Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    Zrovna toto se používá už nějakých 12 let, včetně turnajů (naposledy, co jsme byli v Ově, půlka překládala, půlce to bylo jedno). Některé věci se překládají, jiné ne. A ano genestealeři je divné slovo a to přesto, že jsem většinu knížek přečetl v angličtině. A co je podle Tebe cílovka? Těch pár, co zná univerzum tady na games? Já si myslel, že to má být pro širší publikum a snažit se jim to osvětlit;)
  • Kozy
    Chci překlad kde by byl primarcha Nasranec :D, sice neni nic moc ale kam se hrabe na přeložený Star Wars.
  • Kozy
    Vypadá to skvěle, jen mám o našeho termíka strach jestli mu nikdo nebude krýt záda.
    Mimochodem teď do Space Hulk tahovky přidali co-op.
  • no ještě že Space Mariňáci neznají strach, to se jim bude v téhle hře hodit *1*
  • ales.smutny
    Protože
    a) česky Black Library nečtu, takže fakt nevím, jestli se třeba někdo nerozhodl rovnou přeložit Ferrus Manus jako Železná Ruka, Angrona jako Nasrance apod :)

    b) si o českých překladech na těch pár exemplářích, na které jsem bohužel narazil, myslím své...:)

    V případě universa, které je natolik zakořeněné u základny v původních anglických termínech naopak nevidím důvod proč používat většinou neobratné české alternativy. Když se cílovce řekne Genestealer, je okamžitě jasné o koho jde. Když napíšu Genolupič, asi to dojde, ale umím si představit případy, kdy ne. Knihovník Křídla smrti Temných andělů je prostě...ee...:)
  • Tak to si jich asi dost neslyšel. A furt lepší než říkat genesteleři...... *7*
  • Genolupič? Ošklivější slovo jsem snad v životě neslyšel. Pokud se boj za čistotu jazyka, jako v tomto případě, dovede až do absurdna, tak potom se paradoxně stává svým opakem a jazyk spíše przní.
  • a co se stalo s klasickou RTS Warhameru?
  • Veskoslav
    No nechci být hnidopich, ale v knížkách se normálně vyskytují Genolupiči, takže nevidím důvod počešťovat anglický název, když v češtině existuje jeho alternativa.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit