoho inzultujúce, alebo morálne neprípustné sa niečo spýtať?
      • Veskoslav
        Absolutně neřeš +-. Na všech diskuzích, kde cokoliv napíšu, tak dostanu takové hodnocení. Ale když to někoho baví:)
    • dá se odemknout za cartely nebo za credity ;)
      • Nedá. Dá se odemknout pouze pokud už jej máš odemčeného klasickou cestou alespoň na jedné postavě.
      • Veskoslav
        Asi jo. Ale milion je docela pálka:)
        • Hlavne milion jako free hrac stejne nikdy dokupy nedas ...
  • michaliuz18
    no bolo na case, mozno si kvoli tomuto instalujem znova tu hru, no ked si spomenem ako ju uz vlastne neznasam za to ze je zadarmo a za to jak je primitivna ze si treba za chvilu kupovat kazdy krok co spravim s postavou, je to des a neda sa to hrat pokial nekupis veci ktore boli predtym samozrejmostou, a bavilo to celkom aj hrat... uvidim skoncil som za sitha a jedi okolo levelu 40 ... no ten stereotip a mrtve prostredie ma tiez moc nelakaju, taktiez to ma vela gb a ja setrim na ine hry .... uvidime casom ked bude herne sucho:D
  • Veskoslav
    Jinak moje postava:
    http://2i.cz/0b3a6b4192

    Doktor má na sobě gear, co lze získat zcela zdarma v rámci kampaně na nové planetě pro 55 Oricon.

    A tady statistiky: http://www.2i.cz/e5d485af7c
    Helma je kupovaná za Cartel Coins (500, jinak stojí do 600k do 1 000k), jinak kalhoty a meč jsou za PvE měnu (Flashpoint úroveň 169), ostatní je nakoupené v obchodě, všetně adaptivních zbrojí, kdy cena nikdy nepřesáhla 150k:)
    • http://www.thenoobcomic.com/index.php?pos=4
      http://www.thenoobcomic.com/index.php?pos=5
      http://www.thenoobcomic.com/index.php?pos=6

      *15*
  • Hm, me na f2p nejvic stvalo, ze warzony byly omezeny na 5 tydne a expy zkrouhnuty o 25% od desitky. Oboje letos v srpnu. Omezeni expu posunuli az od 20tky a omezeni warzon ma zmizet s nejakym patchem, aspon v newskach u patche co pridal rated bg to psali, tak uvidime. Dal ze nejlepsi 50tkovy vendor mody byly jenom pro majitele Hutt Cartelu, ale ten by uz mel byt pro kazdyho za jeden mesic sub, takze taky ok.

    Btw, krabice me stala 1100,- a jediny co jsem dostal byl preferred status, coz je tak trochu min omezeny f2p, takze taky dobry vtip. *15*
    • jo jako "f2p" máš omezené úplně vše skill sloty jsou to nejmenší, radši dam tu tisícovku na gw2 jednou zaplatíš a hraješ bez omezení.
  • Pozde,moc pozde, tohle melo byt jiz davno ve hre, nejlepe pred samotnym spustenim hry do ostreho provozu, ted je jiz pozde byka honit.

    Zajimalo by me, kolik tohle jeste hraje lidi a kolik lidi jim za tohle dobrovolne plati, tipuji tak 100k
    • To tipuješ blbě. Po WoW je to nejhranější MMORPG. Platících je kolem 500k. F29 hráčů kolem 1mil.
      • Mokry sny ...
        • Veskoslav
          No v září bylo oficiálně subscri podle nějakého magazínu (zkusím dohledat) ve srovnání MMO právě 450-500k v SW TOR. Protože spousta lidí se vrátila při novém patchi a při nové planetě pro 55. Osobně třeba na Imperial Fleet mám teď 397 lidí a to hraji na RP servru, což mi přijde jako okrajový. Jednotlivé planety také na tom enjsou špatně. Bohužel netroufám si odhadnout kolik přesně, ale minimálně 2000 lidí teď bude online. A co potkávám, tak 1/3-1/2 jsou předplatitelé.
  • pořád je tam ten šílený systém kdysi musím jako f2p platit i sloty na skilly ?
    • Restrikce jsou neuvěřitelné naštěstí jsem si příběh sitha a bounty huntera max lvl prošel při vydání a nemám potřebu se vracet doporučuju podívat se na: http://www.youtube.com/watch?v=TFDESAIkmlE
      • Ale jo, pribeh se da odehrat i gratis, proste to odehrajes jako single, a je to, samo vynechas vsechny skupinovy Qsty, protoze se stejne neposkladaj.
        • Ale poskládaj, jen musíš použít chat
    • A nejen to, i kdyz se vratis jako byvaly platici hrac, tak muzes zahodit veskerou svoji vybavu, protoze jako momentalne neplatici, ji nemuzes pouzivat ...
      • Tak to o tom víš leda ho*no. Pokud používáš gear na úrovni artefact ( fialová ) a stane se z tebe neplatící hráč ( preferred ), tak tu výbavu můžeš používat i dál.
        • Tak o tom vis leda howno ty, protoze si tu moznost nejdriv musis odemknout. A samo, zaroven ti zmiznou $$$ z kasy, a to tim zpusobem, ze neni omezena maximalni castka, kterou lze utratit (coz by jeste bylo +- akceptovatelny), ale jednoduse vse nad 300k se stane naprosto nedostupny ... az do dalsiho zaplaceni. Kdyz tudiz utrati hrac trebas 200k, a ma realne nekolik mega, tak dostupnych mu zustava 100k ... moc fajn ...

          Jop, unlock na fialky sem videl prodavat tak nekde kolem mega, kdyz sem to hral naposled => nejdriv si musis zaplatit, abys vubec moh mit to mega, pak si musis kopit ten ulock, a teprve pak muzes prestat platit a pouzivat fialovou vybavu ... fakt zuzo ...

          Nebo ... pokud je zalozena guilda, a zalozi ji platici hrac, tak ma "full" pristup, jenze pokud by ji predal hraci neplaticimu (nebo sam platit prestal), tak guilda prinde o inventar ... fakt bomba...
          • Veskoslav
            To není pravda. Fakt. Jakmile ho máš na sobě, tak ti zůstává a na 55 nemáš omezení i když to nemáš odemčené. Tudíž když jsi 36 a jsi subscriber a máš na sobě fialové hadry a staneš se "premium" F2P hráčem, tak ti to zůstane do doby než to sundáš, jakmile by jsi to sundal, tak už to znova nasadit nejde.

            A ohledně guildy je to také už upravené. Guilda nepřijde o inventář, pakliže alespoň někde z vedení je subsriber či 50% guildy tvoří předplatitelé.

            Jinak my v guildě řešíme peníze nad 300k formou "půjček", kdy se něco zaplatí F2P hráčům (Warzone, Flashpoint či právě tebou zmíněný unlock) a pak nám to splácí. Je to sice hloupé, ale alespoň něco.
            • Veskoslav
              Aha. Tak to děkuji a omlouvám se za mýlku. Já jsem právě myslel, že to musím mít na sobě.
            • Kdyz je na tom fialovym itemu napsany "authorised by sub...." tak to muzes sundavat a nasazovat jak chces i jako free hrac. Uz je ten item proste unlocknuty.
    • Veskoslav
      Si za 10 000 koupíš rozšíření. V základu jsou 3.
      • Hm, za impy na tomb of fred nad stal v srpnu kolem 100k jeden bar. S 50tkou na farmeni se to da, to je hned, ale jako low lvl nema sanci.
        • Veskoslav
          To je zase na druhou stranu pravda a od cca 35 levelu jsem potřeboval ty 4....

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit