Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mr.Lolendo
    Njn co chcete u nás v ČR, kdy naše společnost je přesvědčena, že hry hrají jen vrahové, násilníci, asociálové, psychopati, kriplové... a kdo ví co ještě. Vůbec celá kultura u nás v ČR je postavena na Lucce Bíle a Karlu Gottovy a to už více jak 20let (nic proti obou zpěvákům nemám). Naše kultura je archaická a pomalu se rozplývající ale bez schopnosti vytvořit nebo přijmout něco nového.
    • Cucáte si hlouposti z prstu.
      • Nene ty cucáš svoj palec protože ti je tak 2-5 a todhle za tebe napsala maminka *15*
  • A na hodinách sexuální výchovy by se měl povinně provozovat sex!
    • ve svedsku asi chteji studenti vic hrat minecraft nez provozovat ten sex
  • Ruku na srdce,pamatujete si na nase skolni leta? Taky sme v ty dobe vyuzili kazdou moznost,jak se ulejt,jak si to studium z prijemnit. A to bylo jeste v letech,kdy se na ty zakladce neco vyucovalo. Tak sice nejsme Svedsko,ale nebudme naivni a nemysleme si,ze hrani Minecraftu nam vycvici budouci enviromentalni architekty :)))

    Uprimne jsem se musel pousmat nad dodatkem autora clanku o hrani Sim City a budovatelskech strategii,ale urcite to nemyslel vazne. Ale s tou anglictinou ma pravdu,kdybych v mladi nehral na PC, dneska bych neumel ani helou.
    • Proc by to nemyslel vazne? Simcity 4 se normalne pouzivalo na nekterych US univerzitach, zakladnich a strednich skolach k vyuce. Na Simtropolis kdysi psalo nekolik ucitelu, ze to zavedli do vyuky, treba pro zakladni pochopeni budovani inzenyrskych siti a mestske infrastruktury.
      Abyste nerekli, ze kecam tak namatkou jmenuju co si pamatuju:

      Drexel University
      Auburn University
      Higley Unified School District of Arizona
      Martha Washington Elementary School
    • Asi to nemyslel doslovně, ale zdá se mi, že školy plivají takový blby, že nemají ani potuchy o tom, co všechno musí projet voda, než ti vyteče z kohoutku. A né, nikdy jsem nedělal nic s vodou.
    • zprijemnit
  • KronosDeret
    Pani, tak o tomhle jsem zatim jen snil. O enviromentalismus ci kyhovira architekturu nejde. Jde o kooperaci, o hierarchi a rozdeleni roli pri spolecnem projektu. To je preci tak dulezita dovednost v soucasnosti a v klasickem Rakouskem modelu ho nikde nenajdete. Minecraft je hra o planovani, tvoreni a nasledcich rozhodnuti. O tom jak ovlinujeme prostredi a jak ono ovlivnuje nas. A nakonec, nevim kolik znate deti na zakladce, ale jakykoliv zpusob jak se priblizit jejich svetu a naroubovat nove vzdelani na zabavu je ok. Deti se nejlip ucej hrou a minecraft je proto idealni. Matika, geometrie, prostorova predstavivost, boolean logika, sprava surovin, management skupin, kreativni - out of the box reseni problemu. Jestli ma mit dalsi generace sanci, zaslouzi si relevantni vzdelani a dovednosti.
  • ucenie je pre blbcov treba rozvijat tvorivost a podobne hodnoty...
    • Ještě rozvinout tvořivost v oblasti psaní čarek ve vjetách...
      • á další Gramar Nazi *11*
        • I ty starej buzerante *15*
        • fixcz
          "Grammar nazi" *3*
      • no ty krávo....... ve "vjeták" jeden větší talent než druhej
        • Je neco vetsi dukaz, ze uceni je potreba?
        • Robotron3
          Asi známka toho, že se u nás ve školství hraje málo her, nebo vůbec žádný :)
  • fizola
    Som učiteľ na ZŠ, žiaci nie sú zrovna najposlušnejší, takže sám neviem či by to malo pozitívny efekt alebo by sa neučili už vôbec ič a len sa dožadovali počítačov, keď aj teraz väčšina mojich kolegov považuje ísť do učebne informatiky za najlepšiu ulievareň pre seba aj žiakov...
    • Učitele neberem :)
  • Detail. Nemyslel jste pane Homolo Jižní Koreu?
    • Overwatch
      Samozřejmě. Myslím Jižní, píšu Severní. Díky!
  • Já s tím naprosto souhlasím. Jako součást výtvarné výchovy je to dobrý nápad. Navíc tam jsou základy číslicové technologie, takže se tam dají vysvětlit základní principy fungování veškeré dnešní digitální techniky. Stačí se podívat na některá videa z Minecraftu, kde jsou vytvořeny funkční hodiny, nebo kalkulačka atd.
    • Minecraft je blbost jenom z kostek a hrajou jí jenom 3-8 letý caparti :) *9*
  • Dal bych povinně Planescape Torment.
    • GlaDOS
      To tak možná na střední. Jenže tam by zase radši pařili CoDčko.
      • Kozy
        No musim se přiznat, že jsme si hodili na disk GTA: San Andreas a když už máme navrhování plný zuby s chutí si ho zapneme.
  • Nic proti tomu! Vzpomínám si jak jsem před několika lety dělal řidičák a můj školitel, relativně mladej kluk, mi řikal, jak je hrozně poznat na začátečnících, jestli hrajou závodní hry nebo ne... Taky hezkej příklad, jak může být hraní her praktické...
    • Já teda dřív závodní simulátory hrál, ale jestli mi to, že jsem se jakž takž naučil zkrotit 400 hp Porsche pomohlo k získání řidičáku si tak jistej nejsem.
    • Pokud to není z přiblblých arkád, tak souhlasim. Stačí když je tam kokpit, zrcátka a nějaká reálnější fyzika a určitě to pomůže minimálně k základním návykům, třeba se před předjížděním podívat do zrcátek.
    • A to ani nemluvim o tom, že já jsem se vlastně naučil anglicky hlavně díky hrám :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit