Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ako zvycajne, steam trapi najviac Hnisavca a jejdaska. Cize ultra trolla a handheld hraca.Chvalabohu ho pouzivat nemusite chlapci ;-)
    • Kdyz chci hrat na pc, tak tu svazujici online drm prevlecenou za distribucni sluzbu pouzivat musim.
      • Ale ved ty nechces hrat a nehras na PC, takze si v pohode. Sice uplne rovnako digitalne nakupujes pre vitu a mas to iste online drm, ale s polovicnymi moznostami ale PSN je predsa nieco uplne ine. ze?
        • To neni pravda. Hraju na pc zajimave a dobre exkluzivity, je jich stale mene, ale jsou. Nicmene steam je jeden z faktoru, ktery me od éc odrazuje. PSN neni online drm. Steam to podelal ve chvili, kdy si bez nej nezahrajes ani retail hry. Na vite si retail hry zahrajes i bez psn, takze ano, je to neco uplne jineho, i kdyz davas tak krasne najevo, ze ty rozdily nechapšs :-).
          • Ja uplne presne chapem rozdiely, ale ked raz nakupujem len digitalne a to nakupujem , je mi uplne jedno, ako funguju retailove krabice v ramci publisherov.
            Ty tiez nakupujes digitalne, cize parametre pouzivania tvojho software na PSN su uplne porovnatelne so steamom, vratane DRM , ale objektivne daleko horsie, kedze nemas family sharing, nemas workshop, nemas dalsich x funkcionalit sluzby. Ale budes stale splietat o tom, ake je to nevyhodne, pretoze to neposkytuje funkcionalitu, ktoru aj tak nepouzivas.
            Ak by mojim primarnym cielom bolo nakupovat drahe hry, tie nasledne tocit v bazaroch aby som si tu vyssiu cenu kompenzoval, pouzival len DRM pre software fyzicke alebo online tak si tiez zvolim konzolu. Ale nie je, takze je steam najlepsia volba.
      • maros.goc
        oh chudak, pocul som ze v Afrike je toto vacsi problem ako Ebola ....
        • Blehoslaveni bud chudi duchem. Kdo by to byl rekl, ze ta hrda pc master race jsou vlastne zaslepene zavislacke ovce, ktere si to ani neumi pripustit, ani nechapou ze a proc je to problem :-).
          • Doporučuji si nejprve zjistit, co "blahoslavení chudí duchem" znamená, než to použiješ v textu a udeláš ze sebe...
          • maros.goc
            vies ta tvoja poznamka o zavisti posobi z tvojich ust dost rozpacito :DDD
  • Takže vyhrožoval zaměstnanci, který dostává jedno dolarovou výplatu měsíčně? :-D Není to spíš dobrovolný brigádník? :-D
    • Takze Gabe neodvadza dane...pekny odrbavac..mali by ho zavriet a Steam zrusit...to by bolo kriku...potom by ste si uzivali vyhody only digitalu..drm a prenajatych dat ;)
      • Každý se snaží ochcat systém co to jde a i lidi s nižším příjmem nejsou jiní , už jen proto chodím darovat krev abych měl úlevy a volno z práce , pomáhat lidem je vedlejší
    • Ne, to je danovy unik. Gabena by meli soudit za zlociny proti herni komunite. A spojenym statum.
      • A ty se jdi vycpat osle parazitujici na cizich prezdivkach.
        • Proc mi krades nick, trolle?
          • Podivej chudinko, ja si muzu klidne poridit novy nick a brzy se zase stane znamym, ale ty zustanes navzdy hloupou anonymni nulou, ktera se zmuze jen na parazitovani.
            • Prede mnou se zadny nick neschova... Az vyrostes tak pochopis.
              • Reakce na příspěvek:

                Vzdyt to rikam, na vzdy zustanes hloupou anonymni parazitujici nulou.
      • Vies ono v USA su danove priznania trosku na inom principe, ty danovy unik ;-)
  • Nie su argumenty pridu urazky klasika...hypoteticka situacia..kupim si hru priamo cez Steam za 50 eur..hra mi nejde alebo ma nebavim...50 eur v prdeli. Rovnaka situacia na konzolu...hru predam alebo vymenim = o nic som neprisiel. Pre zakaznika je urcite konzola vyhodnejsia a slobodnejsia. STEAM mozu velebit len socky ako Goc co najdrahsiu hru kupil za 5 eur a warez deti co v zlavach za euro zachranuju herny priemysel. Vtedy to je vazne jedno ze si hru len prenajmem.
    • species
      Co to je za jazyk? Ja myslel ze jsme na games.cz, jako ja taky chodim na zahranicni weby ale pisu v jejich jazyce
      • maros.goc
        To je jazyk, ktorého jedno nárečie sa nazýva čeština či ako ;)
    • Pretoze DRM vo forme fyzickeho media je take skvele, staci mensi skrabanec na zlom mieste a zbohom prachy...ja nemusim chciet pozicat hru kamosovi, lebo ma sharnutu celu moju kniznicu a moze ju hrat kedy chce.
      Steam je pohodlie, cena, sluzby, vsetko zdarma. Ale tak nadseni bazaristi si svoje obstarozne, hlucne a pomale opticke media nedaju, ako vzdy , generaciu pozadu.
    • zaujimave...Ludia, ktori setria boli za mojho mladi, skor povazovany za rozumnych, teraz su to vraj socky..doba sa meni no co uz *7*
    • faitheater
      "sockovat len zlavy a cakat na zlavy nech podporim kvalitnu hru co najmenej..."

      Predavat hry do bazaru a kupovat bazarovky - tomu teda hovorim podpora vyvojarov a zachrana herneho priemyslu!
    • walltar
      Nie su argumenty pridu urazky klasika....

      socky ako Goc
      warez deti

      ... Ok. Dobře že si začal, jak si začal. *1* *1* *1*
      • Firingo
        Přesně! To je logika typu: Pitomci, všichni se tu jen urážíte tak přijdu řeknu že jste všichni koko*i a s pocitem že jsem jediný inteligentní člověk široko daleko zase odejdu *1* *1*
    • maros.goc
      nebudem ti na to nic hovorit ...len tu pisem aby si vedel ze som si to vsimol ..a vedz ze ja si veci pamatam
      • Ty si zacal urazat nizsie...
        • maros.goc
          kde prosim?
          • LOL A ja myslel, ze ty si veci pamatujes :-).
    • vim ze jses nejspis mentalne retardovanej,ale stejne to zkusim... uz ti nekdo rekl,ze steam hry se daji koupit i jinde,nez na steamu? to,ze hra ma cenovku 50e na steamu nic neznamena,o "2 kliknuti vedle" ji poridim nejmin o 50% levneji a kdyz si pockam,klidne i o 90%...muzes tohle udelat na konzoli?
      • Je otazka na kolik je to legalni, nakolík tim porusujes podminky sluzby a co pak nadelas, kdyz za to dostanes ban.
      • stejne tak muzes koupit daleko levneji i konzolove hry :) .... ktere navic muzes jeste znovu prodat pokud te uz nebavi. To jen tak jako protiargument k tve ne uplne smysluplne argumentaci. Jinak, ja pouzivam jak Steam, tak GoG, a i tak si obcas neco rad koupim v krabicce, at uz na PC nebo Konzoli, jen proto ze mam rad od nekterych veci fyzickou krabicku :)
      • Za cenu si dosat co chces...klasicke rozmyslanie PCkara...sockovat len zlavy a cakat na zlavy nech podporim kvalitnu hru co najmenej...
        • Ano pre podpoju vyvojarov je to najlepsie bazar a retailovy predaj, ktory si z kolaca ukusne daleko viac ako digitalna distribucia.
          • Jj...hlavne ked tie vase 300 hrove kniznice na Steame maju mensiu hodnotu nez 2 hry z bazaru....
            • Smiesko, dobre vies kde najdes link na moju kniznicu ako aj dobre vies, ze tak trosku trepes , ze ;-)
            • hodne ti to lezi v krku vid? ta zavist z tebe srsi na vsechny strany *1* *1* *1*
        • ..hra mi nejde alebo ma nebavim...
          ...sockovat len zlavy a cakat na zlavy nech podporim kvalitnu hru co najmenej...

          To dava smysl. *3*
  • A vzhledem k tomu, ze je na pc 95% mira piratstvi a zbylych 5% je zly steam, je tou spravnou platformou konzole. Navic je lepsi, protoze jde polozit do obyvaku pod televizi, to pc neumi.
    • walltar
      Z jakého důvodu to PC neumí? *1*
      • Nema spravny tvar, spotrebu a barvu. Nikdo nechce v obyvaku monstrum, ktere zere 800W a huci jak vrtulnik.
        • můžeš si na konzolích zahrát hru s pořádnou grafárnou, serfovat na netu, programovat, psát, né jenom hrát, kupovat, normálně být na netu, pouštět filmy, pálit CD, konvertovat mp4 videa, dělat si zápisy do programů jako Excel a prostě normální uživatelský použití? za konzole zaplatíš jen kvůli hrám na něco, co vydrží cca 5 let a máš to jen na hry..PC si koupíš na hry s max grafikou, normální uživatelský používání a spousta dalších věcí..a to, jestli je PC v obyváku u televize s menším rozlišením, než u standart monitorů, je mi u zadku *3*
        • walltar
          Klasický Jejdásek ... Pobaví každý den. *14*
          • Ten osel co se za me vydava muze oblafnout snad jen tebe :-).
        • tvar muze mit jakej chces a prumerny herni pc s dvojnasobnym vykonem proti konzoli spotrebovava zhruba 300W,takze zase invalid argument
        • Firingo
          Bednu si můžeš vybrat podle vkusu a troufám si říct že spousta vypadá líp jak nové konzole a na přehřívání bych to taky nesváděl. Když jsem si pořídil nové PC tak jsem ho téměř neslyšel.
    • Firingo
      To je tak stupidní komentář že mám problém vůbec najít slova co k tomu říct.... 95% je pirátství a zbytek "zlý" Steam? Tak to mi řekni proč se potom vůbec někdo se*e s tím dělat hry na PC?
      Jo a PC je i notebook a ten si můžeš vzít kdekoliv sebou to konzola taky neumí *1*
      • To je tak stupidni komentar proto, ze neni ode mne, ale od hloupeho zlodeje nicku, ktery predpokladam nikoho inteligentniho neoblafne :-).
        • Firingo
          To se samozřejmě může stát a potom doporučuji si udělat účet na tiscali aby si tě lidé nepletli s tímto inteligentem *3*
    • species
      Super statistika cece, tos delal sam?
      • maros.goc
        toto jejdaska napadlo ked mu hnisavec robil fajku a jejdasek v tom najlepsom ked uz na neho islo predniesol tuto vetu ako prostriedok stimulacie aby mal orgazmus co naintenzivnejsi
        • Firingo
          What? *8*
    • Na 1 predanu kopiu na PC pripada 20 warezovych...
      • Firingo
        To je blbost ne všude ve světě to funguje jako u nás...
  • species
    Ja tady ten hate moc nechci cist, presto pridam svych par svestek.

    Rad bych uvedl(bez trolleni) ze jsem jen PC hrac, konzole nemam rad, presto se rozhodne nepovazuji za zadnou master race, to asi hlavne proto ze povysovat se nad ostatni lidi kvuli preferenci herni platformy me prijde slabomyslne. :D

    Steam je pro me maly zazrak, je pro me skvely ze se rozhodnu v 1 rano ze chci hrat s kamosema neco v coopu a za par minut mam zaplaceno, stazeno a muzu hrat.

    Predtim vypadal nakup hry tak ze jsem musel objednat krabici, cekat tri dny(nedej boze kdyby byla treba sobota) nez prijde balik pro ktery si musim pesky na postu(pac kdo normalni je dneska pres tyden rano doma ...) a pak jeste skladovat doma krabici a zbytecny medium.

    Steam mi doslova a do pismene umoznil kupovat hry, predtim jsem jen piratil.
    thats all
    • Jack1947
      Máš pravdu. Mínusy/plusy to už se tu neřeší dlouho.
      • species
        docela mazec ze se moje minusy nezmenily od doby kdy to bylo 7-30. To tu nekdo fact regulerne swapuje IP aby rozhazoval minusy nebo co Oo
    • Firingo
      Chápu že to nepotěší tolik jako od blondýnky, ale musím říct to samé. Pod tohle bych se klidně podepsal *1*
      Jen škoda že podle počtu mínusek tu málokdo umí docenit přínos Steamu pro celou herní branži. Steam účet jsem si původně udělal jen proto že to po mě chtěl Empire Total War ale jinak jsem ho ignoroval. Ale jako student nemám peníze na to kupovat si pravidelně hry za 1000 a výše. Proto jsem byl taky hlavně pirát ale díky slevám na Steamu a prakticky okamžité možnosti si danou hru zahrát jsem se naučil hrát legálně (alespoň většinou *1* ).
      • species
        Hele ja to sledoval, mackal sem F5 a ty minusy nakakovaly po 4rech, coz neni technicky ani snad mozny.

        To tu nekdo haxuje tim padem tady nejaky like a nelike ztraci uplne vyznam :)
    • walltar
      No je pravda, že co je Steam tak kupuju asi 3x tolik her ... Co mě dřív nejvíc sralo byla ta kupa nosičů, který člověku bylo líto vyhodit. Ale stejně jak jsem se stěhoval vyházel asi 50 originálek ... prostě to zabíralo příliš moc místa a stejně už jsem je nehrál.

      Takže já sem osobně za Steam všema deseti ... A co se DRM týče, tak to je rozhodnutí každého vývojáře. Mám na steamu několik her, které se spustí bezproblému s vypnutým Steamem (např KSP).
    • species
      edit - doublepost (nejak se mi to tu se*e)
    • Mam to uplne stejne. Az se steamem jsem zacal kupovat hry. Pirateni pro me nema zadnou vyhodu:)
    • davidBray
      pod tohle se klidně podepíšu :)
      • species
        autogram od Blondie? Proc ne :)

        edit - typo
  • Jack1947
    Gabe owns you all, you have to deal with it. *5*
  • proc se me zda,ze u kazdyho clanku o Steamu breci spousta console peasntu,ze takovou skvelou sluzbu nemaji na konzoli? ja vim,ze vam lezi v zaludku,ze za 20 dolaru muzu ve spravnou chvili nakoupit 25 her,pricemz na konzoli za 25 dolaru koupis tak mozna pul hry,ale musite se furt opakovat? *1*
    • To by me zajímalo, kdo tady brecel, ze na konzolích není "úžasný" Steam...
    • Jack1947
      To si peasant sám pokud tak soudíš z jednoho vymletého mozku. *7*
  • Ked kupujem pc hru, tak jedine na Gogu...mam pocit ze hru vlastnim a mozem s nou robit co chcem. Kludne ju poslat kamosovi na dvdcku alebo cez dropbox. PC bolo vzdy o slobode a STEAM to zmenil. Naviazal i 9/10 krabiciek na svoju monopol drm sluzbu ktora je uplne zbytocna. rovnake obmedzenia vlastnictva chcel zaviest vlastnictva i MS s Xboxone ale konzolisti sa nedali a teraz PS4 valcuje Xbone 2:1 predajmi...pcckari nabuduce ked sa budete vysmievat z konzolistov tak si uvedomte ze my jediny este hry po kupe vlastnime...vy uz nie vdaka Valve
    • maros.goc
      PC bolo vzdy o slobode? :DDDDDDDDDD .....chlape chlape :) kupuj si hry z GOGu ak chces, mna netrapi to vsetkymi preklinane DRM v podobe Steamu :) ja Steam milujem, hry si zahram na Steame aj ked nie som pripojeny k internetu, a citim sa slobodny viac ako kedykolvek predtym :) Gabe a Steam spravil pre PC hranie asi najviac v modernej historii PC hrania
      • taky nevim, v cem by me steam omezoval...konecne nepotrebuju zadny CD,proste kliknu na download a neresim,vse se stahne,nainstaluje i opatchuje,stejne tak sprava serveru je dokonala a multiplayer nebyl nikdy snazsi,kdyz nejde internet tak stejne muzu hrat offline,tak kde je ta "DRM ochrana" ? a kdyz me hra jooo nas3re,muzu ji na 2 kliknuti cracknout a je uplne bez steamu...
        • ano a ked si chces tu hru (aj offline hranu) modifikovat, tak ti zabanuju ucet, a si v pitchi
          • Lzes. Modifikace jsou oficialne podporovany od Steamu pres workshop. Jedine za cheaty dostanes ban. Coz bude tedy asi tvuj pripad.
            • species
              akorat sem to chtel psat :D sak cely steam workshop je zalozeny na modech :D Urcite za to budou banovat :D

              Jestli borec nemysli "modem" spis autoaim. Autoaim je HAX, ano na konzolich je to feature, ale na PC je to hax = nezabanovali te za mod ale za cheatovani.
          • blbost,stovky modifikaci ve workshopu a vse oficialne podporovano,neoficialne taktez,mam modlejch spoustu her,zejmena co se tyka grafiky (sweetfx atd) a nikdy jsem zadnej ban nedostal,takze dalsi urban legend...
          • Jack1947
            Tak bysi měl offline učet jen na modifikace... nebo holt vezmeš piráta no.
    • Robotron3
      Taky kupuju hry na gogu, protože je mi ta služba sympatická, ale to co lidé vyčítají Steamu většinou prostě neni pravda. Steam nezavedl DRM. Naopak před Steamem byly na CDčkách velice obtěžující a problematické DRM a tim, že Steam zavedl online aktivaci her, tak DRM právě zjednodušil. U StarForce se např. stávalo, že hra ani nešla spustit, ať člověk dělal cokoli a poslední rada byla vždy přeinstalování Windows a nemít v systému nainstalovaný žádný další software. No prostě hrůza. Steam byl ve správnou dobu na správném místě a dnes je to velká úspěšná firma, co má velký podíl na trhu. Ale to je prostě úspěch Valve a trvám si na tom, že právě tím je v trnem v oku řadě lidí. Nevšiml jsem si, že by měl nějaké monopolní nekalé praktiky. Naopak podporuje indie vývojáře, inicializoval prakticky hraní na linuxu atd.
      • Steam je onláne DRM a steam zavislou hru bez internetu si taky nespustis a nezahrajes.
      • davidBray
        tak ono je to hlavně tím, že třeba Origin je naprosto žalostná služba. Od A po Zet. Už jen orientace v obchodu.. nebo vlastnil jsem Dragon Age, teď ho dávali zadarmo - tak sem si ho přidal do košíku a mám v inventáři dva :D na palici
      • maros.goc
        ten človek to má v hlave riadne *11*
      • Jack1947
        Jo Závistivý malý komplexíci to jsou no. *12*
    • prosim uz nefetuj,nedela ti to dobre, pak tu plodis takovy exkrementy...
    • vlastnime? přečti si EULA u konzolových her *1*
    • davidBray
      PC bylo o svobodě? přečti si ujednání EULA z doby kdy steam neexistoval.
      • Pravda a velmi podobné podmínky má i GOG. Je ale ten rozdíl, že Steam tohle dokáže kontrolovat. Dříve to byly spíš prázdná slova a bylo nemožné na to dohlídnout.
  • sranda je, ze 8 tweetov si valve nevsimlo(ked si vylieval srdce, ze mu vyhodili hru z predaja), ale ked napisal ze zabije velkeho rozozrateho bossa, naraz uz vedeli promptne reagovat (nj beriem, zeprehnal to s tym vyjadrenim ze ho zabije)

    toto je krasne viditelne monopolne spravanie sa firmy Valve
    • maros.goc
      tak asi da rozum ze az to "vyhrazanie sa zabitim" bolo za hranicou kde Valve už muselo konať ...
    • ajaj, pá je suvernýr.. tady by si měl někdo ve slovníku cizích slov najít význam slova monopol *1*
      • no suvenire, prezrad mi co je monopol, a preco Valve nim nieje
        • dobře, monopol znamená výhradní zastoupení v dané oblasti aniž by existovala konkurence, Valve jim není, protože existuje celá další řada dalších služeb digitální distribuce (Uplay, Origin, Battlenet), kdyby měla monopol, tak by ty služby buď neexistovaly, nebo o nich Valve mohla nějakým způsobem rozhodovat

          nemáš zač
          • Velke mnozstvi vyznamnych her tretich stran si bez steamu nezahrajes, at je distribuuje kdo chce, konkurence je tim u nich absolutne potlacena, takze monopol to je.
  • Paul_cz
    Dost bych ocenil, kdyby se řeči o Steam=monopol přestaly stále opakovat.
    Steam by měl monopol jedině v případě kdyby vláda přikázala zákonem že se všechny hry smí prodávat jen na Steamu a nikde jinde. Steam má dominantní postavení díky své kvalitě/komunitě/funkcím, ale rozhodně ne monopol. Jen na samotném PC existují stovky alternativ, nemluvě o možnosti si hry prodávat vlastnoručně, kterou má každý tvůrce. Ty největší PC hry na Steamu dokonce vůbec nejsou, ať už se jedná o Diabla, Warcrafty, LoLy nebo World of Tanks.
    Slova mají význam. Neměla by se překrucovat jen pro zvýšení shock value.
    • flash789
      No tak hlavne ze ty uplne male bezvyznamne hry jako Skyrim, Bioshock, Tomb Raider, Deus Ex a stovky dalsich..muzeme hrat i jinde nez na steamu..kdyz mame ty stovky alternativ..
      • Paul_cz
        Pokud vím tak se všechny tyhle hry prodávají i na jiných shopech než na Steampowered.com.
        To že využívají Steamworks pro jejich funkcionalitu je svobodné rozhodnutí jejich tvůrců.
        • flash789
          pokud se bavime o omezenich je jedno kde nakupujes..dulezite je kde skoncis ..
        • podle tvojí logiky, je naše svobodné rozhodnutí jejich hru zpiratit
          • Paul_cz
            No a není? To už je na tobě a tvém svědomí. Ale prozradím ti tajemství: taky si hru můžeš nekoupit! A nebo koupit, na jiné platformě!
    • Hele vole, ja ti taky psal, aby si klidnil svoje vylevy na neogafu. A nic se nestalo. Takze s prosbama nic nezmuzes. $TEAM je EVIIIIIIL!!!
      • Paul_cz
        hahaha
        • ak si chcem kupit hru X v elektronickej podobe, a je dostupna len cez Valve, tak je Valve monopol
          nakreslit to neviem *3*
          • Paul_cz
            Tak to ale musíš apelovat na tvůrce aby přestali používat Steamworks když ti to vadí. Např. Larian si vydal Dragon Commander jak na Steamworks, tak DRM-Free na GOGu. Jiné firmy se svobodně rozhodly vydat jen Steamworks verzi. Jiné zase jen DRM-Free verzi. Ale s údajným Steam monopolem toto nemá nic společného.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit