Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Za par let tady budou kvantove počítače o velikosti dnešnich tabletu a tohle nebudeme resit
    • Možná by sis měl zjistit, na co se kvantové počítače hodí, než o nich začneš mluvit... Jsou úlohy na co se normální počítače hodí mnohem lépe a to jsou například hry. Ano! Jsou nějaké části her, na co by se kvantové počítače hodily, ale ve výsledku je na to lepší použít standardní architekturu.
      • jeden o budoucnosti, druhej mu to vyvraci pritomnosti...
        • Hmmm... Možná si to nepochopil nikdy v budoucnu nebudou kvantový počítače použitelný na všechno.... Jen na určitý úlohy, kápíš to? To se nezmění nikdy.
          • už se podarilo vyrobit transistor o velikosti atomu, čili ja mluvim o miniaturizaci kdy si v budoucnu mnohem vykonnejší a menší pc než dnes strčíš jednoduše do kapsy
            • Tady je problém v tom, že autor toho článku vůbec neví co je to kvantoví počítač

              https://cs.wikipedia.org/wiki/Kvantov%C3%BD_po%C4%8D%C3%ADta%C4%8D
            • ja mluvim o technologii ze ktere vychazi i prototyp kvantoveho pc a hlavne mluvim o tom co by možna mohlo byt v budoucnu

              http://technet.idnes.cz/konec-zmensovani-vedci-vyrobili-nejmensi-tranzistor-z-jedineho-atomu-1z2-/veda.aspx?c=A120227_173956_veda_pka
            • Nene ty mluvis o kvantovem pocitaci a to je neco uplne jineho :D
  • Opět hodně specifické zařízení které není potřeba, protože nic zcela nenahradí. Pouze zabere místo a má být snad jednoduché na použití. O kvalitě toho moc nevíme. Něco jako ten výrobek na loupání vařených vajíček.....Zbytečnost.

    Kvalitní HDMI (ano - není kabel jako kabel) kabel a hotovo. NAS umí více a maká to samo, i bez NAS jen s PC to umí více případně HTPC. Zvuk umí dnes ALC1150 skvěle a lze tam připojit vše. Případně se to zapojí pod TV do nějaké krabice kterou tam máte.

    Zde opět vymýšlí pracně a složitě mezičlánek někam, kde to být nemusí a je to ještě nějaký šunt... Další ovladač navíc. I když dnes je možné sehnat univerzální programovatelný ovladač. Tedy tohle není vada.
  • Ahoj chci se zeptat jestli záleží na mé grafike na pc protože když na steam linku budu chtít hrát gta 5 a mam slabý pc tak nevím jestli se mi to bude sekat i na steam linku diky za odpoved :D
    PS: SORRY ZA GRAMATIKU
  • Myslím, že Valve opět přichází ve správnou chvíli, stejně tak jako přišli se Steamem. Konzole (PS4 a XboxOne) jsou defakto PC, jejich architektura je stejná. Ano, výrobci konzolí budou neustále tlačit na exkluzivní tituly, ale postupně budou mizet, ono je to ve výsledku nejlepší pro všechny (nejméně pro výrobce konzolí). Však si všimněte jak je málo exkluzivní titulů... A Valve si tak připravuje půdu po postupnou transformaci konzolí do PC domácího centra.

    Jediný kdo jde proti tomu je Nintendo. Jejich Wii U má nejvíc exkluzivních titulů. To, že nemá úspěch je chyba Nintenda a toho si je moc dobře vědomo. Vemte si kolik her vychází na Wii U first party a jak je to u ostatních konzolí. Ten rozdíl je neuvěřitelný.

    Nyní však zpět k Nintendu a jejich připravované "konzoli" NX, já bych to nazval spíš systémem. (Pro zájemce bych doporučil videa na youtube o NX channel SuperMetalDave64, jejich tam několik. A nejen zde, ale tady jsou nejpodrobnější.) Nintendo připravuje systém, kde si jednotlici koupí jednotlivé části. Handheld, domácí konzoli, výpočetní systém... A bude mít všechno najednou. Všechny tyhle zařízení chce spojit dohromady, kde jeden člověk nechá svojí konzoli třeba počítat grafiku pro jiného člověka. Nebo efekty počasí podle latence. Představte si to jako obrovskou síť těchto konzolí, kde si navzájem a podle potřeb poskytujete prostředky. Určitě si pamatujete jak se vytvářeli clustery PS3, ale tohle bue v obroském měřítku. A ptáte se proč by jste někomu poskytovali svůj výkon? Nintendo Vás za to odmění třeba creditama na hry atd.

    Ok a co teď vyhraje? Myšlenka Ninteda je velice odvážná zdá se až moc sci-fi. Uvidíme. Myslím, že ještě bohužel neuzrála doba na takto megalomanský projekt. Proto se zpět dostáváme k Valve, opět chytí příležitost v počátku a bude profitovat. (Když to Nintendu nevyjde, myslím, že to bude její hřebíček do hardwarové rakve a už se bude věnovat jen softwaru)
    • Mě bude stačit, když se objeví na PC znovu NHL a nějaký kvalitní box a budu spokojen :D
      • To je přístup! Je jedno na čem si to zahrajem, hlavně, že to bude kvalitní:)
  • takze ten smrdlac nefunguje jako klavesnice a mys mimo big picture? to teda ma vic der jak emental, tohle polovicaty reseni
    • Funguje, ten článek nevystihuje vůbec nic. Stejně tak chybí zmínka o tom, že Big picture není nutnost, Steam link skvěle streamuje i klasickou plochu a lze spouštět aplikace i mimo steam. Gamepad v tomhle režimu pak simuluje myš a lze ho nakonfigurovat jakkoliv, takže může simulovat i libovolné tlačítka na klávesnici. Není tedy dokonce nutné ani používat webový prohlížeč v rámci Big Picture, ale normálně klasický.

      Nemůžu si pomoct, ale ten článek je prostě sotva poloviční *10*
      • aha, takze klasickej packovaci argument

        konzole podporuje jen gamepad = dobre
        steam link je delanej na smrdlac, ale podporuje navic mysi, volanty, joysticky i packy = spatne
  • Potřeboval bych si v kanclu nechat 24/7 zaplý PC a na víkend 100km daleko si zahrát hry na televizi, ale pochopitelně celej PC tahat nebudu. Tenhle problém asi steamlink neřeší, že? :(
    • snorgrind
      Tenhle problem by mohl resit nvidia stream, nebo jak se to menuje na to hrani local coop po netu. Prez vzdalenou plochu to pustis a nastavis a pak se uz jen prez chrome pripojis a hrajes.
    • Tilwaen
      Ne. Ale mohl by tě zajímat cloud gaming.
  • Mno a co takto to připojit k Linuxové mašině, na které běží linuxový Steam? Her pro Linux je již dost...
    Tam ty to problémy nejsou- vlastní zkušenost
    • Her pro linux je dost...Zase ne tak moc a upřímně nejedou tak svižně jako na windows. Pochybuju že by to na linuxu fungovalo líp zdali vůbec.
  • Jo, konzole je proste designovana do obyvaku a pc na pracovni stul. PC master rasisti sice tvrdi, ze pc lze take pripojit k tv a tak konzoli nahradi a nechapou, ze na to nejsou designovane samotne hry ani system a vevysledku je to akorat pro zlost.
    • No nevim jak tobe, ale me teda hrani her nijak neprerusuji zadni AV nebo jine hlasky. Jestli pak neni problem spis mezi klavesnici a zidli. Navic tim gamepadem se da ovladat vsechno. Nedavno jsem si treba vyrobil a naprogramoval zarizeni, kde pomoci ovladace k TV muzu ovladat PC u nej a opravdu se nepotrebuju zvedat, abych musel nekde neco odklikavat. Takze nejak nechapu v cem je problem nejakym analogem simulovat mys.
      • já mám bezdrátovou klávesnici a myš, ale Macgyverovat televizní ovladač je jistě taky řešení
        • Tak me to bavilo, je to aj pohodlnejsi, protoze nemusim mit nekde polozenou klavesnici nebo mys a mohl jsem to jeste ve skole odevzdat jako semestralku :D
        • my co děláme DIY, tak občas věci děláme jen proto že můžeme...
    • Ano mas pravdu ale zasa na druhej strane hram len par hier na ovladaci takze to ze sa musim 5 min preklikavat kym spustim na TV hru a mozem pohodlne sa usadit a hrat mi nijak neublizi :) Takze pre mna konzola je zbytocnost kedze to dokazem aj s PC...ine by to bolo asi v tedy keby som hry hral prevazne len na ovladaci pri TV. A nie len prilezitostne.
      • Zbytecna pro tebe byt muze, pro me je zase zbytecne herni pc, to je nepodstatne. Podstatne je, ze pc konzoli nenahradi a valve se toho snazi dosahnout, pricemz pro uspech je nutne, aby pc v mnoha ohledech zkonzolovatelo.
        • tak u mna zasa koznola nenahradi herne PC...proste kazdy to ma nejak inak...ja keby chcem konzolu tak potrebujem aj PC...ale zasa ked mam pc tak mi stacilo kupit HDMI kabel a par ovladacov...pri FPS hrach neviem dodnes prist na chut hrat to na ovladaci. :) Alebo take diablo ci dotu :)
        • a to presne je ten bigpicture

          soucasny konzole jsou jenom prevleceny a osekany pc prizpusobeny k ovladani packou

          big picture zredukuje funkce pc na uroven pobratelnou uzivateli konzoli a je po problemu
          • Cely steam a jeho globalni sluzby napric hrami predstavuje konzolovateni pc platformy, dobra snaha, ale je to porad zoufale malo. K plnohodnotnemu kvalitnimu nasazeni do obyvaku vede jeste dlouha cesta.

            Konzole nejsou jenom osekany pc. Co se tyce hw, tak na jeho architekture u konzoli nezalezi, mneni se z generace na generaci. Konzole jsou sobestacny ekosystem hw, her a sluzeb zamereny na spolecenskou zabavu v obyvaku. A k tomu ma pc jeste hodne daleko.
  • Asharak
    Je tu někdo kdo by věděl jak je to s objednáním? Neposílají na P.O. Box ale jen do ČR což znamená co přesně? ._. na poštu mi to klidně dodají kdekoliv?
    • Stačí prostě koupit přes steam a dorazí ti to až domů. Nedávno mi přišel controller bez problému a můžeš sledovat objednávku přes web kde se zrovna nachází.
      • Asharak
        oK dík, moc jsem to řešil asi *1* *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit